Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ανταλλαγή Eρωτικών συντρόφων.

Σελίδα : 1

koyrsaros

# 1 στις 16/6/2003
author
Ανδρας / 58 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Καλαμαριά
Θέματα: 226
Απαντήσεις: 1.831
'Aρεσαν+: 0%

Ανταλλαγή ερωτικών συντρόφων.

Η τεχνολογία έχει προσφέρει πολλά θετικά αλλά και αρνητικά στον άνθρωπο και δεν θα κρίνει κάποιος σωστά αν δεν είναι πλήρως αντικειμενικός στη σκέψη του. Ένα τελευταίο παράδειγμα είναι και η είδηση (που στο χώρο των χρηστών του διαδικτύου ήταν λίγο πολύ γνωστή) για τη μεγάλη απήχηση σε παντρεμένα ζευγάρια (ή και όχι) των αγγελιών ανεύρεσης ερωτικών συντρόφων.

Είναι μία ακόμα περίπτωση εισαγωγής "εθίμων" από το εξωτερικό (κυρίως Η.Π.Α. ,Ολλανδία, Αγγλία, κ.τ.λ) και φυσικά μία κοινωνική παρακμή. Σύμφωνα με τα ποσοστά ενός επίσημου site στην Ελλάδα που ειδικεύεται στις αγγελίες ανεύρεσης συντρόφων ή φιλίας ένα ποσοστό περίπου 5% των αγγελιών αφορά παντρεμένα ζευγάρια (ή ζευγάρια γενικά) που αναζητούν ερωτικούς παρτενέρ είτε άλλα ζευγάρια είτε μόνο μία γυναίκα ή έναν άντρα.

Βέβαια κάποιες περιπτώσεις αναφέρουν ως σκοπό τη φιλία αλλά ελάχιστες ίσως να είναι αληθινές σαν ιδέα.

Πιστεύετε ότι είναι ένας ξεπεσμός της κοινωνίας αλλά και μια αλλοτρίωση της παραδοσιακής οικογένειας ακόμα και των γνωστών εξω-συζυγικών σχέσεων ?

Μήπως μπαίνουμε σε ένα κύκλο ανωμαλίας και διαστροφής με πολλές και απρόβλεπτες συνέπειες ?

# 2 στις 19/6/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Πιστεύω φίλε κουρσάρε πως πιο τραγικό ακόμα είναι το γεγονός, ότι τα νέα ερωτικά γούστα, παρεκτροπές και deviations των Ελλήνων είναι όπως είπες ξενόφερτα.
Υπάρχουν και Ευρωπαϊκά κοινωνικά συστήματα που τα έχουν αποδεχτεί, όχι όμως ξενομανικά εισάγει όπως γίνεται με τους κω...έλληνες του Δ. Σαββόπουλου.
Δεν είμαι θιασώτης των προτιμήσεων αυτών που ισοπεδώνουν κάθε εναπομείνασα κοινωνική ηθική και ατομική αισθητική.
Απλά αν υπήρχε κάποιο επίπεδο παιδείας, πιθανώς το φαινόμενο να μην έπαιρνε τις προκλητικές διαστάσεις του show αναίδειας που μ' εξοργίζει, του πλασαρίσματος του ως must!! σε σημεία που να αισθάνομαι ότι έχω μείνει στην εποχή του Δράμαλη. Ίσως οι ανήσυχοι διεστραμμένοι και πεινασμένοι συμπολίτες να έκαναν τις "δουλειές" τους πιο παστρικά και private, χωρίς να εκβιάζουν ετσιθελικά αποδοχή έως αποθέωσης στην υπηρεσία του σεξοβιτσιοτάχα way of life!!

Υποκρισία, φτώχεια, πείνα....παρακμή.

freebird

# 3 στις 21/6/2003
author
Ανδρας / 66 / Παντρεμένος
Ν. Ηλείας / Πύργος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 56
Συμφωνώ με τον koyrsaros. Πρόκειται για κοινωνικό ξεπεσμό, κατάργηση κάθε ηθικής αξίας ατομικής,συζυγικής,κοινωνικής.Μιλάμε για ΔΙΑΣΤΡΟΦΗ. ΕΛΕΟΣ!!!!

blur_28

# 4 στις 23/6/2003
author
Ανδρας / 49 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Αρτέμιδα
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 197

η 'ελληνική' υποκρισία!

Παράθεση:
Originally posted by koyrsaros
Πιστεύετε ότι είναι ένας ξεπεσμός της κοινωνίας αλλά και μια αλλοτρίωση της παραδοσιακής οικογένειας ακόμα και των γνωστών εξω-συζυγικών σχέσεων ?

Μήπως μπαίνουμε σε ένα κύκλο ανωμαλίας και διαστροφής με πολλές και απρόβλεπτες συνέπειες ?

Πριν πολλά χρόνια είχα διαβάσει το ημερολόγιο της πρωταγωνίστριας της πιο διάσημης τσοντοταινίας: "Το βαθύ λαρύγγι"! Αν δεν κάνω λάθος, λεγότανε Λίντα Λαβλέϊτς! Από τότε.....το όνομα Λίντα μου προκαλεί απίστευτο γέλιο!

Ξεκίναγε το ημερολόγιο με το εξής: "Για μένα η μόνη πρόστυχη λέξη είναι 'σκοτώνω'"!

Το φαινόμενο που συζητάμε, όπως κι άλλα παρόμοια, είναι ίσως ξεπεσμός! Τι πράγματος όμως; Του ηθικού νόμου; Χα χα χα! Ας γελάσουμε ξανά!

Στο εξωτερικό, αυτοί που τα κάνουν.....αν μη τι άλλο, δεν το θεωρούν διαστροφή! Είναι κάτι φυσικό! Και δίνουν την εξής απάντηση: Είναι προτιμότερο να κοροϊδεύω το σύντροφό μου με εξωσυζυγικές, 'παράλληλες' σχέσεις; Γιατί να μην γνωρίζουμε καινούργια πράγματα....μαζί;

Για πια υποκρισία λοιπόν μιλάμε φίλε nicks; Της κάθε κυρίας που ξαφνικά ανακαλύπτει πως της λείπει το πάθος και το κυνηγάει αλλού, κοροϊδεύοντας τον άνδρα της; Ή ο κάθε πορνόγερος που κυνηγάει τα φουστανάκια; Και το χειρότερο! Να ισχυρίζονται πως αγαπούν κιόλας! Πως έτσι η σχέση ανανεώνεται και έρχονται πιο κοντά στο σύντροφό τους! Γίνονται και πιο τρυφεροί για να καλύψουν την απιστία!

Αυτό ήταν, είναι και θα είναι προδοσία! Γιατί γίνεται πίσω απ'την πλάτη! Γιατί 'παίζεις' με την ψυχή του άλλου! Γιατί σκοτώνεις την αγνότητα της αγάπης σου!

Έτσι ίσως 'σκοτώνεις' τον έρωτά σου όταν το τεμαχίζεις και τον μοιράζεσαι με αλλαξοκωλιές! Τουλάχιστον όμως.....δεν φέρεις ευθύνη για την ψυχή του άλλου!

Ας αφήσουμε λοιπόν στην πάντα, τους βαρύγδουπους χαρακτηρισμούς: "ΔΙΑΣΤΡΟΦΗ, ΕΛΕΟΣ" και τον καθένα να αυτοπροσδιορίζεται όπως του καπνίσει!

Εμείς οι Έλληνες.....είμαστε πάντα φιλότιμα και ηθικά παλικάρια για να κατηγορούμε τα ξενόφερτα;

music

# 5 στις 23/6/2003
author
Ανδρας / 56 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηράκλειο
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 8
εισαγώμενος, ξενόφερτος, κύκλος ανωμαλίας και διαστροφής;
Μάλλον δεν έχετε πάει καμιά βόλτα στην Ελληνική επαρχία να δείτε τι συμβαίνει.
Απλώς το internet το κάνει πιο εύκολο και φυσικά πιο ορατό.
Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι που βρίσκεται το πρόβλημα σας.
Θεωρώ ότι είστε απόλυτοι και με τόσο έντονες εκφράσεις αγγίζετε τα όρια του ρατσισμού.
Δεν σας κάλεσε κανένας στην κρεβατοκάμαρα αυτών των ζευγαριών. Ούτε καν τους ξέρετε, ώστε να διαπιστώσετε αν έχουν μια φυσιολογική σχέση ή όχι.
Δεν σας αρέσει κάτι;
Τότε απλώς μην το κάνετε.
Αλλά είναι λάθος να κρίνετε κάποιους άλλους γι΄αυτό. Τη στιγμή μάλιστα που δεν σας ενοχλούνε. Μιλάμε δηλαδή για στοιχειώδη ατομικά δικαιώματα.

φιλικά music.

# 6 στις 23/6/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by music
Αλλά είναι λάθος να κρίνετε κάποιους άλλους γι΄αυτό. Τη στιγμή μάλιστα που δεν σας ενοχλούνε. Μιλάμε δηλαδή για στοιχειώδη ατομικά δικαιώματα.

φιλικά music.

Κάνε μου συνδρομητικό το nitro, βάλε μου ειδική ζώνη διαφημίσεων για το κλικ και τα περιεχόμενά του, κατέβασέ τα από τις βιτρίνες των πεζοδρομίων, φύλαξε το παιδί μου που θα περάσει ακρόαση -μιας και του αρέσει η μουσική- από τα στέκια των κουλτουριάρηδων της ανθρωποφαγίας, κάνε το να καταλάβει το παθητικό μπανιστήρι της προσωπικής του ζωής που του ετοιμάζει ο big brother, πες του να μην τολμήσει και σιμώσει στα raveαδικα των καρχαριών του έκσταση, πες του η Αmerican blond μαμά της γκόμενας του πόσο "διαβασμένη" έχει την κόρη της, και ζήτα μου μετά....φιλικά να μην έχω κανένα πρόβλημα..και μην με ρωτήσεις βέβαια που αποσκοπούν όλα αυτά, ή ποιους δρόμους φωτίζουν?
Αν αυτά είναι τα .....στοιχειώδη ατομικά δικαιώματα....τότε μη μάθω για τα παραμέσα...

Όσο για την ηθική?..για μια ακόμα φορά δεν την αφήνω άμοιρη της αισθητικής.
Υποκρισία? επί 1000 όταν αυτό το καθεστώς πρέπει για μένα και τα παιδιά μου να θεωρείται τρόπος ζωής υπαγορευμένος από υπανθρώπους, αποβράσματα σεξουαλικής χρηστικότητας σαν την "μούργα" του σαπουνόλαδου που πάει να ξεπλύνει την κόπρο της πέψης του χρήματος με σαλάτα το σπέρμα της μεθοδευμένης διαφθοράς.

Στο τσαρδί τους και για πάρτη τους και μόνο λοιπόν, γιατί όχι ρατσιστής θα γίνω, αλλά ελεύθερος σκοπευτής...κι' όποιον πάρει ο χάρος.

webmaster

# 7 στις 24/6/2003
author
Ανδρας / 52 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Δυτική) / Πετρούπολη
Θέματα: 93
Απαντήσεις: 454

Σας παρακαλώ...

... ας κρατήσουμε αυτή την συζήτηση στο επίπεδο ανταλλαγής απόψεων και εμπειριών.

Θα σας παρακαλούσα να αποφύγουμε τις προσωπικές αντιπαραθέσεις και επιθέσεις.

Ήδη διαγράφηκαν δύο σχόλια που έφυγαν από το θέμα και κινήθηκαν σε επίπεδο προσωπικής αντιπαράθεσης

Σας ευχαριστώ

ωωω.σχεσεις.γρ ωευμαστερ

blur_28

# 8 στις 24/6/2003
author
Ανδρας / 49 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Αρτέμιδα
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 197

Παράθεση:
Originally posted by Webmaster
... ας κρατήσουμε αυτή την συζήτηση στο επίπεδο ανταλλαγής απόψεων και εμπειριών.

Θα σας παρακαλούσα να αποφύγουμε τις προσωπικές αντιπαραθέσεις και επιθέσεις.

Ήδη διαγράφηκαν δύο σχόλια που έφυγαν από το θέμα και κινήθηκαν σε επίπεδο προσωπικής αντιπαράθεσης

Σας ευχαριστώ

Διαφωνώ φίλε Webmaster! Αν υπονοείς εμένα......ούτε επιτέθηκα σε κανένα, ούτε αισθάνομαι ότι μου επιτέθηκαν!

Δεν έχω τίποτα να χωρίσω, με τους φίλους koyrasaro, freebird ή nicks! Έδωσα απλά τη δική μου οπτική στο θέμα.....και δεν ξέφυγα καθόλου!

Ο διάλογος πρέπει να έχει ενέργεια! Γιατί μόνο έτσι, ξεφεύγουμε απ'το απρόσωπο και ψυχρό διαδίκτυο και επικοινωνούμε ψυχικά, μαζί!

Αν έχεις άλλη γνώμη......πρέπει να την στηρίξεις με επιχειρήματα!

Καπέλο στη δική μου έκφραση.....δεν δέχομαι, ούτε απ'το Θεό τον ίδιο! Αν δεν σ'αρέσει ο τρόπος μου.....σε παρακαλώ να με διαγράψεις απ'το sxeseis.gr!

Φιλικά!

# 9 στις 24/6/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Aναλαμβάνω να "καθαρίσω" εγώ το τοπίο.
Ο webmaster επενέβη και διέγραψε 1 post του music και την δική μου απάντηση....

evans

# 10 στις 25/6/2003
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 75
Απαντήσεις: 3.828
ΣΤΟ ΣΧΕΣΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ;
ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΣΧΕΣΕΙΣ , ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΥΜΝΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΑΠ' ΑΥΤΟ ΤΟ SITE ΚΑΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΞΕΧΩΡΙΖΟΥΜΕ ΠΡΩΤΑ ΣΑΝ ΖΩΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΑΝ ΑΤΟΜΑ .
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΖΩΑ ΠΟΥ ΜΕΝΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΤΑΙΡΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ .
ΠΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕ Η ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ ΤΟΥ ΔΕΛΦΙΝΙΟΥ ΣΤΟ ΧΑΜΟ ΤΟΥ ΘΗΛΥΚΟΥ ΤΟΥ ;
ΚΑΙ 'ΜΕΙΣ ΕΔΩ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΚΑΤΑΡΕΥΣΗ ΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ ΔΟΜΩΝ , ΗΘΩΝ , ΘΕΣΜΩΝ.
ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΑΡΘΡΟ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΑΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΡΩΤΑΣ (ΤΟ ΜΕΓΙΣΤΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ) ΚΤΗΤΙΚΟΣ .
ΟΣΟΙ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ ΝΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ.
ΤΩΡΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΙΟ ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΕΣ ΚΟΙΝΩΝΙΕΣ ΚΑΝΟΥΝ ΑΛΛΑ...
ΤΟΤΕ ΘΑ ΠΩ ΠΩΣ ΖΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΔΩ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΣΑΜΕ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΚΑΝ ........

raider7

# 11 στις 25/6/2003
author
Ανδρας / 51 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Θέματα: 16
Απαντήσεις: 120
Παιδιά αυτό ίσχυε πάντα...απλά όλα γίνονταν στα κρυφά και μεταξύ φιλικών ή και συγγενικών ζευγαριών!! Ειδικά στην επαρχία γίνονταν ακόμη και την εποχή των παππούδων μας!!! Απλά επειδή ήταν πολύ κλειστή η κοινωνία υπήρχε μια "συνομωσία σιωπής" ανάμεσα στους εμπλεκόμενους! Ενώ τώρα το όλο πράγμα παίρνει δημοσιότητα!
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε