Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΠΟΤΕ ΜΗ ΛΕΣ ΠΟΤΕ...

Σελίδα : 1

cat_woman

# 1 στις 18/4/2005
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 29
'Aρεσαν+: 0%

Ποτε μη λες ποτε...

ΟΛΟΙ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΕΡΩΤΑΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ.
ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΜΩΣ ΟΤΑΝ ΤΑ ΝΙΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΜΕ ΔΥΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΑΤΟΜΑ?
ΠΑΝΤΑ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΑΠΙΣΤΙΑΣ ΣΕ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ.ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ, ΧΩΡΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕ!
ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΞΑΦΝΙΚΑ, ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΜΑΚΡΟΧΡΟΝΙΑ ΣΧΕΣΗ ΚΑΙ ΑΓΑΠΟΥΣΑ ΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΜΟΥ, ΕΙΧΑΜΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΜΑΖΙ..., ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΕΝΑΣ ΤΥΠΟΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΒΓΑΙΝΕ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΦΑΝΤΑΣΙΩΣΕΙΣ ΜΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ, ΤΟΤΕ ΣΑΣΤΙΣΑ. ΕΧΑΣΑ ΤΗ ΓΗ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ, ΕΙΧΑΝ ΕΡΘΕΙ ΤΑ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ.
ΤΟΝ ΕΡΩΤΕΥΤΗΚΑ ΤΡΕΛΑ ΚΑΙ ΟΣΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΚΙ ΑΝ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΝΑ ΑΓΑΠΑΩ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ. ΕΚΕΙ ΣΕ ΘΕΛΩ....
ΧΩΡΙΣΑ ΣΤΑ ΔΥΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ. ΔΙΠΛΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ. ΠΟΝΕΣΑ, ΕΚΛΑΨΑ, ΓΕΛΑΣΑ ΕΝΙΩΣΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ. ΕΠΡΕΠΕ ΟΜΩΣ ΝΑ ΒΑΛΩ ΕΝΑ ΤΕΛΟΣ, ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΝΟΥΣΕ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΟΛΑ!
ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΑΓΑΠΟΥΣΑ, ΣΚΕΦΤΟΜΕΝΗ ΟΤΙ ΑΦΟΥ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΝΙΩΘΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ, ΣΗΜΑΙΝΕ ΠΟΛΛΑ.
ΑΦΗΣΑ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ, ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΒΓΑΛΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΟΥ...
ΠΩΣ ΕΝΙΩΣΑ? ΑΚΟΜΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΓΜΕΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΜΕΛΑΓΧΟΛΩ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕΤΑΝΙΩΝΩ. ΑΠΛΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ!!!
ΛΟΙΠΟΝ, ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ? ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΤΑΝ ΤΑ ΝΙΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΜΕ ΔΥΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΑΤΟΜΑ....?
Αν η σκεψη ηταν παρουσια θα ησουν συνεχεια διπλα μου

# 2 στις 18/4/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Δεν ξέρω γιατί δεν μου συνέβη ποτέ και γνωρίζοντας την ευθύτητα του χαρακτήρα μου, μάλλον δεν πρόκειται να μου συμβεί και στο μέλλον.

Αν και γνώρισα πολλούς άντρες στη ζωή μου, σε όλες μου τις σχέσεις ήμουν πάντα απόλυτα πιστή και μονογαμική. Δεν έχω απατήσει κανέναν όσο ήμουν μαζί του, αφού ήταν επιλογή μου να είμαι μαζί του.
Αν υπήρχε η παραμικρή πιθανότητα να αρχίσει να με ενδιαφέρει κάποιος άλλος, το έλεγα και δεν συνέχιζα διπλή ζωή. Δε μπορώ να λειτουργήσω έτσι, μπερδεύομαι και χάνω την συναισθηματική ισορροπία μου.

cat_woman

# 3 στις 18/4/2005
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση

Συμφωνω!!!

"Δε μπορώ να λειτουργήσω έτσι, μπερδεύομαι και χάνω την συναισθηματική ισορροπία μου."

ΑΓΑΠΗΤΗ zoumeri ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ΣΕ ΑΥΤΟ. ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΧΑΣΑ ΤΗΝ ΙΣΟΡΡΟΠΙΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΜΗ ΜΠΟΡΟΝΤΑΣ ΝΑ ΑΝΤΕΞΩ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΠΟΥ ΚΟΥΒΑΛΟΥΣΑ ΧΩΡΙΣΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ. ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΣΧΕΣΗ ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΠΙΑ ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΜΟΥ.....

voula

# 4 στις 18/4/2005
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2

Παράθεση:
Από το μέλος cat_woman - 18/04/05 06:54
... καλα να παθετε απιστες γυναικες!!!πλακα κανω!ελπιζω ομως να εφεγες κανα δυο χαστουκια απο αυτον που ειχες σχεση 3 χρονια!!!οσο κ να σ'αγαπουσα εγω θα στα ριχνα κ μετα ας το μετανοιωνα!!!kepp walking ετσι παντως!bye ...

Παράθεση:

bianka

# 5 στις 19/4/2005
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Κηφισιά
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 895
Οταν νιωθει καποιος ετσι πιστευω οτι πρεπει να ψαξει για απαντησεις, που μονο ο εαυτος του μπορει να δωσει.Θαλεγα ομως οτι δε χρειαζεται να αυτοτιμωρουμαστε.Ποιος μπορει να ορισει το σωστο η το λαθος?
πρεπει να δωσεις τελικα για να μπορεις να παρεις,αυτο που θα σε παει μακρυτερα απτους αλλους...

only_me

# 6 στις 19/4/2005
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 295
It takes 2 to tango....

Για να ξενοκοιτάξεις, κάτι δεν πάει καλά στην σχέση σου.. Κάτι σου λείπει.. Αν αγαπάς τον άνθρωπό σου, το ψάχνεις μαζί του το γιατί..

Η παράλληλη σχέση μόνο παραπάνω προβλήματα και επιπλοκές μπορεί να φέρει. Το να είναι κανείς ξεκάθαρος, βοηθάει..

Υποστηρίζω την τεχνική του Γόρδιου Δεσμού σε τέτοιου είδους καταστάσεις. Ή είμαστε, ή δεν είμαστε! Μεσαίες λύσεις, δεν υπάρχουν... νομίζω..

Με εκτίμηση,
Απλά_Εγώ.

KOSTAS1818

# 7 στις 19/4/2005
author
Ανδρας bi / 55 / Παντρεμένος
Ν. Αρκαδίας / Τρίπολη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 28
Αυτή είναι η ''αρχοντιά'' του έρωτα cat_woman.
Δεν σου δίνει δικαίωμα επιλογής όταν ''έρθει''!!!
Ούτε καν σου χτυπάει την ''πόρτα''!!
Σε ''αρπάζει'' από την καθημερηνοτητά σου και σε ''πετάει'' τόσο ψηλά, που
αναγκάζεσαι (λόγω ύψους) να τον αποδεχθείς και να αναθεωρήσεις τις
αισθηματικές απόψεις σου.
Μειονεκτημά του είναι ότι έχει ''ημερομηνία λήξεως'' με αποτέλεσμα να μη
μπορείς να κάνεις σχέδια πως θα περάσεις το φετινό καλοκαίρι και σε ποιές
ακρογιαλιές θα ζεις τις όμορφες στιγμές του.
Ομως, όσο ''μελάτο'' είναι το ονειρεμένο σου ταξίδι, άλλο τόση ''ξιδάτη'' γίνεται
και η επιστροφή στην φυσιολογική ΄ζωή σου.

Η γνώμη μου είναι ότι ο άνθρωπος πρέπει να ερωτεύεται και ας είναι οποιοδή-
ποτε το τίμημα.
¨Αλλωστε οι καλύτερες σελίδες στο βιογραφικό μας βιβλίο θα είναι οι
ερωτικές !!!!!!

fattsoula

# 8 στις 18/4/2005
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 34

Παράθεση:
Originally posted by zoumeri
den eisai i moni pou exeis perasei kati paromoio.
egw ta teleytaia dyo xronia zw me ayto to dillimma.
apo ti mia o antras pou me agapa perissotero ki apo ti zoi tou. morfomenos, exipnos, glikos kai taytoxrona anvrimos.sxedon paidi. einai o antras pou exw agapisei logo tis dikis tou agapis.einai o antras pou oli mou i oikogeneia exei latrepsei kai theorei sosto dipla mou.
apo tin alli, eisebale st zoi mou o erotas. logikos kai anexartitos. skliros ma mazi mou tryferos. o antras pou me ekane na nioso ginaika. pou aggixe to kormi mou ma taytoxrona anypsose tin psixi mou. i oikogeneia mou ton theorei mia anoiti peripeteia, enan axesto kai akalliergito anthropo pou den exei kati na mou prosferei.
dyo xronia talanteysi. ki oi duo gnorizan, kathos apofasisa na eimai eilikrineis.
dyo xronia ponos.
na symbibasto kai na meino me tin asfaleia, ti sigouria tou epityximenou antra dipla mou?me ena antra pou de gnorizei oute kan pos tha thela na me aggizei?
i na paro to risko na apsifiso ta panta osa akouga gyro mou kai na ziso ton erota?
telika xorisa kai apo tous duo.
eixa ftasei se simeio na eimai me ton enan kai otan kati theorousa lathos sti simperifora tou, thimomoun ton allo kai elega"mazi tou pote de tha itan etsi".
kai toumpalin.
isos kapoioi theorisoun pos epaiza.PONOUSA omos.den koroidepsa pote kanenan apo toys duo.
exei perasei pia kairos pou eimai moni kai akomi de mporo na to xeperaso. opoion antra kai na gnoriso de mou kanei pia aisthisi. niotho ta sinaisthimata mou pagomena, ti psixi mou nekri.

kai mera me ti mera sineiditopoio pos telika ayto pou mou stoixise pio poli itan i apoleia tou megalou mou erota. ta hadia pou de nomizo na xanabro. tin aggalia pou de nomizo na xanampo. ta gelia pou de nomizo na xanakano. to pathos pou de nomizo na xanaziso. ti zoi pou eixa kai ehasa giati den eixa ti dinami na parablepso ta sxolia tis oikogeneias mou kai na egkataleipso enan anthropo pou m agapouse poli.

tora pia i kathe mera apla perna makria tou basanistika. aytos de dexetai pleon epikoinonia mazi mou. einai me alli kai ap oti dhlonei, pernnaei kala.

ayto pou mou leipei pio poli einai i eyxi ths kalimeras tou kathe proi pou me xipnouse.

s eyxaristo pou aggixes ayto to thema. sygxorese me pou egrapsa tosa polla.
itan mia katathesi psixis kai ena signomi s ayton.

Μια λιγότερη φαντασίωση. Μια ακόμη αλήθεια...

cat_woman

# 9 στις 19/4/2005
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
fattsoula σ’ ευχαριστώ κι εγώ για αυτά που μοιράστηκες μαζί μας.
Ξέρεις δεν είναι και τόσο εύκολο να μιλάς για τόσο προσωπικές εμπειρίες που ακόμα πονάνε. Στην αρχή είχα κάποιες αναστολές για να γράψω αυτό το θέμα. Αν κάποιος δεν βρεθεί σε αυτή την θέση είναι εύκολο να σε κρίνει αρνητικά. Όχι που η κριτική είναι κακή. Ίσα ίσα τη θεωρώ απαραίτητη, μπορεί να σου ανοίξει τα μάτια και να σε κάνει καλύτερο άνθρωπο.
Κosta1818 βλέπω ότι συμμερίζεσαι τον τίτλο του θέματος : )). Μου άρεσε αυτό που είπες: «¨Αλλωστε οι καλύτερες σελίδες στο βιογραφικό μας βιβλίο θα είναι οι ερωτικές !!!!!!». Το χειρότερο πιστεύω είναι να κοιτάξεις το βιογραφικό μετά από χρόνια και οι σελίδες του να είναι λίγες ή λευκές

KOSTAS1818

# 10 στις 20/4/2005
author
Ανδρας bi / 55 / Παντρεμένος
Ν. Αρκαδίας / Τρίπολη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 28
cat_woman δεν είναι σύμπτωση που τα πιο ''δημοφιλή βιογραφικά'' στον
πλανήτη μας, είναι ανθρώπων που έκαναν την ερωτική τους υπέρβαση
και ας ήξεραν ότι το τέλος της θα ήταν οδυνηρό για την υποστασή τους.
*Πιστεύω όταν γνώρισες τον ερωτά σου, παράλληλα με τον συντροφό σου,
να σκέφτηκες ότι σύντομα θα έρθει η ώρα που θα τους χάσεις και τους δύο.
Η καρδιά σου όμως, έλεγε ''προχώρα''.
Μεγάλα μπράβο στην καρδιά σου....

Ταπεινά.
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.

lastpost