Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
Έχω απηυδήσει!

Σελίδα : 1

_Vera_

# 1 στις 12/5/2005
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

Έχω απηυδήσει!

Χαιρετώ... όποιον αποφασίσει να διαβάσει το προβληματάκι μου
Κι ακόμα περισσότερο... όποιον μπορέσει να μου δώσει μια συμβουλή, μιας και εγώ πλέον έχω κουραστεί τόσο πολύ που δεν έχω αρκετά καθαρό μυαλό για να σκεφτώ!
Πριν απο 4 χρόνια και κάτι, γνώρισα κάποιον αρκετά μεγαλύτερό μου και ... ερωτευτήκαμε! Ήμασταν μαζί για περίπου 6 μήνες. Ήταν μια πολύ έντονη σχέση. Τον πρώτο καιρό όλα πήγαιναν μια χαρά, όμως στην πορεία όλο τσακωνόμασταν για πάσης φύσεως θέματα μέχρι που χωρίσαμε. Από εκεί και μετά και για τα επόμενα 3,5 χρόνια, γίνονταν συνεχώς προσπάθειες και από τις δυο μεριές εναλλάξ για επανασύνδεση όμως όλες αυτές οι προσπάθειες ήταν ανεπιτυχείς! Πριν δύο μήνες περίπου έγινε μία ακόμα προσπάθεια από μέρους του για να είμαστε πάλι μαζί. Εγώ, από την μεριά μου, το ήθελα όσο τίποτα άλλο. Όπως το ήθελα όλα αυτά τα χρόνια. Κάναμε μια μεγάλη συζήτηση στην οποία για πρώτη φορά είπαμε πραγματικά κι οι δύο τι αισθανόμαστε αφήνοντας τους εγωισμούς μας στην άκρη. Παραδέχτηκα τα λάθη μου... γιατί είχα κάνει πολλά και όλα προέρχονταν από εγωισμό και ανασφάλεια... κι εκείνος τα δικά του. Σ'αυτό το σημείο πρέπει να διευκρινίσω ότι εγώ εκείνο το διάστημα βρισκόμουν εκτός Ελλάδος για μεγάλο χρονικό διάστημα και όλες αυτές οι συζητήσεις γίναν μέσω ίντερνετ.
Μαζί με τον χρόνο, κυλούσε και η επικοινωνία μας πολύ όμορφα. Για να πω την αλήθεια... καλύτερη επικοινωνία δεν είχαμε ως τώρα ποτέ! Μέχρι που για κάποιον χαζό λόγο εγώ τσαντίστηκα μαζί του και για τις επόμενες μέρες φρόντισα να πληροροφορηθεί (από μια φίλη μου) ότι είχα πάει εκδρομή (ψευδώς) για να τον τσαντήσω. Όλο αυτό, είχε ως αποτέλεσμα να μην μιλήσουμε καθόλου για μια εβδομάδα μέχρι την ημέρα που ήταν η πτήση μου για επιστροφή στην Ελλάδα. Ήξερε ότι θα έρθω, θα έμενα 9 μέρες, λόγω Πάσχα. Μιλήσαμε λίγο πριν πάω στο αεροδρόμιο, όπου και του είπα ότι "Τέλος!". Μια εβδομάδα μετά πάλι, τον βρήκα στο ίντερνετ και μιλήσαμε, όπου και έκανε σαν να μην είχα πει "Τέλος!"... σα να μην συμβαίνει τίποτα... με ρώταγε γιατί εξαφανίστηκα... γιατί δεν τον πήρα τηλέφωνο όλες αυτές τις μέρες που ήμουν Ελλάδα (μιας κι εκείνος δεν είχε το καινούριο μου Ελληνικό νούμερο).... ότι με έψαχνε... και τέλοσπάντων, ήθελε οπωσδήποτε να βρεθούμε. Κανονίσαμε να συναντηθούμε την Κυριακή του Πάσχα (μια μέρα πριν ξαναφύγω για το εξωτερικό) όμως τελευταία στιγμή με πήρε και το ακύρωσε γιατί του προέκυψε δουλειά και δεν προλάβαινε να έρθει (εγώ στην Αθήνα, εκείνος 300 χλμ μακριά). Δεκτό!... όμως από εκεί και μετά δεν με ξαναπήρε καθόλου!!! Δέκα μέρες μετά μίλησε με μια φίλη μου και μαθαίνω πως είναι έξαλλος μαζί μου! Ότι είναι πλέον πεπεισμένος πως υπάρχει κάποιος άλλος στην ζωή μου... ότι παίζω μαζί του... ότι αφότου ακύρωσε το ραντεβού μας δεν τον πήρα να του πω αν μπορώ να αλλάξω το εισητήριο μου ή αν (όπως μου είχε προτείνει) θα πήγαινα εγώ εκεί που ήταν εκείνος, αφού εκείνος δεν μπορούσε να έρθει!
Σ'αυτό το σημείο θέλω να πω... ότι αυτόν τον άνθρωπο τον έχω ερωτευτεί όσο δεν πάει άλλο... όλα αυτά τα χρόνια δεν τον ξέχασα ούτε για μια στιγμή... όμως και ότι έχω κουραστεί... ότι δεν αντέχω άλλο αυτά που μας κρατούν μακριά... και εν γένει όσο δεν αντέχω να είμαστε χώρια, άλλο τόσο δεν αντέχω κι άλλη μια ρίξη μαζί του!!
Δεν ξέρω πια τι να σκεφτώ κι αν αυτά τα τελευταία που είπε έχουν βάση. Δεν ξέρω αν πρέπει να ασχοληθώ κι άλλο ή αν πρέπει απλά να το αφήσω και να ξεχάσω! Όμως ξέρω ότι όλα αυτά τα χρόνια δεν τον ξέχασα... γιατί θα το πετύχω τώρα;

# 2 στις 12/5/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Αυτά έχει η διαφορά της ηλικίας.
Εσύ δηλαδή ήσουν 19 χρονών όταν ξεκίνησες τη σχέση μαζί του.
Στη μετεφηβική ηλικία ακόμα.

Αλήθεια, πόσο είναι εκείνος και τι θέλει από σένα;

Δε μπορώ να δεχτώ ότι μετά από 6 μήνες και επί 3,5 χρόνια προσπαθείτε και δεν έχετε επανασύνδεση. Σε παίζει έτσι για να μη ξεμένει από το πιπίνι.
Σόρρυ που σου φαίνομαι σκληρή, αλλά εσένα σε δικαιολογώ λόγω της ηλικίας σου. Εκείνον όμως όχι αφού λες ότι είναι πολύ μεγαλύτερος και σίγουρα ξέρει καλά πώς να χειριστεί ένα πιπίνι που είναι ερωτευμένο μαζί του, κολακεύοντας τον εγωϊσμό του όποτε νιώθει πεσμένος.

# 3 στις 12/5/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Αμάν πάλι απάντησα σε θέμα των ειδικών.
Ακόμα δεν κατάλαβα πώς γίνεται αυτό.

Τέλος πάντων, περίμενε να δεις τι θα σου πουν και οι ειδικοί.

# 4 στις 12/5/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by zoumeri

Δε μπορώ να δεχτώ ότι μετά από 6 μήνες και επί 3,5 χρόνια προσπαθείτε και δεν έχετε επανασύνδεση. Σε παίζει έτσι για να μη ξεμένει από το πιπίνι.
Σόρρυ που σου φαίνομαι σκληρή, αλλά εσένα σε δικαιολογώ λόγω της ηλικίας σου. Εκείνον όμως όχι αφού λες ότι είναι πολύ μεγαλύτερος και σίγουρα ξέρει καλά πώς να χειριστεί ένα πιπίνι που είναι ερωτευμένο μαζί του, κολακεύοντας τον εγωϊσμό του όποτε νιώθει πεσμένος.

Κανένας ειδικός & μη δεν θα μπορούσε να αποτυπώσει την σκληρή πραγματικότητα καλύτερα από τον τρόπο που περιέγραψες αγαπητή Ζουμερή. Θα ήταν ιεροσυλία να προσθέσω έστω και μία επιπλέον γραμμή στα σχόλιά σου.

# 5 στις 13/5/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by astathmitos

Παράθεση:
Originally posted by zoumeri

Κανένας ειδικός & μη δεν θα μπορούσε να αποτυπώσει την σκληρή πραγματικότητα καλύτερα από τον τρόπο που περιέγραψες αγαπητή Ζουμερή. Θα ήταν ιεροσυλία να προσθέσω έστω και μία επιπλέον γραμμή στα σχόλιά σου.

Εγώ θα συμπληρώσω ότι οι σχέσεις με μαγαλύτερους...ρες ...σε ηλικία, μάλλον κρύβουν ελλειματικές στοργές ή χάδια της παιδικής μας ηλικίας

vivouzeL

# 6 στις 13/5/2005
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1
Η δική μου γνώμη:
1ον... όλες οι σχέσεις κάτι κρύβουν από πίσω ούτως ή άλλως. Είτε αυτό λέγεται "ελλειματικές στοργές" είτε "χάδια της παιδικής μας ηλικίας". Όλοι άνθρωποι έχουν ανάγκες για να καλύψουν και πολλές από τις ψυχολογικές ανάγκες μας τις καλύπτουμε πρώτα απ'όλα με τις ερωτικές μας σχέσεις. Οπότε δεν βρίσκω λόγο να ψάξει Φροϋδικά η κοπέλα να βρει γιατί είναι μ'αυτόν τον άνθρωπο. Αν την κάνει να νοιώθει καλά, αρκεί.
2ον... δε νομίζω ότι πρέπει με την πρώτη ματιά να κοιτάμε τον άλλον καχύποπτα. Η δική μου πείρα λέει ότι οι άντρες κατά βάθος παραμένουν παιδιά σε όλη τους την ζωή. Και πως κατά κύριο λόγο, είναι οι γυναίκες εκείνες που ως έναν μεγάλο βαθμό μπορούν και "χείριζονται" πιο εύκολα τους άντρες.
3ον... είναι αδύνατον να βγάλει κανείς συμπεράσματα για μια σχέση τεσσάρων ετών που είναι αποτυπωμένη σε δυο παραγράφους!
Εν κατακλείδι, αυτό που έχω να πω... είναι πως βαθιά μέσα μας όλοι ξέρουμε ποιά είναι πραγματικότητα για την σχέση μας. Κανένας άλλος δεν την ζει και δεν μπορεί να ξέρει καλύτερα από εμάς. Ακολούθησε το ενστικτό σου...

asterakos

# 7 στις 28/1/2011
author
Ανδρας / 36 / Σε διάσταση
Απαντήσεις: 2
Με ενδιαφερει το θεμα αρκετα. Αναλογη ειναι και η δικια μου περιπτωση μονο που αυτη ειναι κατα πολυ μεγαλυτερη μου. Δεν ξερω τι να κανω? Ειμαι τρελα ερωτευμενος μαζι της. Προσπαθω να την ξεχασω αλλα δεν ΓΙΝΕΤΑΙ. _vera_ εαν το εχεις ξεπερασει δωσε μου μερικες συμβουλες. Η περιπτωση μου μοιαζει αρκετα με την δικη σου.

asterakos

# 8 στις 28/1/2011
author
Ανδρας / 36 / Σε διάσταση
Απαντήσεις: 2
Με ενδιαφερει αρκετα το θεμα. Αναλογη ειναι και η δικια μου περιπτωση μονο που Αυτη ειναι κατα πολυ μεγαλυτερη μου. Δεν ξερω τι κανω? Ειμαι τρελα ερωτευμενος μαζι της. Προσπαθω να την ξεχασω αλλα δεν ΓΙΝΕΤΑΙ. _VERA_ ΕΑΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ ΓΡΑΨΕ ΜΟΥ ΜΕΡΙΚΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ. Η κατασταση στην οποια βρισκομαι μοιαζει αρκετα με την δικη σου ιστορια.
Σελίδα : 1

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.