Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

agapao eksisou ena antra&mia gynaika

Σελίδα : 1

woman4woman

# 1 στις 18/4/2005
author
Γυναίκα gay / 52 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2
'Aρεσαν+: 0%

αγαπαο εξισου ενα αντρα&μια γυναικα

Geia sas,
8a i8ela na 8eso kai go to problima mou kai aposkopo sti boi8eia sas.
Eimai 23xr, edo kai 4xr exo desmo me ena agori. Eimaste poly kala mazi, kai apo tin meria tou kai apo tin meria mou, alloste de 8a kratouse kai toso ama kati de pigene kala, apoteros skopos einai na pantreftoume afou teliosei ti sxoli tou k to strato,aytos einai 24xr. Ego apo kairo eixa sto myalo mou, sti fantasia mou kai mia sxesi me gynaika. To exo kouventiasei kai me to agori mou kai mou eipe an to 8es kanto ftanei na to ksero,erotima ontos kapoios antras mporei na to dex8ei toso eykola? H dikia mou ektimisi pou ton ksero kala einai:epidi me agapaei poly,to dexete. Telika brika mia kopella, ena telio an8ropo pou polles fores mou sta8ike pio pano kai apo to agori mou, pou polles fores eniosa akoma k sto krevati na eimai pio kala mazi tis para me to agori mou. TOUS AGAPAO KAI TOY DYO EKSISOU. de 8elo na xaso kanena. Nomizo oti mporo na kratiso mia isorropia metaksi ayton ton parallilon sxeseon epidi allo to ena-allo to allo (simfonite se ayto?) H kopela pou ta exoume me dextike me ti sxesi mou,mou eipe prota h sxesi sou kai meta emeis alla kapoies fores mou eksefrastei OTI AYTO TH PEIRAZEI,TH PONAEI, YPOFEREI,NOMIZE OTI MPOROYSE NA TO ANTEKSEI ALLA de to antexei na me moirazete.
To megalo mou erotima einai: yparxei tropos aytes oi dyo paralliles sxesis pou exo na diatiri8oun kai an nai me poio tropo?
Simioste oti to agori mou gnorizei tin yparksi tis kopellas alla san tis kalyteris mou filis kai tipota erotiko.
Anameno ti diafotisi sas
Filikous xairetismous
B

# 2 στις 18/4/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Λένε πως η ευτυχία ΔΕΝ είναι το κυρίως πιάτο στη ζωή. Είναι το... μεζεδάκι που τσιμπάμε πού και πού.. Κύρια ευθύνη σου είναι να είσαι εσύ καλά και ευτυχισμένη. Ένας παράγοντας που συμβάλλει σε αυτό είναι η "καθαρή" συνείδηση, η ηθική και η τιμιότητα.

Δεν είσαι αποκλειστικά υπεύθυνη για την "ευρυθμη" λειτουργία αυτού του "τρίο"... με την προϋπόθεση όμως να δώσεις στους άλλους δύο το δικαίωμα επιλογής. Γράφεις ότι το αγόρι σου δεν γνωρίζει για την ερωτική σου σχέση με τη φίλη σου. Είναι δίκαιο αυτό; Δεν νομίζεις πως θα έπρεπε να έχει το δικαίωμα να επιλέξει;

Επιπλέον... από τη στιγμή που νοιάζεσαι και αγαπάς αυτά τα δύο άτομα θα πρέπει να τα προστατέψεις.. Ναι, γίνομαι λίγο επιφανειακή.. παίρνεις όμως τις κατάλληλες προφυλάξεις; Επιπλέον, ο φίλος σου δεν γνωρίζει για τη φύση της δεύτερής σου σχέσης... Η φίλη σου όμως ξέρει.. και επειδή η σχέση σου μαζί της εκτός από ερωτική είναι και φιλική, φαντάζομαι πως έχεις μοιραστεί μαζί της προβληματισμούς σχετικά με την ετεροφιλική σου σχέση. Είναι δίκαιο αυτό; Να "ξεγυμνώνεις" έτσι τον ένα σου σύντροφο στα μάτια του άλλου;

Πιστεύω πως δε θα καταφέρετε να ισορροπήσετε εκτός αν ανοίξετε τα χαρτιά σας.. αν δεν ανοίξεις ειδικά εσύ τα δικά σου! Λες πως αγαπάς και τους δυο αυτούς ανθρώπους, μεροληπτείς όμως υπέρ της φίλης σου (αν κατάλαβα καλά).

Είναι μεγάλο ρίσκο και δύσκολο να μιλήσεις με ειλικρίνεια και στους δύο, αλλά το ψέμα φέρνει μόνο ψέμα.. μην επιβαρύνεις τον εαυτό σου. Το μόνο που θα καταφέρεις είναι φυλακιστείς σε ένα πρόσωπο που δε θα είσαι εσύ και να κλονίσεις την εμπιστοσύνη δύο ανθρώπων που με βάση όσα είπες είναι "δεκτικοί" και σε αγαπούν αρκετά ώστε να δεχθούν κάποια πράγματα..

Καλή τύχη!

ΦΙΛΙΚΑ!!!
Κίττυ...

# 3 στις 18/4/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Μυρτώωωω Συγνώμη!

Δεν έχω εξοικειωθεί ακόμα με τη νέα μορφή του σάιτ και δεν είδα σε ποια στήλη έγραψα...

Μπάχαλο τα'κανα! Διαγράψτε πληζ τα άρθρα μην την μπερδέψω την κοπέλα μια και ζητάει μόνο τη γνώμη ειδικών...

Πωπω...
Ξεφτίλα!!!

Σόρρυ... Γουεμπμάστερ!

Psy-Ery

# 4 στις 26/4/2005
author
Γυναίκα / 34 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Κηφισιά
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 563

Παράθεση:
Originally posted by sweet_kitty

Μπάχαλο τα'κανα! Διαγράψτε πληζ τα άρθρα μην την μπερδέψω την κοπέλα μια και ζητάει μόνο τη γνώμη ειδικών...

Εδώ δεν απαντούν μόνο οι ειδικοί. Παλιότερα απαντούσε η Μυρτώ και οι moderatrors. Τώρα πλέον, με την νέα μοφή του σάιτ μπορούν όλοι να απαντήσουν. Οπότε δεν έκανες κανένα λάθος. Ευχαριστούμε λοιπόν πάρα πολύ που θέλησες να απαντήσεις στην κοπέλα και θα χαρούμε πολύ να δούμε απαντήσεις σου και σε άλλα θέματα.

Φιλικά,
Psy - Ery
Άσ' τα να πάνε... ...και θα 'ρθουνε πάλι

Psy-Ery

# 5 στις 26/4/2005
author
Γυναίκα / 34 / Ελεύθερη
Φίλη μου αρχικά καλώς ήλθες στην παρέα του sxeseis. Ελπίζω να βρεις εδώ όσα αναζητούσες μπαίνοντας αλλά και πολύ περισσότερα.

Κάτι σημαντικό για τη συμμετοχή σου στο φόρουμ: παρακαλούμε πολύ μην γράφεις με greeklish γιατί αυτά μας δυσκολεύουν πολύ στην ανάγνωση και γιατί δεν είναι και η μητρική μας γλώσσα. Από αυτό πηγάζουν και οι χαρακτηρισμοί του κειμένου σου ως κακώς μορφοποιημένου.

Και τώρα να περάσουμε στο θέμα. ΜΝου δίνεις την εντύπωση και πιστεύω πως έχω δίκιο πως όπως είπε και η sweet_kitty τείνεις προς την κοπέλα. Μου δίνεις ακόμα την εντύπωση πως όχι απλώς τείνεις προς αυτήν αλλά πως από την αρχή υπήρχαν μέσα σου κάποιες ομοφιλοφιλικές τάσεις γι' αυτό και το συζήτησες με το φίλο σου, γι' αυτό και έψαξες και βρήκες μια κοπέλα. Αφού λοιπόν προυπήρχαν άρα σε κάποια βάση η σχέση με το αγόρι σου είναι πιθανό να είναι για σένα υποσυνείδητα μία κάλυψη.

Μέσα σου δεν έχεις ξεκαθαρίσει ούτε τι ούτε ποιον θες. Αν δεν τα ξεκαθαρίσεις μέσα σου, τα πράγματα δεν πρόκειται να αλλάξουν. Μπορεί να αγαπάς και τους δύο αλλά φαίνεται καθαρά πως μεγαλύτερη ερωτική έλξη αισθάνεσαι απέναντι στην κοπέλα. Γιατί λοιπόν δεν κάνεις την επιλογή σου; Να μείνεις μαζί της; Έτσι θα είστε όλοι καλά γιατί και για το αγόρι σου δεν είναι ό,τι καλύτερο να είναι με κάποια που δεν ξέρει τι θέλει, είναι καταστροφικό τόσο για τη σχέση σας όσο και για εκείνον. Σκέψου πόσο ανεπαρκής μπορεί να αισθανθεί κάποτε που δεν μπόρεσε να σου προσφέρει όσα ήθελες και στράφηκες όχι αππλά σε κάποιον άλλο αλλά ακι σε κάποια άλλη. Φυσικά τα πράγματα δεν είναι έτσι, όμως για έναν άντρα αυτής της ηλικίας η σκέψη αυτή είναι συχνή.

Ξεκαθάρισε λοιπόν μέσα σου τι θες. Εν ανάγκη μείνε λίγο μακριά ακι από τους δύο για να αποφασίσεις. Και να θυμάσαι πως μπορεί και οι δύο να σε θέλουν αλλά μόνο ένας μπορεί να σε έχει πραγματικά και ολοκληρωμένα. Γι' αυτό διάλεξε ποιος θα είναι.

Ελπίζω να σε βοηθήσαμε κάπως.
Σε ευχαριστούμε πολύ που θέλησες να μοιραστείς το πρόβλημά σου μαζί μας.

Φιλικά,
Psy - Ery

woman4woman

# 6 στις 27/4/2005
author
Γυναίκα gay / 52 / Ελεύθερη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2
Αγαπητη Psy-Ery
Ειλικρινες ευχαριστιες για το χρονο που μου διαθεσατε
Να ειστε σιγουγη οτι 8α λαβω πληρως υποψιν μου τα οσα
μου γραψατε.

Μου γραφετε¨.. Μέσα σου δεν έχεις ξεκαθαρίσει ούτε τι ούτε ποιον θες
Η πραγματικοτητα ειναι οτι ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΥΟ, δε 8ελω
να χασω κανενα και ο κα8ε ενας για μενα εχει τη σημασια του.
Με το αγορι μου 8ελω να κανω οικογενεια.
Με τη γυναικα που ειμαι με ολοκληρωνει.

Μου γραφετε...αρχή υπήρχαν μέσα σου κάποιες ομοφιλοφιλικές τάσεις
Ναι αυτο το αποδεκτηκα, ειμαι bi

Moυ γραφετε..σε κάποια βάση η σχέση με το αγόρι σου είναι πιθανό να είναι για σένα υποσυνείδητα μία κάλυψη.
Ισως να ειναι και ετσι, ειλικρινα δε το εχο ξεχα8αρησει αυτο αλλα ξερω πολυ καλα οτι 8ελω να κανω οικογενεια, 8ελω να κανω παιδια

Μου γραφετε...μόνο ένας μπορεί να σε έχει πραγματικά και ολοκληρωμένα
Ναι αυτο μου το λεει και η φιλη μου, αυτο αισ8ανετε, εχει να μου δωσει αλλα τοσα αλλα με το που ξερει οτι ειμαι κ με το αγορι μου κρατιετε κ μου το λεει ξεκα8αρα οτι τη βασανιζει αυτο. Τη διαβεβαιωνω γιατι το νιοθω οτι μπορω να τα καταφερω και με τους δυο αλλα επανελημενα μου εκφραζει την δισαρεσκεια της.
Μου ειπε επισης οτι το πιο δικαιο ειναι να ξερει και το αγορι μου για τη σχεση μου μαζι της οπως ξερει και αυτη για τη σχεση μου με το αγορι μου.
Μου εκανε μια ερωτηση που με προβληματισε λιγακι και ειναι η εξης..Γιατι σε μενα ειπες για τη σχεση σου με το αγορι σου και στο αγορι σου δε μπορεις να πεις για τη σχεση σου μαζι μου?? Αυτο ειναι ενα αλλο δειλημα ψυχης που δε μπορω να απαντησω, μηπως εσεις μπορείται??

Για ακομα μια φορα θελω να σας πω πως νοιοθω πολυ καλα που μιλαω μαζι σας και για ακομα μια φορα σας ευχαριστω
quote]Originally posted by Psy-Ery
Φίλη μου αρχικά καλώς ήλθες στην παρέα του sxeseis. Ελπίζω να βρεις εδώ όσα αναζητούσες μπαίνοντας αλλά και πολύ περισσότερα.

Κάτι σημαντικό για τη συμμετοχή σου στο φόρουμ: παρακαλούμε πολύ μην γράφεις με greeklish γιατί αυτά μας δυσκολεύουν πολύ στην ανάγνωση και γιατί δεν είναι και η μητρική μας γλώσσα. Από αυτό πηγάζουν και οι χαρακτηρισμοί του κειμένου σου ως κακώς μορφοποιημένου.

Και τώρα να περάσουμε στο θέμα. ΜΝου δίνεις την εντύπωση και πιστεύω πως έχω δίκιο πως όπως είπε και η sweet_kitty τείνεις προς την κοπέλα. Μου δίνεις ακόμα την εντύπωση πως όχι απλώς τείνεις προς αυτήν αλλά πως από την αρχή υπήρχαν μέσα σου κάποιες ομοφιλοφιλικές τάσεις γι' αυτό και το συζήτησες με το φίλο σου, γι' αυτό και έψαξες και βρήκες μια κοπέλα. Αφού λοιπόν προυπήρχαν άρα σε κάποια βάση η σχέση με το αγόρι σου είναι πιθανό να είναι για σένα υποσυνείδητα μία κάλυψη.

Μέσα σου δεν έχεις ξεκαθαρίσει ούτε τι ούτε ποιον θες. Αν δεν τα ξεκαθαρίσεις μέσα σου, τα πράγματα δεν πρόκειται να αλλάξουν. Μπορεί να αγαπάς και τους δύο αλλά φαίνεται καθαρά πως μεγαλύτερη ερωτική έλξη αισθάνεσαι απέναντι στην κοπέλα. Γιατί λοιπόν δεν κάνεις την επιλογή σου; Να μείνεις μαζί της; Έτσι θα είστε όλοι καλά γιατί και για το αγόρι σου δεν είναι ό,τι καλύτερο να είναι με κάποια που δεν ξέρει τι θέλει, είναι καταστροφικό τόσο για τη σχέση σας όσο και για εκείνον. Σκέψου πόσο ανεπαρκής μπορεί να αισθανθεί κάποτε που δεν μπόρεσε να σου προσφέρει όσα ήθελες και στράφηκες όχι αππλά σε κάποιον άλλο αλλά ακι σε κάποια άλλη. Φυσικά τα πράγματα δεν είναι έτσι, όμως για έναν άντρα αυτής της ηλικίας η σκέψη αυτή είναι συχνή.

Ξεκαθάρισε λοιπόν μέσα σου τι θες. Εν ανάγκη μείνε λίγο μακριά ακι από τους δύο για να αποφασίσεις. Και να θυμάσαι πως μπορεί και οι δύο να σε θέλουν αλλά μόνο ένας μπορεί να σε έχει πραγματικά και ολοκληρωμένα. Γι' αυτό διάλεξε ποιος θα είναι.

Ελπίζω να σε βοηθήσαμε κάπως.
Σε ευχαριστούμε πολύ που θέλησες να μοιραστείς το πρόβλημά σου μαζί μας.

Φιλικά,
Psy - Ery

illusion7

# 7 στις 3/5/2005
author
Ανδρας / 54 / Ελεύθερος
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 19

Γεια σου...

Ειδα την <αγωνια σου> δεν νομιζω να υπαρχει καποιο προβλημα !! γιται το λεω.. εχεις αναζητησεις bi.. και λοιπον??? ολοι εχουμε... και εγω αν και ακομη δεν εχω κανει τιποτα.. αλλα θα ηθελα..

Σκεφτεσαι τους αλλους αλλα οχι αυτοι εσενα.. !! κακο αυτο..
Ναι μια κοπελα σιγουρα σου δινει περισσοτερα πραμματα απο ενα αντρα..γιατι ξερει και νοιωθει τι εχει αναγκη μια γυναικα... περισσοτερο απο εναν αντρα..

Ο αντρας..(εδω ειναι το λιγο...πρεπει να εχει μια ηλικια σαφεστατα πολυ μεγαλυτερη...γιατι μεσα απο την ερωτικη του εμπειρια μπορει να κατανοησει και να νοιωσει τις ερωτικες αναζητησεις ... μιας γυναικας...και να την ενθαρυνει να παει με μια γυναικα...αλλα και με τον αντρα..μαζι...

Ειναι η τελεια εναρμονηση ενα ερωτικο τριγωνο...το λεω και το πιστευω...
και εγω παροτρυνω την κοπελα μου για ενα ερωτικο τριγωνο με μια γυναικα...να νοιωσει ολες τις αισθησεις της να ξεπερνουν τα ορια τους φραγμους...και τα <μη>

Μπορει να αγαπας το αγορι σου .και καλα κανεις ..αλλα η σχεση σας δεν θα κρατησει....!!!!

Μακαρι να ειχα γνωρισει μια κοπελα οπως εσυ.... να θελει να κανει ερωτικη αναζητηση και στα δυο φυλα μαζι...

Πιστευω οτι αν πετυχεις κατι τετοιο...θα καταλαβεις μονο τοτε...τι εννοω...μεχρι τοτε !! περιμενε....μεχρι τοσο να μην σου δημιουργηθουν εσωτερικα προβληματα...και <χαλασεις τον εαυτον σου >

Αυτα πιστευω...αυτα σου εγραψα... αν θελεις να το συζητησουμε...εδω ειμαι..

Psy-Ery

# 8 στις 13/5/2005
author
Γυναίκα / 34 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Originally posted by woman4woman
Μου εκανε μια ερωτηση που με προβληματισε λιγακι και ειναι η εξης..Γιατι σε μενα ειπες για τη σχεση σου με το αγορι σου και στο αγορι σου δε μπορεις να πεις για τη σχεση σου μαζι μου?? Αυτο ειναι ενα αλλο δειλημα ψυχης που δε μπορω να απαντησω, μηπως εσεις μπορείται??

Θα προχωρήσω σε μια άμεση απάντηση σ' αυτό που με ρωτάς χωρίς πολλές αναλύσεις. Όπως σου είπα και στην προηγούμενη απάντηση, πιστεύω πως η πραγματικά ερωτική σου σχέση είναι με την κοπέλα γι' αυτό και η ίδια εσύ λες πως σε ολοκληρώνει. Τι ζητάμε όλοι από μια σχέση; Να μας ολοκληρώνει. Αναζητάς μια οικογένεια και παιδιά, ένα άλλο είδος ολοκλήρωσης. Κι αυτό θα στο εξασφαλίσει η ζωή με έναν άντρα. Όμως θα αρκούν τα παιδιά για αυτήν την ολοκλήρωση όταν δεν θα υπάρχει ερωτική ολοκλήρωση με τον σύντροφό σου; Πρέπει να το σκεφτείς αυτό...

Όσο για αυτό που σου είπε η κοπέλα σου...μία πιθανή απάντηση είναι πως ακριβώς επειδή η πράγματικά ολοκληρωτική σου σχέση είναι με την κοπέλα νιώθεις τόσο καλά μαζί της ώστε να μπορείς να της πεις για το αγόρι σου, ώστε να νιώθεις καλά και άνετα μαζί της όπως νιώθπυμε πάντα σε μια σχέση που μας ολοκληρώνει.

Ίσως με την απάντησή μας να σε έχουμε επηρεάσει. Να ξέρεις πως είμαστε απ' έξω και μπορούμε απλά μια γνώμη να εκφέρουμε επί του θέματος.

Να 'σαι καλά και μην μας ευχαριστείς για κάτι.
Χαιρόμαστε κι εμείς πολύ που μιλάς μαζί μας γι' αυτό το θέμα.
Θα χαρούμε πολύ να μάθουμε νέα σου επί του θέματος.

Φιλικά,
Psy- Ery
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost