Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Φυτρώνουν κόκκινα τριαντάφυλλα στη μεσαία λωρίδα της Κηφισίας στο ρεύμα προς Αθήνα;

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

# 21 στις 9/4/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by koyrasmenos

Κυρία στα κόκκινα ανάλογα ποιός τις ξεκολάει...........

Συνήθως, τις ξεκολλάμε μόνοι μας.
Είτε είναι ταμπελίτσες που έχουμε κολλήσει εμείς στον εαυτό μας, είτε είναι ταμπελίτσες που μας έχουν κολλήσει άλλοι, είτε είναι ταμπελίτσες που έχουμε κολλήσει εμείς σε άλλους.

Σε κάθε περίπτωση, εμείς τι ξεκολλάμε.

# 22 στις 9/4/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
MΟΥ ΚΑΝΕΙ ΛΥΠΗ...
Δεν θέλω να μου δίνεις κόκκινα τριαντάφυλλα

είν" τόσο πρόσκαιρη η κραυγαλέα ομορφιά τους.

Μοιάζουν επάνω στο τραπεζομάντηλο
σταγόνες αίματος, τα σκορπισμένα πέταλά τους.

TARATATAgr

# 23 στις 10/4/2005
author
Ανδρας / 60 / Ελεύθερος
Ν. Αχαϊας / Αιγιο
Θέματα: 34
Απαντήσεις: 543
'Aρεσαν+: 0%
Elix , μάλλον το χρώμα ,ενόχλησε την κυρία
Έπρεπε να προσφέρεις άσπρα τριαντάφυλλα
η' ακόμα καλύτερα άσπρους κρίνους
και με ύφος Αγίου
Μια ερώτηση :
Αν δεν ήταν όμορφη η κυρία , θα της πρόσφερες τα τριαντάφυλλα?

Τσοπανάκος ήμουναβββπροβατάκια φύλαγα. ( Έψαξα γη και ουρανόμια περπατώ και μια πετώ στων δύο κόσμων το κενό να βρω την χαραμάδα )

TARATATAgr

# 24 στις 10/4/2005
author
Ανδρας / 60 / Ελεύθερος
Ν. Αχαϊας / Αιγιο
Θέματα: 34
Απαντήσεις: 543

Παράθεση:
Originally posted by elix_geo

Παίρνω το πιο πλατύ μου χαμόγελο και της προσφέρω ένα κόκκινο τριαντάφυλλο.
- Έτσι απλά, επειδή ήρθε η Άνοιξη, της λέω.

Πρώτα με κοιτάζει απορημένα.
Μετά σκυθρωπιάζει.
Μετά κλείνει το τζάμι.
Και καρφώνεται, κοιτώντας μπροστά, μέχρι να γίνει πράσινο.

Γιαυτό σας λέω δε φυτρώνουν!

Και αναρωτιέμαι:

Γιατί το έκανε άραγε;

είμαι σίγουρος ότι και αυτή θα αναρωτιέται ........

«γιατί να το έκανε άραγε »
Τσοπανάκος ήμουναβββπροβατάκια φύλαγα. ( Έψαξα γη και ουρανόμια περπατώ και μια πετώ στων δύο κόσμων το κενό να βρω την χαραμάδα )

lianna

# 25 στις 10/4/2005
author
Γυναίκα / 70 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 3.055
Ax ,να μου τα προσφεραν και μενα ετσι χαμογελαστα και απλοχερα..........
Αν και καποτε μου προσφερε ενα πιτσιρικι ηταν δεν ηταν 8 χρονων με την φραση ......ετσι γιατι εισαι ομορφη και ολο γελας........ε!!!το πηρα αγκαλια και το φιλησα με συγκινησε το παλιοπαιδο,και το θυμαμαι μεχρι σημερα

# 26 στις 10/4/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Περιληψη απο ζουμεRI

Άμα ο άντρας το έχει μέσα του να κάνει καμάκι,
θα το κάνει ακόμα και στο μποτιλιάρισμα.

kostis35

# 27 στις 10/4/2005
author
Ανδρας / 49 / Ελεύθερος
Ν. Μαγνησίας / Σκιάθος
Θέματα: 13
Απαντήσεις: 101

ωηερε θε ωιλδ ροσες γροω?

Doy you know where ? where the wild roses grow,So sweet and scarlet and free?

akrat

# 28 στις 10/4/2005
author
Ανδρας / 62 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 138
Απαντήσεις: 1.676

Ελιξ μου

Χμ το σπανάκι είναι προβληματικόν διότι δεν φύεται όλας τας εποχάς του έτους....
Αποφάσισα με Ιταλικά ραδίκια....
Για να το συλλογιστούμε....
Θα επανέλθω τάχιστα ίσως και αύριο....
Βυθίζομαι εις την Φυτολογίαν...
Θα εύρω την απάντησιν...
Αυτά. Α ξέχασα ότι ο έρωτας αν δεν συνοδεύετε και από άλλα πράγματα είναι κουτσός. Εκτίμηση φιλία κλπ.

argaard

# 29 στις 10/4/2005
author
Ανδρας / 42 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 1.283
Αγαπητέ άκρατ θα συμφωνήσω μαζί σου ότι το χρώμα πρέπει να είναι πράσινο και θα αναλύσω φυσικά και τις κοινονικοπολιτικοοικονομικες προεκτάσεις που έχει όλο αυτό στο καμάκι του σύγχρονου ιππότη της ασφάλτου.

Παλιά για τους ιππότες ήταν όλα εύκολα δεν υπήρχαν δρόμοι, δηλαδή υπήρχαν μα φύτρωναν διάφορα λελουδικά αριστερά και δεξιά στο δρόμο ούτε υπήρχε ο ανανεωμένος κώδικας οδικής κυκλοφορίας που έχει μετατρέψει την ακινητοποίηση του οχήματος στο έρεισμα του δρόμου για το κόψιμο λελουδίου από στάση σε στάθμευση. Άσε που η γκόμενα στο διπλανό άλογο αποκλείεται να είχε καλύτερο άλογο από τον ιππότη (βέβαια να κάνω εδώ μια παρένθεση και να τονίσω μία δυσκολία του όλου καμακιού επειδή όλο το σκηνικό γινόταν εν κινήσει μια και δεν υπήρχαν φανάρια). Βέβαια το ωραιότερο από όλα εκείνες τις εποχές ήταν πως ο ιππότης φόραγε το plate mail του (και μπορούσε να κάνει και σεξ φορώντας το βλ. Excalibur) δεν τον έβλεπε η παρθένα της έλεγε ο ιππότης «thou art a pretty chick» και εκείνη κοκκινίζοντας έλεγε «ο πατέρας μου θα μού δώσει προίκα ένα κάστρο my lord». Αχ ωραίες εποχές.

Όμως ξέφυγα από την σημασία του πράσινου λελουδίου και μια και δεν υπάρχει κανείς να με επαναφέρει κάνω δύο κινήσεις tai chi και επανέρχομαι στην κατάσταση αυτοελέγχου που είναι βασικό χαρακτηριστικό μου.

Στην εποχή που ζούμε και βαδίζουμε με αργά αλλά σταθερά βήματα προς τα μοντέλα του δυτικού καπιταλισμού οι ρυθμοί είναι γοργοί και για να τους φτάσουμε τρέχουμε και όταν τρέχεις και εκεί που το φχαριστίεσαι σου ανάβει το κόκκινο φανάρι πατάς δύο μπιινελίκια και το φρένο και περιμένεις χτυπώντας τα δάχτυλα στο τιμόνι το πράσινο για να φύγεις αν έρθει τώρα ο αγαπητός έλιξ και προσπαθήσει να σου χαρίσει ένα ΚΟΚΚΙΝΟ τριαντάφυλλο θα το συνδυάσεις με το κόκκινο φανάρι και πάει αποτυχία γι αυτό πρέπει η να κάνουμε καμάκι με πράσινα φυτά η να κάνουμε την επανάσταση και να το γυρίσουμε σε κομμουνισμό που ταιριάζει και με τα τριαντάφυλλά. Τώρα αγαπητέ άκρατ για το σπανάκι το μόνο που έχω να πω είναι υπομονή μια και συνεχίζουμε καπιταλιστικά το αποτέλεσμα θα είναι να έχουμε φρεσκότατο σπανάκι κάθε εποχή ακόμα και καρπούζια τον Δεκέμβρη, μη σου πω πως τα σούπερ μάρκετ θα αρχίσουν να πουλάνε και πράσινα τριαντάφυλλα.

καταβάθος όμως με λένε Γιάννη και είμαι καλα
There is no justice, it's just me

elix_geo

# 30 στις 10/4/2005
author
Ανδρας / 70 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 277
Απαντήσεις: 8.590

Παράθεση:
Originally posted by akrat
Θα εύρω την απάντησιν...

Δεν βυθίζεσαι κάλλιον εις την ορυκτολογίαν μήπως εύρεις κανένα φτηνό πολύτιμο λίθο, κάτι σε διαμάντι, τοπάζι κλπ. να το δέσουμε σε κανένα μονόπετρο γιατί με τα φυτά και τα λουλούδια, οιουδήποτε χρώματος, δεν βλέπω προκοπή!!!
YES I DOES... Το μόνο που ζητάω είναι να μην προκαλεί και υποτιμάει τη νοημοσύνη μου ο οποιοσδήποτε ανεγκέφαλος, αριβίστας, διψασμένος για εξουσία έναντι οποιουδήποτε τιμήματος, λαϊκιστής πολιτικός! Θα συμμαχήσω και με το διάβολο, είχε πει κάποτε! Θέλουμε γκούλαγκ με αιρ κοντίσιον!

elix_geo

# 31 στις 10/4/2005
author
Ανδρας / 70 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 277
Απαντήσεις: 8.590

Παράθεση:
Originally posted by zoumeri
Άμα ο άντρας το έχει μέσα του να κάνει καμάκι,
θα το κάνει ακόμα και στο μποτιλιάρισμα.

Περίληψη προς Ζουμερή

Πιστεύεις πως θα προκύψει κάτι Ζουμερό;
YES I DOES... Το μόνο που ζητάω είναι να μην προκαλεί και υποτιμάει τη νοημοσύνη μου ο οποιοσδήποτε ανεγκέφαλος, αριβίστας, διψασμένος για εξουσία έναντι οποιουδήποτε τιμήματος, λαϊκιστής πολιτικός! Θα συμμαχήσω και με το διάβολο, είχε πει κάποτε! Θέλουμε γκούλαγκ με αιρ κοντίσιον!

soulina

# 32 στις 10/4/2005
author
Γυναίκα / 54 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 15
Απαντήσεις: 553
Θα έπαιρνα το τριανταφυλάκι, θα ευχαριστούσα πολύ και θα συνέχιζα το δρόμο μου....

(ωραία κίνηση αλλά μέχρι εκεί...)
Ψάξε στα βάθη της καρδιάς μου να δείς τι κρύβω...Ψάξε την ψυχή μου να δείς τι αξίζω...Δώσε μου αγάπη και δεν θα χαθώ, παρά μόνο τόσο απλά θα σ' αγαπώ!

# 33 στις 10/4/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Περίληψη προς Ζουμερή

Πιστεύεις πως θα προκύψει κάτι Ζουμερό;

Χρειάζεσαι οργάνωση.

Πριν από κάποια χρόνια,ο εξάδερφός μου νοίκιαζε ακριβά αμάξια, πλησίαζε μ αυτά τις κοπέλες και τους πετούσε το τριανταφυλλάκι μαζί με ένα χαρτάκι με το τηλέφωνό του.
Έτσι γνώρισε τη μετέπειτα σύζυγό του.

only_me

# 34 στις 10/4/2005
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 295
Είναι αλήθεια πως τελευταία εκλείπει ο ρομαντισμός, ο Δον-Κιχωτισμός και ο ιπποτισμός, με αποτέλεσμα όταν κάποιος δρα με αυτούς τους παλιούς μα τόσο ωραίους τρόπους για ένα αθώο -ίσως- φλερτ, να τρομάζει.

Αν και είναι ότι πιο ρομαντικό έχω ακούσει τον τελευταίο (αρκετό) καιρό αγαπητέ Έλικα, τολμώ να πω πως και εμένα θα με έβρισκε άκρως διστακτική και έκπληκτη..

Μακάρι να ξαναγυρνούσε η εποχή σε εκείνο το.. γνώριμο και γλυκό "κυνήγι".

Με εκτίμηση,
Απλά_Εγώ.

# 35 στις 10/4/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Παράθεση:
Originally posted by akrat
Θα εύρω την απάντησιν...

Δεν βυθίζεσαι κάλλιον εις την ορυκτολογίαν μήπως εύρεις κανένα φτηνό πολύτιμο λίθο, κάτι σε διαμάντι, τοπάζι κλπ. να το δέσουμε σε κανένα μονόπετρο γιατί με τα φυτά και τα λουλούδια, οιουδήποτε χρώματος, δεν βλέπω προκοπή!!!

Τότε, αγαπητέ Geo, δεν νομίζω ότι θα υπάρξει γυναίκα που θα μπορεί να αντισταθει.
Diamonds are .. a girl's best friends and they are for ever!!!!!!!

# 36 στις 11/4/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
..........απλά πολυ απλά θα έσκαγα ένα χαμόγελο τόοοοοοσο μεγάλο,θα έλεγα ένα βροντερό ευχαριστωωωωωω,θα μύριζα το τριανταφυλάκι 'η οτι αλλο θα μου πρόσφεραν και ματζουράνας κοτσανάκι νάταν, και ουδόλως θα με απασχολούσαν οι προθέσεις.
..........και ίσαμε εδω και ίσαμε εκεί κι ακόμα παραπέρα........ποιος ξέρει!!!!!!!!!!!

# 37 στις 11/4/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Φοβούμαι, αγαπητέ θεματοθέτα, οτι άλλο η -ρομαντική- θεωρία και άλλο η -σκληρή- πραγματικότητα (και μάλιστα της Κηφισίας)

Θεωρητικά, σε άλλες εποχές, ίσως και σε άλλους δρόμους, να δεχόμουν με χαμόγελο και (ευχάριστη) έκπληξη το τριαντάφυλλο ενός αγνώστου. Με τον ίδιο τρόπο που κι εγώ καλημέριζα αγνώστους, που άφηνα τα κλειδιά κάτω από το χαλάκι της εισόδου, που εμπιστευόμουν τους γείτονές μου.

Σήμερα, (πες με πεζή, πες με φοβισμένη αλλά έχουν δει πολλά τα μάτια μου) λυπάμαι, αλλά δεν μπορώ να εμπιστευτώ αγνώστους. Ουτε καν για ένα τριαντάφυλλο.

# 38 στις 12/4/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Φυτρώνουν, φυτρώνουν!

Κι εσύ καλέ μου elix ήταν ανάγκη να περιοριστείς στη πρώτη στριμμένη που βρέθηκε δίπλα σου?
Χάθηκε ο κόσμος να επαναλάβεις τη κίνησή σου με την επόμενη?
Πού ξέρεις ίσως και να πετύχαινες εμένα!

Εγώ λοιπόν απαντώ με βεβαιότητα οτι φυτρώνουνκαι παραφυτρώνουν ...και τριαντάφυλλα και σπανάκια ..
και φρατζόλες ψωμί προσφέρονται
...και χαμόγελα!
Λιγη επιμονή και υπομονή χρειάζεται μέχρι να βρεθεί ο καλοπροαίρετος δέκτης,
ισως λίγο δύσκολο στη σπανιότητά του αλλα και πόσο ανταποδοτικό έ?

EPILEKTIKH_panidonistria

# 39 στις 12/4/2005
author
Γυναίκα / 70 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 1.714
Άργησα, αλλά θα απαντήσω κι ελπίζω να μην κακοκαρδίσω....

Ναι, μου αρέσουν τέτοιες χειρονομίες....

Όμως ξέρω ότι, το μεγαλύτερο ποσοστό αυτών που προσφέρουν λουλούδια στις γυναίκες, γνωρίζουν πως αυτό αρέσει στις γυναίκες..... Άρα θεωρείται εκ προοιμίου κίνηση σκοπιμότητας... Θα αισθανόμουν ΥΠΕΡΟΧΑ, αν ήξερα πως η προσφορά λουλουδιού ανταποκρίνεται ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ στην ευχάριστη διάθεση του προσφέροντος! Κι ήταν να συμβεί το ο,τιδήποτε, θα συνέβαινε. Αν όχι, θα ήταν απλώς μια πολύ γλυκιά χειρονομία... Αν μπορούσα μόνο να βεβαιωθώ πως δεν υπάρχει η οποιαδήποτε πρόθεση, θα ήμουν χαρούμενη που θα συναντούσα κάποιον που μ' αυτόν τον τρόπο εκφράζει τον εαυτό του και τίποτα παραπάνω!

Η Επιλεκτική
Ό,τι μάθαμε για να επιβιώσουμε, μας είναι άχρηστο για να ΖΗΣΟΥΜΕ! Εδώ http://sxeseis.gr/viewthread.php?tid=1662&page=3 βρίσκεται η αιτιολόγηση του ψευδωνύμου μου.

# 40 στις 12/4/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by EPILEKTIKH_panidonistria
Άργησα, αλλά θα απαντήσω κι ελπίζω να μην κακοκαρδίσω....

Ναι, μου αρέσουν τέτοιες χειρονομίες....

Όμως ξέρω ότι, το μεγαλύτερο ποσοστό αυτών που προσφέρουν λουλούδια στις γυναίκες, γνωρίζουν πως αυτό αρέσει στις γυναίκες..... Άρα θεωρείται εκ προοιμίου κίνηση σκοπιμότητας... Θα αισθανόμουν ΥΠΕΡΟΧΑ, αν ήξερα πως η προσφορά λουλουδιού ανταποκρίνεται ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ στην ευχάριστη διάθεση του προσφέροντος! Κι ήταν να συμβεί το ο,τιδήποτε, θα συνέβαινε. Αν όχι, θα ήταν απλώς μια πολύ γλυκιά χειρονομία... Αν μπορούσα μόνο να βεβαιωθώ πως δεν υπάρχει η οποιαδήποτε πρόθεση, θα ήμουν χαρούμενη που θα συναντούσα κάποιον που μ' αυτόν τον τρόπο εκφράζει τον εαυτό του και τίποτα παραπάνω!

Η Επιλεκτική

Έτσι ακριβώς αισθάνομαι κι εγώ Επιλεκτική μου....
Αλλά ...σκέφτομαι κιόλας από την άλλη, αφού σαν ανάψει το φανάρι πράσινο....εκείνος θα πάει αλλού κι εγώ για αλλού....
Πόσο να κρατήσει μια σκοπιμότητα και πόσο βάση να έχει όταν εξαρτάται από ένα φανάρι;
Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.