Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Βαρεμάρα..

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Mpoumpou

# 1 στις 29/5/2003
author
Γυναίκα / 43 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 40
'Aρεσαν+: 0%

Βαρεμάρα..

Με το θέμα αυτό θα ήθελα να αναφερθώ κυρίως σ'αυτά τα μέλη που έχουν συμπληρώσει αρκετά χρόνια παντρεμένοι.
Είναι αναπόφευκτη η βαρεμάρα μετά από κάποια χρόνια?
Αν ναι, είναι αναστρέψιμη? Μπορεί να υπάρξει ανανέωση?
Σ'αυτούς που θα πουν ότι υπάρχει και δεν αλλάζει η κατάσταση, έχουν κάνει κάτι γι'αυτό ? Το έχουν συζητήσει με τον συντροφό τους??? Προσπάθησαν ή άρχισαν να βρίσκουν εναλλακτικές εκτός συζυγικής κλίνης??
Με το να γίνει μια σχέση με ένα άτομο νεαρότερης ηλικίας βγαίνει κάποιο νόημα ή τελικά δημιουργείται ανεπανόρθωτη ζημιά???

Περιμένω ανυπόμονα τις απαντήσεις σας και παρακαλώ μην απαντήσετε θεωρητικά ("του σπανού τα γένια μόνο δεν γίνονται" κλπ) αλλά καταθέστε τις δικές σας εμπειρίες....
Ευχαριστώ......
λιονεσσ

SONAP

# 2 στις 29/5/2003
author
Ανδρας / 71 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 71
Ναι, αγαπητή mpoumpou, είναι ΑΝΑΠΟΦΕΥΚΤΗ και ΜΗ ΑΝΑΣΤΡΕΨΙΜΗ και ο ίδιος ο θεός να κατέβει!

Οι μακροχρόνια παντρεμένοι (δεκαετίας και άνω) θα με κατανοήσουν απολύτως!

Mpoumpou

# 3 στις 29/5/2003
author
Προσπάθησες να την αναστρέψεις??????
λιονεσσ

SONAP

# 4 στις 29/5/2003
author
Εγώ μίλησα γενικώς και όχι για μένα!

Έχεις δει μια γελοιογραφία που χτυπάει ένας με το καμτσίκι ένα πεθαμένο άλογο, για να σηκωθεί και να σύρει το καρότσι?

Προτιμώ πάντως τις απόψεις σου δια της άλλης οδού!

# 5 στις 30/5/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Ολα του γάμου δυσκολα...και με τις μικροχαρές του..

Αν και ειμαι 4 χρονια παντρεμένος...σιγουρα μετά απο καποια στιγμή επέρχεται η βαρεμάρα στο γάμο...!!!

Αργά η γρήγορα ολα μπαίνουν σε μια ρουτίνα.....και κυριως οταν ερθουν και τα παιδιά μέσα στην οικογένεια..αυξάνονται οι υποχρεώσεις...αυτά σου κανονίζουν πρόγραμμα...αυτα κανονίζουν διακοπές..και ωρες ελευθερες που θα εχεις....ολα για τα παιδιά γινονται.

Μπαίνεις σε ενα καλούπι...ειναι στιγμές που θέλεις να ξεφύγεις...Μπορείς ομως? Κι αν μπορείς ολα εχουν το αντιτιμό τους....με τελικούς αποδέκτες πάντα τα παιδιά!

Πολοί σκεφτονται...λιγοι το τολμούν...μικρες χαρές και ανανεώσεις πάντα καποιος απο τους δυο θα βρεί μέσα στο γάμο....για να συντηρηθεί και το ενδιαφέρον του ενός για του αλλου...αλλα ειναι παροδικό...συντομο...κι επερχεσαι πάλι στα ιδια...και μετά τι κάνεις? Η αρκεισαι σε αυτά...η κάποια στιγμή κανεις και την "επανασταση" σου...σαν ελευθερο ατομο....που δεν θελει να καταπιεζεται απο κανεναν...και να μην του κανονίζει κανεις το ποτε θα φαει..ποτε θα βγεί..ποτε θα ξεκουραστεί...ποτε θα νοιωσει την ανάγκη να μεινει μονος του...η με παρέες....Ολοι καποια στιγμή νοσταλγούμε στιγμες που ειμασταν ελευθεροι/ες....και οχι παντρεμένοι/ες.....

kardia

# 6 στις 30/5/2003
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Μαρκόπουλο Μεσογαίας
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 33
AXXX!!! ANTΩΝΗ ΜΟΥ... ΝΑ'ΞΕΡΕΣ ΠΟΣΟ ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ... ΟΝΤΩΣ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ..ΑΠΑΞ Κ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΙΔΙΑ... ΕΧΕΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΣΑΝ ΑΤΟΜΟ ΑΥΤΟΝΟΜΟ... ΒΑΖΕΙΣ ΤΗΝ ΖΩΗ ΣΟΥ ΣΕ ΚΑΛΟΥΠΙΑ... ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ Κ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΣ ΚΑΝΟΝΙΖΕΤΕ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΑΥΤΑ Κ ΒΑΣΗ ΑΥΤΩΝ... ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΣΥ ΟΤΙ ΘΕΣ.. ΑΛΛΑ ΔΕΝ...
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΡΟΥΤΙΝΑ ΤΟΥ ΓΑΜΟΥ... Κ ΠΑΛΙ ΣΥΜΦΟΝΩ... ΥΠΑΡΧΕΙ..ΠΑΝΤΑ ΥΠΗΡΧΕ Κ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ...Κ ΟΠΟΙΟΣ ΠΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΡΟΥΤΙΝΑ ΣΤΟΝ ΓΑΜΟ...ΕΙΝΑΙ ΒΑΘΕΙΑ ΝΥΧΤΟΜΕΝΟΣ...
ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΖΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ "ΜΟΥΧΛΑ-ΡΟΥΤΙΝΑ?".....

Mpoumpou

# 7 στις 30/5/2003
author
Ωραία παιδιά..ευχαριστώ...με κατατρομάξατε τώρα...
λιονεσσ

SONAP

# 8 στις 30/5/2003
author
Μετά από αυτά, ελπίζω πως θα δείξεις κατανόηση και για τις δικές μου απόψεις αγαπητή μου mpoumpou!

''Τόσα χρόνια φούρναρης, έχω ψήσει!....''

dimos

# 9 στις 30/5/2003
author
Ανδρας / 55 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Απαντήσεις: 3
PAIDIA OLOI DIKIO EXETE ALLA PISTEBO OTI EINAI DINATON NA ALLAKSEI H BAREMARA KAI H ANOIA AN MPORIS NA BREIS KATANOHSH KAI PEDIO KOYBENTAS ME TON/THN SYNTROFO SOY KAI NA DOKIMASEIS ALLAGES KAI TOMES STHN ZOH SOY KAI STIS APOPSEIS SOY
AN AYTO DEN MPORI NA GINEI FASKELOKOYKOYLOSTA H MONH LYSI META EINAI NA ALAKSEIS ESI THN ANOIA KAI THN BAREMARA ME OTI AYTO SYNEPAGETAI.BEBAIA OLA TA PARAPANO EIANI DYSKOLO NA GINOYN OTAN IPARXOYN PAIDIA GIATI TOTE GIA POIES ALLAGES MILAME AFOY OI NAGKES TVN PAIDION KALIPTOYN OLES TIS ALLES DRASTHRIOTHTES SOY.

# 10 στην 1/6/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Και η δικη μου αποψη.

Ρε παιδια, για να 'χουμε καλο ρωτημα, εσεις που παντρευτηκατε, γιατι το κανατε;
Για να εχετε ελευθερια;
Για να μην εχετε υποχρεωσεις;
Γιατι αν οι λογοι ειναι αυτοι, και αλλοι, τοτε σαφως και θα ρουτινιασετε, θα βαρεθειτε, θα.......
Σοναρ, τοσα χρονια τι;
Μαλλον εχεις "καψει", και δεν εχεις ψησει!
Στο χερι του ζευγαριου ειναι να μην ρουτινιασει, να μην βαρεθει, να μην ξενοκοιμηθει, και ολα τα αλλα ειναι αμπελοφιλοσοφιες!
Αν θελεις τις οποιες αμεσες και εμμεσες "ελευθεριες", τοτε δεν παντρευεσαι!
Πολυ απλο, και ας προσγειωθουμε επιτελους.
Ο γαμος οπως ειπαν οι παλιοι ειναι φυλακη,δεσμευση, και στο χερι μας ειναι να περασουμε ΚΑΛΑ.

Alexandros

# 11 στις 2/6/2003
author
Ανδρας / 51 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πετρούπολη
Θέματα: 24
Απαντήσεις: 143

Χμμμ...

πραγματικά μου κάνει εντύπωση ο τρόπος που βλέπετε το θέμα βρε παιδιά...

Ποιά είναι η διαφορά ενός γάμου, από μια πολυυυυ μακροχρόνια σχέση;

Για να καταλάβω δηλαδή, ποιά είναι η ουσιαστική διαφορά από ένα ζευγάρι που συγκατοικεί από ένα παντρεμένο ζευγάρι;

Αν δυο άνθρωποι είναι ΒΑΡΕΤΟΙ, φταίει ο γάμος τους; Αν ο καθένας από αυτούς τους ανθρώπους δεν έχει ενδιαφέροντα, αν το ζευγάρι δεν έχει ΚΟΙΝΑ ενδιαφέροντα φταίει ο γάμος;

Για να καταλάβω δηλαδή... αν εγώ από την φύση μου είμαι από τους ανθρώπους που ψάχνονται και εξελίσονται και το ίδιο είναι και η γυναίκα μου, που ακριβώς έγκειται η βαρεμάρα;

Ή μήπως περιμένουμε να συγκλονήσει ο σύντροφος μας την δική μας βαρεμάρα και επειδή δεν το κάνει, φταίει ο γάμος;

Μιλώντας από προσωπική πλέον εμπείρια θα σας πω, ότι ο τελευταίος χρόνος που πρακτικά μένω με μαζί με την αρραβωνιαστηκιά μου, ήταν ο συναρπαστικότερος χρόνος της ζωής μου!

Μετά από 1,5 χρόνο που είμαστε μαζί όχι απλά δεν έχουμε βαρεθεί, αλλά χαιρόμαστε την στιγμή που θα συναντηθούμε και θα περάσουμε κάποιες ώρες μαζί! Και πραγματικά δεν βλέπω πως θα μπορούσε αυτό να αλλάξει!

Πιστεύετε ότι αν είμασταν στάσιμοι ως άνθρωποι 1,5 χρόνος και μερικές χιλιάδες ώρες συζήτησης δεν αρκούν για καλύψουμε κάθε θέμα και να πέσουμε σε κώμα βαρεμάρας;

Δεν πιστεύω ότι υπάρχουν πολλά ζευγάρια που να μιλάνε τόσο πολύ και παρολα αυτά πάντα έχουμε την αίσθηση ότι δεν τα είπαμε όλα και δεν έχουμε αρκετό χρόνο!

Το πρόβλημα λοιπόν για μένα δεν είναι η βαρεμάρα στον γάμο... είναι η βαρεμάρα στην ζωή!

Βρείτε κοινά ενδιαφέροντα με τον συντροφό σας και γεμίστε ευχάριστα και δημιουργικά το χρόνο σας!

Αλήθεια ακόμα και το sxeseis.gr πόσα θέματα για συζήτηση και προβληματισμό θα μπορούσε να δώσει σε ένα ζευγάρι που το επισκέπτονταν;
Το μεγαλύτερο εμπόδιο ανάμεσα σε μας και τον καλύτερο εαυτό μας είμαστε εμείς! - Αλέξανδρος

Μυρτώ

# 12 στις 2/6/2003
author
Γυναίκα / 49 / Παντρεμένη
Θέματα: 972
Απαντήσεις: 16.744

Να μαι και γωωω...

Κατ αρχήν θα συμφωνήσω ΑΠΟΛΥΤΑ με τον Αλέξανδρο....γιατί όλα αυτά που λέει τα επιβεβαιώνω και τα ζω καθημερινά.

Τον τελευταίο 1,5 χρόνο κάθε μέρα είναι διαφορετική. Οχι απλά δεν βαρεθήκαμε αλλά το δικό μου παράπονο είναι ότι δεν έχω αρκετό χρόνο για να περάσω μαζί του, να μιλήσουμε όσο θέλουμε , να προγραμματίσουμε ότι θέλουμε χωρίς περιθώρια κάποιας υποχρέωσης.

Αλέξανδρε , θα σου θυμίσω τις διακοπές. Που εκεί συνήθως τα ζευγάρια αν δεν είναι με παρέα κόβουν φλέβες....σωστά;

Στις διακοπές μας λοιπόν , (είχαμε πάει αργά σχετικά) έπιασαν κάτι απίστευες καταιγίδες στην Ζάκυνθο και πρακτικά δεν μπορούσαμε να κάνουμε τίποτα για τρείς μέρες. Περάσαμε 3 μέρες σε ένα δωμάτιο χωρίς να αισθανθούμε ούτε ένα λεπτό ότι βαρεθήκαμε.

Για να μην υπάρχει βαρεμάρα , όντως πρέπει να υπάρχει εξέλιξη και κοινά ενδιαφέροντα. Κάθε μέρα , αν ο καθένας μαθαίνει κάτι καινούργιο και το μοιράζεται με τον άλλο...τότε γιατί να βαρεθούνε;

Την ρουτίνα εμείς την φτιάχνουμε , όταν αφηνόμαστε και όταν δεν προσέχουμε την σχέση μας. Πάντα πίστευα ότι : Τις σχέσεις όταν τις αφήνεις....σε αφήνουνε!

Η σχέσεις χρειάζονται φροντίδα και προσοχή για να ανθήσουνε...χρειάζονται κοινό έδαφος για να δέσουνε , χρειάζονται γερά θεμέλια για να κρατήσουνε στον χρόνο.
Hereβs to the crazy ones. The rebels. The troublemakers. The ones who see things differently. While some may see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

sovokai

# 13 στις 2/6/2003
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 173

μμμ

Άλεξ και Μυρτώ, σίγουρα με όλα όσα γράφεται πολύ αν όχι όλοι εδω μέσα ζηλεύουν (με την καλή και αγνή φύση της ζήλιας) την σχέση που έχετε... Αφήστε με όμως να διαφωνήσω σε κάτι... 1,5 χρόνος δεν θεωρείται """"μια πολυυυυ μακροχρόνια σχέση"""...!!!!

Και να προτείνω και κάτι, σε πολλά ζευγάρια υπάρχει ΄το "τί θα κάνουμε απόψε" και τελικά καταλήγουν στην τηλεόραση.... Ανεξάρτητα αν έχουν μικρή, μεγάλη σχέση.
Μια ενότητα που ο καθένας θα μπορούσε να προτείνει ιδέες για το πως μπορεί να περάσει κανεις μια ομορφη βραδιά... ένα όμορφο σαββατοκύριακο κτλ... Κάτι διαφορετικό από το συνηθισμένο καφέ στη καφετέρια της περιοχής μας...

Και κάτι για όλους εσας παραπάνω, που βαριέστε.
ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ.. Μη περιμένετε τον άλλο να αναπτύξει πρωτοβουλία. Παρτε μια εσείς.
Μια πρόταση τώρα που είναι καλοκαίράκι και ο καιρός είναι καλός. (αυτό που έλεγα για την ενότητα)
Πάρτε, τον/την σύντροφο σας, τον/την σύζηγο σας, τα παιδιά σας και πηγαίνετε έναν περίπατο στην ακρόπολη. Ξεκινήστε από τον πεζόδρομο που είναι στη στάση του μετρό και κάντε τον γύρω της ακρόπολης. Δεν χρειάζεται να σταματήσετε΄ούτε για καφέ στο μοναστηράκι ούτε για φαγητό στην πλάκα. Απολαύστε την ομορφιά που σας προσφέρει η φύση δωρεάν...
Όσοι δεν μένεται αθήνα σίγουρα θα έχεται την δική σας ακρόπολη....

ΜΗΝ αφήνετε τον χρόνο να περναει μέσα από τα χέρια σας... Πάρτε πρωτοβουλίες και μη τα περιμένετε όλα από τους άλλους... ΣΠΑΣΤΕ ΤΗΝ ΒΑΡΕΜΑΡΑ (έστω και σε μικρότερα χρονικά διαστήματα)
I Still Havenβt Found What Iβm Looking For... (αν και νόμιζα ότι το είχα βρει...)

Μυρτώ

# 14 στις 2/6/2003
author
Γυναίκα / 49 / Παντρεμένη
Θέματα: 972
Απαντήσεις: 16.744

σοβοκαι

για μένα δεν μετράει το τι κάνει ένα ζευγάρι για να μην πλήξει , αλλά το τι αισθάνεται όταν το κάνει. Και η καλύτερη ιδέα , μπορεί να εξελιχθεί σε φιάσκο όταν δεν είσαι εκεί με τον άνθρωπο που θέλεις.
Σαφώς και ενάμισυ χρόνος δεν είναι πολύς καιρός...αλλά και ο χρόνος είναι σχετικός , όταν έχεις να κάνεις με δύο ανθρώπους που πρακτικά από το πρώτο τρίμηνο μιας σχέσης τους είχαν αρχίσει να κόβουν φλέβες από την βαρεμάρα.

Π.χ με το Αλεξ ακόμα και το γεγονός ότι θα κάτσουμε παρεούλα να δούμε μια ταινία είναι ευχαρίστηση. Ξέρεις γιατί ? Γιατί κατά την διάρκεια της θα κάνουμε τα χίλια σχόλια και ακόμα και εκεί θα επικοινωνήσουμε. Ξέρεις πόσες φορές έχουμε σταματήσει τις ταινίες και έχουμε ξεραθεί στα γέλια από κάποιο σχόλιο που έγινε από τον ένα και ο άλλος το τράβηξε από τα μαλιά? χι χι χι χι!

Η βαρεμάρα , κατά την γνώμη μου , έρχεται όταν πάψει να σε ενδιαφέρει ο/η σύντροφος σου.

Ο Αλεξ πάντα λέει :δεν θα ήθελα να βρίσκομαι πουθενά αλλού στον κόσμο αυτή τη στιγμή.
Και εγώ αισθάνομαι το ίδιο....και την στιγμή που θα αρχίσω να επιθυμώ να είμαι κάπου αλλού , μάλλον....η τέλεια σχέση θα εξαφανιστεί και η βαρεμάρα θα έχει γίνει πια...ρουτίνα.

Ιδέες : άμα σας πώς τις δικές μας...θα μας περάσετε για εντελώς τρελλούς. (μια με τον Λάμπρο και μία τώρα..χι χι χι).

Παίζουμε...ναι παίζουμε! Αγοράσαμε κουκλίτσες για κουκλοθέατρο και πλαστελίνη και παίζουμε!

Βόλτες στην παραλία το απογευματάκι.

Ανταλλάσουμε απόψεις πάνω σε κάτι που διαβάσαμε.

Τρώμε πάντα μαζί ότι ώρα και αν γυρίσει ο καθένας μας από την δουλειά.

Εχουμε φτιάξει ιεροτελεστίες - πάντα θα δούμε ταινία με παγωτό και μπισκότα , αλλιώς δεν βλέπουμε!

Αφιερώνουμε τουλάχιστον μια ώρα την ημέρα , στην σχέση μας.

Ακόμα και ο ύπνος...είναι πιο γλυκός όταν κοιμόμαστε παρέα.

Αποφασίσαμε ότι μια φορά τον χρόνο θα κάνουμε ένα ταξίδι κάπου οι δυό μας. (ακόμα και όταν θα έχουμε μπεμπάκια)

Τι άλλο να πώ ...μετά από 1.5 χρόνο.Χωρίς να κάνουμε συναρπαστικά πράγματα , περνάμε υπέροχα.

Απλά , με τον Αλεξ νιώθω πιο πολύ Μυρτώ!

Δεν μπορω να βαρεθώ τον εαυτό μου...μπορώ?
Hereβs to the crazy ones. The rebels. The troublemakers. The ones who see things differently. While some may see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

skydiver

# 15 στις 3/6/2003
author
Ανδρας / 46 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αιγάλεω
Απαντήσεις: 1
Ναι ρε παιδία υπάρχει η βαρεμάρα γιατί δεν υπάρχει χρόνος να ασχοληθεί ο ένας με τον άλλον.Πιστεύω όμως πως αν κάνεις πράγματα που έκανες πρίν το γάμο κάπου θα πάψει αυτή η ατονία,όπως το να κάνεις sex κάπου ερημικά μέσα στο αυτοκίνητο.Συνήθως μας λείπουν αυτά που κάναμε πριν τα κρυφά.Αν τα ξανακάνεις θα δεις πως δεν είναι τόσο βαρετά τα πράγματα.Η καθημερηνότητα τα κάνει έτσι.

James Bond

# 16 στις 4/6/2003
author
Ανδρας / 57 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Καλλιθέα
Απαντήσεις: 28
Η ΛΕΞΗ ΙΣΟΒΙΤΗΣ ΣΑΣ ΛΕΕΙ ΤΙΠΟΤΑ?
ΑΝ ΝΑΙ ΣΑΣ ΠΑΡΑΠΕΜΠΩ ΣΤΟΥΣ ΟΡΚΟΥΣ ΠΟΥ ΔΩΣΑΤΕ (ΚΑΙ ΕΔΩΣΑ) ΣΤΗΝ ΤΥΠΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟΝ /ΤΗΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΣΑΣ.
ΣΕ ΧΑΡΕΣ Κ ΛΥΠΕΣ , ΦΤΩΧΙΑ Κ ΠΛΟΥΤΗ.....
ΜΕΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΓΑΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΣΤΟ ΨΗΓΕΙΟ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΠΑΓΩΜΕΝΗ ΣΑΜΠΑΝΙΑ....
ΤΟΤΕ Η ΛΕΞΗ ΙΣΟΒΙΤΗΣ ΜΕ ΜΙΑΣ ΠΕΡΝΕΙ ΑΛΛΗ ΕΝΝΟΙΑ.
ΓΙΝΕΤΑΙ Ο ΑΔΑΜ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΑ ΤΟΥ !
FROM HERE TO ETERNITY......
007 Ζεις μοναχα δυο φορεσ

evans

# 17 στις 4/6/2003
author
Ανδρας / 57 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 75
Απαντήσεις: 3.828
ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ ΟΙ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΣΤΙΑΖΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΞΗΣ ΜΙΑ : Ο ΓΑΜΟΣ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ;
ΚΑΙ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΗ :
Ο ΑΝΤΡΑΣ ΚΑΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ ΤΟΥΣ .ΤΩΡΑ ΑΝ ΤΟΝ ΣΚΟΤΩΣΟΥΝ ΣΤΟΝ ΓΑΜΟ ΤΟΥΣ Η ΣΕ ΑΛΛΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΣΧΕΣΗΣ
ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ...

koyrsaros

# 18 στις 16/12/2003
author
Ανδρας / 57 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Καλαμαριά
Θέματα: 226
Απαντήσεις: 1.831
Γιατί πριν από το γάμο υπάρχει έντονο ενδιαφέρον του ενός προς τον άλλο; Γιατί η σεξουαλική επιθυμία είναι έντονη; Μήπως ένας από τους λόγους είναι ότι προσπαθούμε να αρέσουμε στο σύντροφό μας; Μήπως επειδή φροντίζουμε την εμφάνισή μας; Μήπως επειδή προσπαθούμε να κατανοήσουμε τυχόν προβληματισμούς του συντρόφου μας; Μήπως επειδή δίνουμε τον καλύτερο εαυτό μας;

Τι συμβαίνει μετά το γάμο; Γιατί χάνεται όχι μόνο η επικοινωνία αλλά και το σεξουαλικό μας ενδιαφέρον; Γιατί αφήνουμε την ανία, τη ρουτίνα να μπουν στη συζυγική μας ζωή; Γιατί ναι, εμείς είμαστε αυτοί που της ανοίγουμε την πόρτα. Τι αλλάζει μέσα από το γάμο;
Ελευθερία είναι να πετάς ψηλά...

quite

# 19 στις 16/12/2003
author
Ανδρας / 56 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Πυλαία
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 719

το προβλημα ειναι γενικοτερο

τα παντα βαριομαστε,οχι μονο το γαμο,ακομα και τη δουλεια ,ενα παιχνιδι,την ερωμενη,..............
αυτο οφειλετε στην τωρινη μας κατασταση,και σ αυτην οφειλονται ολα τα δεινα μας ,απο τη φτωχια τους πολεμους,τη ρυπανση,ως τη ζηλια το θυμο,τους φοβους τα ψυχολογικα προβληματα.................
μονος τροπος να ειμαστε φρεσκοι,οχι μονο με το συντροφο μας ειναι να διαλυθει η φανταστικη μας εικονα.
προφανος δεν λεει και πολλα αυτο,ομως οποιος ψαχνει ,βρισκει.
οποιος ηδη ¨"ξερει " δεν βρισκει ,αφου δεν χρειαζεται να ψαξει.

detector

# 20 στις 17/12/2003
author
Ανδρας / 59 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Κερατσίνι
Απαντήσεις: 27
Ο γάμος είναι εφεύρεση των ανθρώπων για ομαλή μεταφορά των περιουσιακών στοιχείων.
Αν δεν βαριέστε τις μεταβιβάσεις, τα συμβόλαια τις γωνιακές αντιπαροχές δηλαδή γονικές παροχές τα Ε9 τις μεταβολές τις αποδοχές κληρονομιάς τις αυτοψίες της ΔΟΥ....μην παντρευτείτε παιδιά.
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε