Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τελικά έχω μεγάλα προβλήματα...

Σελίδα : 1

dinaki

# 1 στις 14/5/2005
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 48
'Aρεσαν+: 0%

Τελικά έχω μεγάλα προβλήματα...

καλησπερα σε ολους
διαβάζοντας όλα τα παραπανω πρεπει να πω πως τελικα δεν εχο μονο εγω προβληματα αλλα μαλλον σχεδον ολοι. Το θεμα ειναι πως τα δικα μου ειναι τραγικοτατα και αν διαφωνειτε πειτε μου. Σε ενα χρονο περιπου παντρευομαι και ασφαλως αυτο εινια γνωστο και στην οικογενεια του καλου μου αλλα και στη δικη μου. Ασχετα βεβαια που μεταξυ τους οι γονεις μας δεν εχουν γνωριστει. τι να σας πω για μια αδερφη που εχει μεγαιρα? που συνεχως ψαχνει να μου παρει κουβεντες ασχημες για τον "αρραβωνιαστικο΄" μου ωστε να του τα πει? οτι εχει εκμυστηρευτει σε καποια φιλη της πως θα μου βαλει αλλον να μου την πεσει και θα με φωτογρφισει ωστε να της δειξει στον Νικο?
θελει λεει να σταματησει το γαμο μας και θα κανει οτι μπορει και γενικα αυτα που σας λεω ειναι πταισματα!!!
η δε πεθερα μου? α καλα.... γλυκια, ευγενικη και παντα με υποστηριζει αλλα βεβαια η πραγματικη της γνωμη ειναι αυτη που της εχει πει η κορουλα της(εξακριβωμενο)εγω βεβαια ως συνηθως κανω τη χαζη και ειμαι ευγενικοτατη αλλα να δω ποτε θα κανω μπαμ!!!
Οσον αφορα τον Νικο δεν μπορω να πω εχει συγκρουστει πολλες φορες με την οικογενεια του και αυτο επειδη ξερει καλα ποια ειμαι. ειμαστε πανω απο 3 χρονια μαζι και τα 2 σχεδον συζουμε. ποτε δεν εχω δωσει δικαιωμα και ποτε η μανα του απο τοτε που συζουμε δεν του εχει πλεινει ουτε μια καλτσα!!! αλλα τιποτα μετα απο τοσο καιρο και η χολη συνεχιζεται. Οσον αφορα τον πεθερο μου κρατα μια ουδετερη σταση απεναντι σε ολα αυτα και ισως ειναι και το καλυτερο. κανεις ομως δεν μιλα ανοιχτα γιατι ξερουν πως θα χασουν τον Νικο και αυτο δεν το θελουν. Επισης να σας πω πως ποτε δεν εχω βρισει ποτε στον Νικο την οικογενεια του(τουλαχιστον οχι οπως θα τους αξιζε) μονο και μονο γιατι δεν θελω εγω να του βαλω λογια. Σε οτι εχει αντιδρασει το εχει κανει επειδη το εχει αποφασισει μονος του.
Αλλα τωρα πειτε μου αν αυριο μεθαυριο τους πεταξω ολους απο το σπιτι μου γιατι ποσο να αντεξω εγω θα φταιω????

observer1

# 2 στις 14/5/2005
author
Ανδρας / 50 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Καλλιθέα
Θέματα: 74
Απαντήσεις: 3.742

Γμτ....Στο αίμα τους το έχουν??

Υ.Γ. Για τα μπινελίκια χρησιμοποιούμε σύμβολα όπως: @#$%*&? κ.λπ.
Πάλι καλά που υπάρχουν αυτές οι εκπομπές μαγειρικής και παίρνουμε καμιά ιδέα για κανένα νέο τατουάζ.

# 3 στις 14/5/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

τουλαχιστον θα μαθεις ενα καινουριο χορο!

Παράθεση:
Originally posted by dinaki
Αλλα τωρα πειτε μου αν αυριο μεθαυριο τους πεταξω ολους απο το σπιτι μου γιατι ποσο να αντεξω εγω θα φταιω????

Μ'αυτα που λες,αν δεν τους απομακρυνεις σε βλεπω να χορευεις σ'ενα ταψι! Το Νικο θα πανδρευτεις,οχι το σο'ι' του! Ακου την καρδουλα σου και ξεκαθαρησε στο (ισοβιο!) ταιρι σου,οτι η αποφαση αυτη (γαμος),σημαινει την δημιουργια μιας νεας οικογενειας. Ας ξεκολησει,δικη σας αποφαση ειναι! "αν θελει η νυφη κι ο γαμπρος..." Το συζητησατε; To θελετε; Αντε η ωρα η καλη Και στα δικα μας!

# 4 στις 14/5/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Δέν βραχυκυκλώνεις κάνα σεσουάρ καλύτερα όπως λέει και το λαικό-ρόκ άσμα του Πανούση μήπως και βρείς την ήσυχία σου?

Anyway,καλή δύναμη!

# 5 στις 15/5/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Πιο καλή η μοναξιάαααααααααααααα......
Αλλά εγώ μέσα σε τέτοια αρνητική ατμόσφαιρα δε θα μπορούσα να ζήσω ούτε μια μέρα.
Δε μπορείτε να πάτε να μείνετε σε άλλη πόλη με τον καλό σου;
Στην ανάγκη και σε άλλο κράτος.
Τι να πω; Κουράγιο.

NINEMIA

# 6 στις 16/5/2005
author
Γυναίκα / 45 / Παντρεμένη
Ν. Μεσσηνίας / Λεύκτρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 7
Υπομονή! Σε όλους μας έχει έρθει μια τέτοια ή παρόμοια κατάσταση... παρηγορίσου ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία.
Και όπως έγραψε και κάποιος πιο πριν:"Σαν θέλει η νύφη και ο γαμπρός τύφλα να έχει ο πεθερός", είναι σοφά τα λαϊκά ρητά μας.
Ο αρραβωνιαστικός σου είναι δίπλα σου; Σε υποστειρίζει στα άσχημα λόγια των δικών του; Τότε αξίζει να μείνεις μαζί του! Στο κάτω κάτω μαζί του θα ζείσεις και όχι μαζί τους.
Τέλος, δεν θα είχες άδικο αν τους πέταγες κάποτε έξω από το σπίτι σου αλλά...:1.Ρόδα είναι η ζωή και γυρίζει κάποτε ίσως βρεθούν στην ανάγκη σου και να δούμε ποιος θα είναι ο κακός... & 2.Μην βάλεις τον αρραβωνιαστικό σου στο δείλιμα εσύ ή αυτοί... γιατί μπορεί πραγματικά να παραμείνει μαζί σου γιατί σε αγαπάει αλλά και εκείνοι είναι η οικογένεια που τον μεγάλωσε και δεν νομίζω να έχει παράπονο ως προς αυτούς.
Να ζήσετε μονιασμένοι και ευτυχισμένοι... και όλα θα αντιμετοπισθούν... καλύτερα δυο από ότι ένας!
Όλα καλά!

Dardana

# 7 στις 16/5/2005
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651
Αν ολα αυτα που λες συμβαινουν τωρα που δεν ειστε ακομα και "επισημως" μαζι, φανταζεσαι τι θα γινει μετα το γαμο;;
Εμενα παντως με πιανει συγκρυο και μονο που το σκεφτομαι..
Μηπως να ξεκαθαρισετε καποια πραγματα πριν προχωρησετε στο γαμο;; (κατι σαν προληπτικη αγωγη να πουμε...)

Αν κρινω απο την ιστορια της κουμπαρας μου που ειχε παρομοια "κακα προμηνυματα" απο την αρχη της γνωριμιας της με τον αντρα της, και τα οποια εγιναν ακομα χειροτερα μετα το γαμο, θα ελεγα πως μαλλον επονται χειροτερα, εκτος κι αν φροντισετε να "οχυρωθειτε" εγκαιρως.

Μακαρι βεβαιως να λανθανομαι και τα πραγματα να γινουν καλυτερα!! Το ευχομαι απο καρδιας! Καλη τυχη και καλο κουραγιο!
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

silverstone

# 8 στις 17/5/2005
author
Ανδρας / 48 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 78
Τα συμπτώματα αυτά έστω τα λίγα που αναφέρεις είναι δείγμα φθόνου της κουνιάδας σου και αυτό προέρχεται από βιωματικές καταστάσεις αποτυχημένων πιθανόν σχέσεων που έχει ζήσει το συγκεκριμένο άτομο όπου αφού δεν έγινε αποδεκτό λόγω συγκεκριμένης συμπεριφοράς απορρίφθηκε. Βλέποντας εσώψυχα την ευτυχία άλλων ζευγαριών πόσο μάλλον την ευτυχία του αδερφού της ο φθόνος γεννάται αυτόματα αυτοί ευτυχισμένοι αυτοί (σκέφτεται) και εγώ δυστυχισμένη θα τους πολεμήσω για να γίνουν σαν και εμένα (δυστυχισμένοι).
Προσωπικά το έχω βιώσει και κατάφεραν οι τρίτοι να με χωρίσουν.
Η λύση είναι μονόδρομος ή αυτοί ή εμείς!
Τα αυτιά πιστεύουν πιο δύσκολα από τα μάτια. <b>Ηρόδοτος</b> Somebody please tell me that I'm dreaming..

# 9 στις 17/5/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by silverstone
Προσωπικά το έχω βιώσει και κατάφεραν οι τρίτοι να με χωρίσουν.
Η λύση είναι μονόδρομος ή αυτοί ή εμείς!

Για να μας χωρίσουν οι τρίτοι σημαίνει ότι η σχέση ήταν κουτσή και το άτομο με το οποίο σχετιστήκαμε ήταν ανώριμο και δεν είχε απογαλακτιστεί από τους οικείους του. Αρα ήταν δική μας εσφαλμένη επιλογή.
Συνήθως οι υπερπροστατευτικοί γονείς, που θέλουν να επεμβαίνουν στις ζωές των παιδών τους για να τα σώζουν συνεχώς από τις κακοτοπιές, δημιουργούν άβουλους ενήλικες που είναι ανίκανοι να δοθούν σε μια σχέση και να αναλάβουν τις ευθύνες της.

# 10 στις 17/5/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by zalmoxis

Παράθεση:

Μ'αυτα που λες,αν δεν τους απομακρυνεις σε βλεπω να χορευεις σ'ενα ταψι! Το Νικο θα πανδρευτεις,οχι το σο'ι' του! Ακου την καρδουλα σου και ξεκαθαρησε στο (ισοβιο!) ταιρι σου,οτι η αποφαση αυτη (γαμος),σημαινει την δημιουργια μιας νεας οικογενειας. Ας ξεκολησει,δικη σας αποφαση ειναι! "αν θελει η νυφη κι ο γαμπρος..." Το συζητησατε; To θελετε; Αντε η ωρα η καλη Και στα δικα μας!

Εδώ θα διαφωνήσω μαζί σου, zalmoxis.
Όταν αποφασίσεις να μοιραστείς τη ζωή σου με κάποιον άλλον άνθρωπο, δεν μπορείς να τον "αποκόψεις" από το περιβάλλον που μεγάλωσε, ούτε να εθελοτυφλείς. Καλώς ή κακώς, είναι μέλος της οικογένειας όπου μεγάλωσε. Όσο κι αν θέλει κανείς, δεν μπορεί να ξεκόψει με την οικογένειά του... με τους γονείς του, τ'αδέλφια του, τους συγγενείς του.
Είναι μέρος του συνόλου του συγκεκριμένου ατόμου.

Κανείς -πλην ελαχίστων εξαιρέσεων- δεν υφίσταται χωρίς "περιβάλλον". Και αυτό περιλαμβάνει, εκτός από τους γονείς και τους άμεσους συγγενείς, και τους φίλους μας.

Θα έλεγα -μιλώντας εξ ιδίας πείρας, ως συνήθως- ότι η θεματοθέτρια θα έπρεπε να σταθμίσει ΟΛΟΥΣ τους παράγοντες που συνθέτουν την προσωπικότητα του καλού της. Είναι απόφαση ζωής ...και -ναι!- θα παντρευτεί και την οικογένειά του.

Dardana

# 11 στις 17/5/2005
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651

Παράθεση:
Originally posted by lady_in_red

Παράθεση:
Originally posted by zalmoxis

Παράθεση:

Εδώ θα διαφωνήσω μαζί σου, zalmoxis.
Όταν αποφασίσεις να μοιραστείς τη ζωή σου με κάποιον άλλον άνθρωπο, δεν μπορείς να τον "αποκόψεις" από το περιβάλλον που μεγάλωσε, ούτε να εθελοτυφλείς. Καλώς ή κακώς, είναι μέλος της οικογένειας όπου μεγάλωσε. Όσο κι αν θέλει κανείς, δεν μπορεί να ξεκόψει με την οικογένειά του... με τους γονείς του, τ'αδέλφια του, τους συγγενείς του.
Είναι μέρος του συνόλου του συγκεκριμένου ατόμου.

Κανείς -πλην ελαχίστων εξαιρέσεων- δεν υφίσταται χωρίς "περιβάλλον". Και αυτό περιλαμβάνει, εκτός από τους γονείς και τους άμεσους συγγενείς, και τους φίλους μας.

Θα έλεγα -μιλώντας εξ ιδίας πείρας, ως συνήθως- ότι η θεματοθέτρια θα έπρεπε να σταθμίσει ΟΛΟΥΣ τους παράγοντες που συνθέτουν την προσωπικότητα του καλού της. Είναι απόφαση ζωής ...και -ναι!- θα παντρευτεί και την οικογένειά του.

Θα συμφωνησω και γω με την κοκκινοφορουσα.
Οσο απεξαρτημενος κι αν ειναι καποιος απο την οικογενεια του, οσο κι αν ειναι ανεξαρτητος και αυταρκης συναισθηματικα και αλλως πως, δεν θα παψει να δεχεται καποιες επιρροες καποια στιγμη απο τους οικειους του.
Δυστυχως στην Ελλαδα γενικα, ειναι τετοια η κουλτουρα μας που οταν παντρευομαστε καποιον/α, αυτοματα παντρευομαστε και την οικογενεια του κατα εναν τροπο.
Αρα ναι, χρειαζεται να σταθμιστουν καποιοι παραγοντες πριν παρθει μια τοσο "μονιμη" αποφαση.
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

# 12 στις 17/5/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

η περίπτωσή σου μου θυμίζει λίγο λάμψη του φωσκολου...

νοίζω πάντως πως κι εγώ το ίδιο με σένα θα σκεφτόμουνα, δηλαδή να τους βγάλω όλους μαζί από τη ζωή μου! σίγουρα όταν οι δύστροποι ανθρωποι είναι άμεσα μέλη της οικογενειάς μας,συγγένεια πρώτου βαθμού, κάνουμε πολλές υποχωρήσεις και ...μακροθυμούμε πέραν των επιτρεπτών γιά την υγεία μας ορίων. αλλά όταν ακόμα βρίσκεσαι σε επίπεδο αρραβώνα, καλύτερα να ψάξεις γιά κάτι καλύτερο που σίγουρα θα το αξίζεις.

biboula

# 13 στις 19/5/2005
author
Γυναίκα / 45 / Ελεύθερη
Απαντήσεις: 3

αχ δινακι

dinaki ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΗΔΗ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΒΑΣΗ.ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΖΗΣΑΜΕ ΜΑΖΙ ΠΡΙΝ ΤΟ ΓΑΜΟ!ΕΓΩ ΕΦΥΓΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΠΟΥ ΕΜΕΝΕ ΑΥΤΟΣ ΚΑΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ.ΤΟΥΣ ΒΛΕΠΩ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗ ΤΟΥΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ(ΑΛΛΟ ΛΑΘΟΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ)ΚΛΑΙΩ ΣΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΒΑΣΗ ΑΠΟ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΠΕΙΣΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΜΕ ΝΑ ΖΗΣΟΥΜΕ ΑΛΛΟΥ ΜΑΚΡΙΑ ΤΟΥΣ ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ!ΜΑΛΛΟΝ ΜΕ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΧΩΡΙΖΩ...ΕΧΩ ΑΠΟΒΑΛΛΛΕΙ ΗΔΗ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ ΜΟΥ!

# 14 στις 27/5/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by biboula
dinaki ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΗΔΗ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΒΑΣΗ.ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΖΗΣΑΜΕ ΜΑΖΙ ΠΡΙΝ ΤΟ ΓΑΜΟ!ΕΓΩ ΕΦΥΓΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΠΟΥ ΕΜΕΝΕ ΑΥΤΟΣ ΚΑΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ.ΤΟΥΣ ΒΛΕΠΩ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗ ΤΟΥΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ(ΑΛΛΟ ΛΑΘΟΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ)ΚΛΑΙΩ ΣΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΒΑΣΗ ΑΠΟ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΠΕΙΣΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΜΕ ΝΑ ΖΗΣΟΥΜΕ ΑΛΛΟΥ ΜΑΚΡΙΑ ΤΟΥΣ ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ!ΜΑΛΛΟΝ ΜΕ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΧΩΡΙΖΩ...ΕΧΩ ΑΠΟΒΑΛΛΛΕΙ ΗΔΗ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ ΜΟΥ!

Αχ βρε παιδιά!! Εγώ λέω με μια πολύ ωραία δικαιολογία να τους αποφεύγετε όσο μπορείτε (τους δικους του εννοώ). Και μένα οι δικοί του λένε κουβέντες πίσω απ' την πλάτη μου και το καταλαβαίνω. Ένα είναι σίγουρο: δεν θα σε δουν (όπως και μένα βέβαια και πολλές άλλες κοπέλες) ποτέ σαν δικό τους παιδί, σαν συγγενή.. τίποτα! τέτοιοι άνθρωποι μακρυά από μας.. μακρυά και αγαπημένοι. Φυσικά θα πηγαίνεται να τους βλέπεται.. γιατί μετά πως θα απαιτήσεις να πάτε να δείτε τους δικούς σου..? Είναι απαραίτητο κακό τέτοιες τυπικούρες.. θα έχετε πονοκέφαλο για καμιά βδομάδα μετά.. αλλά θα στε ευτυχισμένοι οι δυο σας!! Τώρα σοβαρά μιλάμε? Να χωρήσεις με τον άνθρωπό σου για τους άλλους?Δεν το δέχομαι με τίποτα!

Psyxabysos

# 15 στις 29/5/2005
author
Ανδρας / 36 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 1
Bres gia ton eayto sou ena kalo logo na pantreuths kai ksanaskepsou to.
Allios kalitera na katseis spitaki sou kai na perimeneis kapoion pou tha se kanei ypereytixismeni oxi me gamo alla mono me to na sizite!
Eimai kata tou gamou giati pisteyo pos i agapi den enonei 2 anthropous me koumparous kai me to na akoumpas ta leftakia sou stous papades!!
PSAXE NA BREIS TON ANTHROPO POU THA TON AGAPHSEIS PRAGMATIKA!!!!
THA TO NIOSEIS APO THN PROTH STIGMH POU THA SE AGGIKSEI!!!!!
H symboulh mou,
Psyxabysos.....!
Psychokiller, With love!

# 16 στις 26/7/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ο νεαρός κοπέλα μου που ειναι να παντρευτεις σε αγαπάει;
Αν σαγαπάει πραγματικά πες του τα (αν δεν τα ξέρει) και ζήτησέ του να φύγετε. Να ζήσετε αλλού οι δυο σας. Δεν υπάρχει άλλη λύση. Η μάλλον υπάρχει και άλλη μια. Κάνε την καρδιά σου πέτρα και παράτα τον αν δειξει ότι δεν συμφωνει. Είσαι νέα και θα βρεις καλύτερες καταστάσεις. Μην χαντακώνεσαι σε τετοιους προβληματισμους. Δεν αξίζει. Ακουσε με . Εχω περάσει τα ίδια πριν χρόνια. Όταν ήμουν και γω αρραβωνιασμένη και μάλιστα ήμουν 15 ετών! Αντεξα μόνο 2μιση χρόνια. Όμως ο δικός μου ήταν πιο πολύ της μαμάς και γω η ίδια στα 17 μισό μου του ειπα χωρίζουμε.
Τέλος . Και δοξάζω το Θεό για άυτήν μου την αποφαση
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε