Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

<< Του φευγάτου η μάννα, δεν έκλαψε ποτέ>>

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

asterias

# 1 στις 14/5/2003
author
Ανδρας / 61 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 31
'Aρεσαν+: 0%

<< Του φευγάτου η μάννα, δεν έκλαψε ποτέ>>

Καθεσαι εμπρος στην πανακριβη οθονη του υπολογιστη σου, εχεις ανοιξει καμμια δεκαρια παραθυρακια και σου κάνει ψιλοκλικ το δεξια επανω . Ειναι αυτο, που συνομιλεις με την ψηλη, ξανθεια γαλανοματα , κατοχος ολων των προσοντων που εχεις ηδη διαπιστωσει και απο την φωτο που σου εστειλε το κοριτσακι.... ασε που μενει μια συνοικια πιο περα....
Ανοιγεις λοιπον <<το εγχειριδιο του καλου γκομενου>>, πας στην αντιστοιχη σελιδα, παραγραφο και εδαφιο και απαντας στον τρικουβερτο αγγελο με αυτο που θελει να ακουσει.... και το ψηνεις για ραντεβουδακι..... Ωραια!!! ντυνεσαι χτενιζεσαι και πηγαινεις Full equiped στο ραντεβουδακι σου....
Και νασου σκαει μυτη ο ξανθος οαγγελος... μονο που ειναι Ο Μιχαηλ με ενα touch Κουφοντινα, εφοδιασμενη με γοβα στιλετο και μινι που που απλετα αμολαει χυμα ολους τους πατσαδες που κουβαλαει η μπουμπου και που εχει χαρακτηρησει << με λιγη περιφερεια...>>
Τι κανετε?
α- Φευγω με ελαφρα πηδηματακια
β- φευγω τρεχοντας
γ- κανω πως δεν την ειδα
δ- καθομαι και κανω το κοροιδο
ε- ουδεν των ανωτερω ( εξηειστε τι κανετε εν συντομια)
Ασ μας πουν την γνωμη τους και οι κυριες τι θα εκαναν σε αντιστοιχη περιπτωση !!!
Γιατι μημπως αυτες δεν ανοιγουν δεκα παραθυρακια?

# 2 στις 14/5/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Καθομαι μαζι της και της εξηγω με ομορφο τροπο οτι αυτο που εκανε δεν ηταν σωστο,με κοροιδεψε και δεν τη βρισκω ελκυστικη(εκτος αν τη βρισκω ελκυστικη,ετσι?).Πεταγομαι στο απεναντι περιπτερο,αγοραζω μια χρυση ευκαιρια την ανοιγω στις προσωπικες αγγελιες και της τη δινω για να βρει μερικους καλους ζιγκολο...

SETH_7

# 3 στις 15/5/2003
author
Ανδρας / 54 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 135
Τι κανουμε?...Απλουστατα τα 0-100 σε 2''....δηλ.οσο μια F1 ή αλλιως τα 100 μετρα σε 9''...δηλ. τυφλα να εχει ο Μ.Τζορνταν......
Και για να σοβαρευτω τωρα...Καθομαι της εξηγω οτι αλλο περιμενα..αλλο ειδα και σε αυτο φταιει αυτη ...Και απο 'κει και περα οτι φερει η ωρα....

kostas_1966

# 4 στις 15/5/2003
author
Ανδρας / 56 / Ελεύθερος
Ν. Αχαϊας / Λαμπίρι
Θέματα: 32
Απαντήσεις: 185
Ηρθον,ειδον και απηλθον!
Μη δειχνεις το δαχτυλο σου γιατι θα σου το φανε

# 5 στις 15/5/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Επειδή έχω δηλώσει ελεφαντάκι, δεν θα προσβληθώ, δεν θα τα πάρω στο κρανίο...δεν θα βρίσω και δεν θα μαυρίσω το μάτι σου αγαπητέ μου!!!!!!!!

Θα σκεφτώ ένα όμορφο μελάκι που ήρθε πρόσφατα, και ευγενέστατα κάποιος μου ομολόγησε ότι υπάρχουν ψυχές σε αυτόν τον πλανήτη που θεωρούν τις μοντέλες σκέτα ψώνια, και εμάς τις ..αφρατούλες, πανέμορφες και ιδανικές....

Αμ, πως..! Δεν είναι όλοι ψώνια με τις 21-22-21 αναλογίες!!!!

asterias

# 6 στις 15/5/2003
author
Ανδρας / 61 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Originally posted by nicks
Παίρνω αμέσως τηλέφωνο στο κινητό το φίλο μου τον Μάκη που είναι στο απέναντι σουβλατζίδικο και σαβουρομπακιάζει το όγδοο με απ' ολα, του λέω να προσέξει να μην ρεύεται αμέσως, και να βρεί και μια γερή καρέκλα να καθήσει όταν έρθει, και του δίνω οδηγίες γαι την σκηνή που θα μου κάνει ότι και καλά πρόλαβα και ντύθηκα πρώτος μόλις μου είπε τα νέα...κι' έσπευσα να του φάω το κελεπούρι

και τι σου φταιει ο δυσμοιρος ο Μακης να πληρωσει την νύφη? Αυτος απο οτι καταλαβαινω σουβλακια θελει να φαει και μονος του οχι με παρεα....

evans

# 7 στις 15/5/2003
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 75
Απαντήσεις: 3.828
ΟΙ ΣΧΕΣΕΙΣ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝΕ ΒΑΣΕΙΣ.
ΠΑΝΩ Σ' ΑΥΤΕΣ ΣΤΗΡΙΖΟΝΤΑΙ .
ΜΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ Η ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΙΑ.
ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΒΑΣΗ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Η ΣΧΕΣΗ ΠΟΥ ΧΤΙΖΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΧΡΟΝΟΥ ΤΟ ΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΤΑΡΕΥΣΕΙ ....
ΤΟ ΠΩΣ Θ' ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΕΦ' ΟΣΟΝ ΚΑΙ ΕΣΥ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ Ο 1,90 , ΜΠΡΑΤΣΑΡΑΣ , ΓΑΛΑΝΟΜΑΤΗΣ , ΤΕΛΕΙΟ ΑΡΣΕΝΙΚΟ , ΕΠΑΦΙΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΜΑΣ .
ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΣ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΤΗΣ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΝΑΙ Ο ΕΑΥΤΟΣ ΤΗΣ (ΜΕ ΤΑ ΑΣΧΗΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΟΜΟΡΦΑ ΤΗΣ) ΚΙ ΟΧΙ ΟΤΙ ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ...

# 8 στις 15/5/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Αγαπητή μου Natalia όπως δήλωσα και στην αξιολόγηση μου, από τα πιο ερωτικά στοιχεία για μια γυναίκα είναι ο αυτοσαρκασμός....άρα τι χρωστάω να μου μαυρίσεις το μάτι αφού είμαστε και οι δύο ειλικρινείς..

Εδώ ο asterias μιλάει για την καλλονή του πάνω δεξιά παραθύρου που μάλλον περί μπαλκονόπορτας πρόκειται που θα μου έταζε αναλογίες Naomi...εεεεεεε στήν κοροιδία αυτή όχι το Μακη θα φώναζα αλλά τα 40 ενωμένα ελληνικά τηγανόψωμα..
Tώρα σοβαρά η λύση zappnk εκτός εφημερίδας βέβαια είναι η αρμόζουσα...

Είπα καλέ!!!! ΔΕΝ θα του το μαυρίσω!!!!!!
Που να έλεγα το ....αντίθετο δηλαδή;;;;;;;;;;;; Θα με περιμένατε όλοι μαζί με τα............τηγανόψωμα;;;;;;;;;
(Αλήθεια, έχουν και γέμιση μέσα; Τρελλαίνομαι!)
Φιλικά πάντα....

asterias

# 9 στις 15/5/2003
author
Ανδρας / 61 / Ελεύθερος

To θεμα ειναι σοβαρο...

ξερετε ποσοι φουκαραδες και αντιστοιχα φουκαριαρες στο ΝΕΤ την πατανε ετσι?
αλλα σου λενε αλλα ενοουν και αλλιως τα βρισκεις στο τελος... αυτο ονομαζεται επικοινωνια?

# 10 στις 15/5/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by asterias
αλλα σου λενε αλλα ενοουν και αλλιως τα βρισκεις στο τελος... αυτο ονομαζεται επικοινωνια?

Aν και το θέμα δεν μ' έχει απασχολήσει asterias βλέπω ότι το λάθος είναι να πιστεύει κανείς μέσα από το net.
Αναγκαστικά, να μην πιστεύει κανείς περιγραφές, ούτε να πλάθει επιθυμητές εικόνες παρά μόνο για το δείγμα γραφής που είναι το πιο προφανές.
Τουλάχιστον έτσι κινδυνεύεις να εκπλαγείς μόνο ευχάριστα.
Τώρα περί επικοινωνίας, όταν το κίνητρο είναι η εύρεση φίλου, συντρόφου μέσω internet, σκέψου που βρίσκεται ήδη αυτή...!!!
natalia πραγματικά αυτό το μάτι μόνο για μαύρισμα δεν είναι, ειδικά και μετά απ' όσα έχει δει..!!
όσο για τα τηγανόψωμα θα τα φέρουμε στα μέτρα μας...και στα γούστα μας..

kswtiko

# 11 στις 17/5/2003
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Περιστέρι
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 26
Διαφιμηση στην TV που σιγουρα ολοι εχετε δει....

-XAIIII MAKISSSSS ITS MEEEE NATASHA!

- ο τυπος παγωτο.... κοιταει τη φωτο στο κινητο και την παχουλουλα κοπελα μπροστα του...

(απαντηση αυτη)
- ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ THIS...... LAST YEAR
μια απο τις καλυτερες διαφημισεις που χαρακτηριζουν και τον χωρο - κοσμο του internet σε σχεση με καποιες "γνωριμιες"...

Οχι οτι ειναι απιθανο να ειναι η κουκλαρα η ο κουκλος που μιλας μαζι του.. αλλα πως να το κανουμε βρε παιδια.... οποιος βασιζει τα κριτιρια του στο θεμα εμφανισης μεσω του internet.. ε ας προσεχε!
Γιατι αν ειχα παει στο ραντεβου γιατι με ειχε γοητεψει ο τροπος γραφης του... θα μπορουσα να κατσω και να μιλησω μαζι του...
Αν ειχα παει στο ραντεβου γιατι θα μου ειχε παρουσιαστει ο σωσιας του μοντελου του Παπαδακη... Ε ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΑ!
Καλύτερα να κάνεις το σωστό με λάθος τρόπο παρά να κάνεις λάθος με το σωστό τρόπο!

# 12 στις 17/5/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Λοιπον παιδες...λιγη κοινη λογικη.Αμα ενας αντρας ειναι ωραιος η μια γυναικα ειναι ομορφη για ποιο λογο θα χρησιμοποιησουν το ιντερνετ για να βρουν συντροφο η σεξ?Ειναι λογικο οι περισσοτεροι ανθρωποι να λενε ψεμματα,ακομα και αν δωσουν φωτογραφιες παιζει να ναι ψευτικες.Παντως αμα ψαχνετε για εμφανιση στο ιντερνετ μαλλον θα χασετε αν και υπαρχουν ειδικες περιπτωσεις που βαριεμαι ομως να αναλυσω...

Rantanplan

# 13 στις 17/5/2003
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ζωγράφου
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 78

τωρα εγω θα γινω η κακια παλι...

Παράθεση:
Originally posted by asterias

....Μα αν δεν κανω λαθος,δεν ειναι επικοινωνια αυτο που ζητατε..

# 14 στις 17/5/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Εννοειται οτι μιλαω για dating services και swinging που ειναι λογικο να μετραει η εμφανιση,εδω μεσα πχ δεν νομιζω κανεις να ψαχνει για γκομενα...σωστα?

aristogata

# 15 στις 17/5/2003
author
Γυναίκα / 64 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 4
Σε παρόμοια περίπτωση δεν θα με πείραζε να έιναι όμορφοσ ή ασχημος. Αυτές είναι περιπτώσεις που παίζουν σε "τυφλά" ραντεβού. Αλλά να.... αν ο άλλος κρύβεταιι πίσω από την οθόη του υπολογιστή του, εγώ θα περιμένω να είανι απέναντί μου ευθύς?
Επομένως, σε ενδεχόμενη τέτοια περιπτωση θα έκανα τα εξής: 1) θα του έλεγα ότι δεν είναι απορίας άξιον που το μόνο ραντεβού που μπορεί να κλείσει είναι τέτοιου είδους 2) θα ευχόμουν περαστικά και 3) ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΤΕΡΟ θα έστελνα το λογαριασμό στο σπίτι του για το χρόνο που δαπάνησα

# 16 στις 17/5/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Αν ψαχνετε για επικοινωνια τοτε η εμφανιση δεν σημαινει τιποτα εκτος αν κοροιδευετε τους εαυτους σας.Αν θελετε σεξ τοτε ειναι αλλη φαση και προφανως θα ενοχληθω αμα με δουλεψει μια κοπελια.

# 17 στις 17/5/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Χμ...καταρχήν να πω κάτι που ...δεν μου κολλάει; Όταν αναζητάς την επικοινωνία δεν κλείνεις ραντεβού με το δεξιά επάνω παράθυρο γιατί σου ....αρέσουν οι αναλογίες της!!!!!!!
Γιατί αν κάποια σε αγγίζει εγκεφαλικά και σούχει πει ότι είναι ένα....γιουβαρελάκι...και εσύ την απορρίπτεις τότε το καλύτερο που θα πάθεις είναι αυτό που έπαθε και ο φίλος μας...!
Αγαπημένε μου nicks ειλικρινά αρχίζω και σε .......λατρεύω!!!!!
Κι αν δεν δω τα μάτια σου, δεν θα τα εξαιρέσω από το ......μαύρισμα!!!!

# 18 στις 17/5/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Koντεύουμε όπως το πάμε να χωρίσουμε τους μέσα από τους έξω, τους ευτραφείς από τους ατροφικούς, τους ειλικρινείς από τους ψεύτες, τους απελπισμένους από τους άνετους, τους έμπειρους από τους "παλιούς"...

Λίγο φρένο ρε παιδιά.........!

Στο ίδιο καζάνι δεν βράζουμε όλοι μέσα έξω, ευθυτενείς και στραβοχυμένοι??

Σκέφτομαι ότι μια γνωριμία μέσω internet θα μπορούσε να μου δώσει το κίνητρο να βελτιώσω κάθε πτυχή του χαρακτήρα μου, ακόμα και της εμφάνισής μου, αρκεί να σεβαστώ τον άλλον και να τιμήσει κι' αυτός την θέση του..
Σκέφτομαι ότι σχέσεις με το κορίτσι της διπλανής πόρτας, μακάρι να είχαν κάποτε την ευκαιρία της αποστασιοποίησης, για να μένει ο σεβασμός και η επιθυμία σαν τον πρώτο καιρό.

Στην επιθυμία για μια νέα γνωριμία παίζουν όλες οι πιθανότητες.
Η τελική εικόνα σοκάρει μόνο όσους πιστεύουν πως έχουν δικαίωμα να πλάθουν εικόνες με το μυαλό τους και πάλι δεν αδικώ κανέναν, αλλά πίσω από αυτές τις γεμάτες ακτινοβολία οθόνες κάθονται με κοκκινισμένα μάτια και άνθρωποι ΜΕΣΟΙ...!!!!!!!!!!, άνθρωποι υπέροχοι, καθημερινοί αγωνιστές, μπάκουροι ή με χαρέμι, με τις οικογένειές τους σε ευμάρεια και συνοχή, ή σε ακρωτηριασμό και σκοτάδι...
Αλλά πάλλονται, ελπίζουν, γοητεύονται, παρηγορούνται, κάνουν χιούμορ, ακκίζονται, τσαντίζονται και κλείνουν παροχή, πάνε μια βόλτα και ξανά ελπίζουν...

Κάθε μορφής ανθρώπινη επαφή στο χέρι μας είναι να εγείρει ανάγκες αυτοίασης, αυτοκριτικής, απ' όπου κι' αν συντελείται.
Μήπως έξω το πρωί, η το βράδυ συμβαίνει κάτι διαφορετικό??

Τι άλλο πρέπει επιτέλους να πάθουμε για να αποφασίσουμε πως πρέπει να έχουμε ΕΝΑΝ εαυτό?

Τον ΚΑΛΥΤΕΡΟ που έχουμε.....!
Καλή μου Natalie τα αισθήματα είναι αμοιβαία από τις πρώτες ώρες......το ένοιωσαν και τα modem..
Για να μαυρίσεις το ένα ή και τα δύο εκ' των ματιών πρέπει να τα δεις, οπότε κάλμαρε γιατί θ' αλλάξεις γνώμη δραματικά....
...τι μετριόφρων....

# 19 στις 18/5/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Koντεύουμε όπως το πάμε να χωρίσουμε τους μέσα από τους έξω, τους ευτραφείς από τους ατροφικούς, τους ειλικρινείς από τους ψεύτες, τους απελπισμένους από τους άνετους, τους έμπειρους από τους "παλιούς"...
Στο ίδιο καζάνι δεν βράζουμε όλοι μέσα έξω, ευθυτενείς και στραβοχυμένοι??
Καλή μου Natalie τα αισθήματα είναι αμοιβαία από τις πρώτες ώρες......το ένοιωσαν και τα modem..
Για να μαυρίσεις το ένα ή και τα δύο εκ' των ματιών πρέπει να τα δεις, οπότε κάλμαρε γιατί θ' αλλάξεις γνώμη δραματικά....
...τι μετριόφρων....

Μήπως δεν τους χωρίζουν καλέ μου Νικ;
Ποιος θα παραδεχόταν να βγει με κάποια ευφτραφούλα, ή γιουβαρελάκι κατά τα δικά μου λεγόμενα;
Ποιος θα δεχόταν (υπαρχουν και οι εξαιρέσεις, έτσι να αφεθεί σε μια σ υζήτηση με κάποιον που εκ πρώτης όψεως δεν είναι του γούστου του;;;
Κι όμως, οι πιο πολλοί, ακόμα κι εγώ.. την έπαθαν ανάποδα. Γνώρισαν πρώτα τη σκέψη, την ψυχή και την καρδιά κάποιου κι όταν τον είδαν από κοντά παραδέχτηκαν ότι ποτέ δεν θα φαντάζονταν πως το άλλο άκρο της οθόνης ήταν αγκαζέ από κάποιον πολύ μακριά από τις προτιμήσεις τους...

ΥΣ. Για να καταλάβω..με είπες στραβοχυμένη;;;;;;;;;;!!!!!!!!!!

ΥΣ2. Αν δω τα μάτια σου λες να αλλάξω γνώμη για το αν θα .....μαυρίσω ένα εξ αυτών; Σε άλλον αναφερόταν το μαύρισμα καλέ μου Νικ...Όσο για το modem θα το θεωρήσω λεπτομέρεια..Γιατί στην παρουσία και των δυό μας, κολλάνε ολόκληροι servers!!!!!!!

asterias

# 20 στις 18/5/2003
author
Ανδρας / 61 / Ελεύθερος

Νομιζω πως...

οι περισσοτεροι απο εμας στο νετ εχουν συνομιλησει με καποιους αλλους και ενδιαφερονται να τους γνωρισουν απο κοντα. Η γνωριμια δεν ειναι απαραιτητο να ακολουθειται απο σεξουαλικη επαφη. Ομως, οταν καποιος σου παρουσιαστει και ειναι κατι εντελως διαφορετικο απο αυτο που σου εχει πει οτι ειναι, σημαινει οτι δεν ειναι ειλικρινης απεναντι σου... σημαινει πως δεν μπορεις να του εχεις εμπιστοσυνη... αρα δεν εχεις τιποτα μα πεις με ενα ατομο που δεν μπορεις να του εχεις εστω και μια σχετικη εμπιστοσυνη.... Δεν ειναι τα τεχνικα χαρακτηριστικα (καλουπι) του συνομιλητη σου, δηλαδη εαν ειναι χοντρος η λεπτος, ψηλος η κοντος... ειναι οτι σε κοροϊδεψε...
επειδη μου ετυχαν δυστυχως τετοιες περιπτωσεις, μετα το ραντεβου και αφου ηπια εναν καφε βιαστικα βιαστικα, ακολουθησα την αναφερομενη παροιμια. εκανα Block kai delete το ατομο αυτο, και <<εις αλλα με υγεια>>
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε