Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

πνευματική πρόκληση

Σελίδα : 1

nick1971

# 1 στις 7/1/2006
author
Ανδρας / 51 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

πνευματική πρόκληση

ειμαι 34χρονών και ειχα 8μήνες σχέση με μια κοπέλα 27χρονών. αν και αυτή απο την αρχή μου ειπε οτι ειναι σε μια φάση της ζωής της που δεν θέλει "κάτι σοβαρό" εγω το πάλεψα απο την πρώτη στιγμή γιατί μού είχε κάνει "κλικ" και ήθελα να την κερδίσω κάτι το οποίο κατάφερα μετά απο 2 περίπου μήνες. περάσαμε μαζί 4-5μήνες το καλοκαίρι πολύ ωραία και πίστευα οτι ειχε μπεί το νερό στ'αυλάκι που λέμε. οτι παρά την αρχίκή άρνηση και και το "τείχος" που μου έβαζε κατάφερα να την πλησιάσω και συναισθηματικά.
δυστυχώς το τελευταίο περίπου δίμηνο αρχισε να απομακρύνεται, να βλεπόμαστε πολύ αραιά, να μην υπάρχει σεξουαλική επαφή και τελος πάντων δεν ηταν ιδιαιτερα θερμη μαζι μου. το δικαιολόγησε οτι περνάει μια περίοδο εντονης πίεσης στην δουλειά της μαζί με καποια προσωπικά, γυναικολογικά, οικογενειακά προβλήματα. Εγω απο την μεριά μου απλα έκανα υπομονη χωρίς να την πιέζω (κάτι που ούτως η άλλως απο την αρχή δεν έκανα) αφήνονας της τον χώρο και το χρόνο της πιστεύοντας οτι ηταν παροδικό. το αποτέλεσμα είναι οτι χθές συγκεκριμένα μου ζήτησε να χωρίσουμε λέγοντας μου οτι παρόλες τις προσπάθειες που έκανε δεν κατάφερε να με ερωτευθεί, με βλέπει πια σαν ενα πολύ καλό της φίλο, δίοτι δεν την "προκαλώ" πνευματικά και οι καθημερινές συζήτήσεις μας φτάνουν σε ενα ορισμένο σημείο ρούτίνας, χωρίς κάτι διαφορετικό και ενδιαφέρον που να την "προκαλεί". Το ζήτημα είναι οτι εγώ αφέθηκα σ'αυτο το διάστημα που ειμασταν μαζί, ενω αυτή όχι, και την ερωτεύθηκα κάτι το οποίο βεβαίως της το είπα χτες δίοτι περίμενα μήπως και ανοιγόταν αισθηματικά και εξέφραζε τα συναισθήματα της για μένα.
Την θέλω πάρα πολύ και θέλω να την ξανακερδίσω.
Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει?
Ευχαριστώ

lin26

# 2 στις 9/1/2006
author
Γυναίκα gay / 41 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 6
Η δική μου άποψη είναι οτι μπορεί πραγματικά να προσπάθησε να σε ερωτευθεί και να είναι μαζί σου. Το οτι οι συζητήσεις σας έφτασαν σε ένα επίπεδο ρουτίνας από τη μια είναι λογικό γιατί λίγο πολύ κάποια στιγμή έτσι γίνεται από την άλλη δεν είναι λόγος χωρισμού γιατί πιστεύω ότι στο χέρι σας ήταν να έχετε πιο ουσιαστικές συζητήσεις. Αν όμως την ήθελε τη σχέση πραγματικά δεν θα σε χώριζε αλλά θα προσπαθούσε επι της ουσίας να αλλάξει αυτά που δεν της άρεσαν. Για μένα ακόμα και ο ιδανικός σύντροφος να ήσουνα και σε όλα αψογος πάλι θα σε χώριζε. Οτι και να κάνεις ή να έκανες τα ίδα αποτελέσματα θα είχες γιατί εκείνη απο την αρχή δεν ήθελε σοβαρή σχέση. Προσπαθησε να συνεχισεις και να την ξεπεράσεις. Θα είναι δύσκολο γιατί είσαι ερωτευμένος αλλά θα περάσει. Καλή χρονιά! Ίσως κάποια στιγμή καταλάβει το λάθος της αλλά ωστόσο εσύ να έχεις βρει την γυναίκα που να εκτιμήσει όλα όσα δίνεις και το πόσο μπορείς να αγαπήσεις! Σου εύχομαι να αγαπηθείς και να έχεις ξεπεράσει τα αισθήματα που νιώθεις τώρα ώστε να έχεις μια σχέση βασισμένη στην αμοιβαιότητα. Φιλιά

# 3 στις 9/1/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Όταν δεν υπάρχουν μεταξύ σας ουσιαστικά σημεία επαφής τότε δεν θα καταφέρετε ποτέ οι δυο σας να είστε πραγματικά ευτυχισμένοι. Η δήλωση της απ'την αρχή ότι δεν ήθελε κάτι σοβαρό σε έκανε να προσπαθείς για κάτι που ήξερες ότι δεν μπορούσες να έχεις. Μπορεί να είδες σ'αυτήν την κατάλληλη σύντροφο αλλά μάλλον την εξειδανίκευσες. Τις περισσότερες φορές η άρνηση και η απουσία αυξάνουν τον έρωτα. Μήπως τελικά το ανεκπλήρωτο είναι αυτό που σε πονάει περισσότερο;

elena0

# 4 στις 11/1/2006
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 11
Ο ΧΩΡΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΦΑΤΟΣ, ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΑΘΑΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. Η ΑΠΟΥΣΙΑ Η Η ΧΛΙΑΡΟΤΗΤΑ ΣΤΟΝ ΕΡΩΤΑ, ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΙ. ΟΤΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΔΕΝ ΞΕΚΟΛΛΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟΥ. ΣΩΣΤΑ; ΑΣΤΟ ΟΜΩΣ ΑΥΤΟ. ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ, ΕΓΙΝΕ. ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΠΕΡΙΣΩΣΕΙΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ. ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΗ ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΜΑΣ ΠΙΕΖΕΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ. ΕΝΤΑΤΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΟ ΣΤΟΧΑΣΜΟ; ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΚΑΚΟ, ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΧΑΣΙΜΟ. ΜΑΛΛΟΝ ΝΑ ΜΗ ΣΗΚΩΝΕΙΣ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ Η ΤΟ ΣΤΑΘΕΡΟ ΟΤΑΝ ΘΑ ΣΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΓΙΑ ΜΙΑ, ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ, ΣΟΥ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΚΑΙ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ. ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΤΗΛ. ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΣΧΕΤΟ. ΜΗ ΜΑΣΗΣΕΙΣ. ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ, ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΙ Η ΩΡΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΡΙΞΤΟ ΕΞΩ. ΒΡΕΣ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΦΙΛΟ ΝΑ ΖΑΛΙΣΕΙΣ ΚΤΛ. ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ.

BIBOYLA

# 5 στις 12/1/2006
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Περιστέρι
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 53
απο την αρχη σου ειχε πει οτι δεν ηθελε σοβαρο δεσμο γιαυτο τα περασε καλα μαζι σου οσο υπηρχε ενθουσιαμος και οταν η σχεση αρχισε να γινεται ρουτινα σου ειπε να χωρησετε. εγω θα ελεγα να μην κανεις καμια κινηση για να τη ξανακερδισεις. μη ριξεις τον εγωισμο σου και την παιρνεις τηλεφωνα η προσπαθησεις να τη βρεις. αν και ενα καλο κολπο θα ηταν να σε δει καπου με καποια αλλη. εκει αν ζηλευε μπορει να καταλαβαινε τι αισθανεται για σενα. να θυμασαι κατι: δεν αξιζει ποτε να πληγωνουμε τον εαυτο μας και στεναχωριομαστε για αλλους!αν αξιζε πραγματικα να εισασταν μαζι θα ησασταν. ελπιζω να σε βοηθησα
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε