Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Να γελάσω ή να κλάψω;

Σελίδα : 1

melisanthi

# 1 στις 6/5/2005
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Προφήτης Ηλίας
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3
'Aρεσαν+: 0%

Να γελάσω ή να κλάψω;

Έχω κι εγώ 1 απορία...
Είμαστε σχεδόν 5 χρονια μαζί...μέχρι που έφτασε η στιγμή να αρραβωνιαστούμε.
Δεν έγινε όμως με πρόταση γάμου, κανονική σαν αυτές που όλες οι κοπέλες ονειρευόμαστε..παρα μια συζήτηση για το ποτε θα γίνει ο αρραβώνας.
Μεταξύ μας έχουμε βάλει μονόπετρο(στο δάχτυλο μου εννοείται!).στον αρραβώνα θα βάλουμε βέρες.
Με έχει πιάσει στεναχώρια και θλίψη που δεν μου έγινε πρόταση...ακόμα. Σε συζήτηση με τον μέλλοντα...άντρα καμάρι και κορώνα μου...απάντηση ήταν "στο γάμο η πρόταση""
Ρε κορίτσια τι λέτε εσείς...να περιμένω άλλο μονόπετρο στο γάμο...λέτε διαμάντι αυτή τη φορά...η' μια δεύτερη συζήτηση του τύπου.. αγάπη μου πότε θα παντρευτούμε ξέρεις πάλι πρόταση...????
Το διακωμωδώ το όλο θέμα αλλα κατά βάθος μου έχει κάτσει δε ξέρετε πόσο..
Περιμένω απαντήσεις !!

# 2 στις 7/5/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Τώρα εγώ που δεν κατάλαβα τι να πω;

Τι σχέση έχουν τα μονόπετρα με τον γάμο;

Και η πρόταση χωρίς μονόπετρο δεν είναι πρόταση γάμου;
Καλέ που ζω που πήγα και παντρεύτηκα χωρίς μονόπετρο;

Γι αυτό χώρισα;

# 3 στις 7/5/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Βρε Μελισσανθη...τι προτασεις και παραστασεις....
Τα ....μονοπετρα πεφτουν κανονικα??
Ε! αμα κατατιθενται κανονικα και στην ωρα τους μην στενοχωριεσαι!!
Το παν ειναι το μονοπετρο!!!
Για μια σωστη και ολοκληρωμενη προταση και εγγυηση ευτυχισμενου εγγαμου βιου!!!

tayri

# 4 στις 7/5/2005
author
Ανδρας / 49 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 791
είναι δυνατόν να σε απασχολούν μόνο αυτές οι πεζές τυπικότητες; δε λέω, πολλές γυναίκες και άντρες το σκέφτονται έτσι, αλλά εγώ όχι μονόπετρο, ούτε καν αραββώνα δεν θα πρότεινα, αν ήταν να το κάνω, θα έμπαινα βουρ στο ψητό και χωρίς πολυτέλειες και ορχήστρες. θα μου πεις τώρα, που είναι ο ρομαντισμός. τον ρομαντισμό και τον συναίσθημα δεν τον καθορίζει το hollywood!
omg, they killed kenny!

observer1

# 5 στις 7/5/2005
author
Ανδρας / 50 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Καλλιθέα
Θέματα: 74
Απαντήσεις: 3.742
Απορία: Για σένα σημασια έχει να παντρευτείς τον τύπο ή να σου κάνει πρόταση γάμου??
Εδώ σου έδωσε μονόπετρο, είναι έτοιμος να σε "πάρει" με Παπά και με κουμπάρο και σε χαλάει που δεν είπε 5-10 λέξεις κλισέ που τις λένε οι περισσότεροι? Δες το κι έτσι...ο τύπος πρωτοτύπισε...
Θα έπρεπε να είσαι υπερήφανη γι'αυτόν.

Υ.Γ. Γιατί δεν του κάνεις εσύ πρόταση??? Ετσι κι αλλιώς τα αντρικά μονόπετρα δεν είναι της μόδας.
Πάλι καλά που υπάρχουν αυτές οι εκπομπές μαγειρικής και παίρνουμε καμιά ιδέα για κανένα νέο τατουάζ.

Angela_

# 6 στις 7/5/2005
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Πυλαία
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 1.580

Παράθεση:
Originally posted by zoumeri

Τι σχέση έχουν τα μονόπετρα με τον γάμο;

Και η πρόταση χωρίς μονόπετρο δεν είναι πρόταση γάμου;
Καλέ που ζω που πήγα και παντρεύτηκα χωρίς μονόπετρο;

Γι αυτό χώρισα;

Άργησες αλλά το κατάλαβες

Εξήγησέ μου όμως κάτι σε παρακαλώ... μιας και το δικό σου το λύσαμε :>

Άντε, εσύ δεν είχες μονόπετρο...

...εγώ που είχα μονόπετρο τι συμπέρασμα να βγάλω?
Στην αρχή μας αγνοούν, μετά μας γελοιοποιούν, στη συνέχεια μας πολεμούν και στο τέλος... Νικάμε... Ακους? ...Στο τελος νικαμε...

# 7 στις 7/5/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Angela_
...εγώ που είχα μονόπετρο τι συμπέρασμα να βγάλω?

Πώς το λένε εκείνο το έργο με τον Τζέημς Μποντ;

ΤΑ ΔΙΑΜΑΝΤΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΟΤΙΝΑ

# 8 στις 7/5/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Έχμμ..όσον αφορά τη φράση "DEN EGINE OMWS ME PROTASH GAMOY, KANONIKH SAN AYTES POY OLES OI KOPELES ONEIREYOMASTE" να σχολιάσω ότι δέν ονειρευόμαστε τέτοια πρόταση γάμου όλες οι κοπέλες

Όσον αφορά τα υπόλοιπα..ε..άς μήν σχολιάσω καλύτερα

Εγώ προσωπικά δέν εκτιμώ ούτε δαχτυλίδια ούτε μεταξωτές κορδέλες..θέλω πράξεις.Τα λόγια είναι φτωχά..πολύ φτωχά!Και τα δικά μου γούστα ακριβά..πιό ακριβά και απο τα μονόπετρα!

queen

# 9 στις 8/5/2005
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
Κίνα
Απαντήσεις: 94
Πάρτε το χαμπάρι:

Diamonds are girl's best friends!

Κοίτα αν δεν γονάτισε να μην τον πάρεις. Ανυπότακτος.

Εγώ εκεί θα στράβωνα πάντως.

Μπορεί να του 'ριχνα και καμμιά στο καλάμι ...
Τη βρήκα την υπογραφή μου επιτέλους: Ο,τι γουστάρω ζάλη και παρενέργεια Η ζωή

# 10 στις 8/5/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

θα σε παρω διχως προικα,διχως ενσημα του ΙΚΑ!

Παράθεση:
Originally posted by zoumeri

Μηπως καταλαβα εγω;

Angela_

# 11 στις 8/5/2005
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Πυλαία
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 1.580

Παράθεση:
Originally posted by queen
Κοίτα αν δεν γονάτισε να μην τον πάρεις. Ανυπότακτος.

Εγώ εκεί θα στράβωνα πάντως.

Μπορεί να του 'ριχνα και καμμιά στο καλάμι ...

Στην αρχή μας αγνοούν, μετά μας γελοιοποιούν, στη συνέχεια μας πολεμούν και στο τέλος... Νικάμε... Ακους? ...Στο τελος νικαμε...

# 12 στις 9/5/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by melisanthi
EXW KI EGW 1 APORIA...
EIMASTE SXEDON 5 XRONIA MAZI...MEXRI POY EFTASE H STIGMH NA ARRABWNIASTOYME.
DEN EGINE OMWS ME PROTASH GAMOY, KANONIKH SAN AYTES POY OLES OI KOPELES ONEIREYOMASTE..PARA MIA SYZHTHSH GIA TO POTE THA GINEI O ARRABWNAS.

Αν μου πεις ότι ονειρεύεσαι πρόταση γάμου σε ρομαντικό δείπνο υπό το φως των κεριών, μέσα σε ένα άδειο γήπεδο ποδοσφαίρου, με τον Φραγκούλη ντυμένο στα λευκά να τραγουδάει "Φεγγάρι Ερωτευμένο" τότρε θα φάω τις κοτσίδες μου!!! Αυτό είναι ΔΙΚΟ μου όνειρο!!! Και περιττό να σου πώς θα σκάσει μύτη το μονόπετρο (κι αλίμονό του αν δεν είναι μπριγιάν!).. Μια λευκή γατούλα με διαμαντένιο κολλάρο θέλω να κάνει την εμφάνισή της, και από το κολλάρο της να κρέμεται το κουτάκι με την κοτρώνα! Βέεεεεεεεεβαια! Ή κάνουμε πρόταση κύριοι ή δεν κάνουμε!!!
Και στο κάτω - κάτω... αν δεν μας κάτσει ο "γαμπρός", φεύγουμε με τον Μάριο! Κι αν δεν μας κάτσει ούτε ο Μάριος.... παίρνουμε τη γάτα και τη βάζουμε να κλαίει!!!
Είναι... πρακτικό το θέμα!

META3Y MAS EXOYME BALEI MONOPETRO(STO DAXTYLO MOY ENNOEITAI!).STON ARRABWNA 8A BALOYME BERES.
ME EXEI PIASEI STENAXWRIA KAI THLIPSH POY DEN MOY EGINE PROTASH...AKOMA. SE SYZHTHSH ME TON MELLONTA...ANTRA KAMARI KAI KORWNA MOY...APANTHSH HTAN""STO GAMO H PROTASH""
RE KORITSIA TI LETE ESEIS...NA PERIMENW ALLO MONOPETRO STO GAMO...LETE DIAMANTI AYTH TH FORA...

Δεν ήταν διαμάντι;;;
Τότε τι "πέτρα" σου φόρεσε ο απολίτιστος; Νεφρού???

H' MIA DEYTERH SYZHTHSH TOY TYPOY..AGAPH MOY POTE THA PANTREYTOYME XERIS PALI PROTASH...????
TO DIAKWMWDW TO OLO THEMA ALLA KATA BATHOS MOY EXEI KATSEI DE KSERETE POSO..
PERIMENW APANTHSEIS!!

Απαντήσεις πήρες... Δε θα συμφωνήσω με την πρόταση για "καλαμιές" διότι το αποτέλεσμα δε θα είναι το επιθυμητό! Η σύνηθης αντίδραση σε καλαμιά είναι να μαζεύει ο άλλος το ποδάρι από τον πόνο και να κάνει... τον πελαργό! Δεν είναι ιδιαίτερα ρομαντικό το σκηνικό.
Αντιπροτείνω την κλωτσιά στην κλείδωση πίσω από το γόνατο. Κατευθείαν χάμω ο καλός σου! ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΜΩΣ!!! Μην τον πετύχεις από μπροστά γιατί ναι μεν θα βρεθεί στα γόνατα... αμφιβάλλω όμως αν θα ξανασηκωθεί!

Φιλικά...

# 13 στις 9/5/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Επίσης στον αρραβώνα τον επίσημο να έχεις υπό την υποψία σου οτι πρέπει απαραίτητα να σε βάλουν στη μέση τα πεθερικά και λοιπά σόγια του γαμπρού και να σου περνάνε χρυσαφικά, μονόπετρα, ιστορικά κοσμήματα της οικογένειας και άλλα τάματα, μέχρι να έρθεις να γίνεις σαν την Παναγία της Τήνου ένα πράμα, κι άκου με κι εμένα, μην πάει να τη βγάλει με ένα μονόπετρο γιατί θα σε έχει πιάσει κορόιδο.

Dardana

# 14 στις 9/5/2005
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651

Παράθεση:
Originally posted by melisanthi
EXW KI EGW 1 APORIA...
EIMASTE SXEDON 5 XRONIA MAZI...MEXRI POY EFTASE H STIGMH NA ARRABWNIASTOYME.
DEN EGINE OMWS ME PROTASH GAMOY, KANONIKH SAN AYTES POY OLES OI KOPELES ONEIREYOMASTE..PARA MIA SYZHTHSH GIA TO POTE THA GINEI O ARRABWNAS.
META3Y MAS EXOYME BALEI MONOPETRO(STO DAXTYLO MOY ENNOEITAI!).STON ARRABWNA 8A BALOYME BERES.
ME EXEI PIASEI STENAXWRIA KAI THLIPSH POY DEN MOY EGINE PROTASH...AKOMA. SE SYZHTHSH ME TON MELLONTA...ANTRA KAMARI KAI KORWNA MOY...APANTHSH HTAN""STO GAMO H PROTASH""
RE KORITSIA TI LETE ESEIS...NA PERIMENW ALLO MONOPETRO STO GAMO...LETE DIAMANTI AYTH TH FORA...H' MIA DEYTERH SYZHTHSH TOY TYPOY..AGAPH MOY POTE THA PANTREYTOYME XERIS PALI PROTASH...????
TO DIAKWMWDW TO OLO THEMA ALLA KATA BATHOS MOY EXEI KATSEI DE KSERETE POSO..
PERIMENW APANTHSEIS!!

Αν καταλαβα καλα κολλας στις "ρομαντικες" λεπτομερειες και στις προσωπικες σου προσδοκιες που δεν εκπληρωθηκαν λογω της απουσια επισημης και ρομαντικης προτασης γαμου;;;
Δεν ξερω γιατι σε ενοχλει, φανταζομαι ειναι θεμα χαρακτηρα.
Εγω μαλλον ειμαι αναισθητη
Οχι μονο δεν πηρα μονοπετρο, αλλα η "προταση" ηρθε σε μορφη διαταγης : "τον Νοεμβριο παντρευομαστε". Δεν καναμε ποτέ αρραβωνα, απλα ηρθε, γνωρισε τους δικους μου, και μετα πηγαμε στο σπιτι μας!! Ενα χρονο μετα, παντρευτηκαμε. Δακτυλιδι πηρα αργοτερα απο την πεθερα μου!! (ας ειναι καλα, εχει καταπληκτικο γουστο)

Νομιζω οτι η ουσια θα επρεπε να βρισκεται στην ποιοτητα της σχεσης και των συναισθηματων, κι οχι τοσο στα "διαδικαστικα". Εμενα προσωπικα με χαροποιουν μικρες λεπτομερειες συμπεριφορας που βγαινουν αβιαστα και υποδηλωνουν αγαπη. Το οτι δεν πηρα ποτε μονοπετρο και δεν μου εγινε προταση υπο το φως των κεριων ή του φεγγαριου, δε με χαλασε καθολου.
Ας μη σε στεναχωρει λοιπον. Λιγο ειναι που θελει να μοιραστει τη ζωη του μαζι σου;;
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

queen

# 15 στις 9/5/2005
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
Κίνα
Απαντήσεις: 94

Παράθεση:
Originally posted by sweet_kitty

και από το κολλάρο της να κρέμεται το κουτάκι με την κοτρώνα!
Δεν ήταν διαμάντι;;;
Τότε τι "πέτρα" σου φόρεσε ο απολίτιστος; Νεφρού???

Παράθεση:
Originally posted by sweet_kitty

Αντιπροτείνω την κλωτσιά στην κλείδωση πίσω από το γόνατο. Κατευθείαν χάμω ο καλός σου! ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΜΩΣ!!! Μην τον πετύχεις από μπροστά γιατί ναι μεν θα βρεθεί στα γόνατα... αμφιβάλλω όμως αν θα ξανασηκωθεί!

Εγώ αμφιβάλλω αν θα του ξανασηκωθεί γενικότερα ...
Φιλικά...

Τη βρήκα την υπογραφή μου επιτέλους: Ο,τι γουστάρω ζάλη και παρενέργεια Η ζωή

melisanthi

# 16 στις 9/5/2005
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Προφήτης Ηλίας
Απαντήσεις: 3

αχ...

Tι τραβάμε κι εμείς ..οι μονόπετρες!
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, το ξέρω ότι είμαι υπερβολική αλλά τι να κάνουμε ρε κορίτσια...ένα όνειρο έχουμε κι εμείς κι όχι για το μονόπετρο..αλλά για το όλο σκηνικό
Ας ελπίσω ο καλός μου να ξεφύγει λίγο και όταν έρθει εκείνη η βλογημένη ώρα να κάνει τη κίνηση αυτή και χωρίς μονόπετρα...έστω ενα δακτυλίδι της κοκα κολας!
Φιλιά

tayri

# 17 στις 9/5/2005
author
Ανδρας / 49 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 791

Παράθεση:
Originally posted by Dardana
Οχι μονο δεν πηρα μονοπετρο, αλλα η "προταση" ηρθε σε μορφη διαταγης : "τον Νοεμβριο παντρευομαστε". Δεν καναμε ποτέ αρραβωνα, απλα ηρθε, γνωρισε τους δικους μου, και μετα πηγαμε στο σπιτι μας!!

έεεεεετσι, αυτά είναι! άκου εκεί μονόπτερα και ελικόπτερα..
omg, they killed kenny!

# 18 στις 23/5/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ενα κατα τα αλλα ειδιλιακό σκηνικο!! Εσυ, αυτος, ρομαντικο δειπνο, κερια και τα ρεστα και στο τελος ο καλος σου ιπποτικα γονατισμενος να σου ζηταει να τον παντευτεις με ενα κουτακι που κατι περιεχει μεσα...!!! Νομιζω οτι το πολυ Ηollywood μας κανει να χασουμε την ουσία! Τι να τα κανω τα ρομαντικα και τις λοιπες μ$&*#@ς αν το καρπουζι μου βγει μαπα στο τελος! Μη κακο σας δηλαδη και σκορδα... αλλα να νομιζω πιο σημαντικο ειναι να κανεις μαζι του την ζωη που έχεις ονειρευτει και οχι μια προταση γαμου οπως μας δειξαν να την ονειρευομαστε!
Απο την αλλη....η αρχη ειναι το ημισι του παντος! Οπως το παρει κανεις....

quite

# 19 στις 27/5/2005
author
Ανδρας / 56 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Πυλαία
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 719
να κλαψεις απο τα γελια;;;
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε