Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Αδεια ξενόγλωσσης διδασκαλίας

Σελίδα : 1

gallidoula

# 1 στις 4/9/2005
author
Γυναίκα / 37 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 37
Απαντήσεις: 646
'Aρεσαν+: 0%

Αδεια ξενόγλωσσης διδασκαλίας

Οι απόφοιτοι ξένων γλωσσών,προκειμένου να δουλέψουν σε φροντιστήριο,πρέπει να βγάλουν πρώτα επάρκεια ή κατευθείαν άδεια διδασκαλίας?
Στη σχολή μου παν ότι το πτυχίο είναι ανώτερο της επάρκειας,αλλά δεν ξέρουν ούτε αυτοί.
Κάθε τι που ζεις, είτε σε κάνει ευτυχισμένο, είτε δυστυχισμένο, είναι κέρδος... Χαμένος χρόνος, είναι τα διαστήματα που δεν έζησες κάτι...

# 2 στις 4/9/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Απάντηση υπεύθυνη θα σου δώσει το Υπουργείο Παιδείας.

Clerabo

# 3 στις 4/9/2005
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηράκλειο
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 10
Επαρκεια μπορεις να βγαλεις και πριν αποφοιτησεις, οταν θα εχεις τελειωσει τα 2/3 των μαθηματων της σχολης σου. Αυτο το κανουν πολλοι φοιτητες για να μπορουν να δουλευουν νομιμα σε φροντιστηρια. Αν ομως εχεις τελειωσει τη σχολη σου, σου ειναι αχρηστη η επαρκεια και παιρνεις αμεσως αδεια διδασκαλιας. Και με τα 2 ομως μπορεις να διδαξεις σε φροντιστηριο.

gallidoula

# 4 στις 5/9/2005
author
Γυναίκα / 37 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 37
Απαντήσεις: 646

Παράθεση:
Originally posted by Clerabo
Επαρκεια μπορεις να βγαλεις και πριν αποφοιτησεις, οταν θα εχεις τελειωσει τα 2/3 των μαθηματων της σχολης σου. Αυτο το κανουν πολλοι φοιτητες για να μπορουν να δουλευουν νομιμα σε φροντιστηρια. Αν ομως εχεις τελειωσει τη σχολη σου, σου ειναι αχρηστη η επαρκεια και παιρνεις αμεσως αδεια διδασκαλιας. Και με τα 2 ομως μπορεις να διδαξεις σε φροντιστηριο.

Χίλια ευχαριστώ!Ησουν η μόνη κατατοπιστική στην ερώτησή μου!
Κάθε τι που ζεις, είτε σε κάνει ευτυχισμένο, είτε δυστυχισμένο, είναι κέρδος... Χαμένος χρόνος, είναι τα διαστήματα που δεν έζησες κάτι...

Clerabo

# 5 στις 5/9/2005
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηράκλειο
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 10
Δεν κανει τιποτα καλη μου. Να' σαι καλα.
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε