Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τι θα λέγατε στους πρώην;

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

bianka

# 1 στις 12/4/2005
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Κηφισιά
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 895
'Aρεσαν+: 0%

Τι θα λέγατε στους πρώην;

Αν καποιος σας ζητουσε να αφιερωνατε λιγα λογια στους συντροφους/ισες, που περασαν απο τη ζωη σας ποια λογια θα τους αφιερωνατε?
Εγω τους αφιερωνω τα παρακατω.....

Ολοι μοναδικοι και υπεροχοι!Ο καθενας με το δικο του ξεχωριστο τροπο!
Ευχαριστω γιατι μοιραστηκατε μαζι μου, εστω και για λιγο, το βαδισμα στο μονοπατι της αγαπης!Ευχαριστω εναν εναν που με βοηθησατε να εξελιχθω,
να βελτιωθω και να ανακαλυψω τη γυναικα μεσα μου.
Ευχαριστω ακομη γιατι μεσα απο τα λαθη μου, τις υποχωρησεις μου, το θυμο μου εμαθα τι θα πει αγαπη.....
Ευχαριστω ακομη και σας που θεωρησα καποτε οτι με πληγωσατε, γιατι αυτο με αναγκασε να κανω τις αλλαγες που δε τολμουσα....
Ευχομαι παντα να ειστε ευτυχισμενοι οπου και ναστε και να βιωνετε την αγαπη καθε στιγμη στη ζωη σας!
πρεπει να δωσεις τελικα για να μπορεις να παρεις,αυτο που θα σε παει μακρυτερα απτους αλλους...

# 2 στις 12/4/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Προσυπογραφω...και προσθετω...

Παράθεση:
Originally posted by bianka
Αν καποιος σας ζητουσε να αφιερωνατε λιγα λογια στους συντροφους/ισες, που περασαν απο τη ζωη σας ποια λογια θα τους αφιερωνατε?

Ευχαριστω γιατι μοιραστηκατε μαζι μου, εστω και για λιγο, το βαδισμα στο μονοπατι της αγαπης!Ευχαριστω εναν εναν που με βοηθησατε να εξελιχθω,
Ευχαριστω ακομη γιατι μεσα απο τα λαθη μου, τις υποχωρησεις μου, το θυμο μου εμαθα τι θα πει αγαπη.....
Ευχαριστω ακομη και σας που θεωρησα καποτε οτι με πληγωσατε, γιατι αυτο με αναγκασε να κανω τις αλλαγες που δε τολμουσα....
Ευχομαι παντα να ειστε ευτυχισμενοι οπου και ναστε και να βιωνετε την αγαπη καθε στιγμη στη ζωη σας!

Λυπαμαι αν δεν ημουν αυτο που προσδοκουσατε...ημουν ομως αληθινη...
Δεν υποκριθηκα ποτε...
Αν δεν αντεξα να μεινω...ειναι δικο μου προβλημα...
Αν δε μεινατε ισως εφταιγα κι εγω...
Αν δεν ευτυχησαμε...ισως να μη φταιει κανενας...
Αν ξαναρχιζα...ισως να μην εκανα τα ιδια λαθη...
Αν σε συναντουσα τωρα...ισως να ξερα να σε κρατησω...
Αν δεν το πιστευω...φταινε οι πληγες μου...
Το οτι το ευχομαι και το ελπιζω...φταιει...η βλακεια μου....

Dardana

# 3 στις 12/4/2005
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651

Παράθεση:
Originally posted by bianka

Tους εδωσα - και μου εδωσαν ο καθενας αναλογα τι ειχε και τι μπορουσε! - κατι απο τον εαυτο μου, τα συναισθηματα, το χρονο μου, το σωμα μου, ακομα και απο τη φαια μου ουσια. Αυτα πιστευω να ειναι αρκετα, ωστε να μην χρειαζεται να τους αφιερωσω και καποια περαιτερω λογια

Μονο να ειναι καλα θελω, και να μην μου τηλεφωνουν!!
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

# 4 στις 12/4/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Υπάρχουν φορές που οι σκιές τους παγώνουν ένα μικρό μέρος τών σκέψεών μου..αλλα αυτές οι σκέψεις ζεσταίνονται ξανά με δύο τρείς όμορφες αναμνήσεις..τί θα τους έλεγα..?Ένα ευχαριστώ καί για τις καλές καί για τις άσχημες στιγμές..η κάθεμία στιγμή ξεχωριστή μέσα στη μοναδικότητά της..

soula-79

# 5 στις 12/4/2005
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 6

οι πρωην

Υπαρχουν πολλα ειδη ανδρων.Προσωπικα εγω ευχαριστω ολους τους πρωην μου μεσα απο την καρδια μου γιατι με αγαπησαν και συνεχιζουν να με αγαπουν ολοι τους!!Ενα μεγαλο ευχαριστω για τον σεβασμο την αναγκη να βρεθουν μαζι μου και πανω απο ολα την μεγαλη αγκαλια που μου χαριζουν οταν με δουν!!Υπαρχει ενας ομως που θελω να του πω οτι ροδα ειναι και γυριζει!!Θα σε βρει αγορι μου μην φοβασαι!!!!Φιλια σε ολους!!

soula-79

# 6 στις 12/4/2005
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο

οι πρωην

Θα ημουν αχαριστη αν δεν ελεγα ευχαριστω στον Νικο ο οποιος μετα απο 4 χρονια χωρισμου εκανε tattoo το ονομα μου στο μπρατσο του.Και επισης στο γιαννιω μου που γεμισε τους τοιχους στο λιμανι με στιχακια και αφιερωσεις!!!!!Αυτες ειναι πραξεις αληθινης αγαπης!!!

# 7 στις 12/4/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by GHTEYTRIA
[quote

Λυπαμαι αν δεν ημουν αυτο που προσδοκουσατε...ημουν ομως αληθινη...
Δεν υποκριθηκα ποτε...
Αν δεν αντεξα να μεινω...ειναι δικο μου προβλημα...
Αν δε μεινατε ισως εφταιγα κι εγω...
Αν δεν ευτυχησαμε...ισως να μη φταιει κανενας...
Αν ξαναρχιζα...ισως να μην εκανα τα ιδια λαθη...
Αν σε συναντουσα τωρα...ισως να ξερα να σε κρατησω...
Αν δεν το πιστευω...φταινε οι πληγες μου...
Το οτι το ευχομαι και το ελπιζω...φταιει...η βλακεια μου....

Εχεις δικιο εμείς ...μοιάζουμε!!!

Αυτό θα έλεγα και γώ...Στούς... περισότερους!!!

bianka

# 8 στις 12/4/2005
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Κηφισιά
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 895
Κοριτσια χαρηκα με τις απαντησεις σας γιατι ετσι απαντουν οι αληθινες γυναικες!(θυμηθηκα το τρεχον θεμα!)
Ειναι ομορφο να μπορει να προχωραει κανεις χωρις να στεκεται στα αρνητικα......
πρεπει να δωσεις τελικα για να μπορεις να παρεις,αυτο που θα σε παει μακρυτερα απτους αλλους...

# 9 στις 12/4/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Δε με αντιπροσωπεύει αλλά μ αρέσει πολύ αυτό το τραγούδι:

Οι άντρες περνούν, μαμά
Μου στέλνουν πάντα καρτ ποστάλ απ’ τα νησιά, μαμά
Κι είναι πολύ συχνά μποέμ αρτίστες, μουσικοί, αμήχανα παιδιά

Οι άντρες περνούν, μαμά
Προσφέρουν δώματα με θέα σε βαθιά νερά
Τους νιώθω μυστικά να επιθυμούν ωκεανούς μα πάει η καρδιά ρηχά
Οι άντρες περνούν, μαμά
Πως θα ’θελα να φέρω κάποιον λίγο πιο κοντά
μα αυτοί περνούν, μαμά
κι αφήνουν ρέστα στην καρδιά

Οι άντρες περνούν, μαμά
αστέρια που αφήνουν ίχνη οι νύχτες του έρωτα
Με βία που ζητά ενός αδέσποτου παιδιού να κλέψει την καρδιά

Οι άντρες περνούν, μαμά
Πως θα ’θελα να φέρω κάποιον λίγο πιο κοντά
μα αυτοί περνούν μαμά

Οι άντρες περνούν, μαμα
μ’ ένα χαμόγελο που μοιάζει με γκριμάτσα πια
Κι αφού χτυπούν, μαμά
αφήνουν μες στα όνειρά μου μόνη μου ξανά

Οι άντρες περνούν, μαμά
Τι θα κερδίσω αν φέρω κάποιον λίγο πιο κοντά
αφού περνούν μαμά

Oι άντρες περνούν, μαμά...

# 10 στις 12/4/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μωρό μου...

bye, bye, bye!
Άλλο η καρδιά μου δε σε πάει
Τώρα έναν άλλον αγαπάει
Και σαν τρελή γι'αυτόν χτυπάει...

Έτσι για να χαλαρώσουμε λιγάκι...
γιατί μελαγχολήσαμε απόψε!

Κάθε πρώην, νυν και επόμενος "άντρας της ζωής μας" είναι ένα κεφάλαιο στο βιβλίο της ζωής καθεμιάς από εμάς.
Άλλους πληγώσαμε εμείς.
Άλλοι πλήγωσαν εμάς.
Άλλοι εκπλήρωσαν πόθους και πάθη ανείπωτα.
Άλλοι δημιούργησαν ανασφάλειες και κόμπλεξ.

Αυτό είναι το νόημα του έρωτα, της αγάπης, των σχέσεων με το άλλο φύλο.
Αυτή είναι η χαρά της ζωής.

# 11 στις 13/4/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Δεν μπαινουν ολες οι προηγουμενες σχεσεις σε ισα καλουπια.Ειναι αδικο να συγκρινεις κατι μικρο και φευγαλεο με κεινες τις λιγες σχεσεις που σε αλλαξαν ως ανθρωπο.Καθε μια θα ειχε να ακουσει διαφορετικα λογια αφου προκαλεσε διαφορετικα συναισθηματα.
Ομως τα λογια σε αυτες τις περιπτωσεις μου δινουν τη μελαγχολικη αισθηση ενος επικηδειου.Οσα εχω να πω ενα βλεμμα αρκει για να τα μεταδωσει..
καλο βραδυ

zunzun

# 12 στις 13/4/2005
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 129
Θα τους έλεγα ότι καλά είναι εκεί που είναι τώρα και καλά είναι που παραμένουν...πρώην!
Ποτέ μην τα βάζεις με ένα γουρούνι...και οι δυό θα λερωθείτε...το γουρούνι όμως θα το ευχαριστηθεί!

# 13 στις 13/4/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
.........oι άντρες περνούν μαμά κι εμείς μένουμε!
Ας είναι καλά όλοι τους κι εγω καλύτερα.
Ενα είνα σίγουρο τους αγάπησα,τους λατρεψα κι αυτοι εμενα,για όσο κράτησε για όσο αντέξαμε μα δεν μπορέσαμε.......

# 14 στις 13/4/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Σε κάποιες: Σας σκέφτομαι γλυκά πότε-πότε.
Σε άλλες: Μην σας ξαναδούν τα μάτια μου και μην σας ξανακούσουν τα αυτιά μου.

argaard

# 15 στις 13/4/2005
author
Ανδρας / 42 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 1.283
Ευχαριστώ εσένα την πρώτη που με έκανες να σκιρτίσω μα δεν σε χόρτασα ποτέ μου, που ήσουν πάντα μακριά, που μου έδειξες να αποφεύγω περιπτώσεις σαν εσένα με κάθε τρόπο, που μου έδειξες όλες σχεδόν τις παράλογες απαιτήσεις που μπορεί να έχει μια γυναίκα, που με έμαθες να δίνω χωρίς να παίρνω, που με πόνεσες στο τέλος μα με βοήθησες να βρω τον καλύτερο μου φίλο τότε.

Εσένα που μου έδειξες πρώτη φορά τι θα πει επαφή, εσύ που με έκανες να γνωρίσω αυτό που λένε έρωτας με την πρώτη ματιά μα έφυγες ξαφνικά όπως ήρθες.

Και εσύ που αγάπησες το σκοτάδι μου και μου έδειξες το δικό σου, που έκανες τα πάντα για να με αγαπήσεις και σε αγάπησα και εγώ μα ήταν όλα σε λάθος τόπο και χρόνο.

Και εσύ ένας σταθμός ξεχωριστός στην ζωή μου, που γλίστρησες και έφυγες αλλά όταν έφυγες μου έδειξες πως μπορεί πραγματικά μια γυναίκα να πονέσει έναν άνδρα που με έφτασες στην άκρη του γκρεμού και με έσπρωξες τελικά σώθηκα.

Εσύ που ήρθες ξαφνικά τσακισμένη γεμάτη πληγές μα ήσουν όμορφη ακόμα και με αυτές γέμισες την ψυχή και το σώμα μου με ολοκλήρωσες κορύφωσες την αγάπη μου το πάθος μου την ηδονή μου τα πάντα μου άλλαξες την κοσμοθεωρία μου και με έκανες απαιτώ από την ζωή και τους ανθρώπους μα όταν δοκίμασα να φροντίσω της πληγές σου φοβήθηκες και έφυγες τρέχοντας, με άφησες μισό.

Μετά από καιρό εσύ με πείρες μισό και έμαθες να με αγαπάς και σιγά, σιγά με ξαναέχτισες με αναστήλωσες με την αγάπη σου ένοιωσα ότι μπορώ να αγαπήσω και να αγαπηθώ άρα πως είμαι ζωντανός, μα και εσύ ήσουν μακριά συγνώμη που σε πλήγωσα.

Και στο τέλος ήρθες εσύ για πολύ λίγο, σε είδα και είδα στα μάτια σου την καταστροφή μου ήσουν η φωτιά και εγώ έπεσα με μανία μέσα της σαν αέρας πέρασες και άρχιζες να γκρεμίζεις σιγά, σιγά τα πάντα και έφυγες όπως ήρθες σαν άνεμος θα είσαι τελικά η ολοκληρωτική καταστροφή μου; Δεν ξέρω ακόμα αργά η γρήγορα όμως θα το μάθω.
There is no justice, it's just me

# 16 στις 13/4/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
μμμμμναι....

Άντε γεια.

(καμία σχέση με όσα γράψατε, αλλά και πάλι πολλά τους είπα)

# 17 στις 13/4/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Δεν έχω να πω τίποτα, ότι είχα να πω το είπα.

Rena_L

# 18 στις 13/4/2005
author
Γυναίκα / 46 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Δάφνη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 14
Θα έλεγα σε όλους ένα ευχαριστώ για τις στιγμές που περάσαμε μαζί,έχω κρατήσει όλες τις ευχάριστες αναμνήσεις μέσα μου,θυμάμαι και τις άσχημες,αλλά δε με επηρεάζουν πλέον..Δε θα τους ξεχάσω πάντως γιατί με έκαναν τον άνθρωπο που είμαι σήμερα,με τα καλά μου και τα κακά μου..
Φιλικά :-)

ArGuS

# 19 στις 13/4/2005
author
Ανδρας / 62 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 81
Μικρες ή μεγαλες στιγμες απο την ζωη μου που ουσιαστικα με γεμισαν σαν ανθρωπο και με εκαναν να γνωρισω σχεδον ολα τα συναισθηματα.Γι' αυτο και μονο ενα μεγαλο ευχαριστω και να ειναι παντα καλα και ευτυχισμενες οπου και να ειναι.Ειστε το πιο γλυκο κομματι της ζωης μου

agelos25

# 20 στις 13/4/2005
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Αλλη χώρα
αν και εχω πλυγωθει πολυ απο χθεσινους ερωτες γιατι δεν μπορω να πω πως ηταν αγαπη...πιστευω και γνωμη μου ειναι πως οταν αγαπας αντεχεις την καθε μπορα που ερχετε στην γιαλινη ζωη μας...παρολου αυτα ομως τι θα ελεγα στις κοπελες ποθ περασαν απο την ζωη μου..:

δεν υπραχει πονος...ο πονος γινεται τραγουδι
δεν υπαρχει χωρισμος ...ειμαστε ολοι ενα
δεν υπαρχει η μοναξια....εχοθμε τον εαυτο μας
το μονο που απεριοριστα υπαρχει ειναι η αγαπη και ο ερωτας...
για πριν το μετα και για το τωρα!!!!!!!!!!!!!!!!!

ευχομαι να ειναι παντα καλα να μπορεσουν να νιωσουν εστω και λιγο την
μαγικη στιγμη τις αγαπης και του ερωτα!!!!

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.