Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Δεν ξέρω τι να κάνω.

Σελίδα : 1

NEED_HELP

# 1 στις 11/5/2005
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

Δεν ξέρω τι να κάνω.

Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΜΕΓΑΛΗ...
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ ΝΑ ΤΗΝ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΗ Η ΜΟΝΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΤΩΡΑ.
ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ. ΠΡΙΝ 1 ΧΡΟΝΟ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΕ ΚΙ ΑΣ ΜΗΝ ΤΟ ΕΝΙΩΘΕ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ.ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ.ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΣΤΕΝΟΧΩΡΗΣΕΙ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΓΙΝΕΙ ΡΕΖΙΛΙ. ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΡΙΝ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙ ΔΕΘΗΚΑΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ.Ο ΕΝΑΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ.ΠΡΙΝ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕ ΝΑ ΤΟΝ ΠΛΗΣΙΑΣΩ.
ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΣ, ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥ, ΟΤΙ ΜΕ ΑΓΑΠΑΕΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΠΟΛΥ,ΟΤΙ ΤΟΝ ΚΑΛΥΠΤΩ ΣΕ ΟΛΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ ΜΕΓΑΛΑ ΛΟΓΙΑ...ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΝΑ ΧΩΡΙΣΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΜΑΖΙ.ΤΑ ΕΙΠΕ ΟΛΑ ΣΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΤΟΥ Η ΟΠΟΙΑ ΤΟΝ ΕΒΡΙΣΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΤΕΚΡΙΝΕ. ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙ ΣΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΣΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ, ΜΑ ΔΕ ΜΠΟΡΕΣΕ...ΦΟΒΑΤΑΙ.
ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΑΝΤΕΞΕΙ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΔΕ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΡΘΕΙ...ΤΟΥ ΥΠΟΣΧΕΘΗΚΑ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟΝ ΣΤΗΡΙΞΩ.ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΔΕΙΞΩ ΠΟΣΟ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΘΕΛΩ.ΤΟ ΞΕΡΕΙ.ΜΑ ΦΟΒΑΤΑΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΡΑΚΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΧΩΡΙΣΜΟ ΑΠΟ ΟΣΑ ΘΑ ΤΟΥ ΣΕΡΝΟΥΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΤΟΣΟ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΤΟΥ ΟΣΟ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ. ΟΤΙ ΘΑ ΠΛΗΓΩΘΕΙ ΤΟΣΟ ΑΠΟ ΟΣΑ ΤΟΥ ΠΟΥΝ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΛΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ.ΦΟΒΑΤΑΙ ΜΗ ΓΥΡΙΣΕΙ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΦΟΒΑΤΑΙ ΟΤΙ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΘΑ ΧΩΡΙΣΟΥΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ. ΦΟΒΑΤΑΙ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ.ΜΗΝ ΤΟΝ ΠΟΥΝ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΟ. ΓΙ΄ΑΥΤΟΝ Η ΓΝΩΜΗ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΣΗΜΑΣΙΑ. ΚΙ ΕΤΣΙ ΜΕΝΕΙ ΣΥΜΒΙΒΑΣΜΕΝΟΣ,ΣΕ ΜΙΑ ΖΩΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΝ ΚΑΛΥΠΤΕΙ, ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ ΜΕΤΡΙΑ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΩΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΛΥΨΕΙ ΤΑ ΚΕΝΑ ΤΟΥ.
ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΤΟΥ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΑΔΙΚΟ, ΟΤΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΙ ΛΕΝΕ ΟΙ ΑΛΛΟΙ, ΜΑ ΤΙ ΝΙΩΘΕΙ ΑΥΤΟΣ, ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΖΩΗ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗ ΖΗΣΟΥΜΕ ΟΠΩΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΟΧΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ, ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ "ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ", "ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΤΕΧΩ".
ΚΙ ΕΓΩ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΝΑ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕΙ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥ.ΤΟΣΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΧΩΡΙΖΕΙ,ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΣ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ;ΚΙ ΑΝ ΝΙΩΘΕΙ ΟΣΑ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ;
ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΧΩΡΙΣΑΜΕ. ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ Η ΤΡΙΤΗ ΠΙΑ. ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΞΑΝΑΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΣΕ 15 ΜΕΡΕΣ ΑΝ ΘΕΛΩ ΤΟΤΕ. ΜΑ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΝΙΩΘΩ ΤΟΣΟ ΑΔΕΙΑ. ΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΝΟΗΜΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΠΙΑ. ΑΔΕΙΑΣΑ. ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝ ΔΩ Η ΝΑ ΤΟΥ ΜΙΛΗΣΩ ΚΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΟΝ ΑΦΗΣΩ ΛΙΓΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙ, ΝΑ ΤΟΥ ΛΕΙΨΩ, ΝΑ ΔΕΙ ΤΙ ΧΑΝΕΙ. ΑΥΤΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΜΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΧΩΡΙΣΕΙ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ. ΤΟΝ ΡΩΤΑΩ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΙΡΟ ΝΙΩΘΟΥΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ.
ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΩ.ΤΟΝ ΛΑΤΡΕΥΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΧΩ ΕΡΩΤΕΥΤΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΡΕΛΑΣ.ΟΣΟ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ.ΜΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΤΟ 3ο ΑΤΟΜΟ.ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ.
ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΧΩΡΙΣΕΙ+ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ(ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΜΑ ΠΑΝΤΑ ΚΟΛΩΝΕΙ).ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΕΚΑΝΕ ΤΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΒΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΑΛΛΗ.
ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΑΝ ΤΟΥ ΜΙΛΗΣΩ ΞΑΝΑ, ΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΞΑΝΑ ΝΑ ΤΟΝ ΠΕΙΣΩ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ. ΜΕ ΑΓΑΠΑΕΙ ΠΟΛΥ.ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΟ ΞΕΡΩ.ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΑΝ ΕΠΕΜΕΝΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΝΤΡΕΥΟΤΑΝ ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΕ.ΙΣΩΣ. ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΙΜΕΙΝΩ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΗ; Η ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΑΝ ΕΙΝΑΙ;ΑΝ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΑΝ ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΕΓΩ ΔΕ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ ΝΑ ΘΕΩΡΗΣΕΙ ΟΤΙ ΤΟΝ ΕΧΩ ΞΕΓΡΑΨΕΙ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ.
ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΣΩ.ΕΙΝΑΙ Ο ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ.ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ.ΠΩΣ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ;
ΕΧΩ ΠΛΗΓΩΘΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥ, ΜΑ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΝΑ ΝΙΩΘΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΓΙ¶ΥΤΟΝ.
ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ;
ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.
ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΩ!!!

Psy-Ery

# 2 στις 12/5/2005
author
Γυναίκα / 34 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Κηφισιά
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 563
Αρχικά καλώς ήλθες στην παρέα του sxeseis. Εύχομαι να βρεις εδώ όσα αναζητούσες μπαίνοντας αλλά και ακόμα περισσότερα.

Μια παράκληση: καλό θα ήταν να μην γράφεις με κεφαλαία γιατί μας δυσκολευουν αρκετά στην ανάγνωση.

Και τώρα στο θέμα μας. Αγαπάς έναν άντρα αδύναμο να σε διεκδικήσει, αδύναμο να σε κερδίσει, αδύναμο να αποδείξει την αγάπη του, αδύναμο να πάρει αποφάσει για την ίδια του τη ζωή, πόσο μάλλον για μια κοινή σας ζωή. Αγαπάς περισσότερο θα έλεγα τον άνθρωπο αυτό που δεν μπορείς να έχεις ολοκληρωτικά. Αν τον είχες και στο μέλλον έβλεπες σε άλλους τομείς αυτήν την αδυναμία θα σε έπιανε τρέλα, αυτό στο λέω με συγουριά.

Για να μη σε ζαλίζω με διάφορα πράγματα θεωρητικά που θα ήθελα να πω, σου λέω πως υπάρχουν πρακτικά τρεις λύσεις.
1. Να μην τον ξαναπλησιάσεις, να τον αποφεύγεις και να προσπαθήσεις να ξεφύγεις από αυτήν την ψυχοφθόρα κατάσταση.
2. Να συνεχίσεις να τον στηρίζεις μήπως και καταφέρει να πάρει την απόφαση.
3. Να το το δηλώσεις τελεσίδικα: Ή παίρνει μια απόφαση ή σε χάνει χωρίς επιστροφή.

Δεν μπορώ να σου πω εγώ ποια θα ήταν η καλύτερη λύση από όλες. Αυτό που μπορώ να σου πω όμως είναι πως στην πρώτη περίπτωση, μακροχρόνια θα δικαιωθείς γιατί δεν νομίζω να αντέξεις για πολύ κοντά σου έναν άνθρωο που δεν μπορεί να αποφασίσει για τίποτα.

Στην δεύτερη περίπτωση όπου συνεχίζεις να τον στηρίζεις, πολύ φοβάμαι ότι ουσιαστικά θα διαιωνίσεις την κατάσταση και εκείνος θα συνεχίζει να μην παίρνει απόφαση.

Στην τρίτη, βάζοντάς του το μαχαίρι στο λαιμό αλλά λέγοντάς του πως το κάνεις επιδή τον αγαπάς και να το ξέρει αυτό, ίθσως να τον πείσεις να κάνει το μεγάλο αυτό βήμα.

Όμως λυπάμαι που το λέω...αλλά αν δεν μπορεί να κάνει αυτό το βήμα μόνος του έχει τελικά κάποιο νόημα το να τον σπρώξεις εσύ; Ακόμα κι αν λέει πως το έχει ανάγκη αυτό το σπρώξιμο. ...

Η απόφαση λοιπόν πάντα δική σου.
Απλά σου έδωσα κάποιες οπτικές.
Ελπίζω να βοήθησα όσο μπορούσα.
Αν ξαναχρειαστείς κάτι, μη διστάσεις να μας στείλεις.
Θα χαρώ πολύ να μάθω νέα σου επί του θέματος.
Σε ευχαριστούμε πολύ που θέλησες να μοιραστείς το πρόβλημά σου μαζί μας.

Φιλικά,
Psy - Ery
¶σ' τα να πάνε... ...και θα 'ρθουνε πάλι

# 3 στις 12/5/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by NEED_HELP
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ ΝΑ ΤΗΝ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΗ Η ΜΟΝΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΤΩΡΑ.
ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ. ΠΡΙΝ 1 ΧΡΟΝΟ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΕ ΚΙ ΑΣ ΜΗΝ ΤΟ ΕΝΙΩΘΕ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ.ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ.ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΣΤΕΝΟΧΩΡΗΣΕΙ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΓΙΝΕΙ ΡΕΖΙΛΙ. ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΡΙΝ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙ ΔΕΘΗΚΑΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ.Ο ΕΝΑΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ.ΠΡΙΝ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕ ΝΑ ΤΟΝ ΠΛΗΣΙΑΣΩ.
ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΣ, ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥ, ΟΤΙ ΜΕ ΑΓΑΠΑΕΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΠΟΛΥ,ΟΤΙ ΤΟΝ ΚΑΛΥΠΤΩ ΣΕ ΟΛΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ ΜΕΓΑΛΑ ΛΟΓΙΑ...ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΝΑ ΧΩΡΙΣΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΜΑΖΙ.ΤΑ ΕΙΠΕ ΟΛΑ ΣΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΤΟΥ Η ΟΠΟΙΑ ΤΟΝ ΕΒΡΙΣΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΤΕΚΡΙΝΕ. ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙ ΣΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΣΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ, ΜΑ ΔΕ ΜΠΟΡΕΣΕ...ΦΟΒΑΤΑΙ.
ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΑΝΤΕΞΕΙ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΔΕ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΡΘΕΙ...ΤΟΥ ΥΠΟΣΧΕΘΗΚΑ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟΝ ΣΤΗΡΙΞΩ.ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΔΕΙΞΩ ΠΟΣΟ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΘΕΛΩ.ΤΟ ΞΕΡΕΙ.ΜΑ ΦΟΒΑΤΑΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΡΑΚΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΧΩΡΙΣΜΟ ΑΠΟ ΟΣΑ ΘΑ ΤΟΥ ΣΕΡΝΟΥΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΤΟΣΟ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΤΟΥ ΟΣΟ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ. ΟΤΙ ΘΑ ΠΛΗΓΩΘΕΙ ΤΟΣΟ ΑΠΟ ΟΣΑ ΤΟΥ ΠΟΥΝ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΛΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ.ΦΟΒΑΤΑΙ ΜΗ ΓΥΡΙΣΕΙ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΦΟΒΑΤΑΙ ΟΤΙ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΘΑ ΧΩΡΙΣΟΥΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ. ΦΟΒΑΤΑΙ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ.ΜΗΝ ΤΟΝ ΠΟΥΝ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΟ. ΓΙ΄ΑΥΤΟΝ Η ΓΝΩΜΗ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΣΗΜΑΣΙΑ. ΚΙ ΕΤΣΙ ΜΕΝΕΙ ΣΥΜΒΙΒΑΣΜΕΝΟΣ,ΣΕ ΜΙΑ ΖΩΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΝ ΚΑΛΥΠΤΕΙ, ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ ΜΕΤΡΙΑ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΩΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΛΥΨΕΙ ΤΑ ΚΕΝΑ ΤΟΥ.
ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΤΟΥ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΑΔΙΚΟ, ΟΤΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΙ ΛΕΝΕ ΟΙ ΑΛΛΟΙ, ΜΑ ΤΙ ΝΙΩΘΕΙ ΑΥΤΟΣ, ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΖΩΗ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗ ΖΗΣΟΥΜΕ ΟΠΩΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΟΧΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ, ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ "ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ", "ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΤΕΧΩ".
ΚΙ ΕΓΩ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΝΑ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕΙ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥ.ΤΟΣΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΧΩΡΙΖΕΙ,ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΣ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ;ΚΙ ΑΝ ΝΙΩΘΕΙ ΟΣΑ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ;
ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΧΩΡΙΣΑΜΕ. ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ Η ΤΡΙΤΗ ΠΙΑ. ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΞΑΝΑΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΣΕ 15 ΜΕΡΕΣ ΑΝ ΘΕΛΩ ΤΟΤΕ. ΜΑ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΝΙΩΘΩ ΤΟΣΟ ΑΔΕΙΑ. ΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΝΟΗΜΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΠΙΑ. ΑΔΕΙΑΣΑ. ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝ ΔΩ Η ΝΑ ΤΟΥ ΜΙΛΗΣΩ ΚΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΟΝ ΑΦΗΣΩ ΛΙΓΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙ, ΝΑ ΤΟΥ ΛΕΙΨΩ, ΝΑ ΔΕΙ ΤΙ ΧΑΝΕΙ. ΑΥΤΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΜΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΧΩΡΙΣΕΙ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ. ΤΟΝ ΡΩΤΑΩ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΙΡΟ ΝΙΩΘΟΥΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ.
ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΩ.ΤΟΝ ΛΑΤΡΕΥΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΧΩ ΕΡΩΤΕΥΤΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΡΕΛΑΣ.ΟΣΟ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ.ΜΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΤΟ 3ο ΑΤΟΜΟ.ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ.
ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΧΩΡΙΣΕΙ+ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ(ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΜΑ ΠΑΝΤΑ ΚΟΛΩΝΕΙ).ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΕΚΑΝΕ ΤΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΒΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΑΛΛΗ.
ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΑΝ ΤΟΥ ΜΙΛΗΣΩ ΞΑΝΑ, ΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΞΑΝΑ ΝΑ ΤΟΝ ΠΕΙΣΩ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ. ΜΕ ΑΓΑΠΑΕΙ ΠΟΛΥ.ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΟ ΞΕΡΩ.ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΑΝ ΕΠΕΜΕΝΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΝΤΡΕΥΟΤΑΝ ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΕ.ΙΣΩΣ. ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΙΜΕΙΝΩ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΗ; Η ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΑΝ ΕΙΝΑΙ;ΑΝ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΑΝ ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΕΓΩ ΔΕ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ ΝΑ ΘΕΩΡΗΣΕΙ ΟΤΙ ΤΟΝ ΕΧΩ ΞΕΓΡΑΨΕΙ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ.
ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΣΩ.ΕΙΝΑΙ Ο ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ.ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ.ΠΩΣ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ;
ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΩ!!!

Λοιπόν κοπέλα μου ο τύπος δεν ξέρει τί του συμβαίνει
Σκέτο μπέρδεμα είναι.
Πάντως ένα είναι σίγουρο....άν είχε παντρευτέί εσένα ..τώρα θ΄αγαπούσε μια άλλη. ...γι΄αυτό χεσ............τον και προσπάθησε να βρείς κάτι καλύτερο διότι τέτοιοι άνδρες δεν τους............ πάτησε το τρένο

# 4 στις 13/5/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by MANOLOOOO

Παράθεση:
Originally posted by NEED_HELP
ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΩ!!!

Λοιπόν κοπέλα μου ο τύπος δεν ξέρει τί του συμβαίνει
Σκέτο μπέρδεμα είναι.
Πάντως ένα είναι σίγουρο....άν είχε παντρευτέί εσένα ..τώρα θ΄αγαπούσε μια άλλη. ...γι΄αυτό χεσ............τον και προσπάθησε να βρείς κάτι καλύτερο διότι τέτοιοι άνδρες δεν τους............ πάτησε το τρένο

Ξέχασα να σου πώ πως πρέπει να συμπληρώσεις λίγα πράγματα στο προφίλ σου ,αλλιώς δεν θα πάρεις απαντήσεις. Μας είσαι τελείως ΑΓΝΩΣΤΗ....

carma98

# 5 στις 14/5/2005
author
Γυναίκα / 51 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1
Καλή μου να ξέρεις πως δεν είσαι η μοναδική στον κόσμο που περνάει τέτοια κατάσταση.Αυτή τη στιγμή περιμένω τον γάμο του...σε 1 βδομάδα...Οι λόγοι του είναι ίδιοι.Μη σου λέω τώρα τα δικά μου, τα ξέρεις ,ιδιες καταστάσεις...Φυγε μακρυα του αυτό σου λέω.Είσαι σε μια κατάσταση που βολεύει μόνο αυτόν.Αυτός δεν έχει χάσει τίποτα και σε λίγο καιρό θα κάνει και κανένα παιδί.Τότε????Τι θα κάνεις???Θα ακούς μόνο λόγια? Ως πότε.Τώρα πρέπει και αυτός να κάνει κάτι.Ή να αποδείξει αυτά που λέει,ή να μείνει στη ζωή που όλοι είναι χαρούμενοι (εκτός από αυτόν).Τι πιστεύω? Πως είναι τόσο χέσ..που δεν πρόκειτε να κάνει τίποτα.Εδώ δεν έκανε πριν το γάμο που ήταν ελεύθερος, θα κάνει τώρα που βρίσκεται μέσα στο γάμο?Δε ξέρω τι θα κανεις, πόση δύναμη έχεις,μα εύχομαι να κάνεις το καλύτερο για σένα μόνο για σένα.Και μια σκέψη που με βοηθάει ‘‘αν κάποιο μέρος του σώματός σου δεν γιατρεύετε το κόβεις για να γίνεις καλά, μπορεί να πονέσεις μα θα γιατρευτείς,αλλιώς θα πάθεις γάγγραινα και θα ΠΕΘΑΝΕΙΣ‘‘.Πάντα τα καλύτερα!!!!!

CHOMOLUNGMA

# 6 στις 13/5/2005
author
Γυναίκα / 61 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ζωγράφου
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 18

Παράθεση:
Από το μέλος NEED_HELP - 11/05/05 04:35
... Αγαπητή φίλη,

Αν είσαι τόσο νέα όσο λές τι τις θέλεις τις παντρειές;
ΖΗΣΕ.
Για τον κύριο "ουδέν σχόλιο". Απορρίπτεται!!!! Πάντα βάσει των δικών μου κριτηρίων και φαντάζομαι και της κοινής λογικής. Θα που πείς. "ο έρωτας είναι παράλογος"
Παράλογες όμως είναι και οι παλινδομήσεις.

Η απόφαση δική σου.
Καλή τύχη σου έυχομαι.
...

Παράθεση:

συι γενερισ

# 7 στις 25/5/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

απαντηση

μηπως δεν τον αγαπας αλλα ζηλευεις θανασιμα την αλλη γυναικα και θες να τον παρεις απο αυτην?
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost