Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Χωριςμός:Και μετά πως αντιμετωπίζω την κατάσταση ?

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

triferos22

# 1 στις 23/5/2003
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Φιλαδέλφεια
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 42
'Aρεσαν+: 0%

Χωριςμός:Και μετά πως αντιμετωπίζω την κατάσταση ?

ΑΓΑΠΗΤΑ ΜΕΛΟΙ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.

ΧΩΡΙΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΠΟΙΚΙΛΟΥΝ.ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΜΕΝΟΙ,ΘΥΜΩΜΕΝΟΙ,ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΟΙ,ΟΙΛΟΙ ΜΑΣ ΦΤΑΙΝΕ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΣΚΕΦΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΟΥΜΕ ΣΩΣΤΑ ΦΑΝΤΑΖΟΥΝ ΑΣΥΜΑΝΤΑ.

ΠΩΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ?
ΒΓΕΝΟΥΜΕ ΕΞΩ,ΣΥΝΑΝΑΣΤΡΕΦΩΜΑΣΤΕ ΜΕ ΦΙΛΟΥΣ,ΔΙΑΣΚΕΥΑΖΟΥΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ,ΤΟΝ ΑΝΕΒΑΖΟΥΜΕ,ΤΟΝ ΕΜΠΛΟΥΤΙΖΟΥΜΕ ΜΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ,ΤΑ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΔΕΑ ΤΟΥ ΧΩΡΙΣΜΟΥ,ΕΧΟΥΜΕ ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΗΣΗ ΚΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.

ΤΙ ΛΕΤΕ?
ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ

# 2 στις 23/5/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Εσωτερική ανασυγκρότηση

Εκείνο που με βοήθησε ήταν η προσεκτική αυτοκριτική. Τακτοποίησα τις σκέψεις και τα συναισθήματά μου, τα ερωτηματικά μου και τα θέλω μου. Είναι μια διαδικασία χρονοβόρα, αλλά αναγκαία προκειμένου να προχωρήσουμε παρακάτω. Δεν πρέπει να γίνει βιαστικά, γιατί τότε δεν θα έχει ουσιαστικά αποτελέσματα.

Δεν μπορούμε να υποκριθούμε ότι δεν πονάμε και να αρχίσουμε να βγαίνουμε έξω σαν να μην συμβαίνει τίποτα. Όσο περισσότερο καταπιέζουμε τα συναισθήματά τους τόσο πιο πολύ θα πονέσουμε όταν κάποια στιγμή εκδηλωθούν. Η υποκρισία σε συνδιασμό με την καταπίεση θα προκαλέσουν μια συναισθηματική έκρηξη που μπορεί να αποβεί μοιραία.

Η ξεκάθαρη σκέψη, η υπομονή και ο χρόνος είναι καταλυτικά εφόδια στην προσπάθειά μας για να ξεπεράσουμε κάθε δύσκολη κατάσταση.

SONAP

# 3 στις 23/5/2003
author
Ανδρας / 71 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 71
Η υπομονή και η ξεκάθαρη σκέψη είναι λίγο δύσκολα πράγματα όταν πονάς αγαπητή Irene.
Συμφωνώ όμως ότι ο χρόνος μετατρέπει όλους τους πόνους σε μια γλυκειά ανάμνηση!

Sonap ή Moebius

spy26

# 4 στις 24/5/2003
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Αλλη χώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 416
Για να χωρισεις...σημαινει οτι ή εσυ κανεις κακο στον αλλον ή αυτος κανει κακο σε εσενα !
Επομενως οποιο και απο τα δυο και αν συμβαινει ή ακομα και τα δυο μαζι...τοτε σιγουρα ειναι για καλο !
Τοσο απλα βλεπω εγω τα πραγματα...και ειτε ειναι ο σωστος τροπος ειτε οχι, εμενα παντως μου κανει καλο ! Εσας δεν ξερω...αλλα νομιζω πως αξιζει να το δοκιμασετε σαν σκεψη, ισως κανει καλο και σε εσας !!!
;;;

# 5 στις 25/5/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ο καθένας το αντιμετωπίζει διαφορετικά..Δεν υπάρχουν κανόνες που να μπορείς να ακολουθήσεις.
Τι ωφελεί να βγεις έξω όταν η διάθεσή σου είναι γεμάτη θλίψη και πόνο και το μόνο που θέλεις είναι να μείνεις να θρηνήσεις;
Ποιος θα μπορούσε να σε κρατήσει αν είχες ανάγκη απλά να φύγεις μακριά και να μην θυμάσαι τίποτα;
Ο καθένας μας βιώνει διαφορετικά ένα χωρισμό..
Το θέμα είναι ότι ο χρόνος σε αποφορτίζει συναισθηματικά και σε βοηθάει να κάνεις αυτό που ξέρεις εσύ καλύτερα για τον εαυτό σου..
Όταν είσαι όμως μέσα στα δύσκολα κανείς δεν μπορεί να μοιραστεί ή να μετριάσει αν θες τον πόνο σου...

evans

# 6 στις 26/5/2003
author
Ανδρας / 57 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 75
Απαντήσεις: 3.828
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΩΝ ΕΙΔΩΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΠΙΦΕΡΟΥΝ ΧΩΡΙΣΜΟ ΣΕ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ.
Σ' ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΑΛΟΓΟ ΤΙΜΗΜΑ.
ΕΚΕΙΝΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΠΑΝΤΑ ΕΔΙΝΑ ΧΡΟΝΟ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΝΑ ΤΑ ΒΡΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥ, ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΑΥΤΟΚΡΙΤΙΚΗ ΜΟΥ , ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΩ ΛΑΘΗ ΜΟΥ Η ΝΑ ΔΑΜΑΣΩ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ ΤΑ ΕΛΑΤΤΩΜΑΤΑ ΜΟΥ.
ΕΧΕΙΣ ΑΝΑΓΚΗ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΙΣ ΕΞΟΔΟΥΣ ΜΑ ΟΧΙ ΝΑ ΓΥΡΝΑΣ ΣΑΝ ΧΑΖΟΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ ΤΡΑΓΟΥΔΟΝΤΑΣ "ΟΛΑ ΚΑΛΑΑΑΑΑ" ΚΙ ΑΣ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ.....

spooky7

# 7 στις 29/5/2003
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 9
Γυρίζεις στον εαυτό σου και βλέπεις τι λάθη έχεις κάνει . Τα βρίσκεις με τον εαυτό σου και συνεχίζεις . Αν είσαι εντάξυ με αυτόν τότε είσαι εντάξυ και με τον άλλον . Βρες τα με τον εαυτό σου και μην τα ρίχνεις στους άλλους . Είναι δύσκολο αλλά μόνο έτσι πιστεύω ότι συνεχίζεις και δεν γυρνάς στα ίδια λάθη .

mystique

# 8 στην 1/6/2003
author
Γυναίκα / 35 / Σε σχέση
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2
ΟΛΟΙ ΓΡΑΦΕΤΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΧΩΡΙΣΜΟ ΝΑ ΤΑ ΒΡΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ! ΚΑΙ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΤΑ ΒΡΙΣΚΩ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ? ΕΓΩ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΤΑ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΛΑ!ΧΩΡΙΣΑ ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ,ΠΟΝΑΩ ΠΟΛΥ,ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΝΑ ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΛΑ!ΑΥΤΟ ΙΣΩΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΣΤΟΝ ΧΩΡΙΣΜΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΦΤΑΙΞΑ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΡΙΞΩ ΕΥΘΥΝΕΣ ΣΕ ΜΕΝΑ!ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ,ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΝΑΓΚΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΣΚΗΝΙΚΑ,ΝΑ ΖΗΣΩ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟΣ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΑ,ΝΑ ΕΧΩ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ,ΜΟΝΟ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ!!!

conscientious

# 9 στις 4/6/2003
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 111

Δύσκολο πραγμα...

Παράθεση:
Είναι δύσκολο αυτό που λές αγαπητό μέλος αφού ο πόνος κ η θλίψη σου χαλάει κ την διαθεση κ την ορεξη να εχεις καινούργιες "ολοδικιες" σου εμπειριες...

Τα ωραιότερα λόγια μίας αγάπης κρύβονται πίσω από τη σιωπή ενός βλέμματος! Ότι δεν ακούγεται δε σημαίνει ότι δεν υπάρχει.

koyrsaros

# 10 στις 9/12/2003
author
Ανδρας / 57 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Καλαμαριά
Θέματα: 226
Απαντήσεις: 1.831
Πάντως υπάρχει και η θετική πλευρά του θέματος. Η περίοδος μετά το τέλος μιας σχέσης και αφού (!!??) τα τραύματά μας επουλωθούν, μας φέρνει τις περισσότερες φορές σε μια ευφορική κατάσταση, καθώς μας ξανανιώνει, μας ξαναζωντανεύει και μας δίνει αυτό το υπέροχο αίσθημα της ελευθερίας, όπου η ζωή μας είναι και πάλι ανοιχτή σε κάθε κατεύθυνση. Kαι η ελευθερία, όμως, όταν διαρκεί για μεγάλα διαστήματα, έχει κι αυτή τα δικά της προβλήματα, ανάλογα με την ψυχοσύνθεσή μας και έτσι, συχνά, ύστερα από λίγο βρισκόμαστε και πάλι μπλεγμένοι με έναν καινούργιο δεσμό. Eνας σοφός που γνώριζε καλά ότι η ψυχή του ανθρώπου είναι άβυσσος, είχε για αυτό τον λόγο ορίσει την ελευθερία ως την «επιλογή της σκλαβιάς μας» και αν το σκεφθείτε λιγάκι, θα δείτε ότι έχει απόλυτο δίκιο, γιατί αυτό που ο καθένας προσωπικά καθορίζει ως ελευθερία, μας δεσμεύει ως προς τα αντίθετά του.
Ελευθερία είναι να πετάς ψηλά...

# 11 στις 10/12/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Natalia
Ο καθένας το αντιμετωπίζει διαφορετικά..Δεν υπάρχουν κανόνες που να μπορείς να ακολουθήσεις.
Τι ωφελεί να βγεις έξω όταν η διάθεσή σου είναι γεμάτη θλίψη και πόνο και το μόνο που θέλεις είναι να μείνεις να θρηνήσεις;
Ποιος θα μπορούσε να σε κρατήσει αν είχες ανάγκη απλά να φύγεις μακριά και να μην θυμάσαι τίποτα;
Ο καθένας μας βιώνει διαφορετικά ένα χωρισμό..
Το θέμα είναι ότι ο χρόνος σε αποφορτίζει συναισθηματικά και σε βοηθάει να κάνεις αυτό που ξέρεις εσύ καλύτερα για τον εαυτό σου..
Όταν είσαι όμως μέσα στα δύσκολα κανείς δεν μπορεί να μοιραστεί ή να μετριάσει αν θες τον πόνο σου...

Μερικές φορές βγαίνουμε απλά για να ξεχνιόμαστε και να μην σκεφτόμαστε δυσάρεστα γεγονότα ή αναμνήσεις απο την πρώην πλέον σχέση μας. Όντως ο κάθε άνθρωπος βιώνει διαφορετικά τον χωρισμό και το αντιμετωπίζει διαφορετικά. Πιστεύω επέρχεται μια περίοδος περισυλλογής και αναδόμησης, ενδοσκόπησης και αυτοκριτικής ώστε να βγούμε κερδισμένοι (!!??) απο αυτή την επώδυνη ιστορία σαν χαρακτήρες...

Αλλά αυτό που με πρβληματίζει τον τελευταίο καιρό, είναι ότι όσο εμείς σκεφτόμαστε και προβλήματιζόμαστε η ζωή κυλάει γρήγορα, δεν μας περιμένει... Οπότε καλό είναι να ξεπερνάμε τέτοιες καταστάσεις σχετικά γρήγορα, όσο κι αν αυτό ακούγεται κάπως αναίσθητο... Καλά, μην νομίζετε, χρόνια προσπαθώ να το διορθώσω αυτό σε μένα... ε ακόμα προσπαθώ!!

c_vassilis

# 12 στις 26/1/2004
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Ν. Λακωνίας / Σπάρτη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 6
Δυστυχώς δεν υπάρχουν μαγικές λύσεις. Μόνο ο χρόνος γιατρεύει. Όσο πιο μακροχρόνια ήταν η σχέση τόσο περισσότερος χρόνος θα πρέπει να περάσει για να γιατρέψεις τις πληγές που σου αφήνει ο χωρισμός. Το πότε θα νιώσεις καλύτερα δεν το ξέρεις. θα χρειαστεί να περάσουν αρκετοί μήνες. Πάντως ένα είναι σίγουρο και μιλάω εκ πείρας. Ο χρόνος γιατρεύει. Μέχρι τότε υπομονή.

neo-yio

# 13 στις 26/1/2004
author
Γυναίκα / 43 / Σε σχέση
Κύπρος
Θέματα: 45
Απαντήσεις: 204
Φίλε μου, επειδι ολοι μας εχουμε περασει αυτον το μεγάλο πονο, τον πόνο του "χωρισμού", και δυστυχώς το εχω περασει κι εγω. Λέω "Δυστυχως" γιατι ο πονος είναι αβάσταχτος, οταν αγαπας και δεν περνεις πίσω την αγάπη που χρειάζεσαι και πρεπει.

Ειχα χώρισει κι εγω καποτε και πονεσα παρα παρα πολυ, μεχρι που περνούσαν απο το μυαλό μου πράξεις που θα κοστιζαν την ζωή μου αλλα και την ζωη της οικογενειας μου.

Φιλε μου το μονο που εχω να σου πω ειναι να παλέψεις πολυ πολυ σκληρα, να πιστεψεις στον ευατο σου και στην δύναμη σου. Να πεις οτι εγω ειμαι καλητερος απο εκεινην και αξίζω πολυ περισσότερα απο οποιονδήποτε...

Να ξερεις παντα οτι:"Ο ΧΡΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΗΤΕΡΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ"

Αυτο μου ελεγαν κι εμενα και τους αγνοούσα ολους. Κι ομως αποδείκτηκε στο τελος αυτο που μου ελεγαν. Με το χρόνο το ξεπερασα και εγινα αλλος ανθρωπος και φυσικα πολυ πιο δυνατη και αποφασισμένη για ολα...

Καλη συνεχεια φιλε μου...

Φιλικα η ομοιοπαθής σου...
Και η ζωή συνεχίζεται...

the_sign_of_the_cross

# 14 στις 27/1/2004
author
Ανδρας / 42 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ελευσίνα
Απαντήσεις: 786
Ένας είναι ο τρόπος. Παίρνεις τους κολλητούς σου τηλέφωνο και βγαίνεις να πιεις και να ξεχάσεις. Κι αφού πιεις ένα μπαρ ολόκληρο πας στο σπίτι και λες στον εαυτό σου: "Τι βλάκας είμαι που έπινα ένα ολόκληρο βράδυ? Εκείνη/ος θα χάσει." Πίστεψέ με, πιάνει....!
Τίποτα δεν συγκρίνεται με την φωτιά που έχεις μέσα σου. Το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι να γυρίσεις και να την κοιτάξεις, αλλιώς θα βλέπεις πάντα την σκιά της!

gallidoula

# 15 στις 27/1/2004
author
Γυναίκα / 38 / Σε σχέση
Θέματα: 37
Απαντήσεις: 646

Παράθεση:
Originally posted by the_sign_of_the_cross
Ένας είναι ο τρόπος. Παίρνεις τους κολλητούς σου τηλέφωνο και βγαίνεις να πιεις και να ξεχάσεις. Κι αφού πιεις ένα μπαρ ολόκληρο πας στο σπίτι και λες στον εαυτό σου: "Τι βλάκας είμαι που έπινα ένα ολόκληρο βράδυ? Εκείνη/ος θα χάσει." Πίστεψέ με, πιάνει....!

Δεν θέλω να σε αμφισβητήσω,αλλά δεν πιάνει!!Το δοκίμασα,όχι μία και δύο,πολλές φορές!Μπορεί το ποτό να σε κάνει να ξεχνάς,αλλά όταν ξυπνάς από τη μέθη,τι γίνεται?Οταν συνεχίζεις να πονάς και να σκέφτεσαι εκείνον/η???Πως ξεχνάς???
Κάθε τι που ζεις, είτε σε κάνει ευτυχισμένο, είτε δυστυχισμένο, είναι κέρδος... Χαμένος χρόνος, είναι τα διαστήματα που δεν έζησες κάτι...

gallidoula

# 16 στις 27/1/2004
author
Γυναίκα / 38 / Σε σχέση

Παράθεση:
Originally posted by moo693

Παράθεση:
Originally posted by gallidoula
Δεν θέλω να σε αμφισβητήσω,αλλά δεν πιάνει!!Το δοκίμασα,όχι μία και δύο,πολλές φορές!Μπορεί το ποτό να σε κάνει να ξεχνάς,αλλά όταν ξυπνάς από τη μέθη,τι γίνεται?Οταν συνεχίζεις να πονάς και να σκέφτεσαι εκείνον/η???Πως ξεχνάς???

Πηγαίνεις μπροστά στον καθρέφτη σου.
Κοιτάς τον εαυτό σου κατάματα....

κι αποφασίζεις ότι .. .ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ... κανείς δεν αξίζει να υποφέρεις έτσι.
Στο κάτω-κάτω... αν σε ήθελε θα ήταν μαζί σου.
Το να θέλεις κάποιον που δεν μπορείς να είσαι μαζί του, τόσο καιρό, καταντάει αρρωστημένο.
Δεν είναι παρά πληγωμένος εγωϊσμός και χαμηλή αυτοεκτίμηση.

Θέλεις να συνεχίσεις να είσαι άρρωστος/η;;;;

Καλά τα λες...Μακάρι να μπορούσαμε όλοι να το κάναμε και να ήμασταν μετά μια χαρά..Μακάρι..Το θέμα είναι τι γίνεται όταν εσύ είσαι υπεύθυνος για την κατάσταση αυτή,για το χωρισμό?Πως διώχνεις τις τύψεις που σε πνίγουν όταν καταλαβαίνεις έστω και αργά ότι αυτό το άτομο άξιζε...Πως?..
Κάθε τι που ζεις, είτε σε κάνει ευτυχισμένο, είτε δυστυχισμένο, είναι κέρδος... Χαμένος χρόνος, είναι τα διαστήματα που δεν έζησες κάτι...

the_sign_of_the_cross

# 17 στις 28/1/2004
author
Ανδρας / 42 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ελευσίνα
Απαντήσεις: 786

Παράθεση:
Originally posted by moo693
Δεν βλέπω άλλη λύση!!!!

Με κάλυψες απόλυτα...! Σα να άκουγα τον εαυτό μου να μιλάει....
Τίποτα δεν συγκρίνεται με την φωτιά που έχεις μέσα σου. Το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι να γυρίσεις και να την κοιτάξεις, αλλιώς θα βλέπεις πάντα την σκιά της!

# 18 στις 28/1/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
.......ΘΑΡΡΩ ΠΩΣ ΚΙ Ο ΧΩΡΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΜΙΚΡΟΣ ΘΑΝΑΤΟΣ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΙΩΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΠΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΣ!ΟΛΟΙ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΜΑΣ.
ΜΕΤΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΜΕ ΨΗΛΑ.
ΘΑΡΘΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ......
"ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΘΕΟΥΛΗ ΠΟΥ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΒΛΕΠΑ ΕΓΩ ΤΟ ΕΙΔΕΣ ΕΣΥ ΓΙΑ ΜΕΝΑ"

gallidoula

# 19 στις 29/1/2004
author
Γυναίκα / 38 / Σε σχέση
Πως γίνεται ρε παιδιά ένα άτομο που μέχρι ένα διάστημα πριν δεν μπορούσε μακριά σου,ξαφνικά να τα τελειώνει όλα και να μην του καίγεται καρφάκι?

KaterinaPapa

# 20 στις 30/1/2004
author
Γυναίκα / 56 / Σε διάσταση
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 51

Παράθεση:
Originally posted by gallidoula
Πως γίνεται ρε παιδιά ένα άτομο που μέχρι ένα διάστημα πριν δεν μπορούσε μακριά σου,ξαφνικά να τα τελειώνει όλα και να μην του καίγεται καρφάκι?

Αχ!!!...... Αυτή η αυθόρμητη και αθώα ερώτηση που όταν σου σφηνώνεται στο μυαλό (σαν τυρόπιτα) και ξεχνάς και επίπεδα και μόρφωση και όλες εκείνες τις όμορφες και σωστές συμβουλές που έδινες ως ειδήμων κατά καιρούς ... Θέλω και μένα να μου την εξηγήσει κάποιος έπιτέλους Γαλιδούλα μου! Άν και την ξέρω νομίζω την απάντηση: Απλώς δε σε αγαπούσε .Γιατί όταν αγαπάς αληθινά παίρνεις κι αυτό το καρφάκι και το καταπίνεις καθώς και όλα τα καρφιά από το σταυρό που σε κρέμασε και λες " Κύριε άφε αυτοίς ου γαρ όιδασοι τι ποιούσοί" και είσαι έτοιμη να ξαναριχτείς στο γολγοθά μαζί του! Με λίγα λόγια όποιος αγαπάει αληθινά βρίσκει μια καλή δικαιολογία για τον αγαπημένο-η του και είναι έτοιμος να συγχωρήσει ανά πάσα....πράξη.....
Οι συνθήκες δεν διαμορφώνουν τον άνθρωπο , τον αποκαλύπτουν!
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε