Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Μηπως πρεπει.....μπα δεν νομιζω.Ψυχραιμια!!!

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

ArGuS

# 1 στις 19/4/2005
author
Ανδρας / 62 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 81
'Aρεσαν+: 0%

Μηπως πρεπει...μπα δεν νομιζω.Ψυχραιμια!!!

Εχω την συνηθεια καθε πρωι να κανω ντουζ για να νιωθω ομορφα στο ξεκινημα της ημερας.Το ματι μου επεσε στο ποτηρι με την οδοντοβουρτσα.
ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΑΛΛΑ ΔΥΟ!!!
Πανικος.Τι σημαινει αυτο;Ηρθε για να μεινει;Κακο σημαδι.
Εχει γουστο να αρχισω να βρισκω και δαντελες στα συρταρια μου;
Ψυχραιμια!!!Αγνοησε το μεχρι να δεις τι παιζει.
Ακομα καλυτερα να φυγω για επαγγελματικο ταξιδι.
Παντως μου ηρθε καπως.
Δεν ειμαι ετοιμος για τετοια και μαλιστα για γνωριμια μιας εβδομαδας.
Εσεις τι λετε;Πως το ξεπερναμε χωρις να δημιουργησουμε ψυχολογικα προβληματα και τριβες;

# 2 στις 20/4/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Πλακα κανεις!!!

Παράθεση:
Originally posted by ArGuS
Αν η κοπελα ηρθε ενα βραδυ να κοιμηθει μαζι σου σαφεστατα εφερε και τα προσωπικα της αντικειμενα...λογικο...θα φυγει το επομενο πρωι και θα τα παρει παλι μαζι της...Γιατι τοσο αγχος?
Καμια αλλη περιπτωση δεν μπορω να φανταστω...και μην τσιτωνεσαι...
Φυσικα πριν παμε καποιον σπιτι μας, εχουμε μιλησει...εχουμε ξεκαθαρισει ποιοι ειμαστε και τι θελουμε...
Αν εχεις ξεκαθαρισει καμια νορμαλ δεν προκειται να σου μπαστακωθει με το ετσι θελω...

Φιλακια

Heptamer

# 3 στις 20/4/2005
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.225
Προς τι ο πανικος?
Μη φοβασαι!
Δε σε προετοιμαζει να τη δεχτεις στο σπιτι σου..Σε τετοια πραγματα,προηγειται παντα μια συζητηση και απαιτειται τουλαχιστον μια συγκαταθεση.
Τη δικη σου πανικοβλητη αντιδραση δεν καταλαβαινω.Και πολυ περισσοτερο τις συγκεκριμενες σκεψεις που σου περασαν φευγαλεα απο το μυαλο:σκεψεις φοβισμενου παιδιου.
Τοσο πολυ σε απωθει η ιδεα?
Τοσο πολυ σε τρομαζει?
Φοβασαι οτι θα χασεις κατι? Την ανεξαρτησια σου,την ελευθερια σου?
Δε χανεις κατι,αν δε θες να το χασεις.

Σε βρισκω λιγο ασυνεπη προς την ηλικια σου παντως....

Δεν υπαρχει τιποτα να ξεπερασεις...
Οπως λεει και γνωστη αοιδος: ολα ειναι στο μυαλοοοοο....

Ευχομαι να ισχυει το

Πλακα κανεις!!!

της Γητευτριας.

Ειδαλλως,σε βλεπω να "παιζεις" επ απειρο μονο με τη δικη σου οδοντοβουρτσα...
Η επιλογή που κάνει ο καθένας για τον εαυτό του, συμπίπτει απολύτως με το πεπρωμένο του

# 4 στις 20/4/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Εχω την συνηθεια καθε πρωι να κανω ντουζ για να νιωθω ομορφα στο ξεκινημα της ημερας.Το ματι μου επεσε στο ποτηρι με την οδοντοβουρτσα.
ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΑΛΛΑ ΔΥΟ!!!
Πανικος.Τι σημαινει αυτο;Ηρθε για να μεινει;Κακο σημαδι.
Εχει γουστο να αρχισω να βρισκω και δαντελες στα συρταρια μου;
Ψυχραιμια!!!Αγνοησε το μεχρι να δεις τι παιζει.
Ακομα καλυτερα να φυγω για επαγγελματικο ταξιδι.
Παντως μου ηρθε καπως.
Δεν ειμαι ετοιμος για τετοια και μαλιστα για γνωριμια μιας εβδομαδας.
Εσεις τι λετε;Πως το ξεπερναμε χωρις να δημιουργησουμε ψυχολογικα προβληματα και τριβες;

Ψυχραιμια Ναπολεων!!!
Μπορει και να μην προκειται για το Βατερλω σου....ακομα!
Παντως επειδη σαν ανθρωποι καλο ειναι να ειμαστε προνοητικοι......αρχισε να ψαχνεις για κανενα πιο ευρυχωρο ...διαμερισμα και αρχισε και κολλητιλικια με τον "ΕΧΤΕΛΟΥΝΤΕ ΜΕΤΑΦΟΡΕ Ο ΜΙΣΤΟΚΛΗΣ"!!!
Βρεβ αδερφε ποτε δεν ξερουμε τι μας ξημερωνει!!!!

# 5 στις 20/4/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Δεν καταλαβαίνω την ανησυχία σου αν δεν της έχεις δώσει τα κλειδιά.

Πάντως να αρχίσεις να ανησυχείς σοβαρά όταν τη δεις να πλένει, να σιδερώνει και να σφουγγαρίζει. Είναι ένα από τα κόλπα της γυναίκας για να δελεάσει εκείνον που επιθυμεί να παντρευτεί. "Δες πόσο με χρειάζεσαι".

Στον γκόμενο δεν τα κάνουμε αυτά.

argaard

# 6 στις 20/4/2005
author
Ανδρας / 42 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 1.283
Πραγματικά σπάζομαι με τέτοιες φρίκες.
Φίλε αν θες να ακολουθήσεις το «μοναχός σου χόρευε και όσο θέλεις πήδα» υπάρχουν και τα ξενοδοχεία. Αν η γυναίκα στην περίπτωση σου (αλλά ισχύει και για τους άνδρες) θέλει να σου μπαστακωθεί και το τηλέφωνο σου να ξέρει απλά μπορεί. Η αστό να πάει όπου είναι να πάει η μην το κάνεις καθόλου. Αν πάλι την παραμύθιασες με σχέσεις και τέτοια διαστροφικά για να την ρίξεις στο κρεβάτι τότε μεγάλε την έχεις άσχημα ας πρόσεχες.
There is no justice, it's just me

ranran

# 7 στις 20/4/2005
author
Γυναίκα / 44 / Παντρεμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 20
Απαντήσεις: 634

Παράθεση:
Originally posted by zoumeri

Δεν καταλαβαίνω την ανησυχία σου αν δεν της έχεις δώσει τα κλειδιά.

Πάντως να αρχίσεις να ανησυχείς σοβαρά όταν τη δεις να πλένει, να σιδερώνει και να σφουγγαρίζει. Είναι ένα από τα κόλπα της γυναίκας για να δελεάσει εκείνον που επιθυμεί να παντρευτεί. "Δες πόσο με χρειάζεσαι".

Στον γκόμενο δεν τα κάνουμε αυτά.

Συμφωνώ απόλυτα!!!! Κάπως έτσι ξεκινάνε όλα......

Dardana

# 8 στις 20/4/2005
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651

Παράθεση:
Originally posted by GHTEYTRIA

Παράθεση:
Αν η κοπελα ηρθε ενα βραδυ να κοιμηθει μαζι σου σαφεστατα εφερε και τα προσωπικα της αντικειμενα...λογικο...θα φυγει το επομενο πρωι και θα τα παρει παλι μαζι της...Γιατι τοσο αγχος?
Φυσικα πριν παμε καποιον σπιτι μας, εχουμε μιλησει...εχουμε ξεκαθαρισει ποιοι ειμαστε και τι θελουμε...
Αν εχεις ξεκαθαρισει καμια νορμαλ δεν προκειται να σου μπαστακωθει με το ετσι θελω...

Φιλακια

Μαλλον εχει δικιο η Γητευτρια. Λογικο ειναι να εχει φερει μαζι την οδοντοβουρτσα της, ισα ισα, φαινεται η κοπελα να εχει καλες συνηθειες προσωπικη υγιεινης..

Εξαλλου, δεν μπορει να εγκατασταθει στο σπιτι σου και στη ζωη σου με το ετσι θελω...;;;
Τake it easy, ακομα κι αν εχει βγαλει αυθαιρετα συμπερασματα ή ειναι θρασυς, στο χερι σου ειναι να την συνεφερεις.
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

APETITIKH

# 9 στις 20/4/2005
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαϊδάρι
Θέματα: 108
Απαντήσεις: 9.062

Παράθεση:
Το ματι μου επεσε στο ποτηρι με την οδοντοβουρτσα.
ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΑΛΛΑ ΔΥΟ!!!

Mεταξύ μας,
Εμένα μου φαίνεται παρεμβατικό και εκ του πονηρού.

Το ξέρεις το παλιό το άσμα...
"Πάρε, πασά μου, την οδοντόβουρτσά μου,
δώσ' μου κι εσύ τη μοναξιά σου τη μισή
κι ας ορκιστούμε πως θα μοιραστούμε
θα μοιραστούμε την υπόλοιπη μας τη ζωή";

Δεν ξέρω, αλλά για μένα η οδοντόβουρτσα έχει μεγάλη σημασία.

Μια φορά που κάποιος ήταν ερωτευμένος μαζί μου
-χωρίς να έχουμε καν σεξουαλική επαφή, βγαίναμε κάνα μήνα μαζί-
την πρώτη φορά που με κάλεσε στο σπίτι του
μου έδειξε την οδοντόβουρτσα που είχε αγοράσει για μένα
αλλά και καινούρια σεντόνια για την πρώτη φορά που θα κοιμόμασταν μαζί.

Βέβαια, ξέρω ότι ο τύπος ήταν φουλ ερωτευμένος,
γιατί ακόμα και όταν του ξεκαθάρισα ότι τον βλέπω φιλικά
έκανε όλες εκείνες τις ιπποτικές χειρονομίες που κάνουν κάποιοι άντρες
προκειμένου να διεκδικήσουν μια γυναίκα
και πάντα τον σκέφτομαι με ζεστασιά και εκτίμηση...

Αλλά, δεν ξέρω, σε μένα κάτι τέτοια λειτουργούν αρνητικά.
Είναι σαν να προσπαθεί κάποιος να εκμαιεύσει κάτι που δεν του ανήκει.
Σαν να θέλει να προϊδεάσει, σαν να θέλει να σε δεσμεύσει
και επειδή βλέπει -ίσως- ότι δε δεσμεύεσαι
προσπαθεί να επισπεύσει τις διαδικασίες.

Προσωπικά, δε θα το έκανα ποτέ.
Εκτός από ψωνάρα -και μερικά άλλα-, είμαι και πολύ περήφανη.

Με τιμή

ArGuS

# 10 στις 21/4/2005
author
Ανδρας / 62 / Ελεύθερος
Κοριτσια ειλικρινα χαιρομαι για τις απαντησεις σας.
Προσεγγιζετε το θεμα ή με μια χιουμοριστικη διαθεση ή με βαση την λογικη.

Παλληκαρια λυπαμαι αλλα μας φαγανε.

ArGuS

# 11 στις 20/4/2005
author
Ανδρας / 62 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Originally posted by Heptamer
Προς τι ο πανικος?
Μη φοβασαι!

Τη δικη σου πανικοβλητη αντιδραση δεν καταλαβαινω.Και πολυ περισσοτερο τις συγκεκριμενες σκεψεις που σου περασαν φευγαλεα απο το μυαλο:σκεψεις φοβισμενου παιδιου.

Σε βρισκω λιγο ασυνεπη προς την ηλικια σου παντως....

Αγαπητε φιλε,ειμαι και νιωθω στην προσωπικη μου ζωη ενα μεγαλο παιδι για να μπορω να αντισταθμιζω τις ευθυνες και τις υποχρεωσεις που εχω στην επαγγελματικη μου ζωη.
Και ειλικρινα μ' αρεσει ετσι γιατι νιωθω οτι δεν θα γερασω ποτε.
Θελω να φυγω νεος.Στην ψυχη!!!

ArGuS

# 12 στις 20/4/2005
author
Ανδρας / 62 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Originally posted by GHTEYTRIA

Παράθεση:

Φιλακια

Πιστευεις οτι δεν ξεκαθαριζω ποτε τι θελω;
Θεωρω οτι ηταν μια κινηση απο μερους της που θα δημιουργουσε μια νεα κατασταση.
Παντως απο συζητηση που καναμε το θεωρησε φυσικο απο την στιγμη που εχουμε αυτη την σχεση να νιωθει -ειπε- πιο ανετα οταν ειναι σπιτι μου.

ArGuS

# 13 στις 20/4/2005
author
Ανδρας / 62 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Originally posted by argaard
Φίλε αν θες να ακολουθήσεις το «μοναχός σου χόρευε και όσο θέλεις πήδα» υπάρχουν και τα ξενοδοχεία. Αν η γυναίκα στην περίπτωση σου (αλλά ισχύει και για τους άνδρες) θέλει να σου μπαστακωθεί και το τηλέφωνο σου να ξέρει απλά μπορεί. Η αστό να πάει όπου είναι να πάει η μην το κάνεις καθόλου. Αν πάλι την παραμύθιασες με σχέσεις και τέτοια διαστροφικά για να την ρίξεις στο κρεβάτι τότε μεγάλε την έχεις άσχημα ας πρόσεχες.

Αγαπητε νεαρε φιλε.
Εχω την πολυτελεια να μενω σε ενα αρκετα ευρυχωρο σπιτι ωστε να μην εχω αναγκη τα ξενοδοχεια.
Επισης δεν χρειεαζεται να δινω λογαριασμο σε κανεναν ποιος μπαινει και ποιος βγαινει.
Απο την αλλη πιο ξεκαθαρος απο μενα για το τι θελω και τι ζηταω απο μια γυναικα δεν υπαρχει.
Εξαλλου η επιλογες μου εχουν να κανουν με γυναικες που ξερουν τι ζητουν απο εναν ανδρα (οχι απαραιτητα sex ) και το επιπεδο τους δεν ειναι για να τις παραμυθιασει ο καθε ενας (συμπεριλαμβανω και τον εαυτο μου).
Θεωρω λοιπον οτι η απαντηση σου οχι απλα δεν με καλυπτει αλλα την κρινω επιεικως ως απαραδεκτη.
Ριξε μια ματια πως προσεγγιζουν το θεμα ειδικα οι γυναικες και θα καταλαβεις τι εννοω

# 14 στις 21/4/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Νομίζω την απάντηση την έδωσες ο ίδιος εξαρχής:ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ.Δεν είναι και τόσο τραγικό να κραταει κάποιος την οδοντοβουρτσα του,όταν γνωρίζει εκ των προτέρων ότι θα κοιμηθεί εκτός έδρας.
Το καλύτερο πάντως θα ήταν να ρωτήσεις απευθείας την ίδια αν το συνηθίζει-είναι και πιο η αρμόδια να σε διαφωτίσει.
Πάντως καλού κακού 'εχε και μια 2η οδοντόβουρτσα στο μπάνιο σου-υποθέτω θα αποθαρρύνει τους κακόβουλους εισβολείς!....

synenoxos

# 15 στις 21/4/2005
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Ηρακλείου / Τυμπάκι
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 44

argaard

# 16 στις 21/4/2005
author
Ανδρας / 42 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 1.283

Παράθεση:

Παράθεση:
Originally posted by argaard

Αγαπητε νεαρε φιλε.
Εχω την πολυτελεια να μενω σε ενα αρκετα ευρυχωρο σπιτι ωστε να μην εχω αναγκη τα ξενοδοχεια.
Επισης δεν χρειεαζεται να δινω λογαριασμο σε κανεναν ποιος μπαινει και ποιος βγαινει.
Απο την αλλη πιο ξεκαθαρος απο μενα για το τι θελω και τι ζηταω απο μια γυναικα δεν υπαρχει.
Εξαλλου η επιλογες μου εχουν να κανουν με γυναικες που ξερουν τι ζητουν απο εναν ανδρα (οχι απαραιτητα sex ) και το επιπεδο τους δεν ειναι για να τις παραμυθιασει ο καθε ενας (συμπεριλαμβανω και τον εαυτο μου).
Θεωρω λοιπον οτι η απαντηση σου οχι απλα δεν με καλυπτει αλλα την κρινω επιεικως ως απαραδεκτη.
Ριξε μια ματια πως προσεγγιζουν το θεμα ειδικα οι γυναικες και θα καταλαβεις τι εννοω

Τον προβληματισμό σου τον κατάλαβα πολύ καλά (νομίζω) αγαπητέ φίλε γενικά και από ένα άλλο θέμα σου έχω καταλάβει πως με τις δεσμεύσεις δεν τα πας πολύ καλά. Και αυτός ήταν και ο λόγος νομίζω που φρίκαρες όταν είδες την οδοντόβουρτσά της στο μπάνιο και αν δεν τα πας καλά με τις δεσμεύσεις καλά έκανες και φρίκαρες γιατί η κοπέλα θα μπορούσε να κρατήσει την οδοντόβουρτσά της στην τσάντα και να την έβγαζε όταν θα ήθελε να την χρησιμοποιήσει. Δεν ξέρω βέβαια και τι είδους σχέση έχετε μια και δεν το ξεκαθάρισες, αλλά από τα δεδομένα που έχω συμπεραίνω πως είναι μάλλον κάτι εφήμερο και πάλι διόρθωσε με αν έχω λάθος.

Με το κείμενο μου δεν είχα σκοπό να σου υποδείξω τι θα κάνεις στην προσωπική σου ζωή, ούτε ποιόν η ποια θα βάλεις στο σπίτι σου μα το εξής απλό, αν δεν θέλεις δεσμεύσεις δεν βάζεις την άλλη στο σπίτι σου γιατί αν η άλλη θέλει να δεσμευτεί της ανοίγεις εσύ μια πόρτα. Στις σχέσεις τον ανθρώπων δεν μετράνε μόνο τα λόγια αλλά και οι πράξεις μην το ξεχνάς αυτό οπότε όσο και αν ξεκαθαρίσεις κάτι αν οι πράξεις σου είναι διαφορετικές από αυτό που λες έχασες. Ελπίζω τώρα να καταλαβαίνεις τι θέλω να πω.

Τέλος το ύφος του κειμένου μου ίσως ήταν λίγο προκλητικό μα αυτό απλά δηλώνει την κάθετη διαφωνία μου με τις απόψεις σου από τα δύο θέματα σου που έχω διαβάσει, ελπίζω να μου το επιτρέπεις. Και να σου τεκμηριώσω και γιατί διαφωνώ. Γιατί όταν αποφασίζω να διασταυρώσω την ζωή μου με κάποιον άνθρωπο φιλικά η ερωτικά έχω συνειδητοποιήσει πως η ζωή μου θα επηρεαστεί από αυτό το encounter και δεν θα παραμείνει ίδια αλλιώς δεν υπάρχει νόημα να διασταυρώνεσαι με άλλους ανθρώπους. Κάποιες από τις εμπειρίες μου με έχουν γεμίσει πίκρα προς τους ανθρώπους που φρικάρουν με τις δεσμεύσεις.
There is no justice, it's just me

# 17 στις 21/4/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ωραίο θέμα αυτό με την οδοντόβουρτσα. Μου θύμισε κάτι που έγινε πριν αρκετά χρόνια και κόντευα να το ξεχάσω.

Λοιπόν θα παραθέσω μια προσωπική μου εμπειρία από την αντίθετη πλευρά όμως.

Γνωρίζω μια κοπέλα τυχαία σε επαγγελματική επαφή. Δεν δίνω ιδιαίτερη σημασία. Αυτή φροντίζει να μάθω, από μια συνάδελφό της που γνώριζα καλύτερα, ότι της αρέσω. Βγαίνουμε, τα πάμε καλά, μου λέει ότι δεν είναι σε φάση να κάνει σχέση γιατί δεν έχει ξεμπλέξει εντελώς από τον προηγούμενο, με τον οποίο έχω και το ίδιο όνομα. Αργότερα, συνάπτουμε σχέσεις. Είναι ενθουσιασμένη με εμένα, το δηλώνει σε όλες τις φίλες της, έτσι το μαθαίνω κι εγώ. Μένουμε συνήθως σπίτι μου, που είναι πιο άνετο από το δικό της. Μου ζητάει να μένουμε και στο δικό της. Δεν έχω αντίρρηση, όμως μετά το πρώτο βράδυ που μένουμε εκεί μου λέει πλαγίως ότι δεν της άρεσε ότι είχα φέρει μαζί μου οδοντόβουρτσα και την άφησα εκεί. Δεν συνηθίζω να πηγαίνω στη δουλειά με μια οδοντόβουρτσα στην τσέπη αλλά μάλλον δεν το καταλαβαίνει αυτό.

Μετά από μερικές μέρες και ενώ υποθέτω ότι η σχέση μας πάει καλά, γιατί κι εμένα μου αρέσει αρκετά, και αυτή δηλώνει δεξιά και αριστερά τόσο ενθουσιασμένη, μου ζητάει να διακόψουμε, γιατι λέει θέλει να το σκεφτεί. Εφόσον δεν έχω δυνατότητα επιλογής, συμφωνώ. Διακόπτουμε.

Επικοινωνώ μαξί της κάθε μερικές μέρες για να μάθω αν το σκέφτηκε και τι σκοπεύει να κάνει. Δεν μου απαντάει με σαφήνεια. Κάποια μέρα τη βρίσκω τυχαία στο δρόμο, την παίρνω μαζί μου στη μηχανή να την πάω εκί που πήγαινε. Την κατεβέζω όταν φτάνουμε και την ξαναρωτάω. Μου λέει ότι μπορεί να το σκέφτεται και έξι μήνες (επί λέξει). Την ρωτάω, μα τι να κάνω, να βγω με κάποια άλλη; Μου λέει, ναι, φυσικά να βγεις με άλλη.

Τέλος πάντων, θεωρώ ότι τελειώσαμε οριστικά και το ίδιο απόγευμα τηλεφωνώ και βγαίνω με κάποια άλλη, το βράδυ είμαστε σπίτι μου με την άλλη σε φάση έναρξης ιδιωτικών περιπτύξεων... όταν χτυπάει το κουδούνι... και ποιός είναι; Η... πρώτη που θα το σκεφτόταν έξι μήνες κτλ κτλ. Φυσικά δεν την έβαλα μέσα, το κατάλαβε κι αυτή...
Ίσως η ιστορία δεν έχει σχέση με το αρχικό θέμα εκτός από την οδοντόβουρτσα, αλλά αφού μου τη θυμίσατε, είπα να σας το πω.

cat_woman

# 18 στις 21/4/2005
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 29
Αγαπητέ ΑrGus, όταν ήμουν φοιτήτρια είχα μια σχέση. Για να βρεθούμε οι δυο μας πηγαίναμε στο σπίτι μου, έμενα μόνη εγώ, με τους γονείς του αυτός. Λόγω της δουλειάς του ερχόταν σπίτι αργά το βράδυ και πολλές φορές κοιμόταν εκεί. Μια μέρα έρχεται κρατώντας μια σακουλίτσα. Τι έφερες μωρό τον ρωτάω, και εκείνος βγάζει την οδοντόβουρτσα του! Κάγκελο εγώ, το καταλαβαίνει και μου λέει: ε, δεν θα πεθάνω και από τερηδόνα! Περιττό να σου πω ότι μείναμε μαζί από κει πέρα…
Δεν ξέρω αν είναι λόγω της δικής μου εμπειρίας, αλλά πιστεύω πως η οδοντόβουρτσα, ως προσωπικό αντικείμενο, είναι το βήμα για να σου δείξει ο άλλος/η ότι: HELLO, είμαι εδώ…………
Τώρα εσύ, θα είσαι 100% σίγουρος αν την επόμενη φόρα φέρει το αποσμητικό, το άρωμα της και ρούχα για να βρίσκονται σε περίπτωση που χρειαστούν….
Αν όντως συμβαίνει κάτι τέτοιο σημαίνει πως εκείνη το έχει πάρει ήδη απόφαση και τότε θα είναι δύσκολο να μην υπάρξουν τριβές. Αν σε ενδιαφέρει αυτή η κοπέλα πάνω από όλα θέλει διακριτικότητα
Αν η σκεψη ηταν παρουσια θα ησουν συνεχεια διπλα μου

# 19 στις 21/4/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

συμβουλη!!

δε νομιζω οτι διατρεχεις κανενα φοβο με μια απλη οδοντοβουρτσα. δες το πρακτικα. η γυναικα χρειαζεται να πλυνει τα δοντια της εφοσον κοιμοσαστε μαζι. δεν ειναι τραγικο.... αν αρχισουν να απλωνονται ομως διαφορα πραγματα της στο σπιτι σου και δεν εισαι στη φαση να της το πεις εγκαιρα...

# 20 στις 22/4/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Από το μέλος ArGuS - 19/04/05 01:28
... Ηρθε για να μεινει;Κακο σημαδι.

και μαλιστα για γνωριμια μιας εβδομαδας.
...

Παράθεση:

Γνωριμία μιας εβδομάδας.... έρχεται σπίτι σου...(πρώτη φορά, ή είχαν προηγηθεί κι άλλες; ) ....φέρνει οδοντόβουρτσα ....

!!! Εχοντας υπόψη την προηγούμενη φορά, που έφτυνε τρίχες όσο πιο διακριτικά μπορούσε την ώρα που εσύ έκανες στο ντουσάκι σου, είπε η κοπέλα (και με το δίκιο της) Ας φέρω και μια οδοντόβουρτσα μαζί μου, διότι γύρευε τί έχω πάλι να βάλω στο στόμα μου!!

ΓΝΩΜΑΤΕΥΣΗ: Να ανησυχήσεις μόνο όταν φέρει τις παντόφλες της.

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.