Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Αυτος που φεύγει απο μια σχέση ...σύντομα ξαναγυρνάει?

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

dvexp

# 1 στις 7/6/2003
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2
'Aρεσαν+: 0%

Αυτος που φεύγει απο μια σχέση ...σύντομα ξαναγυρνάει?

Ειναι Μαθηματικα βέβαιο οτι αυτος που φεύγει απο μια σχέση ...σύντομα ξαναγυρνάει?
δβεχπ ς.α. διγιταλ βιδεο εχπεριενψε

blur_28

# 2 στις 7/6/2003
author
Ανδρας / 48 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Αρτέμιδα
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 197

'Μαθηματικό'...φτύσημο!

Tώρα....γιατί το βάζεις αυτό το 'Μαθηματικό' θέμα; Μήπως ελπίζεις ότι θα ξαναγυρίσει το πρόσωπο στην αγκαλιά σου;

Η πρώην μου ξαναγύρισε μία φορά.....και την 'έφτυσα'!

Αν ξαναγυρίσει και δεύτερη.....δεν ξέρω!

Αυτό που ξέρω όμως είναι......ότι θα τη φτύσω ξανά!!!!!

# 3 στις 7/6/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Είναι τριγωνομετρικά!! βέβαιο, πως αυτός που σύντομα ξαναγυρνάει, σύντομα θα ξαναφύγει.

# 4 στις 7/6/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Είναι αποδεδειγμένο από τη ζωή, αυτός που φεύγει, ξαναγυρνάει και ξαναφεύγει...δεν ξέρει τι θέλει...κι αφήνει πάντα ερείπια.....

# 5 στις 7/6/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Τα μαθηματικα εκτος σχεσεων!!!

Ειναι σαν να λεμε, "ενα και ενα κανουν δυο"!
Οποιος κλεισει πισω του την πορτα,μονο για μπελα θα την ξαναανοιξει.
Τιποτα λοιπον δεν ειναι μαθηματικα αποδεδειγμενο, και η πραξη της ζωης μας λεει οτι "ετσι και φυγεις,δεν υπαρχει λογος γυρισμου".
Το πηγαινε ελα σε μια σχεση, μπορει να ειναι ενδεδειγμενο για οτιδηποτε αλλο,εκτος απο την αναθερμανση της!
Μαλιστα θα ελεγα οτι αποτελει παραδειγμα προς αποφυγην του ιδιου λαθους!
Αυτη ειναι η αποψη μου.

# 6 στις 9/6/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Για άλλη μια φορά...

Συμφωνώ με τον Νίκο...

Αυτό το πήγαινε-έλα είναι επαναλαμβανόμενο και κουραστικό.
Γι' αυτό καλύτερα το τέλος να είναι οριστικό.

(Ωχ, χωρίς να το θέλω έκανα στοιχάκι! Καλό, ε

conscientious

# 7 στις 10/6/2003
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 111

Παράθεση:
Originally posted by dvexp

Einai......alla eiani k ma8hmatikws bebaion oti grhgora ksanafeygei......
Τα ωραιότερα λόγια μίας αγάπης κρύβονται πίσω από τη σιωπή ενός βλέμματος! Ότι δεν ακούγεται δε σημαίνει ότι δεν υπάρχει.

paros1999

# 8 στις 10/6/2003
author
Γυναίκα / 46 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 23
Δεν ξέρω αν θα γυρίσει σύντομα, αλλά κάποια στιγμή θα ξαναγυρίσει, (γιατί θα αρχίσει να αναπολεί κάποιες στιγμές με τον/την σύντροφό του)... Αλλά δεν ξέρουμε σε τι φάση θα βρίσκεται τη συγκεκριμένη χρονική περίοδο... Δηλαδή θα γυρίσει για να "παίξει" μαζί μας ξανά ή θα γυρίσει γιατί θα αρχίζει να αναθεωρεί κάποια πράγματα; Αυτό ο χρόνος θα το δείξει... γιατί η ζωή απο μόνη της είναι πολύ παράξενη...

dakri

# 9 στις 14/6/2003
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη
Ν. Κιλκίς / Κιλκίς
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 22

Ας το δουμε ...

Αισιοδοξα...
Μπορει να μας αγαπαει..
Αλλα ισως η συμπεριφορα μας καποιες στιγμες την(τον) διωχνει,
Με απογοητευση φευγει...
Με αγαπη και προσδοκια ...ξαναγυρνα
Μπορει το κλειδι,
Για να μεινει διπλα μας... Να το κραταμε εμεις στο χερι ...
Λιγο γυρισμα-αλλη θεση ισως θελει

santal

# 10 στις 14/6/2003
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Νίκαια
Απαντήσεις: 40
Ποτέ δεν μπορούμε να είμαστε απόλυτοι...Μπορεί να γυρίσει,μπορεί όχι,μπορεί να ξαναφύγει,μπορεί όχι...Το τι θα γίνει εξαρτάται από πολλές παραμέτρους και σε κάθε περίπτωση το αποτέλεσμα θα είναι διαφορετικό...
Φιλικά....

evans

# 11 στις 14/6/2003
author
Ανδρας / 57 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 75
Απαντήσεις: 3.828
ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΣΟ ΚΑΛΟ ΗΤΑΝ ΤΟ ΤΟΠΟΘΕΤΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΝΑΛΟΓΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ Η ΣΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ .
ΑΝ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΣΤΗ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ ΣΟΥ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΜΗΝ ΤΟ ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟ ΣΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ......

santal

# 12 στις 15/6/2003
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Νίκαια
Απαντήσεις: 40

Παράθεση:
Originally posted by evans
ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΣΟ ΚΑΛΟ ΗΤΑΝ ΤΟ ΤΟΠΟΘΕΤΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΝΑΛΟΓΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ Η ΣΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ .
ΑΝ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΣΤΗ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ ΣΟΥ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΜΗΝ ΤΟ ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟ ΣΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ......

Αγαπητέ Evans δεν σου έχει τύχει να διαβάσεις για δεύτερη φορά ένα βιβλίο και να ανακαλύψεις πληροφορίες που την πρώτη φορά δεν πρόσεξες ή δεν έδωσες την πρέπουσα σημασία?Εγώ πολλές φορές όσο προσεκτικά και αν διάβασα ένα βιβλίο το ξαναδιαβάζω σκοπίμως για να εμβαθύνω περισσότερο(και να είσαι σίγουρος ότι μετά το εκτιμώ περισσότερο)...Φυσικά εξαρτάται από το είδος του βιβλίου κάποια δεν αξίζουν να διαβαστούν για δεύτερη φορα..
Φιλικά..

trelopapitsa

# 13 στις 17/6/2003
author
Γυναίκα / 43 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Κηφισιά
Απαντήσεις: 17
Φίλε μου Santal το τοποθέτησες πολύ σωστά θα έλεγα.. νομίζω πως ηταν μια απο τις καλύτερες απαντήσεις με τη βοήθεια του Evans. Νομίζω επίσης πως τα πάντα εξαρτώνται απο το λόγο χωρισμού.. και απο το τι νιώθει ο ενας για τον αλλο.. καθώς και απο το διάστημα που ειναι μαζί. Εγώ ας πούμε μόλις χώρισα απο μια σχέση που ειχε το σύνδρομο της παθολογικής ζήλιας και της μη εμπιστοσύνης του συντρόφου μου προς εμένα χωρίς στην πραγματικότητα να ισχύει αυτο. Προσπάθησε να με πείσει πως αυτο θα άλλαζε.. όμως μετά απο κάποιες ευκαιρίες που του έδωσα είδα πως δεν πρόκειται να αλλάξει.. ο κόσμος να χαλάσει! Υποτίθεται πως με αγαπάει τρελά (απο τα λεγομενά του τουλάχιστον). Και σας ερωτώ.. αν αγαπάς.. αληθινά όμως.. θα έκανες οτι ήταν δυνατόν για να πληγώσεις τον άνθρωπό σου??? Μα είναι δυνατόν? Σε αυτην την περίπτωση.. πήρα την απόφαση.. και δεν ξαναγυρίζω!!

tabula_rasa

# 14 στις 17/6/2003
author
Ανδρας / 48 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 60
Απαντήσεις: 384

αντε γεια καλλιτερα...

Giati na to doume romantika kai omorfa san biblio pou exei kati kainourio na sou dwsei?

Mhpws moiazei pio poly me xanazestameno faghto , xwris threptikes ousies , oute kan geysh?

kai as ginoume ligo realistes, logoi gia xwrismo yphrxan sto parelthon... Gia kapoio logo xwrisame. Swsta?

Apla oso pairnaei o kairos toso exidanikeyoume ta pragmata... Ta problhmata omws den feygoun, molis aggixoume th sxesh pali tha thimithoume ti bromage...

" Ta sk... oso ta anakateyeis toso brwmane"

Sygnomh gia ton kinismo mou, alla yparxoun kai alla pio adiabasta biblia ekei exw , pou exoun pio poly endiaferon...

An kati espase den xanakollaei.

To "ante geia" to xerete...?

Den tha ginw to sosibiaki kanenos , na me bgazei apo to syrtari opote exei monaxies ....
Efyge?

h porta ekleise.-

yanni

# 15 στις 20/6/2003
author
Ανδρας / 51 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Βύρωνας
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 6
Παιδιά,
αν ραγίσει το γυαλί δεν ξανακολλάει.
Τέλος

d1mi1tr1s

# 16 στις 27/2/2004
author
Ανδρας / 49 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Απαντήσεις: 5

Παράθεση:
originally posted by santal

Παράθεση:
originally posted by evans
διαβαζεις ενα βιβλιο το τελειωνεις και απο το ποσο καλο ηταν το τοποθετεις στην αναλογη θεση του στην βιβλιοθηκη η στα σκουπιδια .
αν καταληξει στη βιβλιοθηκη σου καλο ειναι μην το ξαναδιαβασεις ισως να μη σου αρεσει και να καταληξει κι αυτο στα σκουπιδια ......

Αγαπητέ evans δεν σου έχει τύχει να διαβάσεις για δεύτερη φορά ένα βιβλίο και να ανακαλύψεις πληροφορίες που την πρώτη φορά δεν πρόσεξες ή δεν έδωσες την πρέπουσα σημασία?εγώ πολλές φορές όσο προσεκτικά και αν διάβασα ένα βιβλίο το ξαναδιαβάζω σκοπίμως για να εμβαθύνω περισσότερο(και να είσαι σίγουρος ότι μετά το εκτιμώ περισσότερο)...φυσικά εξαρτάται από το είδος του βιβλίου κάποια δεν αξίζουν να διαβαστούν για δεύτερη φορα..
Φιλικά..

Ομως μπορει να το ξαναδιαβασεις και να δεις και να κατανοησεις καλυτερα πραγματα που σου ξεγυγαν στο πρωτο διαβασμα.
Φιλικα
Dimitris
δ1μι1τρ1σ

womanbi

# 17 στις 28/2/2004
author
Γυναίκα / 42 / Σε σχέση
Ελλάδα
Απαντήσεις: 332
Η μη σιγουριά ή ο φόβος που υπάρχει κάνει τους άλλους να ξαναγυρίζουν πίσω !!!Γιατί από την στιγμή που έφυγε κάτι δεν του πήγαινε καλά στην σχέση του !!!Η ανασφάλεια όμως που νοιώθει με το να μείνει μόνος του/η ή με το να αρχίσει πάλι από την αρχή το «ψάξιμο» τον κάνει και ξαναγυρνάει στο «σίγουρο» μέχρι που ξαναβλέπει τους λόγους για τους οποίους είχε φύγει και ξαναφεύγει !!!Και αυτό καταλήγει σε ένα ψυχοφθόρο παιχνίδι και για τους δύο μέχρι να έρθει το οριστικό τέλος και θα αγγίξουν και οι δύο τον λεγόμενο «πάτο»
Ζω αρα υπαρχω!!!Αλλα αφου εσυ εισαι η πνοη μου...πως αντεχω???

-cat-

# 18 στις 28/2/2004
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Απαντήσεις: 6
Προτιμοτερο ειναι αμα σταματας κατι να το κοβεις μαχαιρι.....η επιστροφη σε κατι παλιο μαλλον δεν βγαινει σε καλο τις περισσοτερες φορες......καποιες φορες σε αναγκαζουν καταστασεις να σταματησεις κατι που ισως να ηταν επιτυχημενο αλλα αμα ξαναγυρισεις μαλλον θα το καταστρεψεις ......its my opinion...who knows?
Μετατροπη απο κεφαλαια by moo693
The show must go on

-maria-

# 19 στις 28/2/2004
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 770
Μπορεί και να ξαναγυρίσει ναι....και?
Πάλι το ίδιο όμως θα κάνει ,
θα φύγει ξανά ,
γιατί για να έχει φύγει τη πρώτη φορά αυτό κάτι σημαίνει ,
και αν το μετάνιωσε και γύρισε ....
αυτό το κάτι που τον έκανε να φύγει τη πρώτη φορά .... έχει αλλάξει και θα τον κρατήσει να μη φύγει ξανά ?
Δύσκολο !

blossom

# 20 στις 28/2/2004
author
Γυναίκα / 48 / Παντρεμένη
Ν. Κορινθίας / Ξυλόκαστρο
Θέματα: 13
Απαντήσεις: 766

Παράθεση:
originally posted by dakri
Αισιοδοξα...
Μπορει να μας αγαπαει..
Αλλα ισως η συμπεριφορα μας καποιες στιγμες την(τον) διωχνει,
Με απογοητευση φευγει...
Με αγαπη και προσδοκια ...ξαναγυρνα
Μπορει το κλειδι,
Για να μεινει διπλα μας... Να το κραταμε εμεις στο χερι ...
Λιγο γυρισμα-αλλη θεση ισως θελει

Η συμπεριφορά μας είναι ανάλογη με τον χαρακτήρα μας. Αν έφυγε εξαιτίας της συμπεριφοράς μας σημαίνει ότι έφυγε εξαιτίας του χαρακτήρα μας.
Αν αλλάξουμε-διορθούμε θα είναι παροδικό. Ο χαρακτήρας δεν αλλάζει οπότε αν ξαναγυρίσει κάποια στιγμή θα ξαναφύγει γιατί εμείς θα κουραστούμε και θα ξαναγίνουμε ο παλαιός εαυτός μας.
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε