Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Χωρίς αντίο...

Σελίδα : 1

tatiana1

# 1 στις 13/5/2005
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Σμύρνη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2
'Aρεσαν+: 0%

Χωρίς αντίο...

Κι όταν φύγει χωρις αντιο....χωρίς κουβέντα...χωρίς εξήγηση...γιατι πονάς τόσο?
Ενας κύκλος χωρις αντιο σημαίνει κλείσιμο οριστικό?
Ενας κύκλος χωρις αντιο γιατί γεννά στον άλλον ελπίδες γυρισμου και ζει μόνο με την ελπίδα?
Πόσοι χωρίς αντίο γυρνούν ξανά πίσω?
Γυρνούν άραγε?
Αρέσει στο μέλος andy12

magia_g

# 2 στις 13/5/2005
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 17
Απαντήσεις: 230
την ιδια απορια εχω εγώ?????????????????/

θα δείξει ,απλα κανουμε υπομονη

όταν κάποιος έχει την επιθυμία και την προθυμία έχει και την βοήθεια των θεών.

# 3 στις 13/5/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Με ή χωρίς αντίο πιά η διαφορά..σημασία έχει πώς δέν είναι πιά δίπλα.Και σημαντικό είναι να προχωρήσεις μπροστά.Καί άν τύχει και ξανασυναντηθείτε εφόσον η καρδιά σου θα είναι ήρεμη θα μπορέσεις να του προσφέρεις το πιό όμορφό σου χαμόγελο..άν βέβαια σου μείνουν αποθυμένα ποιός είδε την τατιάνα και ποιός δέν τη φοβήθηκε!

lonelyme

# 4 στις 14/5/2005
author
Γυναίκα / 35 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 71
Απαντήσεις: 1.657
ενας χωρισμος με η χωρις αντιο μπορει παντα να οδηγησει σε επανασυνδεση οσο και σε οριστικο τελος.δεν μπορεις ποτε να ξερεις για τα δικα σου αισθηματα ποσο μαλλον και για του αλλου.μπορει να σου εχει τυχει κιολας να χωρισεις με καποιον απο δικη σου αποφαση και μετα να γυρισεις εσυ πισω.σημασια εχει εχει οτι ενας χωρισμος "σκοτωνει" εναν τουλαχιστον απο τους δυο, αν και μερικες φορες και τους δυο.
μπορα ειναι θα περασει, αρκει να μην μας πνιξει...

lianna

# 5 στις 15/5/2005
author
Γυναίκα / 67 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 3.055

Παράθεση:
Originally posted by tatiana1
Κι όταν φύγει χωρις αντιο....χωρίς κουβέντα...χωρίς εξήγηση...γιατι πονάς τόσο?
Ενας κύκλος χωρις αντιο σημαίνει κλείσιμο οριστικό?
Ενας κύκλος χωρις αντιο γιατί γεννά στον άλλον ελπίδες γυρισμου και ζει μόνο με την ελπίδα?
Πόσοι χωρίς αντίο γυρνούν ξανά πίσω?
Γυρνούν άραγε?

Αυτη ειναι και η δικη μου απορια αλλα η πειρα μου μου δειχνει οτι δεν ξαναγυριζουν γιατι ακομη και ο γυρισμος θελει θαρρος ,κατι που λειπει απο πολλους,ειναι ευκολοτερο να φευγεις ετσι και να χανεσαι απο το αναλαμβανεις το κοστος και την ευθηνη της αποφασης σου.
Ετσι επειδη ειναι ψυχοφθορο το περιμενε και ποναει αφανταστα κλινουμε εμεις το κυκλο και παμε παρακατω

Angela_

# 6 στις 15/5/2005
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Πυλαία
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 1.580
"Τα λόγια είναι περιττά την ώρα που χωρίζουμε..."

...λέει ένα τραγούδι...

Τι να τις κάνω τις εξηγήσεις?

Σε τι μπορούν να με βοηθήσουν?

Μήπως θα απαλύνουν τον πόνο?

...δε νομίζω...

Όσο λιγότερα ξέρεις... τόσο καλύτερα.
Στην αρχή μας αγνοούν, μετά μας γελοιοποιούν, στη συνέχεια μας πολεμούν και στο τέλος... Νικάμε... Ακους? ...Στο τελος νικαμε...

Katie

# 7 στις 15/5/2005
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1
Καλά θα κάνεις, να αφήσεις οριστικά πίσω σου το παρελθόν, ό,τι κι αν σήμαινε αυτό για σένα. Η ζωή συνεχίζεται, και αφού αυτός επέλεξε να πάει μπροστά χωρίς εσένα, κράτα τα θετικά και την εμπειρία που έχεις αποκομίσει και συνέχισε χωρίς να κοιτάξεις πίσω. Το αντίο που δε σου είπε, πες του το εσύ και φρόντισε να είναι οριστικό. (μία ομοιοπαθής...!)

periergi

# 8 στις 17/5/2005
author
Γυναίκα / 46 / Ελεύθερη
Θέματα: 20
Απαντήσεις: 223
Και νόμιζα ότι μόνο σε μένα συμβαίνει να φεύγουν χωρίς να πουν αντίο....

Ζω μία τέτοια κατάσταση αυτόν τον καιρό... Εχει φύγει εδώ και 3 μήνες γιατί θέλει το χρόνο του... Τι σημαίνει αυτό τώρα μόνο αυτός ξέρει πραγματικά... Τον καταλαβαίνω και το δέχομαι αλλά εγώ έμεινα πισω μόνη... Και ο πόνος ατελείωτος...

Ο πρώτος μήνας ήταν ΟΚ... Ελεγα θα συνέλθει... Καταραμένη ελπίδα... Τον δεύτερο μήνα άρχισα να ανησυχώ... Και τότε συνειδητοποίησα ότι χώρισα... Θα μου πει κάποιος αισιόδοξος τώρα: "Αφου δεν σου είπε να χωρίσετε να συνεχίζεις να ελπίζεις! Θα γύρισει πίσω!" Ναι ε;;;; Και ο πόνος που βιώνω όλον αυτό τον καιρό που ειμαστε μακριά ο ένας από τον άλλο;;; Η αναμονή; Που χτυπάει το τηλέφωνο και τρέμω από την ελπίδα ότι θα είναι αυτός; Που ανοιγω τα e-mail κάθε μέρα περιμένοντας ένα μήνυμα;

Κάνω την αυτοψυχανάλυση μου αυτόν τον καιρό. Από τα 20 μου οι άντρες φεύγουν χωρίς να μου πουν αντίο... Είμαι άτομο που έχει βαθιά ανάγκη για συντροφικότητα γι' αυτό και ελπίζω πάντοτε ότι ο άλλος θα γυρίσει κάποτε... Αυτή η ανάγκη όμως είναι δική μου, όχι του άλλου... Το ίδιο ήλπιζα και για τον προηγούμενο και έφαγα 2 χρόνια από τη ζωή μου με κατάθλιψη ενώ αυτός απλά συνέχιζε τη ζωή του ενώ ήταν αρκετά δειλός για να μην μου πει το αντίο... Δεν είναι όλοι οι άντρες το ίδιο πάντως... Αλλά εγώ αυτό δεν μπορώ να το ξέρω, σωστά;

Το μόνο που θα σου πω (κι αυτό γιατί το συνειδητοποίησα τώρα, μετά από τα ατελείωτα χαστούκια που έφαγα) είναι ότι συνεχίζεις τη ζωή σου βιώνοντας το σαν χωρισμό... Και όπως είπε η φίλη Majenda και είχε απόλυτο δίκιο... ΑΝ και ΟΤΑΝ ο άλλος γυρίσει και η καρδούλα σου είναι ήρεμη πλέον και κατασταλαγμένη στο τι θέλει, μπορείς να γυρίσεις ή να μην γυρίσεις... Δική σου απόφαση είναι... Στο κάτω κάτω, μπορεί μέχρι τότε να βρεθεί ο άνθρωπος που θα σου κινήσει το ενδιαφέρον και θα είναι πραγματικά ο άνθρωπος σου... Ποτέ δεν ξέρεις τι σου επιφυλάσσει η μοίρα...

Ζητάω συγνώμη για το κατεβατό αλλά το θέμα αυτό με άγγιξε πάρα πολύ... Μπορώ να γράφω για ώρες πάνω σ' αυτό αλλά θα βαρεθείτε στο τέλος...

aetos_

# 9 στις 17/5/2005
author
Ανδρας / 64 / Ελεύθερος
Ελλάδα
Θέματα: 15
Απαντήσεις: 326

πολύς πόνος...

Αγαπητή μου
το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι πραγματικά να βιώσεις το γεγονός σαν οριστικό χωρισμό.
Πίστεψέ με είναι πολύ ψυχοφθόρο να περιμένεις μήπως....
Ξέρεις τι είναι να ζεις για τρία (ναι τρια) χρόνια ... να ζεις και να μη ζεις...
Να περιμένεις....
Να είσαστε μαζί και να μην είσαστε....
Να φεύγει... και να έρχεται....
Αστα..... να πάνε
Αρέσει στο μέλος andy12

tatiana1

# 10 στις 18/5/2005
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Σμύρνη
Θέματα: 1

Παράθεση:
Originally posted by periergi
Και νόμιζα ότι μόνο σε μένα συμβαίνει να φεύγουν χωρίς να πουν αντίο....

Ζω μία τέτοια κατάσταση αυτόν τον καιρό... Εχει φύγει εδώ και 3 μήνες γιατί θέλει το χρόνο του... Τι σημαίνει αυτό τώρα μόνο αυτός ξέρει πραγματικά... Τον καταλαβαίνω και το δέχομαι αλλά εγώ έμεινα πισω μόνη... Και ο πόνος ατελείωτος...

Ο πρώτος μήνας ήταν ΟΚ... Ελεγα θα συνέλθει... Καταραμένη ελπίδα... Τον δεύτερο μήνα άρχισα να ανησυχώ... Και τότε συνειδητοποίησα ότι χώρισα... Θα μου πει κάποιος αισιόδοξος τώρα: "Αφου δεν σου είπε να χωρίσετε να συνεχίζεις να ελπίζεις! Θα γύρισει πίσω!" Ναι ε;;;; Και ο πόνος που βιώνω όλον αυτό τον καιρό που ειμαστε μακριά ο ένας από τον άλλο;;; Η αναμονή; Που χτυπάει το τηλέφωνο και τρέμω από την ελπίδα ότι θα είναι αυτός; Που ανοιγω τα e-mail κάθε μέρα περιμένοντας ένα μήνυμα;

Κάνω την αυτοψυχανάλυση μου αυτόν τον καιρό. Από τα 20 μου οι άντρες φεύγουν χωρίς να μου πουν αντίο... Είμαι άτομο που έχει βαθιά ανάγκη για συντροφικότητα γι' αυτό και ελπίζω πάντοτε ότι ο άλλος θα γυρίσει κάποτε... Αυτή η ανάγκη όμως είναι δική μου, όχι του άλλου... Το ίδιο ήλπιζα και για τον προηγούμενο και έφαγα 2 χρόνια από τη ζωή μου με κατάθλιψη ενώ αυτός απλά συνέχιζε τη ζωή του ενώ ήταν αρκετά δειλός για να μην μου πει το αντίο... Δεν είναι όλοι οι άντρες το ίδιο πάντως... Αλλά εγώ αυτό δεν μπορώ να το ξέρω, σωστά;

Το μόνο που θα σου πω (κι αυτό γιατί το συνειδητοποίησα τώρα, μετά από τα ατελείωτα χαστούκια που έφαγα) είναι ότι συνεχίζεις τη ζωή σου βιώνοντας το σαν χωρισμό... Και όπως είπε η φίλη Majenda και είχε απόλυτο δίκιο... ΑΝ και ΟΤΑΝ ο άλλος γυρίσει και η καρδούλα σου είναι ήρεμη πλέον και κατασταλαγμένη στο τι θέλει, μπορείς να γυρίσεις ή να μην γυρίσεις... Δική σου απόφαση είναι... Στο κάτω κάτω, μπορεί μέχρι τότε να βρεθεί ο άνθρωπος που θα σου κινήσει το ενδιαφέρον και θα είναι πραγματικά ο άνθρωπος σου... Ποτέ δεν ξέρεις τι σου επιφυλάσσει η μοίρα...

Ζητάω συγνώμη για το κατεβατό αλλά το θέμα αυτό με άγγιξε πάρα πολύ... Μπορώ να γράφω για ώρες πάνω σ' αυτό αλλά θα βαρεθείτε στο τέλος...

Eγώ πάντως δεν βαρέθηκα, καλή μου φίλη, αντίθετα το διάβασα με πολύ ενδιαφέρον και προσοχή....
Πονάω πάρα πολύ και κάθε κουβέντα είναι βάλσαμο...
Η λογική μου δείχνει την αλήθεια, αλλά η καρδιά παλεύει μαζί της και ο αγώνας τους φέρνει την θλίψη, την ελπίδα, την νοσταλγία, τα άπειρα και αναπάντητα "γιατί"????
Και η πραγματικότητα μπροστά στα μάτια μου....συνθλίβει κάθε τι ωραίο γύρω μου και με κάνει τυφλή....
Πότε θα "δω"???

periergi

# 11 στις 18/5/2005
author
Γυναίκα / 46 / Ελεύθερη
Θέματα: 20
Απαντήσεις: 223
Να ήξερες Τατιανα μου πόσο σε καταλαβαίνω... Να ήξερες μονο...

Απ' ότι καταλαβαίνω πρέπει να είναι πρόσφατη η εξαφάνιση, γι' αυτό και ο πόνος σου είναι τόσο δυνατός.... Και αυτή η σύγκρουση μεταξύ της λογικής και των συναισθημάτων σφοδρότατη... Σε νιώθω...Πίστεψε με...

Δεν μπορείς να "δεις" ακόμα... Είναι νωρίς... Αλλά μην μένεις άπρακτη... Βίωσε το σαν χωρισμό σε πρώτη φάση... Κλάψε, ούρλιαξε, βγάλε αυτόν τον πόνο της αδικίας που εχεις μέσα σου, συζήτησε το με δικούς σου ανθρώπους... είναι πολύ σημαντικό για σένα να βγάλεις προς τα έξω αυτό που έχεις μέσα! Και όταν σιγά σιγά θα φύγει ο πόνος και θα αρχίσεις να ηρεμείς, σκέψου... Τι θέλεις... Τι έχεις ανάγκη... Τι χρειάζεσαι... Εσύ όμως, όχι ο άλλος... Μην τον ενοχλήσεις σ' αυτή τη φάση... Στηρίξου στα δικά σου πόδια... Και αν το θέλει η μοίρα, όταν θα γυρίσει θα είσαι κι εσύ πιο σίγουρη για το τι πραγματικά θέλεις...

Το τραγελαφικό σ' αυτές τις περιπτώσεις είναι ότι ψάχνεις εναγωνίως στήριγμα από αυτά που θα διαβάσεις εδώ μέσα και ταυτόχρονα εκνευρίζεσαι γιατί δεν μπορείς να βρεις "σωστές" απαντήσεις , παρόλο που είναι μπροστά σου... Σε πολλές περιπτώσεις θα πεις: "Ναι, καλά... δεν ισχύει αυτό για μέρα" ή "Τι ξέρει αυτή για τη δική μου ιστορία..." Μην ανησυχείς όμως, τώρα δεν μπορείς να "δεις"... Οταν ηρεμήσεις, θα καταλάβεις και τις απαντήσεις μας... Ρώτα και μένα...

Εξάλλου κούκλα μου οι απαντήσεις βρίσκονται μέσα σου... αν ψάξεις βαθιά σου θα τις βρεις...

MARIA_72

# 12 στις 2/6/2005
author
Γυναίκα / 34 / Ελεύθερη
TextText
TO NA FIGEI O ENAS APO TOUS DUO XORIS ANTIO, XORIS MIA EKSIGISI , ESTO XORIS ENA APLO TELEIOSAME EINAI OTI PIO AXARISTO K ANANDRO MPOREI NA KANEI. OTAN ESI EXEIS STIRIKSEI PANO TOU TA ONEIRA,TIN ZOI TO PARON K TO MELLON SOU , TO LIGOTERO POU SOU OFEILEI EINAI ESTO MIA XAZI DIKAIOLOGIA GIA NA SOU PEI TO TELOS( DIOTI LIGOI EXOUN TA KOTSIA NA POUN TON PRAGMATIKO LOGO) . TOTE AUTOS FEUGEI XORIS TIPSEIS,XORIS NA EXEI DEI TA DIKA SOU BOURKOMENA MATIA K SINEXIZEI ANETOS TIN ZOOULA TOU ME TIN KAINOURGIA(I MIA PROIN) FILENADA TOU. K ESI MENEIS PISO K PSAXNESAI TI ALLAKSE,TI EKANES LATHOS,AN ONTOS TELEIOSE.... MOU TO EKANAN 1 FORA K AKOMA DN MPORO NA TO KSEPERASO AUTO TO ATOMO MOLONOTI EXOUN PERASEI 5 MINES. BEBAIA EMATHA TIN PRAGMATIKI ALITHEIA APO TON KOLLITO TOU POLI ARGOTERA( GIATI I ALITHEI D E N KRIBETAI) ALLA EGO AKOMA ANAROTIEMAI GIATI DN MOU MILISE O IDIOS K GIATI DN ME IPOLOGISE KATHOLOU! DN MISO TO ALLO FILO,ANTITHETOS, ALLA KATI TETOIOI TYPOI THELOUN SKOTOMA!

Archaggelos

# 13 στις 20/6/2005
author
Ανδρας / 36 / Ελεύθερος
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 46
δεν ξέρω κορίτσια. εγώ αντίο μία φορά είπα. και το εννοούσα. το αντίο συνοδεύεται απο τη φράση "μη γυρίσεις ποτέ γιατί δεν θα σε ξανακοιτάξω ποτέ"

Anna_apo_makria

# 14 στις 24/7/2005
author
Γυναίκα / 49 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αιγάλεω
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 384

χμμμ

Εκτός του να φύγει κάποιος χωρίς αντίο είναι και να φύγει θέλοντας να έχει και το κεφάλι του ψηλά ....σε πολλούς τους αρέσει η υστεροφημία.
Θέλω λέει να σκεφτώ σοβαρά την σχέση μας…….να δω αν μπορούμε να πάμε για γάμο λέει….
Τον αφήνεις να σκεφτεί και αυτός απομακρύνετε…. Του λες…. ε! εσύ δεν σκέφτεσαι…. την κάνεις για τα καλά…. πες το ξεκάθαρα να τελειώσουμε!……όχι σου λέει σκέφτομαι….και του λες…… αν σκεφτόσουν σοβαρά δεν θα απομακρυνόσουν από την σχέση .
…..όχι σκέφτομαι, σου λέει ,…..γιατί αν όλα πάνε καλά,……… και σου γεμίζει το κεφάλι με όνειρα …λες άμα ήταν να φύγει γιατί δεν έφυγε την στιγμή που το έδωσα στο πιάτο ;γιατί κάνει σχέδια για το μέλλων άμα θέλει να φύγει ;
Και τελικά σου λέει ένα ξερό ξέρεις δεν μπορώ να σε παντρευτώ! Τρως την κρυάδα και μάλιστα από το τηλέφωνο…..
αλλά δεν μπορείς να το καταπιείς ….!!!!
Λες για κάτσε γιατί δεν μπορούμε ποιοι είναι οι λόγοι …… και σου το παίζει άγριος και βαρύ πεπόνι και εκεί που ανάβει ο καυγάς σου σκάει το παραμύθι….. ότι τη τελευταία διορία να σκεφτεί την ήθελε για να σε καλμάρει ….
Και μένεις κόκαλο μαζεύεις την αξιοπρέπεια σου και φεύγεις ……
Πείτε μου τι άλλο μπορείς να κάνει κάνεις ;

Karma1985

# 15 στις 22/5/2020
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 1

Χωρίς εξήγηση...

Καλησπέρα σε όλους...Εμένα λοιπόν αρχίζει η ιστορία μου.με εναν ..Παιδικό έρωτα πλατωνικό..Ξεχασμένος στα πιό αγνά μου καρδιοχτύπια..Διαφορά ηλικίας ...1δεκαετία.Εκείνος αφού δημιούργησε έναν γάμο στα 25.Εγώ 14 χρονών απλα ερωτοχτυπημένο,με την μορφή του...Μετά απο είκοση χρόνια... Ενώ το θυμόμουν ως έναν παιδικό χαζό καρδιοχτύπι!!!και συνεχίζοντας την ζωή μου με απο είκοση χρόνια..συναντηθήκαμε τυχαία,Σαν δυό γνωστοί να ρχίζουμε να λέμε τα νέα μας και να τυχαίνει να περνάω εναν χωρισμό απο μακροχρόνια σχέση κ αυτός χωρισμό απο το γάμο του.Δεν περίμενα ποτέ ότι θα το ζήσω όλο αυτό...μαζί του.Ετσι λοιπόν μιλούσαμε για ένα μεγάλο διάστημα.Και κατέληξε σε ερωτική σχέση.Υπήρχε πολύ εντονη έλξη,πολύ ερωτικό δέσιμο..Ίσως πρώτη φορά θεωρώ ότι έζησα έτσι...Τελικά το κάρμα με επιβεβαίωσε τι ήταν αυτό το γνώριμο που ένιωσα όταν τον είχα δεί στην πιό αθώα μου ηλικία...Τώρα όλα εξηγούντε.Το κάρμα.Ολοκλήρωση ψυχή και σώμα!!Όταν μια μέρα σταμάτησαν όλα ...γιατί έπρεπε...αλλα ούτε μία εξήγηση ...Του τύπου ξέρεις σταράτα να μου πεί κάτι ένα αντίο συνέχισε..Πόνος θλίψη!Εννοείται δεν τον ενόχλησα και τον άφησα.!Αλλα ήταν ανέντιμος ο τρόπος αυτός της σιωπής!!??
Αρέσει στο μέλος wish_

squirrel1968

# 16 στις 22/5/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Εσύ ολοκληρώσες ψυχή κ σώματι...Αυτός μόνο σώματι...Έκανες την απομυθοποίηση σου ...κ αυτός τη δουλειά του...Κάποιοι άνδρες μέσω της σιωπής...δείχνουν την απορριψη τους.. η μέσω των... μη πράξεων τους...ώστε να απομακρυνθεις πρώτα εσύ..γιατί δεν έχουν τα κοτσια να το εκφράσουν...
Αρέσει στο μέλος LUDIA1992
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε