Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΠΑΡΑΛΛΗΛΗ ΣΧΕΣΗ - ΧΩΡΙΣΜΟΣ

Σελίδα : 1

spitech

# 1 στις 31/5/2003
author
Ανδρας / 50 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 2
'Aρεσαν+: 0%

Παραλληλη σχεση - χωρισμοσ

Θέλω να σας περιγράψω την προσωπική μου ιστορία και θα ήθελα την γνώμη σας. Η ιστορία αρχίζει τον Σεπτέμβριο του 98 όπου γνωρίζω μια κοπέλα και ξεκινάω μια σχέση μαζί της. Η ηλικία μου τότε 27 και της κοπέλας 21. Πολύ ώριμη για την ηλικία της και πολλά θετικά στοιχεία. Πολύ γρήγορα ( μετά από 3 μήνες ) πήραμε μια απόφαση να συζήσουμε γιατί έτσι θεωρήσαμε τότε !! ότι θα γνωρίζαμε ο ένας τον άλλο καλύτερα.

Εγώ ανεξάρτητος από τα 24 μου και αυτή μόνη από τα 17 της στην Αθήνα για σπουδές - δουλειά. Έτσι λοιπόν το αποφασίσαμε και έτσι και έγινε . Μια τέλεια σχέση με φοβερό πάθος, έρωτα και αγάπη. Ταξίδια, εκδρομές, εξόδους, διασκέδαση μόνοι ή με φίλους και γενικά όσα γεμίζουν τις ώρες των ανθρώπων και τους κάνουν να περνάνε όμορφα μαζί.

Δουλειά καλή αυτή - δική μου δουλειά εγώ - περνάγαμε πολύ καλά αφού μάλιστα από πολλούς φίλους ή και ζευγάρια άλλα είχαμε χαρακτηριστεί ως ζευγάρι πρότυπο, χωρίς προβλήματα - ζήλιες κ.α. Σχέσεις με το περιβάλλον της και το δικό μου άριστες. Εγώ με τους γονείς της καλές σχέσεις το ίδιο και αυτή με τους γονείς μου.

Όλα κυλούσαν τέλεια με μικρό-καβγαδάκια και μικρό-παρεξηγήσεις που δεν κράταγαν παραπάνω από 2 ώρες !!. Μετά όλα καλά. Έτσι μέχρι και τον Μάιο του 2002 όπου ξαφνικά αρχίζω να νιώθω ότι κάτι δεν πάει καλά. Το συζητάω μαζί της αλλά μου λέει ότι ιδέα μου είναι και να μην ανησυχώ.

Έτσι περνάει όλο το καλοκαίρι μέχρι που φτάνει ο Σεπτέμβριος 2002 και μαθαίνω από κάποιες απίστευτες συμπτώσεις ότι από τον Μάιο του 2002 είχε μια παράλληλη σχέση. Της μίλησα για αυτά που είχα μάθει αλλά αυτή τα αρνιόταν και μου έλεγε ότι ήθελε να πάρει κάποιες αποφάσεις για την ζωή της.

Έτσι φτάσαμε μέσα Οκτώβρη για να μου ανακοινώσει ότι δεν μπορεί άλλο, πνίγεται. Δεν φταις εσύ μου είπε αλλά εγώ δεν μπορώ να καταλάβω τι μου συμβαίνει. Θέλω να μείνω μόνη και θέλω να χωρίσουμε. Επειδή δεν πιστεύω ότι σ΄ ένα χωρισμό φταίει μόνο ο ένας αλλά σίγουρα και οι δύο απλά αλλάζει το ποσοστό φταιξίματος, προσπάθησα να την πλησιάσω για να μάθω που είχα φταίξει και ήθελε να τελειώσουν όλα τόσο ξαφνικά. Απάντηση δεν πήρα απλά μου είπε ότι τελείωσε και δεν φταίω εγώ. Αυτό όμως δεν μου φτάνει.

Η αλήθεια είναι όσο και αν ακούγεται χαζό αυτό - αν είχε κάνει ένα βήμα πίσω και τουλάχιστον απαντούσε στις ερωτήσεις μου τι είχε φταίξει τότε ίσως και να συγχωρούσα αυτή την παράλληλη σχέση που τελικά όπως διαπίστωσε και ίδια 4 μήνες μετά τον χωρισμό μας μόνο σοβαρή δεν ήταν. Μου στοίχισε πολύ αυτός ο χωρισμός.

Προσπάθησα ανεπιτυχώς να κάνω κάποιες σχέσεις αλλά πριν ξεκινήσουν σταμάταγαν. Απλά δεν ήμουν έτοιμος και πίστευα ότι απλά η σχέση αυτή θα ήταν το θύμα για να ξεπεράσω την σχέση μου. Ένιωσα απέραντη μοναξιά αν και με πλησίασαν οι μοναδικοί και καλοί μου φίλοι και φίλες ( και τους ευχαριστώ πολύ γι' αυτό ), εγώ απλά ήθελα να μένω μόνος και να προσπαθώ να καταλάβω το ΓΙΑΤΙ !!

Τελευταία ανακάλυψα το site sxeseis.gr και όταν διάβασα όλα αυτά που γίνονται θεώρησα την ιστορία μου σαν μια απλή καθημερινή ιστορία τρέλας στον τρελό και παράλογο κόσμο που ζούμε. Μέσα από αυτό το site θέλω να δημοσιοποιήσω την ιστορία μου προς γνώση και μελέτη.
Σας ευχαριστώ και θα περιμένω σχόλια και τις απόψεις σας.

# 2 στις 31/5/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Φτηνή δικαιολογία...

Φιλε μου..καλά το ειπες...Ηταν μια περιπτωση απο τις χιλιάδες που συμβαίνουν στα ζευγάρια...Σιγουρα παντα μια τετοια διακιολογία υπάρχει γι αυτον που θελει να ξεφύγει απο μια σχέση χωρις να υπάρχει το παραμικρό πρόβλημα..Το εχς ακούσει τουλάχιστον 4-5 φορες στην [προσωπική μου ζωή..αυτό το οτι "Δεν φταίς εσύ..εγώ θέλω να μεινω λιγο μονη μου να δώ..τι θέλω". Μια δικαιολογία που κατα κόρον χρησιμοποιούν ανδρες..γυναικες....και κυρίως σε μικρή ηλικία για να ξεφύγον απο μια σχέση. Το 80% αυτων των περιπτώσεων....να ξέρεις οτι ηδη εχουν βρεί το επόμενο ταιρι τους...και βρισκουν αυτή την δικαιολογία για να πούν...το "αντιο" σε μια σχέση..Ετσι απλά...γιατι δεν γινεται να πείς στον αλλον οτι "ξέρεις..βαρέθηκα μαζί σου...και θελω αλλη σχέση"

# 3 στις 31/5/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Άφησε τον χρόνο ν' απαλύνει την πληγή σου...
Μην προσπαθείς με σκέψεις να βρεις κάποια εξήγηση, κράτα το μέσα σου όπως το έζησες και το αισθάνθηκες.
Θυμήσου από τώρα και μετά, να ζεις κάθε μέρα της επόμενης σχέσης σου, σαν να είναι και η τελευταία όσο ήσυχος και αν νοιώθεις.

quite

# 4 στην 1/6/2003
author
Ανδρας / 56 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Πυλαία
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 719
Καλο ειναι να αποφευγονται οι σχεσεις με τοσο μικρες, ή τουλαχιστον να μην κανεις ονειρα για κατι μονιμο.
Ισως να ειναι αδικο και για τις μικρες να δεθουν με την πρωτη.
σιγουρα μπορει να συμβει και σε αλλες ηλικιες,επισης ομως θα μπορουσες να εισαι εσυ στη θεση της,και τοτε να πληγωνοταν εκεινη.
Σιγουρα καπου εκει εξω σε περιμενη καποια,γι αυτο ξεκολλα απο το παρελθον και ψαξε να τη βρεις.
Αρέσει στο μέλος Esteban_1966

dancer

# 5 στις 5/6/2003
author
Γυναίκα / 51 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 345

Παράθεση:
Originally posted by spitech
να συγχωρούσα αυτή την παράλληλη σχέση που τελικά όπως διαπίστωσε και ίδια 4 μήνες μετά τον χωρισμό μας μόνο σοβαρή δεν ήταν.

1. karatsekarismeno dhladh oti yphrxe h parallhlh sxesh? to paradexthke h to arniotan?

2. an gyrnouse pisw twra (afou xalase h parallhlh sxesh) tha thn sygxwrouses kai tha htheles na eisai mazi ths?
τελικα ειναι ωραιο να εισαι ο εαυτός μου...

evans

# 6 στις 7/6/2003
author
Ανδρας / 57 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 75
Απαντήσεις: 3.828
ΑΓΑΠΗΤΕ spitech ΚΑΤ' ΑΧΡΗΝ ΔΕΝ ΘΑ ΔΕΧΤΩ ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.
ΤΟ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΓΝΩΡΙΜΙΑΣ ΣΑΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΤΕ ΤΗΝ ΣΥΓΚΑΤΟΙΚΗΣΗ , ΚΑΛΗ ΣΚΕΨΗ , ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΠΑΚΟΛΟΥΘΑ ΤΗΣ .
ΕΙΝΑΙ Ο ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΟΣ ΣΑΣ ΜΑΛΛΟΝ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΜΙΛΗΣΕ , ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ ΣΑΣ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ, ΠΑΡΑ Ο ΕΡΩΤΑΣ Η ΑΓΑΠΗ .
ΣΤΑ 21 ΜΑΣ (ΕΙΔΙΚΟΤΕΡΑ ΣΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ)
ΟΙ ΣΧΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΙ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΕΣ.
ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΔΙΑΚΡΙΝΟΥΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ ,ΤΟΝ ΑΠΟΛΥΤΟ ΕΡΩΤΑ , ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΔΩΣΗ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΝΑ ΔΕΣΜΕΥΤΩ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΙΑ ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΖΩΗ.
ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΞΕΧΩΡΙΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΟ!
Ο ΑΡΧΙΚΟΣ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΟΣ ΚΑΤΑΛΗΓΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΣΥΝΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΑΡΧΙΖΕΙ Η ΑΜΦΙΣΒΗΤΙΣΗ ΤΗΣ ΣΧΕΣΗΣ (ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΗΤΑΝ Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΑΡΑΛΛΗΛΗ ΣΧΕΣΗ , ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΙΣΩΣ ΦΛΕΡΤΑΡΙΣΜΑ).
ΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ , ΕΣΕΝΑ ,ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΗΣ ,ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΗΣ
ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΙΑΤΗΡΕΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΟ ΣΧΕΣΕΙΣ.
ΑΚΡΟΒΑΤΕΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΣΕΝΑ ΤΟΝ ΣΙΓΟΥΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΝΕΟ ΤΟΝ ΑΓΝΩΣΤΟ (ΕΔΩ ΙΣΩΣ ΔΙΑΚΡΙΝΕΤΑΙ ΠΑΛΙ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΟΣ ) ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΗΣ , ΛΟΓΙΚΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ , ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΜΕ ΣΕΝΑ.
ΕΤΣΙ ΚΛΕΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥ ΕΝΑ ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΟΥ , ΑΝΟΙΓΕΙΣ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΚΑΙ Η ΖΩΗ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ...
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost