Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Αυτα που κοροιδευες.....και λοιπες ρησεις.Τωρα τι κανουμε;

Σελίδα : 1

dimitris762

# 1 στις 27/11/2005
author
Ανδρας / 51 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 5
'Aρεσαν+: 0%

Αυτα που κοροιδευες...και λοιπες ρησεις.Τωρα τι κανουμε;

Προ 2μηνου ενας απο τους καλυτερους φιλους μου και συναδελφος εκανε μια εξωσυζυγικη σχεση που του δημιουργησε αρκετα προβληματα.Οχι τοσο με την οικοεγενεια του οσο ψυχολογικα.Κοινως κολλησε με την κοπελλα που αποτελεσε το αντικειμενο του ποθου του για δυο μηνες τωρα.Του συμπαρασταθηκα,του εκανα πλατες με κινδυνο να βρεθω και εγω μπλεγμενος καθως οι γυναικες μας ειναι φιλες και οτι κανει τελως παντων ενας καλος φιλος σε τετοιες περιπτωσεις.Αλλα κυριως τον δουλευα.Επεφτε πολλυ δουλεμα και γελιο.Και για να εξηγηθω,ειμαστε κολλητοι και συναδελφοι εδω και 12 χρονια οποτε δεν παρεξηγιομαστε με τιποτα και στις δυσκολες στιγμες αντιμετωπιζουμε τα παντα με χιουμορ,σκληρο,κυνικο,ακραιο πολλες φορες αλλα ειναι ενα ειδος αμυνας,χαλαρωσης και οσο και αν σας ακουγετε παραξενο συμπαραστασης του ενος στον αλλο.
Οπως καταλαβατε ειμαι παντρεμενος εδω και 5 χρονια.Ειμαι 34 και ναι ειχα και στο παρελθον εξωσυζυγικες σχεσεις.Κατ'ακριβεια μολις 3 εκ των οποιων η μια ηταν της μιας βραδιας.Δεν πολλυψαχνομαι,βλεπωντας και τι εχουν τραβηξει γνωστοι με εξωσυζυγικες σχεσεις,γαμους που εχουν διαλυθει κτλ.Και με εμενα ισχυουν τα γνωστα:Αγαπω την γυναικα μου,δεν θελω να την χασω κτλ.Επισης ποτε μου δεν ενιωσα αυτο που λενε 'κεραυνοβολος ερωτας'.Ειχα αρκετες σχεσεις στην ζωη μου,σε αρκετες επισης ενιωσα ερωτευμενος αλλα μετα απο ενα σχετικο χρονικο διαστημα που ηξερα ή ειχα σχεση με την εκαστοτε κοπελα.Καπως ετσι κατεληξα στο γαμο με την νυν συμβια μου.Βγαινω αρκετα συχνα εξω με φιλους χωρις τις γυναικες μας.Παντα αυτο που λενε παιχνιδι με αλλες γυναικες,και συχνα περιστασιακες γνωριμιες οπως γινεται σε ενα bar ή club με δυνατη μουσικη,αλκοολ και προθυμους ανθρωπους να φλερταρουν.Εχω καταληξει με τηλεφωνα γυναικων τα οποια συνηθως δεν χρησιμοποιω και καταφερνω να επιβαλλω στον εαυτο να τα διαγραφει απο την μνημη του κινητου πριν κανει την κληση.Και ειναι και ενα απο τα υπερ του χαρακτηρα μου-οπως ηλιθιωδως πιστευα-οτι δηλαδη ξερω τα ορια και δεν τα ξεπερνω.Ακομα και στις εξωσυζυγικες σχεσεις εθετα τερμα την καταλληλη στιγμη χωρις να με επηρεασει ψυχολογικα αυτο καθολου.
Ολα ωραια μεχρι την προηγουμενη Παρασκευη.Ειμασταν με 2 συναδελφους σε ενα club και ο ενας εκ των φιλων μου μου επιστησε την προσοχη σε μια νεαρη γυναικα που συμφωνα με τα λεγομενα του με "επαιζε".Την κοιταξα και κολλησα.Δεν ηταν οτι ειναι τοσο ομορφη(αν και ειναι αρκετα),δεν ηταν το ντυσιμο της ή το σωμα της,τα ματια της ή το χαμογελο της.Ηταν απεριγραπτο.Κατι σαν αυρα.Τελικα γνωριστηκαμε με εμενα να συμπεριφερομαι σαν αμηχανος 16χρονος(αν και οι 16χρονοι μονο αμηχανοι δεν ειναι)και το ιδιο και αυτη αν και 31 Μαιων.Ολο ανευ λογω χαμογελα και γελακια.Τα γνωστα.Καταληξαμε να μιλαμε ολη την νυχτα,στο αυτοκινητο μου.Καλυνυχτηστηκαμε με ενα φιλι.Να μην το παρακουραζω,ολοκληρωσαμε τις σχεσεις μας δυο μερες μετα την γνωριμια μας.Εκτοτε ειμαι χαλια και δινω μια πρωτης ταξης ευκαιρια για ρεβανς στον ερωτυχτυπημενο κολλητο μου.Ειναι δυνατον να μου συμβαινει αυτο σε εμενα;Ειναι ενθουσιασμος;Ειναι αυτο που λενε-και κοροιδευα μεχρι σημερα-ο μοναδικος και αληθινος ερωτας της ζωης μου;Ειναι ολα αυτα απλως-pardon my french-μ....ιες;Τελικα υπαρχει love at 1st sight;Δεν θα αναλυσω τα συμπτωματα καθως ολοι τα ξερετε.Το προβλημα ειναι οτι αγαπω την γυναικα μου.Δεν περασε ποτε απο μυαλο μου να την αφησω.Ομως δεν αντεχω λεπτο μακρυα απο την αλλη.Το χειροτερο,νομιζει οτι ειμαι ελευθερος.Σαν καλη κοτα που ειμαι-εγινα δηλαδη- δεν της ειπα οτι ειμαι παντρεμενος ξερωντας πως αν το πω θα την χασω.Τι να κανω;

Dardana

# 2 στις 28/11/2005
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651
O κεραυνοβολος ερωτας υπαρχει οντως, μπορουμε να στο επιβεβαιωσουμε οσοι κεραυνοπληκτοι.
Κριμα ομως που επρεπε να τον βιωσεις μετα τον γαμο σου!

Οσον αφορα την ερωμενη σου, θεωρω επικινδυνο αλλα και αδικο να συνεχισεις να της κρυβεις το γεγονος οτι εισαι παντρεμενος.
Οχι βεβαια οτι ειναι δικαιο να εχεις εξωσυζυγικη σχεση... Σε πεντε χρονια γαμου, εκανες τρεις εξωγαμες σχεσεις. Μηπως δεν επρεπε να εισαι καν παντρεμενος;;;

Κι αφου ρωτας την γνωμη μας, προσπαθησε να ξεφυγεις λιγο απο τον κλοιο του εγωισμου σου..ουτε σε σενα κανει καλο, ουτε στους αλλους.
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

# 3 στις 28/11/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Προ 2μηνου μία απο τις καλυτερες φιλες μου και συναδελφος εκανε μια εξωσυζυγικη σχεση που της δημιουργησε αρκετα προβληματα.
Οχι τοσο με την οικοεγενεια του οσο ψυχολογικα. Κοινως κολλησε με τον άντρα που αποτελεσε το αντικειμενο του ποθου της για δυο μηνες τωρα. Της συμπαρασταθηκα,της εκανα πλατες με κινδυνο να βρεθω και εγω μπλεγμενη καθως οι άντρες μας ειναι φίλοι και οτι κανει τελως παντων μία καλή φίλη σε τετοιες περιπτωσεις.

Αλλα κυριως την δουλευα.Επεφτε πολλυ δουλεμα και γελιο.Και για να εξηγηθω,ειμαστε κολλητές και συναδελφοι εδω και 12 χρονια οποτε δεν παρεξηγιομαστε με τιποτα και στις δυσκολες στιγμες αντιμετωπιζουμε τα παντα με χιουμορ,σκληρο,κυνικο,ακραιο πολλες φορες αλλα ειναι ενα ειδος αμυνας,χαλαρωσης και οσο και αν σας ακουγετε παραξενο συμπαραστασης της μιας στην άλλη.

Οπως καταλαβατε ειμαι παντρεμενη εδω και 5 χρονια.Ειμαι 34 και ναι ειχα και στο παρελθον εξωσυζυγικες σχεσεις. Κατ'ακριβεια μολις 3 εκ των οποιων η μια ηταν της μιας βραδιας. Δεν πολλυψαχνομαι,βλεπωντας και τι εχουν τραβηξει γνωστές με εξωσυζυγικες σχεσεις,γαμους που εχουν διαλυθει κτλ.

Και με εμενα ισχυουν τα γνωστα:Αγαπω τον άντρα μου,δεν θελω να τον χασω κτλ. Επισης ποτε μου δεν ενιωσα αυτο που λενε 'κεραυνοβολος ερωτας'.Ειχα αρκετες σχεσεις στην ζωη μου,σε αρκετες επισης ενιωσα ερωτευμενη αλλα μετα απο ενα σχετικο χρονικο διαστημα που ηξερα ή ειχα σχεση με τον εκάστοτε άντρα. Καπως ετσι κατεληξα στο γαμο με τον νυν συζυγό μου.

Βγαινω αρκετα συχνα εξω με φίλες χωρις τους άντρες μας.Παντα αυτο που λενε παιχνιδι με άλλους άντρες,και συχνα περιστασιακες γνωριμιες οπως γινεται σε ενα bar ή club με δυνατη μουσικη,αλκοολ και προθυμους ανθρωπους να φλερταρουν.Εχω καταληξει με τηλεφωνα αντρών τα οποια συνηθως δεν χρησιμοποιω και καταφερνω να επιβαλλω στον εαυτο να τα διαγραφει απο την μνημη του κινητου πριν κανει την κληση.
Και ειναι και ενα απο τα υπερ του χαρακτηρα μου-οπως ηλιθιωδως πιστευα-οτι δηλαδη ξερω τα ορια και δεν τα ξεπερνω.Ακομα και στις εξωσυζυγικες σχεσεις εθετα τερμα την καταλληλη στιγμη χωρις να με επηρεασει ψυχολογικα αυτο καθολου.
Ολα ωραια μεχρι την προηγουμενη Παρασκευη.Ειμασταν με 2 συναδελφους σε ενα club και η μία εκ των φιλων μου μου επιστησε την προσοχη σε ένα νεαρό άντρα που συμφωνα με τα λεγομενα του με "επαιζε".Τον κοιταξα και κολλησα. Δεν ηταν οτι ειναι τοσο όμορφος (αν και ειναι αρκετα),δεν ηταν το ντυσιμο του ή το σωμα του, τα ματια του ή το χαμογελο του. Ηταν απεριγραπτο.Κατι σαν αυρα.Τελικα γνωριστηκαμε με εμενα να συμπεριφερομαι σαν αμηχανη 16χρονη και το ιδιο και αυτός αν και 31 Μαιων.Ολο ανευ λογω χαμογελα και γελακια.Τα γνωστα.Καταληξαμε να μιλαμε ολη την νυχτα,στο αυτοκινητο μου.Καλυνυχτηστηκαμε με ενα φιλι.Να μην το παρακουραζω,ολοκληρωσαμε τις σχεσεις μας δυο μερες μετα την γνωριμια μας.Εκτοτε ειμαι χαλια και δινω μια πρωτης ταξης ευκαιρια για ρεβανς στην ερωτυχτυπημενη κολλητή μου.

Ειναι δυνατον να μου συμβαινει αυτο σε εμενα;Ειναι ενθουσιασμος;Ειναι αυτο που λενε-και κοροιδευα μεχρι σημερα-ο μοναδικος και αληθινος ερωτας της ζωης μου;Ειναι ολα αυτα απλως-pardon my french-μ....ιες;Τελικα υπαρχει love at 1st sight;Δεν θα αναλυσω τα συμπτωματα καθως ολοι τα ξερετε.

Το προβλημα ειναι οτι αγαπω τον άντρα μου.Δεν περασε ποτε απο μυαλο μου να τον αφησω.Ομως δεν αντεχω λεπτο μακρυα απο τον άλλο.Το χειροτερο,νομιζει οτι ειμαι ελευθερη. Σαν καλη κοτα που ειμαι-εγινα δηλαδη- δεν του ειπα οτι ειμαι παντρεμενη ξερωντας πως αν το πω θα τον χασω.Τι να κανω;
Η γυναίκα του dimitris762

(και για την αντιγραφή, ΜΑΝΙΝΑ)

observer1

# 4 στις 28/11/2005
author
Ανδρας / 51 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Καλλιθέα
Θέματα: 74
Απαντήσεις: 3.742
ΜΑΝΙΝΑ έγραψες
Οντως η εκδοχή σου είναι αντριχιαστική

Υ.Γ.Σιγά μην το άφηνες να πέσει κάτω
Πάλι καλά που υπάρχουν αυτές οι εκπομπές μαγειρικής και παίρνουμε καμιά ιδέα για κανένα νέο τατουάζ.

# 5 στις 28/11/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Γιατί βρε παιδι μου οι αντρες και οι γυναικες να ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ πιστοι/ες στο γαμο τους!!!!! Ε??????? Αυτο δεν μπορεσα ΠΟΤΕ μου να το καταλαβω και ούτε θα το καταλαβω ποτε πιστεύω!!!!

Τοτε γιατι να παντρευομαστε δεν μου λετε?????

dimitris762

# 6 στις 28/11/2005
author
Ανδρας / 51 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 5
H εκδοχη των οσων εγραψα γραμμενα απο την συζυγο μου,ηταν αν μη τι αλλο διασκεδαστικη,κριμα που δεν ξερει να διαβαζει Ελληνικα
Τελικα μαλλον θα σταθω στο υψος των περιστασεων.Δυσκολο αλλα κανενας δεν ειπε οτι η ζωη ειναι ευκολη(φιλοσοφικα crap).
Τελικα ισχυει αυτο που εγραψε η φιλη.Αν ειναι οντως love at 1st sight κριμα που ηρθε τωρα.Θα επιβιωσουμε,δεν γινεται αλλιως.

# 7 στις 29/11/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by jigglypuff
Γιατί βρε παιδι μου οι αντρες και οι γυναικες να ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ πιστοι/ες στο γαμο τους!!!!! Ε??????? Αυτο δεν μπορεσα ΠΟΤΕ μου να το καταλαβω και ούτε θα το καταλαβω ποτε πιστεύω!!!!

Τοτε γιατι να παντρευομαστε δεν μου λετε?????

Γράψε 100 φορές « αυτό το παιχνίδι είναι δικό μου, αλλά θέλω και το δικό σου πιο πολύ» και ξαναέλα..

# 8 στις 29/11/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by kodikas
Γράψε 100 φορές « αυτό το παιχνίδι είναι δικό μου, αλλά θέλω και το δικό σου πιο πολύ» και ξαναέλα..

Εγω καλε μου φιλε Kodikas παντα στις σχέσεις μου ημουνα Πιστη και Αφοσιωμένη στους συντρόφους μου και πιστεύω πως θα ειμαι πιστή ΚΑΙ στον γαμο μου, στην οικογένεια που θα δημιουργήσω με τον ανθρωπο που θα ΜΆΓΑΠΑΕΙ, θα με ΕΚΤΙΜΑ και θα ΣΕΒΕΤΑΙ την γυναικα που θα αποφασίσει να ΖΗΣΕΙ μια ολόκληρη ζωη μαζι της!!!

Εαν καποιοι αντρες ΔΕΝ αντέχουν να μενουν με ΜΙΑ μονο γυναικα, ΤΟΤΕ ας ΜΗΝ παντρευονται και να πικρένουν καποιες αθώες ψυχές, το ιδιο ισχυει και για εμας τις γυναικες!!!!!!

Οποτε ας αφήσουν καποιοι και καποιες παντρεμενες στην ακρη τα..."ξένα παιχνιδια" και ας κανουν παιχνιδι με το...νόμιμο!!!!!

Αυτη ειναι η ταπεινή μου γνωμή!!!

Ευχαριστώ πολυ!!!

dylanthomas

# 9 στις 29/11/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Αυτό που οφείλεις στον εαυτό σου και στους γύρω σου, είναι η ειλικρίνεια. Πες της πως είσαι παντρεμένος και δε θέλεις να χωρίσεις. Εξ άλλου υπάρχουν και γυναίκες (βλέπε άρθρο σχετικό, ποιός από τους τρείς φταίει) που δε θέλουν τίποτα άλλο από το να παιρνούν καλά.
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε