Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Απελπισία.

Σελίδα : 1

ekavoula

# 1 στις 17/4/2005
author
Γυναίκα / 38 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3
'Aρεσαν+: 0%

Απελπισία.

ΕΔΩ ΚΑΙ 2,5 ΜΗΝΕΣ ΕΧΩ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΕΝΑ ΦΟΒΕΡΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΝ Δ.ΧΩΡΙΣΑ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ.ΗΜΑΣΤΑΝ ΤΕΛΕΙΑ.ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΗΜΟΥΝ ΧΑΛΑΡΑ,ΑΥΤΟΣ ΜΟΥ ΜΙΛΟΥΣΕ ΓΙΑ ΓΑΜΟΥΣ(ΗΛΙΚΙΑ 28 ΑΥΤΟΣ 22 ΕΓΩ)ΤΟ ΕΒΛΕΠΕ ΣΟΒΑΡΑ.ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΣΧΕΔΟΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ,ΩΣΠΟΥ ΤΟΥ ΕΤΥΧΑΝ ΕΝΑ ΣΟΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ-ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ-ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΑ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΣΟΒΑΡΑ,ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΤΕΙ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ,ΣΑΝ ΕΣΩΣΤΡΕΦΗΣ ΚΑΙ ΑΓΧΩΔΗΣ,ΝΑ ΜΗ ΘΕΛΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ,ΟΥΤΕ ΚΟΛΛΗΤΟ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ,ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΨΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ.ΕΧΕΙ ΤΟΥΣ ΝΤΑΛΚΑΔΕΣ ΤΟΥ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ,ΤΡΕΧΕΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΣΕ 2 ΔΟΥΛΕΙΕΣ,ΚΑΙ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟ(2ΩΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ)ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΗΡΕΜΙΣΕΙ ΚΑΙ ΜΑ ΜΗ ΘΕΛΕΙ ΚΑΝΕΝΑ.ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ,ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ,ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΤΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΟΥ ΕΠΙΒΑΡΥΝΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΝΑ ΣΕ ΠΙΕΖΩ ΚΑΙ ΕΓΩ,ΗΡΕΜΙΣΕ Κ ΜΙΛΑΜΕ ΜΕΤΑ ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΕΓΩ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΟΜΩΣ,ΤΟΝ ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ,ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΤΟΥ ΞΑΝΑΜΙΛΗΣΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟΥ ΦΤΑΝΑΝ ΟΛΑ ΕΙΧΕ Κ ΑΤΥΧΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ Κ ΔΕ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ,ΚΑΙ ΕΠΙΒΑΡΥΝΕ Κ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΩ.ΔΕΝ ΛΕΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΟΥΜΕ ΕΣΤΩ ΕΝΑ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?ΤΟΝ ΘΕΛΩ ΠΙΣΩ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΘΩ.ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ.ΑΥΤΟΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΙΚΙΟ ΚΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΜΕΝΑ, ΤΟΥ ΦΕΡΘΗΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΡΟΠΟ, ΑΠΛΑ ΤΟΝ ΑΠΟΡΡΟΦΟΥΝ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥ,ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΗΡΕΜΙΣΕΙ.ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΘΛΙΑ ΩΡΑΡΙΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ.ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΠΡΩΙ ΩΣ ΤΙΣ 4 ΚΑΙ ΒΡΑΔΥ ΑΠΟ 9-7 ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΧΡΟΝΟ ΟΥΤΕ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΙ.ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΤΟ ΤΥΧΕΡΟ ΤΟΥ ΚΑΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΤΟΥ.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?

# 2 στις 17/4/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Δε θέλω να σε στενοχωρήσω αλλά όλες αυτές οι δικαιολογίες εμένα μου φαίνονται υπεβολικές και αναξιόπιστες.
Μάλλον δεν είσαι πια η πρώτη προτεραιότητα στη ζωή του.
Ενδεχομένως να υπάρχει κι άλλη γυναίκα αλλά ακόμα δεν έχει ξεκαθαρίσει το τοπίο.
Όποιος είναι ερωτευμένος δεν μένει ούτε λεπτό μακριά από την καλή του.
Δεν ψάχνει για δικαιολογίες.

Ασε τι λεει.
Δες τι κάνει.

ekavoula

# 3 στις 19/4/2005
author
Γυναίκα / 38 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΗΜΟΥΝ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΞΕΡΩ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΟΝΤΩΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ.ΑΠΛΑ ΤΑ ΕΧΕΙ ΩΣ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ.ΕΧΕΙ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΧΡΟΝΟ 2 ΩΡΕΣ ΤΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΞΕΚΟΥΡΑΖΕΤΑΙ.ΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΜΕΝΟ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΧΡΟΝΟ ΟΥΤΕ ΝΑ ΦΑΕΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΧΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙ Κ ΑΛΛΟΥΣ ΝΤΑΛΚΑΔΕΣ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥ.ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.ΠΑΛΑΒΩΝΩ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΠΩΣ ΜΑΣ ΕΒΛΕΠΕ ΣΟΒΑΡΑ.ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΑΦΗΣΩ ΝΑ ΗΡΕΜΙΣΕΙ.ΠΩΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΕ ΕΝΑΝ ΠΟΛΥ ΑΓΧΩΔΗ ΚΑΙ ΕΣΩΣΤΡΕΦΗ ΕΜΕΙΣ ΟΙ "ΕΞΩ ΚΑΡΔΙΑ"?ΤΟΝ ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ,ΔΕ ΜΕΤΑΝΙΩΝΩ ΟΥΤΕ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ ΟΣΑ ΕΖΗΣΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ.ΗΤΑΝ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΙΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ.ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΝΙΩΣΩ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟ.ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΑΠΟ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ.ΙΣΩΣ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΜΑΘΗΜΑ ΖΩΗΣ ΝΑ ΣΚΛΗΡΙΝΩ ΛΙΓΟ,ΝΑ ΜΗ ΤΑ ΔΙΝΩ ΟΛΑ, ΝΑ ΜΑΘΩ.ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΟΛΟ ΤΙΣ ΣΚΑΛΕΣ ΚΑΙ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΙΣ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΙΣ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ,ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΤΟΣ.ΕΙΜΑΙ ΓΥΡΙΣΜΕΝΗ ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ,ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΠΙΣΩ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ...ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ?ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΛΙΩΜΑ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΛΕΓΕ.ΜΑ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΗΞΕΡΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΕΚΕΙΝΟΣ ΛΕΕΙ ΕΧΩ ΔΙΚΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΟΥ ΦΕΡΘΗΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΡΟΠΟ.ΜΕ ΕΚΤΙΜΑΕΙ ΛΕΕΙ.ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ?ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΙΑ!

ftou-xeleftheria

# 4 στις 24/4/2005
author
Γυναίκα / 46 / Διαζευγμένη
Ν. Λέσβου / Μυτιλήνη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 23

stand by him...

Γλυκιά μου Εκαβούλα,
θες να πεις ότι αυτός ο άνθρωπος (αν κατάλαβα καλά) δουλεύει από το πρωί μέχρι τις 4 το μεσημέρι και το βράδυ από τις 9 μέχρι τις 7 το πρωί;;;;;;
Αν είναι έτσι, τότε από ό,τι καταλαβαίνω προσπαθεί να ανταπεξέλθει σε σοβαρά οικονομικά προβλήματα. Από ό,τι καταλαβαίνω θα πρέπει να υπήρξε παράλληλα και κάποια σοβαρή απώλεια στη ζωή του, που θα πρέπει να τον έχει σοκάρει...
Τί μπορείς να κάνεις; Εγώ θεωρώ ότι (ακόμα και αν δεν ήσουν ερωτευμένη μαζί του), θα πρέπει να του δείξεις ότι είσαι δίπλα του...
Πώς; Με ένα τρυφερό μήνυμα στο κινητό του ας πούμε. Πίστεψέ με, μόνο καλό θα του κάνει. Δείξε του ότι τον έχεις στο μυαλό σου, ότι δεν τον ξεχνάς τώρα που περνά αυτή τη δύσκολη φάση της ζωής του.
Με το να τον συμβουλεύσεις (κατά την ταπεινή μου γνώμη ε ότι δεν μπορεί επ' άπειρον να δουλεύει με τέτοια τρελά ωράρια, γιατί κάποια στιγμή θα καταρρεύσει.
Πιστεύω ότι αυτή τη στιγμή θεωρεί είδος πολυτέλειας το να διατηρεί σχέση.
Ένας εξαντλημένος σωματικά και ψυχικά άνθρωπος είναι φυσιολογικό να μη μπορεί να λειτουργήσει συναισθηματικά. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι αποκλείει ακόμα και την τηλεφωνική επικοινωνία σας. (κατάλαβα καλά
Αν δε θέλει να μιλάτε στο τηλέφωνο, μην τον πιέζεις, στέλνε κανένα μήνυμα δείχνοντάς του ότι τον σκέφτεσαι και άφησέ τον να κάνει εκείνος κάποιο βήμα αν θέλει.
Αλλά παράλληλα, γλυκειά μου Εκαβούλα...η ζωή συνεχίζεται. Δεν θα τον βοηθήσεις με το να κλειστείς και εσύ στον εαυτό σου και στα (αδιέξοδα αυτή τη στιγμή τουλάχιστον) συναισθήματα σου για εκείνον. Συνέχισε τη ζωή σου, είσαι άλλωστε τόσο νέα, καλή μου...η ζωή είναι όλη μπροστά σου!
Να είσαι πάντα καλά!

seleukia

# 5 στις 15/6/2005
author
Γυναίκα / 44 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αιγάλεω
Αγαπητή μου ekavoula,
Μου συνέβη ακριβώς η ίδια κατάσταση μέσα στη σχέση που είχα. Είναι απίστευτο και όμως έχω πάθει τα ίδια. Τα λόγια του Δ καθώς και οι αντιδράσεις του είναι ακριβώς ίδιες με αυτές που έζησα εγώ. Όπως και 'συ τον δικαιολογούσα σε όλους και έλεγα ''πράγματι έχει πρόβλημα το ξέρω'', ''δεν έχει χρόνο ούτε να φάει'', ''είναι αγχώδης'' και όλα τα συναφή. Στην δική μου περίπτωση και μετά από 8 μήνες οπου επικρατεί η ίδια κατάσταση συνειδητοποίησα ότι όλα αυτά ήταν μια μεγάλη δικαιολογία για να φύγει και να τραβηχτεί από μακριά μου. Εγώ απλά μάζεψα τα κομμάτια μου -και ακόμα τα μαζεύω- και έφυγα. Φυσικά δεν λέω ότι και ο Δ. όλα αυτά που λέει είναι δικαιολογίες για να σε αποφύγει -και το εύχομαι με όλη μου την καρδιά να μην είναι έτσι- αλλά τα πράγματα κάτι τέτοιο δείχνουν. Και ΄γω έκανα πίσω και τον άφησα να ηρεμήσει, του έστελνα μηνύματα, λουλούδια, του έδειχνα την αγάπη μου με κάθε τρόπο αλλά δυστυχώς καμμία ανταπόκριση. Το μόνο που άκουγα ήταν ''δεν μου φταις εσύ τίποτα'', ''είμαι πιεσμένος'', ''περνάω δύσκολα'' κ.α. τέτοια.
Δεν θα σου πω τι να κάνεις απλά δες τα πράγματα και λίγο πιο αποστασιοποιημένα. Κοίτα τον εαυτό σου πρώτα απ΄ όλα και πάνω απ΄ όλα.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά.
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε