Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Πανικός στο δρόμο με τις ΦΥΕ!

Σελίδα : 1

kristie35

# 1 στις 11/10/2005
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηράκλειο
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 6
'Aρεσαν+: 0%

Πανικός στο δρόμο με τις φυε!

ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΜΟΛΙΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΣΤΟ Α' ΕΤΟΣ ΤΩΝ ΦΥΕ ΣΤΟ ΕΑΠ. ΗΔΗ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΠΕΛΑΓΩΜΕΝΗ ΜΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΟΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΜΕ ΔΟΥΛΕΙΑ,ΥΠΕΡΩΡΙΕΣ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΙΔΑΝΙΚΟΤΕΡΕΣ ΓΙΑ ΜΕΛΕΤΗ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ΠΡΩΤΟΕΤΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΝ....
Ζησε τη στιγμη γιατι η ζωη ειναι μικρη

# 2 στις 12/10/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Για να μαθαίνουμε κι εμείς οι παλιοί.
Τι είναι οι ΦΥΕ και το ΕΑΠ;

dylanthomas

# 3 στις 12/10/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by zoumeri

Το Ε.Α.Π. είναι το Ελεύθερο Ανοικτό Πανεπιστήμιο το ΦΥΕ πρέπει να είναι κλάδος του της Φαρμακευτικής

# 4 στις 12/10/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ξεσκόνισε λίγο τη μνήμη σου στα όρια, παραγώγους και ολοκληρώματα. Η Ανόργανη, είναι παιχνιδάκι: περιοδικό σύστημα, τροχιακά, πολικότητες και τα ρέστα.

Καλή τύχη

-SOROR-MYSTICA

# 5 στις 12/10/2005
author
Γυναίκα / 47 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 1.237

Παράθεση:
Originally posted by dylanthomas

Παράθεση:

Το Ε.Α.Π. είναι το Ελεύθερο Ανοικτό Πανεπιστήμιο το ΦΥΕ πρέπει να είναι κλάδος του της Φαρμακευτικής

Με όλο το θάρρος και συγνώμη για την διόρθωση,το ΕΑΠ δεν έχει τμήμα Φαρμακευτικής.
Και πάλι βέβαια δεν ξέρω τι στο καλό είναι το ΦΥΕ...
Φυσικές Επιστήμες ίσως?

kristie35

# 6 στις 12/10/2005
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Από το μέλος -SOROR-MYSTICA - 12/10/05 12:34
... ΕΑΠ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΑΙ ΦΥΕ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ. ΚΑΙ ΓΩ ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΠΑΛΑΒΗ ΠΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΠΤΥΧΙΟ ( ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ 5 ΧΡΟΝΙΑ) ΤΩΡΑ ΣΤΑ ΓΕΡΑΜΑΤΑ ! ΚΕΦΙ ΚΑΙ ΔΙΑΘΕΣΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΕΠΙΣΗΣ! ΜΗΠΩΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΣΤΗΝ ΕΝΟΤΗΤΑ "ΡΩΤΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΕΙΔΙΚΟΥΣ"; ΕΝΑΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΜΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ !! ...

Παράθεση:

# 7 στις 12/10/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Δεν είσαι παλαβή. Είναι ωραίο να προσφέρεις στον εαυτό σου μόρφωση. Θα νιώθεις ότι επιτελείς έναν ακόμα άθλο και αυτό θα σε ανεβάσει ψυχολογικά, όση κούραση κι αν έχεις. Ασε που μπορεί να σου φανεί και χρήσιμο το πτυχίο αργότερα. Ποτέ δεν ξέρεις.

Κι εμένα πολλά από τα βιβλία μου είναι μουτζουρωμένα από τον δίχρονο τότε γιο μου, που όταν έμπαινε στο δωμάτιο όπου διάβαζα για να δώσω εξετάσεις , ξεσπούσε τη μανία του που δεν τον έπαιζα, μουτζουρώνοντας τα βιβλία μου.

Καλό κουράγιο.

kristie35

# 8 στις 12/10/2005
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Δεν είσαι παλαβή. Είναι ωραίο να προσφέρεις στον εαυτό σου μόρφωση. Θα νιώθεις ότι επιτελείς έναν ακόμα άθλο και αυτό θα σε ανεβάσει ψυχολογικά, όση κούραση κι αν έχεις. Ασε που μπορεί να σου φανεί και χρήσιμο το πτυχίο αργότερα. Ποτέ δεν ξέρεις.

Κι εμένα πολλά από τα βιβλία μου είναι μουτζουρωμένα από τον δίχρονο τότε γιο μου, που όταν έμπαινε στο δωμάτιο όπου διάβαζα για να δώσω εξετάσεις , ξεσπούσε τη μανία του που δεν τον έπαιζα, μουτζουρώνοντας τα βιβλία μου.

Καλό κουράγιο.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ. ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ, ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ ΣΥΝ ΤΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΞΕΧΑΣΕΙ ΝΑ ΜΕΛΕΤΑΩ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΖΟΜΑΙ ΣΩΣΤΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΜΟΥ. ΑΣΕ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΙΩΣΩ ΤΑΞΙΔΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΕΙΣ! ΤΕΛΙΚΑ ΟΜΩΣ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ......
Ζησε τη στιγμη γιατι η ζωη ειναι μικρη

teris_85

# 9 στις 13/10/2005
author
Ανδρας / 35 / Ελεύθερος
Θέματα: 16
Απαντήσεις: 767

Στο εύχομαι..

Παράθεση:
Από το μέλος kristie35 - 12/10/05 06:33
... ΑΣΕ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΙΩΣΩ ΤΑΞΙΔΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΕΙΣ! ΤΕΛΙΚΑ ΟΜΩΣ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ...... ...

Παράθεση:

Θα πρέπει να διαβάζεις, αλλά μην ξεχνάς οτι και η διασκέδαση είναι απαρέτιτη στην ψυχόλογία σου! Θα πρέπει να περνάς καλά και να πηγαίνεις και ταξίδια, αφού θα ξεπληρώνεις το διάβασμα που έκανες.. καλή συνέχεια!

Η ζωή ,μας κρύβει πολλές εκπλήξεις..

# 10 στις 13/10/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ενας Ταύρος απλά είσαι μην ανησυχείς ο γαμπρος μου τελειωσε και πηρε το πτυχίο του στα 42 του χρόνια με δύο παιδιά.Τώρα κανει το μεταπτυχιακό του.Καλη δυναμη και σίγουρα αξίζει τον κόπο!

pythagoras

# 11 στις 18/10/2005
author
Ανδρας / 65 / Παντρεμένος
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Θέματα: 130
Απαντήσεις: 13.455

Παράθεση:
Originally posted by MANINA_
Ξεσκόνισε λίγο τη μνήμη σου στα όρια, παραγώγους και ολοκληρώματα. Η Ανόργανη, είναι παιχνιδάκι: περιοδικό σύστημα, τροχιακά, πολικότητες και τα ρέστα.

Καλή τύχη

Τα περισσότερα τα κατάλαβα (και εγώ)
Αυτό το .... και τα ρέστα. τι είναι; είδος τροχιακού; Κάποια νέα ... Παράγωγος; Ολοκλήρωμα (ωση);
Πέσμου να χαρείς γιατί θα σκάσω
α2=β2+γ2 ΦιλοκαλούΒεν δε Βετ ευτελείας και φιλοσοφούΒεν άνευ Βαλακίας

# 12 στις 19/10/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Τί νας σας πω εγώ κύριε Πυθαγόρα μου... Ενα γυμνάσιο πρόφταξα να βγάλω, κι αυτό με το ζόρι

DianaP

# 13 στις 20/10/2005
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2

Παράθεση:
Από το μέλος kristie35 - 12/10/05 06:33
... Μην απογοητεύεσαι! Ειναι πράγματι μεγάλη απόφαση αλλά και πολύ μεγάλη ευκαιρία για ανθρώπους που δεν σπούδασαν μετά το λύκειο και έχουν τη διάθεση να το κάνουν. Είμαι και εγώ στο ΕΑΠ για δεύτερη χρονιά στη ΔΕΟ (Διοίκηση επιχειρήσεων και Οργανισμών για να καταλαβαίνουν όλοι...). Πέρασα τη μια ενότητα και φέτος έχω πάρει δύο! Μπες στη σελίδα www.eap-forums.gr πολύ πιθανό να βρείς και συμφοιτητές σου! Καλή επιτυχία!!! ...

Παράθεση:

A journey of 1.000 miles begins with one step...

# 14 στις 20/10/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by kristie35
ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΜΟΛΙΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΣΤΟ Α' ΕΤΟΣ ΤΩΝ ΦΥΕ ΣΤΟ ΕΑΠ. ΗΔΗ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΠΕΛΑΓΩΜΕΝΗ ΜΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΟΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΜΕ ΔΟΥΛΕΙΑ,ΥΠΕΡΩΡΙΕΣ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΙΔΑΝΙΚΟΤΕΡΕΣ ΓΙΑ ΜΕΛΕΤΗ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ΠΡΩΤΟΕΤΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΝ....

καλό κουράγιο

εγώ ξεκίνησα την Πληροφορική πριν από 4 χρόνια, υπολογίζοντας ότι περνώντας 1 μάθημα τον χρόνο θα πάρω το πτυχίο γύρω στα 50κάτι (?)..... βέβαια στο μεταξύ τα 12 υποχρεωτικά μαθήματα έγιναν 13 .... μπορούμε (προαιρετικά) να πάρουμε 2 επιπλέον στο τελευταίο έτος (οπότε γίνονται 15!!) ... οπότε αποφάσισα να επιταχύνω τους ρυθμούς από του χρόνου γιατί δεν με βλέπω να αντέχω

πόσα μαθήματα πήρες για αρχή? έχεις σχετικό υπόβαθρο (ΤΕΙ, σχολή)?
είναι σίγουρα δύσκολο να ξαναγυρίσεις στα θρανεία μετά από τόσα χρόνια, αλλά έχεις το πλεονέκτημα της πείρας και την ικανοποίηση ότι σπουδάζεις αυτό που πραγματικά σου αρέσει (και δεν βρίσκεσαι τυχαία σε μια σχολή επειδή τα μόρια σου δεν έφθαναν για να πάς εκεί που πραγματικά ήθελες)

το μυστικό είναι στον σωστό προγραμματισμό - εάν καταφέρεις να ασχολείσαι 1-2 ώρες καθημερινά και να μην προσπαθήσεις να τα βγάλεις πέρα μόνο με Σαβατοκύριακα , να είσαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρεις

καλή επιτυχία
j.

pythagoras

# 15 στις 23/10/2005
author
Ανδρας / 65 / Παντρεμένος
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Θέματα: 130
Απαντήσεις: 13.455

Παράθεση:
Originally posted by MANINA_
Τί νας σας πω εγώ κύριε Πυθαγόρα μου... Ενα γυμνάσιο πρόφταξα να βγάλω, κι αυτό με το ζόρι

Που .... τόβγαλες;
Δεν ρίχνεις μια ματιά μην ,.... το πιάσει βροχή;
Φέρτο μέσα γρήγορα!!!!
α2=β2+γ2 ΦιλοκαλούΒεν δε Βετ ευτελείας και φιλοσοφούΒεν άνευ Βαλακίας

karmai

# 16 στις 2/11/2005
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Απαντήσεις: 11
Εγώ το μόνο που θα σου πω είναι : Αν πραγματικά αυτό είναι που θέλεις να κάνεις ΤΙΠΟΤΑ δεν μπορεί να μπει εμπόδιο στο να το πετύχεις!
Έχεις βέβαια επιλέξει μια πολύ δύσκολη σχολή , με βιβλία επιεικώς απαράδεκτα. Οι συναντήσεις θα σου γίνουν περισσότερο εφιάλτης παρά βοήθημα.
Το μυστικό , αν υπάρχει τέτοιο , είναι να πάρεις πρώτα τα μαθηματικά, αν τα περάσεις μπορείς να τελειώσεις. Πρόσεχε μην την πατήσεις και πάρεις πολλές ενότητες μαζεμένες. Δεν βγαίνουν! Μάλλον μια προοπτική 6 ετών είναι καλύτερη επιλογή.
Αν έχεις πάρει 3 ενότητες (λάθος είναι αλλά αν το έχεις κάνει) αποφάσισε ότι θα ξαναπληρώσεις τουλάχιστον τη μία(για να μην αναγκαστείς να πληρώσεις και τις τρεις)!
Κουράγιο και καλή τύχη!!!

_Neo_

# 17 στις 14/11/2005
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 5
Είμαι και εγώ ένας προτοετής του ΕΑΠ και θα ήθελα να προσθέσω ότι τα βιβλία του ΕΑΠ ή εστω του δικού μου μεταπτυχιακού είναι τουλάχιστον αντιπαιδαγωγικά. Θα σου πρότεινα να βρεις πρόσθετη βιβλιογραφία και στην επόμενη συνάντηση να ανταλλάξεις email και τηλέφωνο με όσους περισσότερους συναδέλφους μπορείς. Πίστεψε με έχουν και αυτοί τους δικούς σου προβληματισμούς και ανησυχίες. Κύριοι καλή η δια βίου εκπαίδευση αλλά άλλη ηλικία αυτή των 18 και άλλη αυτή των 48. Διαφορετικές προτεραιότητες τότε διαφορετικές τώρα. Δεν είναι δυνατόν να τηρήσεις το πρόγραμμα που σου δίνει το ΕΑΠ όταν εργάζεσαι από το πρωί και γυρνάς σπίτι σου στην καλύτερη περίπτωση 6 το βράδυ. Σε ότι αφορά την ύλη των βιβλίων θα σου έλεγα να δώσεις βάση στην ουσία και όχι π.χ στις αποδείξεις διαφόρων θεωρημάτων και ορολογιών. Τουλάχιστον στην παρούσα φάση δώσε βαρύτητα στην επίλυση της εργασίας σου. Όσο για εμένα προσπαθώ.Άσε που έχω κολλήσει και δεν ξέρω πως να ξεκολλήσω. Λές να ξαναπάω φροντίστήριο;Χτές είδα τον καθηγητή που είχα στο φροντιστήριο (πριν 11 χρόνια). Λές να τον επισκεφτω;

Narcissus_Poeticus

# 18 στις 16/11/2005
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2

Φ.Υ.Ε. Ε.Α.Π.

Είμαι Φοιτητής ΦΥΕ του ΕΑΠ και κατ’ αρχή θα ‘θελα να σου ευχηθώ καλή σταδιοδρομία και καλό κουράγιο μη τα βάλεις κάτω ωστόσο… Για οποιαδήποτε πληροφορία τεχνικής φύσης και οργάνωσης της μελέτης μπορείς να με ρωτήσεις θα χαρώ να σε βοηθήσω! Φέτος επέλεξα ΦΥΕ14 και ΦΥΕ10 αφού πέρασα ήδη την ΦΥΕ12. Αν έχεις επιλέξει κάποια από αυτές τις ενότητες τότε μπορούμε να συζητήσουμε και επάνω σε θέματα εργασιών!

Θα συμφωνήσω με την φίλη που είπε ότι πρέπει να ανταλλάξεις διευθύνσεις και με άλλα άτομα από τις ενότητες που έχεις επιλέξει έτσι ώστε να ανταλλάζεις απόψεις στα ενδιάμεσα των Ο.Σ.Σ. και αυτό αφού δεν είναι αρκετές οι 6 Ο.Σ.Σ. και οι απορίες μέσω email/τηλεφώνου στον καθηγητή είναι κάπως δυσκίνητο σύστημα και έτσι πρέπει να προσπαθείς μόνη της περισσότερες φορές. Εννοείται ότι δεν πρέπει ούτε να το διανοηθείς να λείπεις από Ο.Σ.Σ. αφού λέγονται σημαντικότατα πράγματα και τις περισσότερες φορές γίνονται αναφορές στα θέματα των εργασιών! που φυσικά είμαι σίγουρος ότι δεν θα ήθελες να χάσεις… Περιμένω τις απορίες σου!
Αν όμως οι κορφές των βουνών αιωνόβιες μένουν είναι που ζουν με τις θύελλες και μ' αστραπές μετρούν την περηφάνια.
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost