Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ζηλεύω!

Σελίδα : 1

Joannaki

# 1 στις 25/4/2005
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 15
'Aρεσαν+: 0%

Ζηλεύω!

Κατα το λαϊκό ασμά... "ζηλεύω...ζηλεύω...εσενα που αγαπάω και λατρεύω..."
και απο δω παν κι άλλοι!
Μου ειναι πολύ δύσκολο να συγκρατήσω το θυμό μου όταν ζηλεύω. Αισθάνομαι ανασφάλεια και θολώνω.
Έχω μια σχέση και ειμαι θα έλεγα ευτυχισμένη. Με τον ανθρωπο αυτό γνωριζόμαστε πολλά χρόνια. Ξέρω πολλά πράγματα για τη ζωή του, το ίδιο και εκείνος. Αυτή τη στιγμή βρίσκεται εκτός Αθηνών λόγω ανειλημένων υποχρεώσεων και εγώ τρελαίνομαι. Ενώ ξέρω ότι μ' αγαπάει και μου το δείχνει φρικάρω στην ιδέα ότι είναι κάπου και πίνει καφέ ή ποτό και φλερτάρει ή κάνει το ότιδήποτε άλλο.
Η ζήλεια πέρα απο τη λογική είναι κάτι που το βιώνω σε απίστευτο βαθμό. Ωθώ τον εαυτό μου να δημιουργεί ενα τείχος αδιαφορίας έτσι ώστε να προστατευομαι αλλά και να προστατεύω τους αλλους απο τις εκρήξεις μου. Ξέρω ότι πολλά απο αυτα που με κανουν να ζηλεύω ειναι αστεία αλλά χάνω τον έλεγχο όταν με πιάνει εκέινο το σφίξιμο στο λαιμό....
ξοαννακι

ftou-xeleftheria

# 2 στις 29/4/2005
author
Γυναίκα / 46 / Διαζευγμένη
Ν. Λέσβου / Μυτιλήνη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 23

το πράσινο τερατάκι της ζήλειας...

Και ποιός δεν έχει νιώσει το πράσινο τερατάκι της ζήλειας να ξυπνά μέσα του και να τον αναστατώνει;;
τί μπορεί κανείς να πει για αυτό το αρχέγονο ένστικτο; όσο υπάρχει ζωή στη γη θα υπάρχει και ερωτική ζήλεια!
Αυτό που θα σου πρότεινα είναι να κάνεις τη ζήλεια σου να δουλέψει υπέρ σου όχι σε βάρος σου! Δηλαδή: Ζήλεια-ανασφάλεια:αυτός ο συνδυασμός πνίγει τον άλλο και είναι σε βάρος σου.
Ζήλεια-αδιαφορία: πίστεψέ με, όσο και αν το κρύβεις, ο φίλος σου θα το νιώσει!
Ζήλεια-ερωτισμός: αυτός ο συνδυασμός κολακεύει τον άλλο και τον...ξεσηκώνει γιατί γίνεται μέρος του ερωτικού παιχνιδιού μεταξύ σας!
Έτσι η ζήλεια γίνεται το μπαχάρι που δίνει άρωμα σε μια σχέση και όχι πικρίλα.
Τι λες; Θα το προσπαθήσεις;

veronica

# 3 στις 30/4/2005
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 603

Δες και τη θετική πλευρά

Καλό είναι να υπάρχει και λίγη ζήλεια σε μια σχέση, έτσι για να διατηρηθεί το ενδιαφέρον. Φαντάσου ότι αν τον είχες δεδομένο θα τον βαριόσουν σύντομα!

Ενώ έτσι διατηρέίται το ενδιαφέρον σου σε έξαψη, δίοτι στη ζωή κυνηγάμε αυτό που δεν έχουμε δεδομένο και το νιώθουμε αβέβαιο.

Βέβαια όπως λέει και το αρχαίο ρητό: "Παν μέτρον άριστο!"

Πρόσεξε μην το παρακάνεις γιατί η υπερβολική ζήλεια θα κουράσει τον άλλον και θα τον κάνει να νιώσει καταπίεση με αποτέλεσμα να προσπαθεί να "απελευθερωθεί" από τη σχέση σας!!!

Επομένως συγκρατήσου και διαχειρήσου τη ζήλεια σου με χιούμορ και ερωτισμό ώστε όπως λέει και η ftou-xeleftheria να τον κολακεύσεις
Η ζωή είναι εκεί έξω...αρπάξτε την απ'τα...μαλλιά!

zoyla

# 4 στις 7/10/2005
author
Γυναίκα / 34 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 14
Απαντήσεις: 300

Προσπαθησε...

ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΤΙ ?ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ Κ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΤΙ ΗΤΑΝ ΕΝΑΣ ΣΟΒΑΡΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΝΑ ΧΩΡΙΣΩ...ΤΟΝ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΑ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟΝ ΕΚΑΝΑ ΝΑ ΦΟΒΗΘΕΙ Κ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΩΡΑ ΗΡΕΜΗΣΕ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΚΟ ΣΤΗΝ ΣΧΕΣΗ ΣΟΥ.ΔΕΝ ΣΟΥ ΛΕΩ ΝΑ ΜΗΝ ΖΗΛΕΥΕΙΣ ΟΜΩΣ ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΛΟΓΙΚΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΝΙΩΘΕΙ Κ ΑΥΤΟΣ ΟΜΟΡΦΑ.ΟΣΟ Κ ΝΑ ΖΗΚΛΕΥΕΙΣ ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΣΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΣΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΧΑΜΠΑΡΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΟΠΟΤΕ?ΠΟΙΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΑ?
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost