Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Κολλήματα ανδρών

Σελίδα : 1

good_fairy

# 1 στις 17/8/2005
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2
'Aρεσαν+: 0%

Κολλήματα ανδρών

o adelfos moy einai 30something kai edv kai ena xrono xvrise me kapoia poy syzoysan gia tessera xponia. Ayth ton phre thlefono mia fora afoy xvrisane (prin poly kairo) kai aytos einai olo elpides omvs katastrepse thn zvh toy, efyge apo thn doyleia tou , einai anergos, prospauhse na kremastei, tvra gyrnaei me melaniasmeno lemo. Genikvs den bgenei e3v. exei kleistei mesa, oyte ena mpanio den ekane fetos, filoys den exei. kai ekei poy fainetai na thn 3epernaei kati ginete kai thn 8ymatai, pisteyv oti thn 8ymatai monima (h prvth toy sxesei blepeis). Bare8hka na ton blepv na stenaxvriete otan thn blepei ston ypno toy. fobame oti 8a 3ana arxisei ta narkvtika, ti na kanv, einai sto spiti mazi mas kai synaixvs mas leei oti 8a paei na zhsei monos tou me mia skhnh ston parnasso, kai oti mas bare8ike.

fyri_fyri

# 2 στις 17/8/2005
author
Γυναίκα / 46 / Σε σχέση
Αλλη χώρα
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 2.622
Χωρίς να θέλω να κινδυνολογήσω...
Αυτό που έχει ο αδελφός σου...
Δεν είναι απλώς ένα κόλλημα...
Μάλλον χρειάζεται την βοήθεια κάποιου ειδικού...

Ο κόσμος είναι πολύς για να κάνεις σε όλους το χατίρι...

aetos_

# 3 στις 17/8/2005
author
Ανδρας / 65 / Ελεύθερος
Ελλάδα
Θέματα: 15
Απαντήσεις: 326

Πριν να είναι αργά...

πριν να είναι πολύ αργά πρέπει να πάρει βοήθεια από κάποιον ειδικό. Αλλά για να γίνει αυτό πρέπει πρώτα απ όλα να το θέλει ο ίδιος... Πρέπει να αγαπήσει τον εαυτό του...
"Αν εξαρτιέστε από τους άλλους για τη δική σας αξία, τότε η αξία ανήκει στους άλλους". Γουαίην Ντύερ

allegria

# 4 στις 17/8/2005
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 703
Εγώ θα πρότεινα να τον δει κάποιος ψυχίατρος, διότι από όσα μας αναφέρεις πάσχει από κατάθλιψη με αυτοκαταστροφικές τάσεις. Δεν νομίζω ότι είστε σε θέση να τον βοηθήσετε εσείς οι ίδιοι, τουλάχιστον σε πρώτη φάση.

good_fairy

# 5 στις 17/8/2005
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2
δεν εχουμε λεφτα για ψυχολογους γιαυτο προσπαθω απο το νετ να μαθω τι εχει και που το παει, τον βλεπω να αναχωρει και δεν ξερω τι να κανω να σταματησει.

allegria

# 6 στις 17/8/2005
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 703
Από όσο μπορώ να θυμηθώ από τα φοιτητικά μου χρόνια που έκανα ψυχιατρική, τα συμπτώματα που μου αναφέρεις οδηγούν στην διάγνωση της μείζονος υποτροπιάζουσας ή χρόνιας (εφόσον διαρκέσει πάνω από δύο χρόνια χωρίς ασυμπτωματική περίοδο τουλάχιστον 2 μηνών) κατάθλιψης. Στους ασθενείς αυτούς, συχνές είναι οι ιδέες (σε ποσοστό άνω του 70%) και οι απόπειρες (σε 40-50% των αρρώστων με μέτρια και βαριά κατάθλιψη) αυτοκτονίας.

Υπάρχουν φάρμακα που μπορούν να χορηγηθούν και να βοηθήσουν, καθώς και ψυχοθεραπευτικές τεχνικές που αποβλέπουν στην αναγνώριση της νόσου και την ανάγκη θεραπείας τόσο από τον άρρωστο όσο και από το περιβάλλον του.

Στην περίπτωση του αδερφού σου, θα πρότεινα, εφόσον εξετασθεί από έναν ειδικό ψυχίατρο, να νοσηλευθεί αρχικά σε δημόσιο (εφόσον δεν υπάρχουν τα χρήματα για ιδιωτικό) θεραπευτήριο (ψυχιατρείο), επειδή απαιτείται ιδιαίτερη προσοχή και πείρα στην αντιμετώπιση των ασθενών με τάση ή ιδέες αυτοκτονίας. Στη συνέχεια, εφόσον δημιουργηθούν οι προϋποθέσεις, η νοσηλεία του δυνατόν να συνεχισθεί εξωνοσοκομειακά (στο σπίτι). Μπορείς να απευθυνθείς στους ιατρούς κάποιου δημόσιου νοσοκομείου για να σε καθοδηγήσουν πώς θα σας δει ένας ψυχίατρος.

Δυστυχώς, κάτι άλλο δεν μπορώ να σου προτείνω γιατί αφενός μεν είμαι ιατρός άλλης ειδικότητας, αφετέρου δεν είναι δυνατόν να γίνει διάγνωση μιας κατάστασης χωρίς να προηγηθεί εξέταση με τον ίδιο τον ασθενή.

# 7 στις 30/8/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Ανάγκη άμεσης ειδικης βοήθειας

Η κατάσταση του αδελφού σου θα πρέπει επειγόντος να αντιμετωπιστεί με την βοήθεια κάποιου ειδικού ψυχίατρου-ψυχοθεραπευτή εν ανάγκη από κάποιο δημόσιο νοσοκομείο, πριν είναι πολύ αργά πλέον. Δεν έχει σχέση με κόλημα αυτό που νοιώθει. Υπάρχουν αντικαταθλιπτικά χάπια που θα πρέπει να πάρει για αρκετό χρονικό διάστημα και που θα τον βοηθήσουν αρκετά ώστε να αλλάξει η ψυχολογία του προς το καλύτερο. Επίσεις και σε συνδυασμό με τη συζήτηση με κάποιον από αυτούς τους ειδικούς θα νοιώσει σίγουρα καλύτερα, θα πάρει βέβαια καιρό, αλλά θα αποφευχθεί κάτι πολύ χειρότερο, όπως "χρόνια κατάθλιψη, και ακόμα χειρότερο κάποια απόπειρα αυτοκτονίας".Μην περιμένετε να "πιάσει πάτο" και να σηκωθεί μόνος του, γιατί απ΄οτι φαίνεται αυτό μάλλον του είναι αδυνατον. Είναι κάποια πράγματα που δεν τα καταφέρνουμε από μόνοι μας και που δεν πρέπει να τα αφήνουμε για πολύ καιρό. Γι αυτό λοιπόν τρέξε, ψάξε και βρές κάποιον ειδικό να τον βοηθήσει για να μην έχετε χειρότερα.....Καλύ τύχη!

# 8 στις 19/1/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Χρειαζεται νομιζω βοηθεια απο καποιο γιατρο--ψυχολογο ισως!!
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε