Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Την βίασε μέσω internet !!!

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Alexandros

# 1 στις 31/5/2006
author
Ανδρας / 47 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πετρούπολη
Θέματα: 24
Απαντήσεις: 143
'Aρεσαν+: 0%

Την βίασε μέσω internet !!!

Πρώτο θέμα στους τηλεοπτικού σταθμούς όλης της χώρας!

Και πως να μην είναι άλλωστε! Αν δεν είναι μια ακόμα ξεφωνημένη προγάνδα ενάντια στο 'διαβολικό' internet, σίγουρα είναι μια παγκόσμια τεχνολογική πρωτοπορία!!!

Επειδή είμαι και λίγο της τεχνολογίας, πείτε μου και εμένα του φτωχού πώς ακριβώς γίνεται?

Της έριξε κάποιο virus, trojan, warm etc μέσω tcp/ip στο Pc και εκείνο της όρμηξε; Απέκτησε υπερφυσικές δυνάμεις δονητή το ποντίκι της και της επιτέθηκε; Άρχησε να της κάνει άσεμνες χειρονομίες το πληκτρολόγιο;

Το χάνω λίγο ρε γμτ!

Αααααα να η εξήγηση!
30 χρονος βίασε 17 χρονη στο αυτοκίνητό του σε απόμερη περιοχή!

Καλά και ο βαρύγδουπος τίτλος που κόλλαγε; (απογοήτευση...)

Ααααα να και η άλλη εξήγηση!
Την είχε γνωρίσει μέσω internet!

Αλλά εμένα πάλι ο βάρύγδουπος δεν μου κάθετε!

Κι αν την είχε γνωρίσει χμμμ... από SMS με την υπηρεσία Date me you etc... τι θα λέγανε;

ΒΙΑΣΜΟΣ ΜΕΣΩ SMS (Τέλειο!)

Αν ήταν από αυτά τα χαζοβιόλικα που πέρνουν τυχαία τηλέφωνα;

ΒΙΑΣΜΟΣ ΜΕΣΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ! γκτουπ! (βαρύγδουπος είπαμε!)

Αν την γνώριζε σε ένα μπαρ; ΒΙΑΣΜΟΣ ΜΕΣΩ ΜΠΑΡ;
Αν την γνώριζε στο μανάβικο της γειτονιάς; Στο γυμναστήριο; Στο δρόμο; Στο περίπτερο;

Καλά αυτή ήταν ανήλικο... η μαμά της δεν της είπε να μην μπαίνει σε αυτοκίνητα αγνώστων; Δεν της είπε ότι άντε και μπήκε... να μην πηγαίνει στις ερημιές...

Αλλά ένα περίεργο πράγμα βρε παιδί μου.... Δεν φταίει ο χλέμπουρας ο βιαστής... δεν φταίει ο μάνα της 17 χρονης... δεν φταίει η "αφέλεια" της ίδιας...

Φταίει το internet !!! Ζήτω !!!

Δεν ξέρω για σας αλλά εγώ τα' παιξα! Ποτέ δεν γυρίζω την πλάτη στο PC και πάντα στο γραφείο μου πάω τοίχο- τοίχο! Με αυτές τις DSL που είσαι συνέχεια On-line ποτέ δεν ξέρεις πότε θα σου πεταχτεί ο βιαστής!

Ούσττττττττττττ ρε κρετίνοι!
Υ.Γ.
Αν αναρωτιέστε προς τι αυτός ο πόλεμος λάσπης προς το Internet, ψάξτε να βρείτε πόσο έχει μειώσει - στις αναπτυγμένες χώρες - την τηλεθέαση από την αύξηση της χρήσης του internet. Στη συνέχεια δείτε πόσο έχουν μειωθεί ποσοστιαία και οι διαφημιστικές δαπάνες (πίτα πολλών εκατοντάδων ευρώ) που φεύγουν από την τηλέοραση και πάνε προς το "σατανικό" internet...
Το μεγαλύτερο εμπόδιο ανάμεσα σε μας και τον καλύτερο εαυτό μας είμαστε εμείς! - Αλέξανδρος

Μυρτώ

# 2 στις 31/5/2006
author
Γυναίκα / 45 / Παντρεμένη
Θέματα: 974
Απαντήσεις: 16.746
Αλέξανδρε... κλείσε την DSL!!!!

Aγριεύτηκα.....
Hereβs to the crazy ones. The rebels. The troublemakers. The ones who see things differently. While some may see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

fyri_fyri

# 3 στις 31/5/2006
author
Γυναίκα / 42 / Σε σχέση
Αλλη χώρα
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 2.622
Κι εμένα μου στέλνει SMS το Υπουργείο Οικονομικών...
Και μου ζητάει να με ενημερώσει για την πορεία της φορολογικής μου δήλωσης...
Ναι ναι...αυτηνής που δεν έχω κάνει ακόμα!!!

Απαντήσω δεν απαντήσω....
Η Εφορία θα με...γονιμοποιήσει!!!

Ποιός φταίει?
Πέραν τούτου...
Στην Ευρώπη των 25 είμαστε από τους τελευταίους στη σειρά στη χρήση Internet...
Αλλωστε είμαστε και οι πιο....ακριβοί!!!

Και μιά πρόσφατη έρευνα της Bari Focus Highlights...
Δείχνει ότι οι Ελληνες εμπιστεύονται ειδησεογραφικά...
Εφημερίδες...Internet...Ραδιόφωνο...

Βγάλτε εσείς τα συμπεράσματά σας...
Ο κόσμος είναι πολύς για να κάνεις σε όλους το χατίρι...

Μυρτώ

# 4 στις 31/5/2006
author
Αυτό το "γόνιμοποιητικό" μήνυμα του Υπουργείου Οικονομικών το λάβαμε και εμείς σήμερα....

Καλά... αυτό δεν θεωρείται SPAM με SMS; Η μήπως είναι νόμιμη διαφήμιση....
Γιατί εγώ δεν θυμάμαι να έδωσα πουθενά το νούμερο του κινητού μου για να μου στέλνουν διαφημιστικά μηνύματα....
Bούρδουλας που τους χρειάζεται! Δύο μέτρα και δύο σταθμά.....
Hereβs to the crazy ones. The rebels. The troublemakers. The ones who see things differently. While some may see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

anatolitissa

# 5 στις 31/5/2006
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 17
Απαντήσεις: 496
Εεεε... χμ..

Στα φόρα, που είμαστε πολλοί, τι γίνεται ακριβώς;
"...δεν είμαι πάντα Ωκεανός που συνεχώς βογγά αλλά και θάλασσα αυγουστιάτικη που σπαρταρά στον ήλιο." Ανδρέας Εμπειρίκος

Μυρτώ

# 6 στις 31/5/2006
author
Α....ανατολίτισσα!!!!

Αυτό είναι ....ομάδικό!!!!

observer1

# 7 στις 31/5/2006
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Καλλιθέα
Θέματα: 74
Απαντήσεις: 3.743
Αν νομίζετε οτι τα είδατε ΟΛΑ γελαστήκατε....
Στην Ολλανδία ίδρυσαν Πολιτικό Κόμμα Παιδεραστών και διεκδικούν και δικαιώματα
Και ρωτώ...
Είμαι σχιζοφρενής που θέλω να σπάσω την τηλεόρασή μου και να πετάξω από το μπαλκόνι τον υπολογιστή μου???
Πάλι καλά που υπάρχουν αυτές οι εκπομπές μαγειρικής και παίρνουμε καμιά ιδέα για κανένα νέο τατουάζ.

# 8 στις 31/5/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Σιγά το πράγμα.

Εγώ έχω διαπράξει βιασμό ενηλίκου μέσα στο Ίντερνετ.

dimis2004

# 9 στην 1/6/2006
author
Ανδρας / 51 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 35
Το internet δεν είναι υπεύθυνο μόνο για τα ...εγκλήματα που προαναφέρθηκαν αλλά και για την αποτροπή μίας αυτοκτονίας ενός νεαρού από την αστυνομία - είχαν διαβάσει τις προθέσεις του σε blog και τον πρόλαβαν.
Σημασία δεν έχει το μέσο αυτό καθαυτό αλλά ο τρόπος που το χειρίζεται κανείς, ή μήπως όχι...

armenistria

# 10 στην 1/6/2006
author
Γυναίκα / 56 / Σε διάσταση
Ν. Μαγνησίας / Αγριά
Θέματα: 103
Απαντήσεις: 1.514

Παρόλο που ...

Παράθεση:
Originally posted by Alexandros

Καλά αυτή ήταν ανήλικο... η μαμά της δεν της είπε να μην μπαίνει σε αυτοκίνητα αγνώστων; Δεν της είπε ότι άντε και μπήκε... να μην πηγαίνει στις ερημιές...

Αλλά ένα περίεργο πράγμα βρε παιδί μου.... Δεν φταίει ο χλέμπουρας ο βιαστής... δεν φταίει ο μάνα της 17 χρονης... δεν φταίει η "αφέλεια" της ίδιας...

Φταίει το internet !!! Ζήτω !!!

το θέμα είναι στην κατηγορία Χιούμορ, θέλω απλά να επισημάνω ότι μπορεί το Ιντερνετ να μην είναι υπεύθυνο για τον βιασμό της ανήλικης ή την αυτοκτονία του νεαρού στην Κρήτη, αλλά σίγουρα δεν είναι υπεύθυνη ούτε η μητέρα της κοπελλίτσας που βιάστηκε ούτε η αφέλειά της ούτε οι γονείς του νεαρού που δεν αντιλήφθηκαν τις προθέσεις του ούτε φυσικά ο νεαρός. Ας αναζητήσουν οι κοινωνιολόγοι, οι ψυχολόγοι, οι οικογενειακοί σύμβουλοι και όσοι άλλοι ενέχονται εξαιτίας της παρέμβασης που οφείλουν να έχουν στα πράγματα, τα αίτια σε μια κοινωνία που βιάζει καθημερινά ψυχές δημιουργώντας στη συνέχεια βιαστές σωμάτων και όχι μόνο, , σε μια εξουσία που επιθυμεί ελεγχόμενους πολίτες, σε μια πραγματικότητα που κάποτε δεν αντέχεται.
Με το συμπάθιο, το σοβάρεψα λίγο, αλλά τί να κάνω, όταν διάβασα στην εφημερίδα για άλλον ένα βιασμό, ένιωσα θυμό ...
Στο σεληνόφωτο ο Αρλεκίνος έφυγε

# 11 στην 1/6/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ο βιασμός μπορεί να είναι όντως βιασμός, αλλά η 17χρονη δεν θεωρείται ανήλικη σύμφωνα με τον ποινικό μας κώδικα, εφόσον έχει συμπληρωμένα τα 17 χρόνια της.

Δεν υποβαθμίζουμε το συμβάν, αλλά καλό είναι να μην εκφέρουν τα ΜΜΕ κορώνες εντυπωσιασμού του στυλ: "Φυλάχτε τα παιδιά σας από το τέρας"
και καπάκι μετά να μας λένε σα δεύτερο θέμα για την παιδεραστία στην Ολλανδία και να μας δείχνουν και πάλι εικόνες από σελίδα στο Ιντερνετ.
Αυτό μου τη σπάει κι εμένα. Η υποκρισία τους και η παραπλάνηση των προβάτων.

giotis_75

# 12 στην 1/6/2006
author
Ανδρας / 42 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 125

Παράθεση:
Originally posted by Μυρτώ
Γιατί εγώ δεν θυμάμαι να έδωσα πουθενά το νούμερο του κινητού μου για να μου στέλνουν διαφημιστικά μηνύματα....

Αν δε κανω λαθος,εχεις κινητο με συνδεση.Επρεπε να εχεις κινητο με καρτα.Εξαλλου,ποτε δε ξερεις,μπορει να σου χρειαστει.Μπορει να μη την αντεξεις καποια στιγμη,αλλο εδω μεσα και να αρχισεις τις τρομοκρατικες ενεργειες.
Να σε μπαγλαρωσουν κατευθειαν θελεις?
Με τη συνδεση θα σε μαγκωσουν
Aνατολικά από τον ήλιο, βορεινά από τη σελήνη.

fyri_fyri

# 13 στην 1/6/2006
author
Γυναίκα / 42 / Σε σχέση
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Originally posted by giotis_75

Παράθεση:
Originally posted by Μυρτώ

Αν δε κανω λαθος,εχεις κινητο με συνδεση.Επρεπε να εχεις κινητο με καρτα.Εξαλλου,ποτε δε ξερεις,μπορει να σου χρειαστει.Μπορει να μη την αντεξεις καποια στιγμη,αλλο εδω μεσα και να αρχισεις τις τρομοκρατικες ενεργειες.
Να σε μπαγλαρωσουν κατευθειαν θελεις?
Με τη συνδεση θα σε μαγκωσουν

ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ!!! Το πρώτο τέτοιο SMS το έλαβα στο καρτοκινητό μου!!!

elix_geo

# 14 στην 1/6/2006
author
Ανδρας / 64 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 277
Απαντήσεις: 8.590

Παράθεση:
Originally posted by zoumeri
Σιγά το πράγμα.

Εγώ έχω διαπράξει βιασμό ενηλίκου μέσα στο Ίντερνετ.

Αυτό νομίζω θα έχρηζε εκτενεστέρας περιγραφής.

Εν ανάγκη διατίθεμαι και ως θύμα
YES I DOES... Το μόνο που ζητάω είναι να μην προκαλεί και υποτιμάει τη νοημοσύνη μου ο οποιοσδήποτε ανεγκέφαλος, αριβίστας, διψασμένος για εξουσία έναντι οποιουδήποτε τιμήματος, λαϊκιστής πολιτικός! Θα συμμαχήσω και με το διάβολο, είχε πει κάποτε! Θέλουμε γκούλαγκ με αιρ κοντίσιον!

# 15 στην 1/6/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by fyri_fyri

Αυτό το πάθατε λόγω cosmote. Εμείς που έχουμε άλλες εταιρίες δεν λάβαμε sms.
Εμένα μου έστειλαν απ ευθείας το εκκαθαριστικό του φόρου μέσα σε 10 ημέρες από την κατάθεση της δήλωσης, για να ικανοποιηθώ άμεσα. "Ξεβρακώσου εδώ και τώρα , μου είπαν". 10.353 ευρά.

# 16 στην 1/6/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by elix_geo
Αυτό νομίζω θα έχρηζε εκτενεστέρας περιγραφής.

Εν ανάγκη διατίθεμαι και ως θύμα

Αυτά παθαίνεις για να αλληγορεύεις συνέχεια στο δίκτυο.
Είδες τι χάνεις;

Dardana

# 17 στην 1/6/2006
author
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.642
Κοιτα να δεις τι παθαμε....τη γλιτωσαμε απ΄ολους τους αλλους, θα μας βιασει τωρα το ιντερνετ!! (τι τυπο antivirus να βαλω; )
Ασχετο: Βρε Ελιξ, φοβερη η υπογραφη σου! χαχαχαχααχαααα
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

stroumfitsa_31

# 18 στην 1/6/2006
author
Γυναίκα / 42 / Παντρεμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 154

Παράθεση:
Originally posted by observer1
Αν νομίζετε οτι τα είδατε ΟΛΑ γελαστήκατε....
Στην Ολλανδία ίδρυσαν Πολιτικό Κόμμα Παιδεραστών και διεκδικούν και δικαιώματα
Και ρωτώ...
Είμαι σχιζοφρενής που θέλω να σπάσω την τηλεόρασή μου και να πετάξω από το μπαλκόνι τον υπολογιστή μου???

Παρντόν? Δεν κατάλαβα τίποτα... Μα...ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ?!!!
Έχεις τα πινέλα, έχεις τα χρώματα. Ζωγράφισε τον παράδεισο και μπες μέσα!

mmm35

# 19 στην 1/6/2006
author
Ανδρας / 49 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 1.360

Παράθεση:
Από το μέλος stroumfitsa_31 - 01/06/06 07:51
... Παρντόν? Δεν κατάλαβα τίποτα... Μα...ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ?!!! ...

Ναι, ναι το είπαν στις ειδήσεις χθες ή προχθές. Μεταξύ άλλων, διεκδικούν να μειωθεί στα 12 (αν δεν κάνω λάθος) από τα 16 που είναι τώρα, το όριο ηλικίας πάνω από το οποίο δεν θεωρείται κάποιος ανήλικος για σεξ. Επίσης, διεκδικούν το να μπορούν να κυκλοφορούν γυμνοί σε δημόσιους χώρους.

Έχει τρελαθεί ο κόσμος...

Με την ίδια λογική θα πρέπει να κάνουν κόμμα και οι γονείς ανήλικων θυμάτων βιασμού και να διεκδικούν τη νομιμότητα του λιντσαρίσματος των βιαστών ή της εκτέλεσής τους με οποιονδήποτε τρόπο.

Έτσι για να υπάρχει ισορροπία...

fyri_fyri

# 20 στην 1/6/2006
author
Γυναίκα / 42 / Σε σχέση
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Originally posted by zoumeri

Παράθεση:
Originally posted by fyri_fyri

Αυτό το πάθατε λόγω cosmote. Εμείς που έχουμε άλλες εταιρίες δεν λάβαμε sms.
Εμένα μου έστειλαν απ ευθείας το εκκαθαριστικό του φόρου μέσα σε 10 ημέρες από την κατάθεση της δήλωσης, για να ικανοποιηθώ άμεσα. "Ξεβρακώσου εδώ και τώρα , μου είπαν". 10.353 ευρά.

Λοιπόν....

Πρώτα μου έστειλαν στο καρτοκινητό που είναι ΤΙΜ...

Μετά στο υπηρεσιακό που είναι Cosmote...(σύνδεση)

Στη σύνδεση που χρησιμοποιώ γενικώς και είναι Vodafone...δε μου έχουν στείλει ακόμη!!!

Εεεε ναι λοιπόν!!!
Εχω τρία κινητά!!!
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε