Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΑΠΙΣΤΙΑ-ΧΩΡΙΣΜΟΣ

Σελίδα : 1

THEO1965

# 1 στις 14/11/2005
author
Ανδρας / 57 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2
'Aρεσαν+: 0%

Απιστια-χωρισμοσ

Πριν απο 4 χρόνια, όντας παντρεμένος με παιδιά, σε μια κρίσιμη στιγμή της ζωής μου και της καριέρας μου με σημαντικά προβλήματα, οικονομικά, οικογενειακά, κ.α. γνώρισα μια κοπέλα και ξεκινήσαμε ολοκληρωμενες επαφές στα κρυφά. Την αντιμετώπισα τότε ως διέξοδο αλλά μου άρεσε ως συντροφιά και παρουσία και δεν άργησε να έλθει ο χωρισμός μου απο τη γυναίκα μου. Δεν θα σας απασχολήσω για αυτόν τον χωρισμό μου. Σε όλη την περίοδο της έντασης που ακολούθησε την απόφασή μου για χωρισμό έπρεπε να ρυθμίσω τις επαφές με τα παιδιά μου, οικονομικά θέματα διατροφής κλπ. και σε όλη αυτήν την περίοδο μου στάθηκε παραγματικά. Μετά απο 2μήνες απο το χωρισμό μου συγκατοικίσαμε και έκτοτε μέναμε μαζί ως ζευγάρι ακολουθώντας την ζωή κάθε παντρεμένου ζευγαριού με τα δικαιώματα και τις υποχρεώσεις καθενός μας. Σχεδόν μέρα παρα μέρα είχαμε και την προγραμματισμένη επαφή μου με τα παιδιά μου. Η συμπεριφορά της με αυτά ήταν απο ικανοποιητική έως πολύ καλή. Γενικώς όλα έδειχναν οτι πάμε καλά τόσο απο άποψη αισθηματική, όσο και σεξουαλική οπου νομίζω ότι είμαστε σε πάρα πολύ καλή κατάσταση. Θέμα γάμου εχει συζητηθεί αλλα έχει απορριφθεί κυρίως απο δική μου άρνηση για λόγους που νομίζω οτι δεν είναι της παρούσης αλλά που έδειχνε να αποδέχεται. Με τους δικούς της έχει τακτικές επαφές αλλά εγώ δεν έχω. Προ ημερών χρειάστηκε να μεταβεί σε άλλη πόλη για εγχείρηση και λόγω επιθυμίας των δικών της να παραστούν προτίμησα να μην την ακολουθήσω παρα το ότι θα το ήθελα - και το γνωρίζει. Στο διάστημα της 3ήμερης απουσίας της, διαπίστωσα σε επικοινωνιες που είχα μαζί της οτι κάτι δεν πάει καλά. Με την επιστροφή της διαπίστωσα σε αυτό το διάστημα προσπάθησε να έχει επαφή με παλιά της σχέση που την είχε απορρίψει προ 10ετίας. Σε ρώτημα μου γιατι, μου απάντησε οτι απλα ήθελε να τον δει πως είναι εξ όψεως μετά απο 10χρόνια. Δεν με έπεισε άν και διαπίστωσα οτι έφαγε πόρτα για 2η φορά διότι η άλλη πλευρά αρνήθηκε την προοπτική συνάντησης αρκούμενη να ευχηθεί "καλή ανάρρωση". Ακολούθησε χωρισμός μας κατόπιν πρωτοβουλίας μου. Τώρα ψάχνω απάντηση γιατί να γίνει αυτό το πισωγύρισμά της. Γιατί μετά 10χρόνια. Ειχε σχεση η αρρώστια της; Η απουσία μου; Θέλω να ξέρω αν έκανα καλά και επέλεξα να χωρίσουμε. Εκείνη μου στέλνει συνεχώς μυνήματα επανασύνδεσης.

# 2 στις 15/11/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Θέλω να ξέρω αν έκανα καλά και επέλεξα να χωρίσουμε.

xanumBurek

# 3 στις 15/11/2005
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 1.449

να με συγχωρεσεις εκ των προτερων

αν οπως διαβασα αυτα που μας εξιστορησες δεν το καταλαβα καλα..

Χωρισατε με δικη σου πρωτοβουλια επειδη ηθελε να δει τον ερωτα της πριν δεκα χρονια? και παλι ζητω συγνωμη γιατι μπορει να μη καταλαβα καλα οπότε θα συνεχισω οταν μου λυσεις αυτη μου την απορια.

# 4 στις 15/11/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Αιτία χωρισμού;

Ομολογώ ότι ένας τέτοιος χωρισμός για μια κοπέλα που σου στάθηκε και που αποδέχτηκε να μείναι ανύπαντρη για σένα, μάλλον κρύβει τη δική σου ανασφάλεια. Φοβήθηκες ένα φάντασμα και τη χώρισες χωρίς καν να έχει κάνει κάτι;

THEO1965

# 5 στις 15/11/2005
author
Ανδρας / 57 / Ελεύθερος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2

Απιστια-χωρισμοσ

Δικιο έχεις και ακούγεται σκληρό οπως το εισπράττεις. Σημασία όμως έχει αν "...έκανε κάτι" ή αν "είχε πρόθεση να κάνει κάτι" και τελικά δεν έκανε; Δηλαδή για να τη χαρακτηρίσεις απιστία πρέπει να συντελεστεί; Την πρόθεση δεν την λαμβάνεις υπ όψη σου; Και το ότι δεν έγινε τελικά η επαφή γιατί "έφαγε πόρτα" απο την άλλη πλευρά (ενω η ίδια το επιθυμούσε δικαώς) δεν το λαμβάνεις υπ όψη σου; Επίσης ο "προτερος έντιμος βίος" εννοώ το ότι μου στάθηκε κλπ κλπ, δικαιολογεί την ανοχή σε μια έστω απόπειρα απιστίας; Δεν ξέρω. Αν ήξερα δεν θα ρώταγα. Ευχαριστώ.

# 6 στις 16/11/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ο πρότερος έντιμος βίος, όπως το έθεσες, είναι αποδείξεις της αγάπης της.
Η απιστία, ναι μεν, ξεκινάει από το μυαλό και λίγη σημασία έχει αν συντελεστεί η πράξη ή όχι, αλλά καλό θα ήταν να δεις τις δικές σου ευθύνες στη σχέση αυτή.

xanumBurek

# 7 στις 16/11/2005
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 1.449

μια πρωτη σκεψη που μου ρχεται στο νου...

βρεθηκε στο μερος της...

ηταν ευαλωτη (λογω της επεμβασης)

τον θυμηθηκε..ειπε να τον παρει τηλεφωνο να δει τι γινεται...

που ειναι το κακο?

ξερετε, συνηθως δεν κινδυνευουμε απο τα φαντασματα του παρελθοντος..ασε που πια εχουν χασει την αιγλη τους στα ματια κι εχουν ξεφτυσει μετα απο τοσο καιρο...

εχω την αισθηση πως βιαστηκατε να παρετε μια τετοια αποφαση , η απλα αυτη, ηταν μια καλη δικαιολογια σε αλλα που σας ενοχλουσαν και δεν θελατε να τα πειτε..

KAPIOSA

# 8 στις 29/1/2006
author
Γυναίκα / 45 / Ελεύθερη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 6
Δεν πιστεύω ότι μετά απο δέκα ολόκληρα χρόνια η αιτία αναζήτησης συνάντησης απο μέρους της ήταν μόνο απο περιέργεια για να δεί πώς είναι ο άλλος, αλλά μάλλον διότι πιθανόν να υπάρχει ακόμα κάποιο/κάποια συναισθήματα απο πλευράς της.

Πιστέυω ότι μία συνάντηση για συζήτηση έξω απο τα δόντια είναι αυτό που θα δώσει την λύση είται για επανασύνδεση είται για τελικό χωρισμό.

# 9 στις 29/1/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Εδώ που τα λέμε κι εγώ έχω την περιέργεια να δω πώς θα είναι οι πρώην μου μετά από 10 χρόνια. Είναι κακό αυτό;

Και τον πρώην σύζυγο που τον είδα μετά από 8 χρόνια, το χάρηκα.
Όχι που τον είδα, αλλά επειδή μπροστά του εγώ έμοιαζα παιδούλα και σχολιάστηκα ευμενώς κι από τους συγγενείς που μας είδαν και μας σύγκριναν. Δίπλα μου έμοιαζε σα γέρος, κι ας με περνούσε μόνο 5 χρόνια. Ας πρόσεχε.

selini

# 10 στις 29/1/2006
author
Γυναίκα / 51 / Παντρεμένη
Ν. Καβάλας / Καβάλα
Θέματα: 142
Απαντήσεις: 5.733
φιλε μου, λυπαμαι που θα σας στεναχωρησω.
η ζωη ειναι δικαιη.
απιστος εσεις στην πρωην συζυγο, απιστη αυτη σε σας.

και κατι ακομη.
δεν μπορει κανεις να χτισει την ευτυχια του, πανω στα συντριμμια της δυστυχιας του αλλου!

(παλι καλα που διαπιστωσατε εγκαιρως οτι η ευθραυστη σχεση σας, εξαρταται, εκτος ολων των αλλων, κι απο τις διαθεσεις ενος... πρωην!!! )
Η προδοσία μου αρχίζει και πάλι: "όλα πάνε καλά..."

BIBOYLA

# 11 στις 31/1/2006
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Περιστέρι
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 53
εγω πιστευω οτι απλα βαρεθηκε να σε υποστηριζει συνεχως κι εσυ ενω εβλεπες οτι ηθελε γαμο το αρνηθηκες. μπορει μεν να ζουσατε ως παντερμενο ζευγαρι αλλα μηπως ειχατε συζητησει τι θα γινοταν σε περιπτωση που αυτη θα ηθελε παιδι?εχουμε "πισωγυρισματα" οταν δεν ειμαστε ικανοποιημενη απο την παρουσα σχεση μας κι ετσι μπαινουμε στη διαδικασια να συγκρινουμε την τωρινη μας σχεση με παλαιοτερες. αυτη η γυναικα φαινεται οτι σε αγαπουσε παρα πολυ και οτι σου τα εδινε ολα! εσυ της εδωσες οτι ζητουσε? απο αυτη την ερωτηση μπορεις να βρεις για ποιο λογο μπορει να αντεδρασε ετσι.
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε