Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

να περιμενω?

Σελίδα : 1

VASILIKOYLA

# 1 στις 22/8/2005
author
Γυναίκα / 42 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 204
'Aρεσαν+: 0%

να περιμενω?

γνωρισα πριν 6 μηνες εναν ανθρωπο και τον ερωτευτηκα σχεδον αμεσως. για πρωτη φορα ενοιωσα οτι βρηκα αυτο που ψαχνω. απ'την αρχη ομως ηταν ειλικρινης μαζι μου..: παντρεμενος. χωρις παιδια 3 χρονια εγγαμου βιου με μια αλλοδαπη στην ηλικια μου. οποτε διατηρησαμε μια φιλικη σχεση μια και η συμπαθεια ηταν αμοιβαια αλλα δυστυχως δεν ηταν μονο η συμπαθεια αμοιβαια αλλα και οι δικες μου σκεψεις οπως εγραψα παραπανω. οποτε σε μια υπερβολικα στενη -για φιλικη σχεση ξεκινησε κατι που δεν μπορουσα να αποτρεψω. ειπα λοιπον θα το ξεκινησω και μολις δω οτι σοβαρευει το πραγμα και δενομαστε θα φυγω. και το εκανα.. για λιγο ομως.. με παρακαλαγε, ηταν πραγματι πολυ στεναχωρημενος, τον εβρισκα παντου μπροστα μου και τοτε μου μιλησε ανοιχτα για πρωτη φορα λεγοντας μου οτι ο γαμος του ειναι μισοδιαλυμμενος. οι αποφασεις εχουν παρθει και απ'τις δυο πλευρες και το διαζυγιο ειναι θεμα μολις καποιον μηνων. ετσι ξαναγυρισα και μονο αφου με διαβεβαιωσε πολλες φορες οτι δεν ειμαι εγω η αιτια αλλα θα συνεβαινε εκ των πραγματων.. εδω οφειλω να πω οτι δεν επιδιωξα ποτε να χωρισει δεν ανεφερα ποτε κατι τετοιο. ηξερα καλα που εμπλεκα και εμεινα μεχρι που απλα αποφασισα να φυγω λεγοντας του οτι καποια στιγμη θελω να φτιαξω τη ζωη μου οπως αυτος και οχι να αναλωνομαι σε αδιεξοδες σχεσεις. οταν ομως μου ειπε οτι σε λιγο καιρο χωριζει ανεξαρτητα απο μενα πισωγυρισα για πρωτη φορα στη ζωη μου. ειμαστε 6 μηνες τωρα μαζι και οντως ο γαμος του δεν φαινεται πουθενα, πηγαμε διακοπες μαζι ειμαστε ολη μερα μαζι, εχω μια σχεση πιο στενη και απο οτι θα ειχα με καποιον ελευθερο ισως.. ειναι αψογος μαζι μου με καλυπτει απολυτα συναισθηματικα και επικοινωνουμε τελεια. εγω ομως φοβαμαι... για ποιον λογο ανοιξε τα χαρτια του μολις τον αφησα και πιο πριν δεν ειχε αναφερει τιποτα οσων αφορα το γαμο του? και αν στην πραγματικοτητα δεν θελει να χωρισει και ολο αυτο ηταν απλα για να κερδισει χρονο, με το σκεπτικο οτι θα τον αγαπησω οποτε θα τρεναρει το διαζυγιο πατωντας στο οτι απλα τον αγαπαω και δεν θα μπορω να φυγω? που φυσικα σ'αυτη την περιπτωση μπορω και θα φυγω και ας πληγωθω.

μπορει να μην μπορεσα να συγκρατηθω στο να μην ξεκινησω κατι μαζι του αλλα ξερω οτι δεν μπορω να σηκωσω για πολυ μια τετοια κατασταση δεν μου αρεσει η ιδεα της ερωμενης. παρ'όλα αυτα αν οντως σκοπευει να χωρισει και ειναι ειλικρινης δεν θελω να φυγω και να τον χασω.

οποιος θα ηθελε να πει τη γνωμη του για την ολη ιστορια μου χρειαζεται μια ψυχρη αντικειμενικη οπτικη γωνια, κατι που ισως εγω δεν βλεπω..

ευχαριστω και συγνωμη αν σας κουρασα, καλο απογευμα..
Το καράβι είναι πιο ασφαλές στο λιμάνι, όμως τα πλοία δεν είναι φτιαγμένα γι'αυτό.
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε