Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Κλονίστηκε η εμπιστοσύνη μου

Σελίδα : 1

Archangel

# 1 στις 10/4/2005
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 31
'Aρεσαν+: 0%

Έχω μια σχέση έδω και 3 μήνες μέχρι τώρα όλα ήταν πολύ καλά και χωρίς να μου το πει συναντήθηκε με τον πρώην της. Η μόνη δικαιολογία που μπορω να δώσω είναι ότι ο χωρισμός της με τον Χ είναι ακόμα νωπός. Η εμπιστοσύνη μου όμως διαλύθηκε. Τι να κάνω
Ο έρωτας είναι σαν ένα λουλούδι στην άκρη ενός γκρεμού για να το μυρίσεις θέλει θάρρος αλλά και προσοχή για να μην πέσεις στο γκρεμό...

# 2 στις 10/4/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Toυ ζήτησες να σου εξηγήσει γιατί την συνάντησε?
Αν όχι, κάντο!
Στην συνέχεια, ακολούθησε το ένστικτό σου!
Αν σε πείσει, καλώς!
Αν όχι, η γνώμη μου είναι να διακόψεις!
Εκτός αν είσαι απ αυτές τις σπάνιες περιπτώσεις, που θα προσπεράσεις το γεγονός με ανωτερότητα και θα δικαιολογήσεις το γεγονός ως "ανθρώπινο!
Χωρίς εμπιστοσύνη, τίποτα δεν μένει όρθιο!

lianna

# 3 στις 10/4/2005
author
Γυναίκα / 70 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 3.055
Δεν καταδικαζουμε ποτε κανεναν αν δεν τον ακουσουμε πρωτα <ακουσον μεν παταξον δε>λεγανε μεχρι και οι αρχαιοι μας,αν λοιπον οι εξηγησεις δεν σε ικανοποιησουν τοτε εσυ αποφασιζεις τι θα κανεις,αν και με κλωνισμενη την εμπιστοσυνη σου συνεχεια θα τυρανιεσαι αμφιβαλοντας

evans

# 4 στις 10/4/2005
author
Ανδρας / 59 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 75
Απαντήσεις: 3.828
Η αμοιβαια ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ειναι μια απο τις θεμελιωδεις βασεις μιας σχεσης.

Θα συμφωνησω μια ακομα φορα με το γειτονακι μου την lianna Δεν καταδικαζουμε ποτε κανεναν αν δεν τον ακουσουμε πρωτα <ακουσον μεν παταξον δε>.
Και καθως φαινεται , ασχετα αν εκεινη δεν επραξε σωστα χωρις να σε ενημερωσει υποθετω, εσυ φανηκες λιγος βγαζοντας ανασφελεια με το να μης την εχεις εμπιστοσυνη .
Την επιλογη της την εχει κανει ...ειναι μαζι σου , εσυ το ξερεις;

dylanthomas

# 5 στις 10/4/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Πως το πληροφορήθηκες, αφού όπως λες δε στο είπε! Από τρίτους;

Rospie

# 6 στις 10/4/2005
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ζωγράφου
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 50
Μαν κάνε λίγο υπομονή κ δες πως θα πάει. Αλλά ποιος σου λέει ότι δεν είναι η 1η φορά που τον έχει δει μέσα στους 3 μήνες? Σου θυμίζω ότι αν ηγυναίκα θέλει να κρυφτεί καλά το πετυχαίνει τις περισσότερες φορές γιατί εμείς οι άντρες είμαστε ηλίθιοι. Sorry που στα λέω έτσι αλλά κοίτα την χειρότερη πλευρά.

# 7 στις 10/4/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Αν σου το έλεγε πριν πάει... πώς θα αντιδρούσες;
Αν υπήρχε σοβαρός λόγος να γίνει αυτή η συνάντηση και σου το έλεγε, θα έδινες τη συναίνεσή σου;

Εκτός δηλαδή από την εκδοχή σκοπός της κυρίας να ήταν η... κουτσουκέλα, υπάρχει και η εκδοχή εσύ να είσαι... μήπως λίγο ζηλιάρης; Μήπως λίγο καταπιεστικός; Μήπως...;

Αναρωτήσου.. και προπάντων ρώτησε την ίδια!

Dardana

# 8 στις 11/4/2005
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651

Παράθεση:
Originally posted by Archangel
Έχω μια σχέση έδω και 3 μήνες μέχρι τώρα όλα ήταν πολύ καλά και χωρίς να μου το πει συναντήθηκε με τον πρώην της. Η μόνη δικαιολογία που μπορω να δώσω είναι ότι ο χωρισμός της με τον Χ είναι ακόμα νωπός. Η εμπιστοσύνη μου όμως διαλύθηκε. Τι να κάνω

Η εμπιστοσυνη ειναι βασικο θεμελιο μιας υγιους σχεσης. Προσωπικα κατι αναλογο κι εμενα θα με ενοχλουσε, οπως και γω δεν θα το εκανα. Παρολ' αυτα μη βιαστεις να βγαλεις καποιο συμπερασμα αν πρωτα δεν το συζητησεις ηρεμα.

Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

verywindy

# 9 στις 11/4/2005
author
Γυναίκα / 62 / Παντρεμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 341
Λες πως η εμπιστοσύνη σου κλονίστηκε.
Λέω πως πρώτα θα πρέπει να μάθεις τι παίζεται στο παρασκήνιο και μετά αναλόγως αποφασίζεις. Και φυσικά τις απορίες σου θα σου τις λύσει η ιδια και κανένας τρίτος !

Archangel

# 10 στις 13/4/2005
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 31
Την πληροφορία δεν την πήρα από άλλους με οδήγησε το ένστικτο μου και τους είδα με τα μάτια μου.Και με ειδανε.... Πράγματι την επιλογή την έχει κάνει και είναι μαζί μου. Θα δώσω μια ευκαιρία ακόμα αλλά την κίτρινη την έφαγε και το κατάλαβε κι ήρθε μετανιωμένη.....Μην είσαι κοντά την 2η φορά τιποτα αλλο..........
Υ.Γ. ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΕΡΟ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΟΠΛΙΣΜΕΝΟΣ ΒΛΕΠΩ ΜΕ ΣΥΜΠΑΘΕΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΜΕ ΚΑΛΟ ΣΚΟΠΟ ΑΛΛΑ ΤΟΥΣ ΚΑΚΟΥΣ ΜΕ ΤΟ ΣΠΑΘΙ ΜΟΥ ΣΚΙΖΩ..................
Ο έρωτας είναι σαν ένα λουλούδι στην άκρη ενός γκρεμού για να το μυρίσεις θέλει θάρρος αλλά και προσοχή για να μην πέσεις στο γκρεμό...

Rospie

# 11 στις 16/4/2005
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ζωγράφου
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 50
Βγήκε κ δεν στο είπε ε? Κοινό χαρακτηριστικο

uncle_death

# 12 στις 16/4/2005
author
Ανδρας / 42 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 111

To ότι βγήκε και δεν στο είπε είναι όντως περίεργο και σοβαρό.
Η δικιά της εξήγηση ποια είναι;
Θα σου συνιστούσα να μην πάρεις καμία βιαστική απόφαση να ακούσεις τι έχει να σου πεί και να κρίνεις.
Σε πείσει η όχι μίλα της και πες της οτι δεν σου άρεσε αυτό που έκανε ξεκαθάρισε της οτι θα πρέπει να κόψει κάθε επαφή και στο μέλλον έχε τα μάτια σου 14 στο τι κάνει και πρόσεχε τη συμπεριφορά της.
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.