Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ποιος ειμαι που παω?

Σελίδα : 1

testosterone

# 1 στις 19/5/2005
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Αμπελόκηποι
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3
'Aρεσαν+: 0%

ποιος ειμαι που παω?

χαιρετε ! μετα απο πολλες σχεσεις μακροχρονιες και μη,και επειτα απο ενα χωρισμο(αρραβωνα) εψαχνα να βρω κατι που να με γεμιζει μηπως και φυγω απο την καταθλιψη .γενικα δεν εχω μαθει να ειμαι μονος μου στην ζωη.anyway.
η ιστορια ξεκιναει εδω.....
γνωρισα μια κοπελα επειτα απο δικες μου προσπαθειες περυσι τελη ιουλιουκαι επειδιωξα να κανω μια σχεση μαζι της.δυστυχως την πετυχα σε ασχημη στιγμη διοτι μολις τα ειχε χαλασει με εναν δικηγορο (δεν ξερω αν παιζει ρολο το επαγγελμα) επειτα απο ενα μηνα σχεσης μαζι του.
με ταπολλα με τα λιγα καταφερα να της ανοιξω τον χαρακτηρα και επειτα απο πολυ μπλα μπλα και υπομονη εκανα κατι μαζι της τουσ τρεις τελαιταιους μηνες.
Οταν τελικα την ειδα μετα απο μια εβδομαδα λογω κοινωνικων υποχρεωσεων της ,αρχισε την γκρινια και μου ειπε να χωρισουμε και οτι δεν ξαναβγαινει μαζι μου γιατι της αρεσει να την φλερταρουνε και οτι ψαχνει κατι αλλο κλπ κλπ χαζομαρες.δυο μερες δεν μιλησαμε και οταν τελικα εγινε αυτο μου ζητησε να βγουμε μαζι για ψωνια για καφε κλπ μιλαμε καθε μερα στο τηλεφωνο
αυτη η κατασταση επικρατει απο τοτε που την γνωρισα ...σε γενικες γραμμες
ξερει οτι της εχω αδυναμια
ξερει οτι την θελω
ξερω οτι την θελω
τι να κανω για να φυγει απο αυτη την αναποφασιστικοτητα της
μεινε φυγε μεινε φυγε
αν βγαλατε ακρη εσεις τοτε εβγαλα και εγω
(εχει καικατι φιλες που τησ φουσκωνουν τα μυαλα προασπαθησα να την απομακρυνω απο αυτες με τροπο ομως δεν μπορεσα)
ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ?

queen

# 2 στις 19/5/2005
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
Κίνα
Απαντήσεις: 94
Μια μικρή ψυχασθένεια μου μυρίζει φιλαράκι...

Να την απομακρύνεις από τις φίλες της?
Δεν έχεις συνηθίσει μόνος σου?

Μόλις ξεπεράσεις τις 2 παραπάνω ανασφάλειες, και το σύνδρομο του γραμματόσημου στοιχηματίζω ότι θα σταυρώσεις και γκόμενα.

Ως τότε... θα πηγαίνεις για ψώνια, και να εύχεσαι μην αρχίσεις να πληρώνεις κιόλας!
Τη βρήκα την υπογραφή μου επιτέλους: Ο,τι γουστάρω ζάλη και παρενέργεια Η ζωή

# 3 στις 25/5/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

απαντηση

η δικη μου αποψη ειναι να την παρατησεις. βεβαια ολες οι γυναικες στις μερες μας τα ιδια θελουν.

Psy-Ery

# 4 στις 27/5/2005
author
Γυναίκα / 34 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Κηφισιά
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 563
Με συγχωρείτε που επεμβαίνω παρ' όλο που πλέον δεν απαντάω σ' αυτήν την ζεστή γωνιά του φόρουμ.

Επειδή όμως κατά το παρελθόν υπήρξα ένας από τους ανθρώπους που στήριξαν αυτή τη γωνιά θα θελα να σας παρακαλέσω να μην εκφέρετε τόσο απόλυτες απόψεις και να μην βάζετε ταμπέλες μπροστά από τους ανθρώπους όπως "οι άντρες κάνουν αυτό και οι γυναίκες όλες το άλλο...".

Αν μη τι άλλο όλοι όσοι γράφουν εδώ θέλουν μια απάντηση που να τους καλύψει όσο το δυνατόν περισσότερο και να τους βοηθήσω να πάνε ένα βήμα πιο μπροστά στην αντιμετώπιση του προβλήματος τους. Τέτοιου είδους όμως λόγια μάλλον ένα βήμα πίσω θα τους πάνε.

Γι' αυτό ας είματε λίγο πιο προσεκτικοί όταν αναφερόμαστε σε τόσο λεπτά θέματα, όπως είναι όλα τα θέματα που αφορούν την προσωπική ζωή κάποιου που επιθυμεί να τα μοιραστεί μαζί μας.

Ευχαριστώ,
ένα από τα κομματάκια που στήριξαν αυτή τη γωνιά,
Psy - Ery
Άσ' τα να πάνε... ...και θα 'ρθουνε πάλι

queen

# 5 στις 27/5/2005
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
Κίνα
Απαντήσεις: 94

Παράθεση:
Από το μέλος Psy-Ery - 27/05/05 10:43
... Με συγχωρείτε που επεμβαίνω παρ' όλο που πλέον δεν απαντάω σ' αυτήν την ζεστή γωνιά του φόρουμ.

Επειδή όμως κατά το παρελθόν υπήρξα ένας από τους ανθρώπους που στήριξαν αυτή τη γωνιά θα θελα να σας παρακαλέσω να μην εκφέρετε τόσο απόλυτες απόψεις και να μην βάζετε ταμπέλες μπροστά από τους ανθρώπους όπως "οι άντρες κάνουν αυτό και οι γυναίκες όλες το άλλο...".

Ευχαριστούμε για την προτροπή αγαπητή Psy-Ery. Αν παρατηρήσεις θα δεις ότι όλοι κάνουν την προσπάθεια να μην βάζουν ταμπέλλες.

Αν μη τι άλλο όλοι όσοι γράφουν εδώ θέλουν μια απάντηση που να τους καλύψει όσο το δυνατόν περισσότερο και να τους βοηθήσω να πάνε ένα βήμα πιο μπροστά στην αντιμετώπιση του προβλήματος τους. Τέτοιου είδους όμως λόγια μάλλον ένα βήμα πίσω θα τους πάνε.

Ελπίζω ότι δεν εννοείς ότι πρέπει να χαίδεύουμε τα αυτιά ή τα μάτια για την ακρίβεια. Μια συμβουλή έχει θετικά αποτελέσματα όταν όταν είναι η προσωπική μας άποψη και δεν αποσκοπεί στην προσωπική μας προβολή ή των σκοπών μας.

Γι' αυτό ας είματε λίγο πιο προσεκτικοί όταν αναφερόμαστε σε τόσο λεπτά θέματα, όπως είναι όλα τα θέματα που αφορούν την προσωπική ζωή κάποιου που επιθυμεί να τα μοιραστεί μαζί μας.

Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου, αρκεί να μοιραζόμαστε πραγματικά γεγονότα και όχι φαντασιώσεις. Είμαστε καλοί αλλά όχι ηλίθιοι.

Ευχαριστώ,
ένα από τα κομματάκια που στήριξαν αυτή τη γωνιά,
Psy - Ery ...

Παράθεση:

Τη βρήκα την υπογραφή μου επιτέλους: Ο,τι γουστάρω ζάλη και παρενέργεια Η ζωή

# 6 στις 27/5/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Στο "ποιος εισαι" αδυνατω να σου απαντησω.
Θα σε βοηθουσε ισως να ριξεις μια ματια στην ταυτοτητα σου αν βεβαια δεν την εχεις χασει και βαρεθηκες να βγαλεις καινουρια.
Στο "που πας" τωρα...με τα λιγα Γαλλικα που ξερω καταλαβα οτι πας για καφε ,ψωνια κλπ με τη γκομενα.
Και οπως λεει κι η queen σε βλεπω πολυ συντομα με ποοοοοολυ βαθεια το χερι στην τσεπη.
Και οχι μονο να πληρωνεις για τα γουστα της μανταμιτσας αλλα να πληρωνεις και τα γουστα των φιλεναδων της.
(Εχθρο που δεν μπορεις να νικησεις......εξαγορασε τον)!!!!!!
Μπορει να σου στοιχισει κατι παραπανω ειδικα αν εχουν ακριβα γουστα ,αλλα εχεις εξασφαλισμενα τα καλα λογια!!
Ασε που μπορει και καμμια απο αυτες να εκτιμησει το βαθος της ......τσεπης σου και καβατζωσεις γκομενα απο σποντα!!
Εκει βεβαια θα ειναι το Βατερλω της μανταμιτσας που σε ενδοιαφερει!!!
Φανταζεσαι ο νεος που τραβαει σαν σκυλακι να τα φτειαξει με κολλητη της?
Ασε!!!Δε σου λεω τιποτα!!!Μονο να εισαι απο μια ακρη να χαζευεις τις σκηνες απειρου καλλους που θα διαδραματιστουν!!!
Παντως εγω θα σου προτεινα να το δοκιμασεις το κολπο!!!
Θα δουλεψει!!!
Εκτος κι αν εισαι τοσο κολλημενος με την μικρα οπότε συνεχισε να το παιζεις μ**νοβοσκος!!!

testosterone

# 7 στις 30/5/2005
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Αμπελόκηποι
Απαντήσεις: 3

πιος ειμαι ,που παω?

σας ευχαριστω πολυ παιδια για την συμμετοχη σας και τις αποψεις..
με κανετε και νοιωθω πολυ καλα και το πιο βασικο αρχιζω να ξεκαθαριζω το τοπιο στην ομιχλη .. εχς δοκιμασει ηδη το κολπο με της φιλες της και ζηλεψε .
συχναζουμε στο ιδιο club και οταν μου ειπε θα βγω με την φιλη μου... ειπα οκ καλα να περασεις και εξαφανιστηκα. δεν με βρηκε ολη την νυχτα και αρχισε ρωτουσε τους γνωστους μου αν ηξεραν που ειμαι....
τετοια σχιζοφρενεια σε ανθρωπο δεν εχω ξαναδει και ας εχω συναψει ερωτικες σχεσεις με ουκ ολιγες γυναικες.
μηπως τελικα φταιει το ¨σε εχω μαγκα δεδομενο και σου αλλαζω τα φωτα?¨
πιστευω μονο μια γυναικα μπορει να μπει μεσα στο μυαλο της και να δει το σκεπτικο της
και μου αφιερωνω ¨γυναιιικεες γυναικκεες αχ με καψατε¨
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε