Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Διλημμα μεγαλο!!!

Σελίδα : 1

vags76

# 1 στις 18/7/2005
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3
'Aρεσαν+: 0%

Διλημμα μεγαλο!!!

Εδω και 6 μηνες τα εχω με μια πολυ πολυ γλυκια κοπελα. Ομως ο ενθουσιασμος των πρωτων μηνων ειδικα μετα το πασχα συνεχιστηκε με πολλουσ καυγαδες τουσ οποιους τισ 2 βδομαδες τις τελευταιεσ εχουμε σταματησει. Απο το απλο βγηκεσ με τουσ φιλουσ σου δεν μου εστειλεσ μυνημα, κοιτας αλλες, αλλα και θα βγω με τον πρωηνμου γιατι τα ειχαμε 4 χρονια αλλα παρολο που τον σχολασα οταν με πηρε κατευθειαν να κανονισω να βγω μαζι του και ασ σε πειραζει εσενα κτλ κτλ γενικα η κοπελα μου πρεπει να ειχε πονεσει αρκετα απο την προηγουμενη και πρωτη ολοκληρωμενη σχεση της και προσπαθει με την ανασφαλεια της να μου επιβαλλει πραγματα που δεν μ αρεσουν για να μην πω και για την κολλητη της που το μονο που κανει ειναι να μπαινει αναμεσα μας συνεχεια και να της βαζει λογια σε σημειο που η δικια μου να συμπεριφερεται οπως αυτη ακομα και γι αυτα που τηξν κοροιδευει να κανει τα ιδια (βγηκε η φιλη μου με τον πρωην της θα βγω και γω αυτη μπορει να εκανε οτι εκανε αλλα δεν με εμπιστευεσαι εγω μονο για καφε και απογευμα θα βγω κτλ κτλ)-αυτα και αλλα πολλαβαριεται το σεξ εχουμε ενα μηνα τωρα ναβρεθουμε η δικαιολογια ειναι οτι den ετοιμαστηκα καταλληλα για κρεβατι κτλ κτλ)Αλλα κατα βαθος εσενα θελω και δεν θελω να χωρισουμε. Με εχει φτασει σε φοβερο διλημμα σε σημειο που δεν ξερω τι να κανω-προσπαθω να δικαιολογησω την ανασφαλεια στο οτι με το που χωρισε με τον αλλο στα καπακια βρεθηκαμε μαζι και προσπαθει να μην παθει τα ιδια αλλα ενω τησ δινω να καταλαβει οτι δεν ειμαι ιδιος παλι εχει αμφιβολιες. Πως αλλιωσ να φερθω??να δειξω αδιαφορια λιγο μπας και ενδιαφερθει να δει τι γινομαι κ γω η να σηκωθω και να φυγω και να τελειωνω πριν τρελαθω εντελως????Ας με βοηθησει καποις/καποια plssss

nik84

# 2 στις 25/7/2005
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 58
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Originally posted by vags76
Εδω και 6 μηνες τα εχω με μια πολυ πολυ γλυκια κοπελα. Ομως ο ενθουσιασμος των πρωτων μηνων ειδικα μετα το πασχα συνεχιστηκε με πολλουσ καυγαδες τουσ οποιους τισ 2 βδομαδες τις τελευταιεσ εχουμε σταματησει. Απο το απλο βγηκεσ με τουσ φιλουσ σου δεν μου εστειλεσ μυνημα, κοιτας αλλες, αλλα και θα βγω με τον πρωηνμου γιατι τα ειχαμε 4 χρονια αλλα παρολο που τον σχολασα οταν με πηρε κατευθειαν να κανονισω να βγω μαζι του και ασ σε πειραζει εσενα κτλ κτλ γενικα η κοπελα μου πρεπει να ειχε πονεσει αρκετα απο την προηγουμενη και πρωτη ολοκληρωμενη σχεση της και προσπαθει με την ανασφαλεια της να μου επιβαλλει πραγματα που δεν μ αρεσουν για να μην πω και για την κολλητη της που το μονο που κανει ειναι να μπαινει αναμεσα μας συνεχεια και να της βαζει λογια σε σημειο που η δικια μου να συμπεριφερεται οπως αυτη ακομα και γι αυτα που τηξν κοροιδευει να κανει τα ιδια (βγηκε η φιλη μου με τον πρωην της θα βγω και γω αυτη μπορει να εκανε οτι εκανε αλλα δεν με εμπιστευεσαι εγω μονο για καφε και απογευμα θα βγω κτλ κτλ)-αυτα και αλλα πολλαβαριεται το σεξ εχουμε ενα μηνα τωρα ναβρεθουμε η δικαιολογια ειναι οτι den ετοιμαστηκα καταλληλα για κρεβατι κτλ κτλ)Αλλα κατα βαθος εσενα θελω και δεν θελω να χωρισουμε. Με εχει φτασει σε φοβερο διλημμα σε σημειο που δεν ξερω τι να κανω-προσπαθω να δικαιολογησω την ανασφαλεια στο οτι με το που χωρισε με τον αλλο στα καπακια βρεθηκαμε μαζι και προσπαθει να μην παθει τα ιδια αλλα ενω τησ δινω να καταλαβει οτι δεν ειμαι ιδιος παλι εχει αμφιβολιες. Πως αλλιωσ να φερθω??να δειξω αδιαφορια λιγο μπας και ενδιαφερθει να δει τι γινομαι κ γω η να σηκωθω και να φυγω και να τελειωνω πριν τρελαθω εντελως????Ας με βοηθησει καποις/καποια plssss

Αδερφέ, πολύ παρόμοια περίπτωση με την δικιά σου είχα εγώ.
Με μόνη διαφορά ότι δεν μου εξωτερίκευε πολλές διαφωνίες της για το ότι βγαίνω με την παρέα μου(παρόλο που όπως κατάλαβα τελικά την πέιραζε και το κρατούσε μέσα της..) αλλά ήθελε κι εκείνη χρόνο με τιε φίλες της..

Να μην τα πολυλογώ και σε πολλά άλλα είναι παρόμοια (πρώην κτλ....) και τελικά αν και ήθελα να την κάνω να μιλήσουμε και να επικοινωνήσουμε, τρελαινόμουνα όλο και περισσότερο ώσπου τελείωσε..Κάτι που όπως φάνηκε το ήθελε και η ίδια.......

Τι να σου πω πάντως.Ότι νομίζεις εσύ καλύτερο κάνε.
Εγώ επειδή την πάτησα(δεν ήθελα να φτάσω μέχρι εκεί που τελικά έφτασα...) αν γύριζα το χρόνο πίσω ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΩ. ΜΗΝ κανεις τα πράγματα περισσότερο τραγικά απ όσο είναι. Κάνε και κανένα συμβιβασμό και όταν τελειώσει η κατάσταση (ελπίζω θετικά) θα καταλάβεις ότι ήταν καλύτερη η κατάσταση.

ΥΓ: Αν αρχίσει η κοπέλα να αισθάνεται πιεσμένη σε μια σχέση δύσκολα θα της αλλάξεις άποψη (αν δεν ηρεμήσει) και η κατάσταση θα χειροτερεύει.

Καλή τύχη
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost