Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

H πρώην ή η νυν!

Σελίδα : 1

kiska

# 1 στις 8/6/2005
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Σταυρούπολη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 30
'Aρεσαν+: 0%

H πρώην ή η νυν!

Καλησπέρα σας...
Αρχικά να δηλώσω οτι δύσκολα θα βγάλετε άκρη από όλα όσα σας πω αλλά δείξτε κατανόηση.
Πριν ένα χρόνο στο τελείωμα μιας 5ετους μου σχέσης γνώρισα κάποιον που ήταν επίσης δεσμευμένος με σχέση που τελείωνε.Βρεθήκαμε στην ίδια παρέα και η έλξη ήταν απίστευτη(και όχι σαρκική, κάναμε έρωτα μετά από 3 μήνες κατ' επιλογήν μας για να μη βιαστούμε)Οι σχέση μας άρχισε ελάχιστα πριν τελειώσουν οι σχέσεις μας.
Είμαστε ίδιοι.Χαρακτήρας, θέλω, φιλοδοξίες, πεποιθήσεις ακόμα και η δουλειά μας είναι παρεμφερής.
Το πρόβλημα είναι πως η πρώην του δε σταμάτησε να είναι πρόβλημα μιας και είναι μέλος της παιδικής του παρέας και ασχέτως της σχέσης τους μεγάλωσαν και μαζί.Αυτός δεν θέλησε να την πικράνει και ενώ της είπε πως έχει πλέον μια άλλη σχέση με κράτησε ένα χρόνο εκτός της παρέας του για να μην πικράνουμε την...πρώην.
Αυτό φυσικά μετά από τόσο καιρό μου δημιούργησε πρόβλημα γιατί αφού έίμαι τέτοιος άνθρωπος που δεν θα του στερούσα ποτέ το να βγαίνει με του φίλους του και μάλιστα συχνά, έβγαινε συχνά και μ' αυτήν(πάντα στα πλαίσια της παρέας).Ζητούσα από αρχής να με γνωρίσει στην παρέα αλλά πάντα έλεγε πως θα το κάνει σιγά σιγά για να μην πληγωθεί κανείς.
Ο χρόνος του έληξε.Τον χώρισα γι αυτό.Πονάμε και οι δύο αλλά έτσι έπρεπε να γίνει μιας και δεν ήθελε να πληγώσει την πρώην του και προτιμούσε να πληγώνει εμένα.Μου λέει να περιμένω κι άλλο για να ξεκαθαρίσει και μέσα σε όλα αυτά΄σκεφτετε πως ίσως να πρέπει να γυρίσει στην πρώην του γιατί εκεί νιώθει ασφάλεια και συνήθεια κι ας μη την αγαπάει , αλλά δεν μπορεί να το κάνει γιατί μ' αγαπά και δεν θα βρει ποτέ άλλοτε άνθρωπο ν' αγαπήσει και ν' αγαπηθεί όπως μ' εμένα!
Δεν βγάζω άκρη και περιμένω.Δεν έχω χρόνο όμως ο πόνος είναι πολύς για να συνεχίσω να τον αντέχω.Θέλω να τελειώσει γρήγορα, να πάρει μια απόφαση.
Τι γίνετε?
Αν κάποιος καταλαβαίνει κάτι περισσότερο ας μου απαντήσει.
Σας παρακαλώ πολύ!

natso

# 2 στις 8/6/2005
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Καλαμαριά
Απαντήσεις: 5
ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΕΡΝΑΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ.ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΛΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΩΗΝ.ΑΦΟΥ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ ΗΡΘΕ ΣΕ ΕΜΕΝΑ.ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΑ ΘΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΕΡΝΑΝΕ ΚΑΛΑ.ΣΧΕΣΗ ΑΠΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΣΥΝΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΚΡΑΤΑΕΙ.ΚΑΙ ΑΝ ΤΩΡΑ ΗΜΑΣΤΑΝ ΕΜΕΙΣ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΟΥΝ ΕΙΤΕ ΜΕ ΕΜΑΣ ΕΙΤΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΗΝ;ΕΜΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΔΙΑΦΟΡΗΣΟΥΜΕ ΔΕΙΧΝΟΝΤΑΣ ΔΥΝΑΤΟΙ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΝΥΣΥΧΕΙΣ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΜΑΘΕΙΣ ΝΕΑ ΤΟΥ.ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΤΟΤΕ ΘΑ ΣΕ ΖΗΤΗΣΕΙ ΑΛΛΑ ΕΣΥ ΜΑΚΡΙΑ.ΑΝ ΑΥΤΟΣ ΒΟΛΕΥΕΤΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΗΝ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΔΕ ΠΑΕΙ ΠΑΡΑΠΙΣΩ.ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΔΥΝΑΜΗ ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΜΑΣ.ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΧΑΣΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΠΟΝΑΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΣΤΗ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΜΕΙΣ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΙ ΓΙΑ ΠΟΛΥ.
ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΧΗ ΣΟΥ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΕΣΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.

kiska

# 3 στις 9/6/2005
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Σταυρούπολη
Απαντήσεις: 30
Σ' ευχαριστώ που μου απάντησες.

Τήνω να διαφωνήσω μαζί σου αλλά πριν το κάνω θα θελα αν μπορείς να μου πεις και τη δική σου ιστορία.Θα θελα πολύ να ακούσω κι αν θέλεις και μπορώ να σου πω και τη γνώμη μου.
Κάτι που έμαθα χθες για τη δική μου ιστορία είναι πως αυτό που τον έκανε να έχει πρόβλημα με την πρώην είναι ο φόβος του για όλα τα συναισθήματα που βίωσε πρώτη φορά με μένα.Ξέρω πως δεν είναι ιδιαίτερα παρήγορο αλλά μήπως κάτι τέτοιο συμβαίνει και σε σένα και αν υπαρχει αυτή η πιθανότητα τότε ψάξτο λίγο παραπάνω.
Θα χαρώ πολύ αν απαντήσεις!

natso

# 4 στις 22/6/2005
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Καλαμαριά
Απαντήσεις: 5
Αυτη η συζητηση δε μπορει να γινει μεσα απο λιγες γραμμες.το καλυτερο θα ηταν να μπορουσαμε να το συζητησουμε απο κοντα.θα χαρω πολυ να ακουσω τις αντιρησεις σου και τα πιστευω ειδικα μια και ειμαστε δυο αντιθετα φυλλα.αν θελεισ το κανονιζουμε.
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε