Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Αντιγραφή μουσικών CD

Σελίδα : 1

VASILIS-18

# 1 στις 31/5/2003
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 10
'Aρεσαν+: 0%

Αντιγραφή μουσικών ψδ

Είστε υπέρ ή κατά των αντιγραμμένων μουσικών CD;
βασιλις

# 2 στις 31/5/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Είμαι υπέρ της μουσικής τους....

Με λίγα λόγια...ο σκοπός αγιάζει τα μέσα...και οι τιμές βιβλίων, cd μόνο τον πολιτισμό δεν προάγουν.

sovokai

# 3 στις 31/5/2003
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 173

Υπέρ

Όσο η μουσική βιομηχανία δεν σέβεται τον καταναλωτή άλλο τόσο δεν την σέβομαι και εγώ...
Πριν αρκετά χρόνια το άγραφο CD κόστιζε περίπου 3.000 δρχ ενώ ένα μουσικό Cd κόστιζε 5.000 δρχ.
Τώρα που το άδειο CD κάνει ακόμα και λιγότερο από 100 δρχ θεωρώ απάτη να πουλιέται το μουσικό 7.000 δρχ (όλα αυτά στο περίπου)

Ένα άλλο μεγάλο θέμα της κυβέρνησης που θα ήθελε να προωθήσει τον πολιτισμό είναι το θέμα του ΦΠΑ στην μουσική και στα βιβλία)... Καταργήστε τον ρε παιδιά...
Η εκπαίδευση δεν έχει ΦΠΑ, το βιβλίο γιατί να έχει..???
I Still Havenβt Found What Iβm Looking For... (αν και νόμιζα ότι το είχα βρει...)

# 4 στην 1/6/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Αν και αντιγραφω τα παντα σαν τρελος τωρα τελευταια με χει πιασει μανια και αγοραζω αυθεντικη τη μουσικη μου.Παιδες,δεν υπαρχει δικαιολογια για αντιγραφη,αν το βρισκετε ακριβο η οτιδηποτε μη το παρετε.Εγω προσωπικα παραδεχομαι οτι καθε φορα που αντιγραφω κατι η το οτι εχω ακριβα προγραμματα τσαμπε στο συστημα μου ειναι κακο,δε δικαιολογουμαι αλλα δε δινω δεκαρα για τη ζημια στη βιομηχανια.

SETH_7

# 5 στην 1/6/2003
author
Ανδρας / 55 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 135
Υπερ με 1000...γιατι μας κλεβουν...Οταν ενα αγραφο δισκακι κοστιζει 100 δραχμες και το πουλανε 7000 ειναι καθαρη κλεψια...
Και δεν μπορει να με πεισει κανεις περι δικαιωματων των εταιρειων και το δημιουργων...ή και των ερμηνευτων-τραγουδιστων
Ειδικα οι τελευταιοι 'αρπαζουν' εκατομμυρια απο τα νυχτερινα κεντρα που εμφανιζονται...Οποτε συγγνωμη σε οσλους οσους διαφωνουν αλλα εγω θα συνεχιζω να αντιγραφω μεχρι να καουν τα μηχανηματα μου...

tolis-bk

# 6 στην 1/6/2003
author
Ανδρας / 48 / Ελεύθερος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 7

Υπέρ με επιφυλάξεις

Γενικά έιμαι υπέρ της αντιγραφής, μόνο όμως για τα εμπορικά έργα. Αν κάποιος δημιουργός μου αρέσει και ξέρω ότι δεν πουλάει πολύ, θα αγοράσω το αυθεντικό cd για να τον στηρίξω. Έχω αγοράσει αρκετά cd αφού πρώτα κατέβασα σε mp3 μεγάλα μέρη τους.
Σχετικά με το κόστος των άδειων cd, σαφώς και οι εταιρείες πρέπει να έχουν κέρδος όπως και οι καλλιτέχνες . Μια πιο λογική τιμή θα ήταν 12-15 ευρώ .

tolis-bk

# 7 στην 1/6/2003
author
Ανδρας / 48 / Ελεύθερος

Υπέρ με επιφυλάξεις

Γενικά έιμαι υπέρ της αντιγραφής, μόνο όμως για τα εμπορικά έργα. Αν κάποιος δημιουργός μου αρέσει και ξέρω ότι δεν πουλάει πολύ, θα αγοράσω το αυθεντικό cd για να τον στηρίξω. Έχω αγοράσει αρκετά cd αφού πρώτα κατέβασα σε mp3 μεγάλα μέρη τους.
Σχετικά με το κόστος των άδειων cd, σαφώς και οι εταιρείες πρέπει να έχουν κέρδος όπως και οι καλλιτέχνες . Μια πιο λογική τιμή θα ήταν 12-15 ευρώ .

BARON

# 8 στην 1/6/2003
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Καλλιθέα
Θέματα: 14
Απαντήσεις: 69
"h peirateia skotwnei th moysikh"alla
"h etaireia skotwnei thn tseph mas".
Toys grafoyme kanonika loipon kai grafoyme...kanonika.
etsi ekanan kai oi palioteroi me tis kasetes.
Αιμα,στεμμα,σπερμα. *** Βαρον ***

DARE26

# 9 στις 2/6/2003
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Κορυδαλλός
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 40
Apo thn mia pleyra eimai kata ths peiratias gia ton logo oti prepei apo kapou na amoibetai olos autos o kopos twn dhmiourgwn ,kallitexnwn ktl.Alla allo mia normal amoibh kai allo ena kanoniko 3epoupouliasma.Sthn telikh to na antigrapsoume ena cd to opoio tha to akoume sto spiti mas h' sto autokinhto den nomizw na einai toso megalo egklhma se sygkrish me kapoious allous pou antigrafoun cd h' agorazoun antigramena cd gia na doulepsoun me auta.Gia paradeigma kafeteries ,club ktl nomizetai oti exoun original cd? Nomizete oti oi armodioi den to gnwrizoun auto? Giati to epitrepoun? Eipan oti kobontai sites gia na mhn kaneis download mp3 programmata ktl kai omws akoma yparxoun sites gia na katebazeis oti thes.Mhpws ola auta einai skopimothtes ?Mhpws kai oi atmodioi theloun na yparxei ayth h mikrh paratypia gia na yparxei apixysh ston kosmo kapoio tragoudi kapoio programa ktl .Mhpws tha prepei na ponyreutoume ligo?

# 10 στις 2/6/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Να ξεκαθαρισουμε οτι απ οσο ξερω το να αντιγραψεις ενα CD που το χεις ηδη αυθεντικο επιτρεπεται διοτι θεωρειται 'αντιγραφο ασφαλειας'.Βασικα τα μαγαζια δεν τους παιρνει να χουν κοπιες γιατι οι κυρωσεις θα ναι πολυ πιο βαριες γι αυτους.

tolis-bk

# 11 στις 2/6/2003
author
Ανδρας / 48 / Ελεύθερος

Σκοπιμότητες

Η πειρατεία βοηθά τη βιομηχανία όταν δεν ξεπερνά κάποιο μέγεθος . Μπορεί να αγοράζεις πειρατικά cd, αλλά θα πληρώσεις το όποιο αντίτιμο για να δεις τον τάδε καλλιτέχνη ζωντανά. Οπότε πάλι κάποιοι κερδίζουν. Αν η πειρατεία είχε εξαλειφθεί τελείως οι καλλιτέχνες θα είχαν και μικρότερο κοινό. Κατα τ' άλλα 'σκοτώνει τη μουσική' .
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.