Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

φοβιες

Σελίδα : 1

montag

# 1 στις 21/9/2005
author
Γυναίκα / 47 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2
'Aρεσαν+: 0%

φοβιες

Το προβλημα μου ειναι το εξης¨
Ενω απο μικρη μου αρεσαν τα ταξιδια κ γενικα η μετακινηση κ η αλλαγη..εδω και αρκετο καιρο ( χρονια μαλλον) εχω απιστευτη φοβια για τα πλοια και τα αεροπλανα...Σαν αποτελεσμα στερουμαι κατι που σχεδον ονειρευομαι.
Αλλα ακομα κι αν δεν τιθεται θεμα αναψυχης, στερουμαι την ανεση να ταξιδεψω- χωρις να τρεμω μεσα μου- για θεματα οικογενειακα και δουλειας .
Σε περιπτωση αεροπορικου ταξιδιου ο πανικος ειναι απιστευτος και ασιγαστος και σε περιπτωση ταξιδιου με πλοιο ο πανικος ερχεται με το παραμικρο κουνημα ή τρανταγμα.
Κολαση δηλαδη!
Δεν ξερω τι θα εδινα για ν'απαλλαγω απο αυτες τις φοβιες κ να μπορω να ζησω πιο φυσιολογικα.

fyri_fyri

# 2 στις 21/9/2005
author
Γυναίκα / 46 / Σε σχέση
Αλλη χώρα
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 2.622
Το πρόβλημα αυτό το απέκτησα κι εγώ...
Αν και προηγουμένως είχα κάνει αρκετά ταξίδια με αεροπλάνο...
Στερήθηκα αρκετά χρόνια τα ταξίδια...
Στο τέλος αποφάσισα να κάνω...ομοιοπαθητική...
Εννοώ..ότι μπήκα ξανά σε αεροπλάνο...
Επίσης μπήκα και σε ελικόπτερο...
(εντελώς διαφορετική αίσθηση)

Να ξέρεις ότι βοηθάει λίγο αλκοόλ...η μισό ηρεμιστικό...
Είναι κρίμα να στερείσαι τη χαρά ενός ταξιδιού...

Ο κόσμος είναι πολύς για να κάνεις σε όλους το χατίρι...

anasia

# 3 στις 21/9/2005
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 44
Απαντήσεις: 273

Παράθεση:
Από το μέλος montag - 21/09/05 01:29
... Αγαπητή μου,
η φοβιες ειναι ολα μεσα στο μυαλο μας οπου εμεις τα δημιουργούμε και πολλες φορές το μυαλό μας παίζει πάρα πολλα παιχνιδια..Για να έχει κάποιος φοβία σε κάτι αυτό συμπεραίνει οτι του συνέβηκε κάτι και το σύνδεσε με αυτη τη φοβία οπως παραδείγματος χάρη τα ταξίδια!Ψαξε πραγματικά τη σε φοβιζει αν έγινε κάτι παλαιότερα όπου σ'έχει πληγώση και δεν το θυμάσε.Βεβαια τις περρισοτερες φόρες τις φοβίες τις συνδέουμε με κατι όπου μας βγαινει φοβια π.χ έχω προβλήματα με το συζυγο μου και ως αντίκτυπο μου βγαινει φοβια, γι'αυτό καλό είναι να ψαξεις τα πραγματικα αιτια τις φοβιας σου και να τα ξεπεράσεις αντιμετωπίζονταστα.Ολα ειναι μέσα στο μυαλό μας, να στέκεσε μπροστά στη φοβία σου και να την αντιμετωπίζεις..Ακομη κάποιες επισκέψεις σε κάποιο ειδικό θα βοηθούσανε πάρα πολύ να βρεις τα αιτια και να το ξεπεράσεις!!Ειμαι σιγουρι οτι μπορεί να τα καταφέρεις
Ευχαριστο πάρα πολυ.. ...

Παράθεση:

Θυμάσαι την τελευταία φορά που ησουν ερωτευμένος?Η καρδιά σου αναστέναζε.Ήταν τόσο υπέροχο εκείνο το συναίσθημα!Το ίδιο είναι και όταν αγαπάς τον εαυτό σου, μόνο που εσύ δεν θα τον εγκαταλείψεις ποτέ.Όταν αποκτήσεις την αγάπη για τον εαυτό σου, τότε θα είναι μαζί σου για ολη την υπόλοιπη ζωή!!ΣΑΓΑΠΩ
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε