Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τόσα ψέματα...

Σελίδα : 1

Maria15

# 1 στις 23/4/2005
author
Γυναίκα / 58 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

Τόσα ψέματα...

Η 'κολλητή' μου μου έχει πει τόσα ψέματα.....Λέει πράγματα που αποδεδειγμένα δεν είναι αλήθεια.Οτι οι γονείς της είναι πλούσιοι,οτι της κάνουν ακριβα δώρα,πουλάει μούρη οτι και καλά έχει πάει ταξίδι στην Αμερική,πως είναι κολλητάρι με διάφορους διάσημους.Κι αν αυτά είναι λίγα και ασήμαντα,το καλοκαίρι μου είπε πως έχει καρκίνο του ήπατος!! Ψέματα,όλο ψέματα...Και όχι μόνο.Αδιαφορία.Γνώρισε κάποια και μέχρι πριν απο λίγο καιρό ήταν βδέλα της.Εγω ήμουν η προαιρετική,κι ας με ξέρει 10 χρόνια...Πάλι ψέματα,τώρα και διασυρμός:'μ' αυτή θα κάνω παρέα,τόσες φίλες έχω',΄το σκυλάκι','το κατοικίδιο'.Τώρα άρχισε να με πλησιάζει:'Μαράκι μου,χαθήκαμε και δεν ξέρω γιατί(!)'.Εκανα οτι μπορούσα για να είμαστε φίλες όσο το δυνατόν περισσότερο,της έδειξα επανειλημένως το πόσο με ενοχλούσε αυτή η συμπεριφορά...Τώρα κάτι θα έγινε και θα θυμίθηκε την ύπαρξη του 'κατοικιδίου'...Εγω όμως δεν θέλω πια να την ξέρω...Μήπως όμως κάνω λάθος και πρέπει να της δώσω κι άλλη ευκαιρία;Λέω τώρα...

# 2 στις 23/4/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Μην αναλώνεσαι σε σχέσεις που δεν σε καλύπτουν και δεν σε βοηθούν να εξελιχθείς.

Οι φίλοι πρέπει να είναι άτομα ανώτερα από εμάς που η συναναστροφή μας μαζί τους θα μας βοηθήσει να ανεβούμε κι εμείς σαν προσωπικότητες.
Τα ατομα που μας τραβούν προς τα πίσω καλύτερα να τα αποφεύγουμε.

# 3 στις 23/4/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Είχα κι εγώ μία φίλη..και μάλιστα συγκατοικούσα μαζί της επι δύο χρόνια.Ήταν παθολογική ψεύτρα.Στην αρχή πίστευα αυτά που μου έλεγε απο τη στιγμή που δέν έβλεπα ποιός ο λόγος να λέει ψέματα σε εμένα.Ήταν πιό μικρή απο εμένα και γι'αυτό το λόγο τήν προστάτευα πάντα και την δικαιολογούσα.Το τί για αρρώστιες μου έλεγε που δέν ίσχυαν..τί για διάσημους που είχε γνωρήσει..χαζά ψέματα δηλαδή και μιά ζωή κουνούσα το κεφάλι μου και το άφηνα να περάσει...το θέμα είναι πώς προς το τέλος της συγκατοίκησής μου μαζί της άρχησε να λέει χοντρά΄πράγματα όσον αφορά το άτομό μου.Σκέφτηκα μέχρι και μήνυση να της κάνω για συκοφαντία και δέν σου κάνω πλάκα..γιατί αυτά που είπε ήταν παρατραβηγμένα(δέν θα ήθελα να αναφερθώ σε λεπτομέρειες)...φρόντισε να απομακρυνθείς..γιατί έγώ είχα άσχημα μπλεξίματα και δέν αξίζει το κόπο.

galazio

# 4 στις 26/8/2005
author
Γυναίκα / 43 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 12

Παράθεση:
Από το μέλος zoumeri - 23/04/05 07:47
... Θα συμφωνήσω απόλυτα με την ζουμερή! Μπράβο! Καλά τα λές! ...

Παράθεση:

Dardana

# 5 στις 26/8/2005
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651

Παράθεση:
Originally posted by Maria15
Η 'κολλητή' μου μου έχει πει τόσα ψέματα.....Λέει πράγματα που αποδεδειγμένα δεν είναι αλήθεια.Οτι οι γονείς της είναι πλούσιοι,οτι της κάνουν ακριβα δώρα,πουλάει μούρη οτι και καλά έχει πάει ταξίδι στην Αμερική,πως είναι κολλητάρι με διάφορους διάσημους.Κι αν αυτά είναι λίγα και ασήμαντα,το καλοκαίρι μου είπε πως έχει καρκίνο του ήπατος!! Ψέματα,όλο ψέματα...Και όχι μόνο.Αδιαφορία.Γνώρισε κάποια και μέχρι πριν απο λίγο καιρό ήταν βδέλα της.Εγω ήμουν η προαιρετική,κι ας με ξέρει 10 χρόνια...Πάλι ψέματα,τώρα και διασυρμός:'μ' αυτή θα κάνω παρέα,τόσες φίλες έχω',΄το σκυλάκι','το κατοικίδιο'.Τώρα άρχισε να με πλησιάζει:'Μαράκι μου,χαθήκαμε και δεν ξέρω γιατί(!)'.Εκανα οτι μπορούσα για να είμαστε φίλες όσο το δυνατόν περισσότερο,της έδειξα επανειλημένως το πόσο με ενοχλούσε αυτή η συμπεριφορά...Τώρα κάτι θα έγινε και θα θυμίθηκε την ύπαρξη του 'κατοικιδίου'...Εγω όμως δεν θέλω πια να την ξέρω...Μήπως όμως κάνω λάθος και πρέπει να της δώσω κι άλλη ευκαιρία;Λέω τώρα...

10 xρονια; Καλα να σε "ξεγελασει" για ενα ή δυο, αλλα δεκα; Μυθομανης, ψευτρα, οι συμπεριφορες που περιγραψεις ειναι αρρωστια. Εισαι σιγουρη πως αυτο ειναι φιλια ή οτι χρειαζεσαι τετοιους φιλους;

Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

ranran

# 6 στις 26/8/2005
author
Γυναίκα / 42 / Παντρεμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 20
Απαντήσεις: 634
Για εμένα η αληθινή φιλία πρέπει να βασίζεται στην ειλικρίνεια, το σεβασμό και την εμπιστοσύνη.... Απο ότι διακρίνω απο αυτά που λες δεν υπάρχει τίποτα απο αυτά στη δική σας σχέση. Υπάρχει λόγος λοιπόν να αναλώνεσαι σε μια "φιλία" που πρέπει να σκέφτεσαι κάθε στιγμή αν αυτό που λέει είναι αλήθεια ή ψέμα;;;;;;;;;;
Γέλα και θα γελάσουν όλοι, κλάψε και θα κλάψεις μόνος σου...

# 7 στις 26/8/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Symfono me osa eipothikan parapano sto thema sou.
To thema einai giati to skeutesai akomi - meta apo 10 hronia (den einai liga!) - na tis doseis akomi mia eukairia, otan auto fainetai na ginotan syneheia sto parelthon. Tha eheis enohes? Then eheis alles files? Tha meineis moni?
Isos merikes fores na mas kanei kalo na pername apo tetoia stadia gia na dynamosoume tin prosopikotita mas kai na mathoume, ti pragmatika theloume. Esy apofasizeis ti anthropous theleis na eheis konta sou. Tetoies apofaseis den pernontai eukola. Sou euhomai na pane ola kala. Me agapi.
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε