Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Σοβαροτατος λογος χωρισμου!!

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Ran_Tan_Plan

# 1 στις 14/8/2006
author
Ανδρας / 63 / Παντρεμένος
Ν. Χίου / Χίος
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 9.705
'Aρεσαν+: 0%

Σοβαροτατος λογος χωρισμου!!

Και μη σπευσετε να βουτηξετε τον πλαστη να μου ανοιξετε το κεφαλι σαν φυλο για σπανακοπιττα!!!....και να μου ξηγηθετε και δυο με το Τεφαλ για.....επιδορπιο!!
Το προβλημα μου ειναι σοβαροτατο ασε που δεν ξερω τελικα αν εχουμε χωρισει ή οχι!!!
(Τολμαω να παρω τηλεφωνο ή να εμφανιστω μπροστα της?Την βλεπω να μου ζυγιζει το βαζο το καλο το βαρυ το κινεζικο και το βουλωνω...και γινομαι της κατακρυφης....)
Ενα δραμα ζω τον τελευταιο καιρο....και να πεις οτι εκανα και κατι?
Λιγο ησυχια ηθελα να πιω μια μπυρα χωρις να χτυπαει καθε 5 λεπτα το κινητο για τα εξης σοβαροτατα θεματα.
-"Ελα....που εισαι?θα αργησεις"?
-"Σου ειπα χαρα μου...για μια μπυρα βγηκα ! ...σε καμμια ωριτσα θα ειμαι εκει."
Σε 4-5 λεπτα παλι..
-"Να σου πω.....να φτειαξω κατι η να παραγγειλουμε μια πιτσα"?
-"Οτι θελεις!....αλλο τιποτα θελεις"?
-"καλα! καλα! μην αρπαζεσαι!!!Εγω φταιω που νοιαζομαι"Ντρανκκκκκκκ!(...το ακουστικο)
Σε 5 λεπτα παλι.
-"Να μωρε...μη βαλεις τις φωνες ....μα νομιζω οτι κανει ενα παραξενο θορυβο το αιρκοντισιον ...σαν να εχει παραζεσταθει κιολας....λες να ανατιναχτει"?
-"Ξερω κι εγω ρε Βαρβαρα?Για βαλτου θερμομετρο.....βαλε και το ακουστικο διπλα να το ακροαστω!Ασε με ρε καμαρι μου σε παρακαλω....μια μπυρα να πιω να πω και δυο κουβεντες με το Γιωργο και θα ερθω"!
-"Α!Με το Γιωργο εισαι?Δως μου να του πω μια καλησπερα.....
-"Βαρβαρα....ασε με...αμα δεν θες να κανω να σου ξαναπω εγω καλησπερα για καμμια 3ετια!
-"Τι νομιζεις μωρε?Τι νομιζεις?Οτι σου κανω ελεγχο να δω αν εισαι με το Γιωργο ή με καμμια Γιωργια?Καχυποπτε!!!!Ξαναντραααγκκκκ (το ακουστικο)
Σε κανενα 10λεπτο παλι...
-"Μωρακιιιιιιι.....(τα μεγαλα μεσα.....)...πες σε λιγο που θα τελειωσετε (εμμεσα τιθεται χρονικο οριο...) και στο Γιωργο να ερθει να φαμε....φτειαχνω καρμποναρα...Για 3 να φτειαξω ε?Μονος του δεν ειναι ο Γιωργος?Η μηπως εχει και παρεα?(Α!ρε ΕΥΠ με τα σεμιναρια σου!!!!)
-"Μονος του ειναι ρε Μπάρμπυ!!Αφου σου ειπα!!!Βγηκα να δω το Γιωργο να πιουμε μια γαμ**η μπυρα που μας την εχεις βγαλει απο τα ρουθουνια καθε τρεις και λιγο "ντριν-ντριν" και να τα πουμε!Αντε βρε κοριτσι μου και θα σου λασπωσουν τα μακαρονια!"!!
Κατι σαν "καλαααα...θα σε συγυρισω"σαν να ακουσα αλλα δεν ειμαι σιγουρος....αλλα το ξαναματαντρααααγκκκκκ το ακουσα καθαρα!!(Παμε για καινουρια συσκευη συντομως)!
Σε κανα τεταρτο παλι (θα ειχε στραγγισει τα μακαρονια....)
-"Γιατι μου λες ψεμματα?(Επιθεση τωρα να με αιφνιδιασει)!
-"Παρντον?Τι ψεμματα ρε Βαρβαρακι?(....ψιλοψαρωσα...)...τι σου ειπα?
-"Αφου το "Severin" ειναι κλειστο για ανακαινιση!!!Που εισαι?
-"Ρε πας καλα?Σε ...κλειστο μαγαζι θα ημουν να πινω?Τι ειμαι?Αμερικανος την εποχη της ποτοαπαγορευσης?και πρωτα πρωτα ΠΟΤΕ σου ειπα οτι ειμαι στο "Severin"?
-"Ε...καλα....δε μου το ειπες σημερα αλλα να ....ξερω οτι εκει πας συνηθως ....και ειπα..αφου ειναι κλειστο...(αναδιπλωση....)
-"Ρε Βαρβαρα!!!!"
-"Καλα μωρε αγροικε!!!Μη φωναζεις!!!!Ωχουυυυυυ!!!" (....σε αυτο το ντραααγκ πρεπει να παρεδωσε το ....πνευμα το ακουστικο!)
Σιγουρα γιατι το επομενο τηλεφωνημα μετα απο κανα τεταρτο εγινε απο το κινητο της!
-"Ελα...."
-"Που να'ρθω που να με φερουνε οι τεσσερεις κι ο παπας να ψελνει!!"Τι ειναι παλι ρε Μπαρμπυ?
-"Βγηκα για τσιγαρα...να σου παρω κι εσενα"?
-"Παρε μου και τσιγαρα! Παρε κι ολο το περιπτερο με τον περιπτερα μαζι!!!Βαλτον να φαει και την καρμποναρα!"
-"Ναι!Πες τη μας κι απο πανω!Εγω που σε νοιαζομαι κι ολο εσενα σκεφτομαι!!...κι εσυ...να...να χαλβαδιαζεις με τον αλλο τον αχαϊρευτο εκεινο το ξεκωλο τη γκαρσονα!"Μπουυυυυχχουυυυυ"
-"Παψε ρε βλαμμενο!!!Ποιο ξεκωλο?Τι χαλβαδιαζω?"
-"Ναι!ναι! ...νομιζεις δεν την εχω δει αυτην πως κουναει τον κωλο της?Μπουυυυχουυυυ....(κλαμμα σπαρακτικον)!Και τι βγηκατε να κανετε οι δυο σας ε?Μου λες?
-"Να παιξουμε την τσιγκολελεττα ρε Βαρβαρακι!Να πιουμε μια μπυρα βγηκαμε!!!!Αλλα θα παω στη Γερμανια να την πιω!Μεταναστης!!Κι αμα με ξαναδεις....γραψε μου"
-"Νατοοοο!!!!(το κλαμμα κοπηκε μαχαιρι...)Αυτο ηταν!!!Γιατι δε μου τολεγες λοιπον στα ισα?
-"Τι να σου πω ρε Βαρβαρα?Ποιο να σου πω?Οτι θα παω μεταναστης να γλυτωσω?"
-"Οτι βγηκες με τον αλλο το χαμενο τον κολλητο σου που σε υποστηριζει να καταστρωσεις σχεδιο να με ξεφορτωθεις!!Χαμενε!Αντρας εισαι εσυ ρε?Να μην τολμας να μου το πεις καταφατσα και να μου το λες απο το τηλεφωνο?
-"Μα....τι..." πηγα να ξαναβρω τη φωνη μου...
-"Μαξινος και ξερος!Ου να μου χαθεις κοπριτη!Να μη σε ξαναδω στα ματια μου!
Γκαααπ! (αυτο μαλλον ηταν το κινητο της που το σβουριξε στο κεφαλι του περιπτερα!!!)
Καποιος επρεπε να την ...πληρωσει!!

Και τωρα ?Τι κανουνε τωρα?Ε?
"Πρεπει να'σαι λερα για να κυβερνας γαλερα"

# 2 στις 14/8/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
...αα ρε Ραν χτύπησες πάλι..

σοβαρά τώρα... νομίζω ότι αν την έχεις μάθει έτσι από την αρχή ... δύσκολα θα ξεμάθει τώρα.. όχι τίποτα άλλο αλλά θα της κακοφανεί η αλλαγή και θα βάλει με το νου της χίλια δυο άλλα άσχετα...

γι' αυτό εγώ θεωρώ ότι ... τη γάτα τη σκίζουν από την αρχή....

θεωρητικά φυσικά γιατί στην πράξη δεν μπορείς να είσαι πάντα στην τσίτα πότε θα παραβιάσει ο άλλος τον προσωπικό σου χώρο... πρέπει να τα παίρνει και μόνος του τα γράμματα...

προσπάθησε πάντως μια κουβέντα για τα ΟΡΙΑ.... που είχες κάποτε και που τώρα είναι καιρός να τα φρεσκάρεις γιατί αν συνεχίσει έτσι δεν βλέπω να αντέχεις και πολύ......

good luck!

isixos_geroulis

# 3 στις 14/8/2006
author
Ν. Αργολίδας / Νέα Κίος
Θέματα: 44
Απαντήσεις: 7.996

Μια καλη συμβουλη...

..............................
...επειδη καπου παλια το ειχα ξαναδει αυτο εδω μεσα...για ψαξε βρες το...και δες τις απαντησεις...
παντως ειχε πολυ πλακα...

Το χειροτερο σε μια τραγωδια ειναι οι γνωμες που ακολουθουν...

isixos_geroulis

# 4 στις 14/8/2006
author
Ν. Αργολίδας / Νέα Κίος
Θέματα: 44
Απαντήσεις: 7.996

Α...και που εισαι Ραν...

...που να τρεχεις τωρα να σκιζεις γατες....ασε που ειναι και επικινδυνες....
...μηπως θελεις ενα σκυλακι?????.....

Το χειροτερο σε μια τραγωδια ειναι οι γνωμες που ακολουθουν...

# 5 στις 14/8/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
... ας του πάρει κάποιος τα σκυλιά τουτουνού... να ησυχάσει

αγγελία έχεις βάλει;

Dardana

# 6 στις 14/8/2006
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651
Δε φανταζομαι να μας πεις μετα οτι μας κανεις πλακα;;

Οχι τιποτ΄αλλο, αλλα να μην εξαντλω τα εγκεφαλικα μου κυτταρα αδικως, μπορει να τα χρειαστω για να βοηθησω συνανθρωπους μας που εχουν πραγματικη αναγκη, οπως π.χ. την Σαντυβερον!
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

# 7 στις 14/8/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
καπου το εχω ξαναδει το κειμενο αυτο...

πολυ γελιο!!!!

αν τα κανω εγω αυτα σε αντρα....
εχω φαει εκτως απο σουτ... και ξυλο!!!!!

selini

# 8 στις 14/8/2006
author
Γυναίκα / 51 / Παντρεμένη
Ν. Καβάλας / Καβάλα
Θέματα: 142
Απαντήσεις: 5.733

την ευχη μου να ΄χεις παιδι μου....

δεν νομιζω να χρειαζεσαι τη συμβουλη μου.

γι΄αυτο, τρεχω να συμπαρασταθω τη Σαντυ... οχι τιποτα αλλο, μα, να, πιανουν τοπο και τα λογια μου....

σου ειπα μπραβο;
α, σου εδωσα ευχη.
ε, καλυτερα...

Η προδοσία μου αρχίζει και πάλι: "όλα πάνε καλά..."

# 9 στις 14/8/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ακου να μαθαινεις ρε Ραν και απο τις μικρές...(ο γερουλης με ειπε μικρη και το φερω ως τιτλο με καμαρι!)

Μετα το δευτερο τηλεφωνημα-πρηξιμο, απαντας: Ναι, ναι...ξσχχχχκχχχχξξξξ.... δε σακου..ξχχχχσχκκκξξξξσσσσσσσ...δεν εχω ση.....ξχσσσσχκσσσσσξξξξξ..σημα......τέλος κλησης!

# 10 στις 15/8/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
... και μετά κλείνεις το κινητό. Off.

Όταν τελειώσεις τη μπύρα, στην πορεία της επιστροφής σκέφτεσαι τις τελευταίες λεπτομέρειες στο σχέδιο άμυνας - αντιμετώπισης. Κατεβαίνεις από τη μηχανή φτάνοντας στις παρυφές του πεδίου μάχης (είσοδος σπιτιού) χωρίς (επανάληψη: χωρίς) να βγάλεις το κράνος.

anemona_62

# 11 στις 15/8/2006
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 5.218
Kι εγώ θυμάμαι να έχω ξαναδεί το κείμενο και μάλιστα από τον ίδιο τον γράφοντα. Είναι δυνατόν??
This world is a comedy for those who think and a tragedy for those who feel. -Horace Walpole

Dardana

# 12 στις 15/8/2006
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651
Αν εκανα αυτο το πραμα στον δαρδανο εστω και μια φορα, θα μ'ειχε χωρισει εκεινος επι τοπου κι οχι εγω εκεινον. (Ραν, ειναι αυτο που λενε "πηγες για μαλλι και βγηκες κουρεμενος - εμ σε πρηζει, εμ σε χωριζει. )
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

bouklitsa

# 13 στις 16/8/2006
author
Γυναίκα / 43 / Παντρεμένη
Ν. Αχαϊας / Αιγείρα
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 1.507
Πάντως ένα ποοοολύ μεγάλο μπράβο για την υπομονή σου οφείλω να στο πω!!!!!

Ran_Tan_Plan

# 14 στις 16/8/2006
author
Ν. Χίου / Χίος

Παράθεση:
Originally posted by anemona_62
Kι εγώ θυμάμαι να έχω ξαναδεί το κείμενο και μάλιστα από τον ίδιο τον γράφοντα. Είναι δυνατόν??

Γελατε βρεεε!!!
Ειναι μεταδοτικο και δινει μακροζωϊα το γελιο!!
(Μηπως νομιζετε οτι η Μπαρμπυ ειναι υπαρκτο προσωπο και η ιστορια εξελιχθηκε και ακριβως ετσι οπως την περιγραφω?Στηνουμε και κανενα γελαστικο σκηνικο να διασκεδασουμε!!Και οι αστειες καταστασεις ειναι και διαχρονικες!)

# 15 στις 16/8/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Ran_Tan_Plan
(Μηπως νομιζετε οτι η Μπαρμπυ ειναι υπαρκτο προσωπο και η ιστορια εξελιχθηκε και ακριβως ετσι οπως την περιγραφω?

Φυσικά και δεν εξελίχθηκε έτσι !
Επιμελώς παρέλειψες να μας πεις για την ... παρέμβαση της πεθεράς

Ran_Tan_Plan

# 16 στις 16/8/2006
author
Ν. Χίου / Χίος

Παράθεση:
Originally posted by katze456

Παράθεση:
(Μηπως νομιζετε οτι η Μπαρμπυ ειναι υπαρκτο προσωπο και η ιστορια εξελιχθηκε και ακριβως ετσι οπως την περιγραφω?

Φυσικά και δεν εξελίχθηκε έτσι !
Επιμελώς παρέλειψες να μας πεις για την ... παρέμβαση της πεθεράς

Τι μου την θυμησες βρε??
Την εχω στειλει για ιαματικα και ζω με την ελπιδα ή να πνιγει ή να γινει καμμια γεωθερμικη μεταβολη και ζεματιστει και ησυχασω πια!!
.....αλλα θα βρει τροπο να επιζησει η φωκια....την συντηρει στη ζωη η κακια της να με τυρανναει ο τυρανοσαυρος!!

# 17 στις 17/8/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ...Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΑΠΛΩΣ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΙΣΩΣ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΑΠΟ ΔΩ ΝΑ ΤΙΣ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΕΛΕΓΧΕΙ...ΚΑΤΙ ΘΑ ΤΗΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ..ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΒΓΑΖΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΕΞΩ ΤΗΝ ΟΥΡΑ ΣΑΣ..

# 18 στις 17/8/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Αν είναι αληθινό έστω και σε ένα ποσοστό έπρεπε και εσύ να παραδεχτείς το χειρότερο φόβο της οτι... είχες βγεί να δείς τη σερβιτόρα που είναι γκόμενα σου και οτι ο φίλος σου ο Γιώργος το γύρισε.. και σε βλέπει ερωτικά και γενικά όλες οι γυναίκες που συνάντησες έτρεχαν απο πίσω σου γιατί έχεις αυτό το κάτι, το διαφορετικό... να πάθει ένα έμφραγμα να ηρεμήσει η γκόμενα...

# 19 στις 19/8/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
το εχω ξαναδει αυτο...

παντως ο καθενας στον τυπο του.
αφου η κοπελα ηταν στο τηλεφωνικο απο την αρχη επρεπε να καταλαβεις οτι και μετα δεν θα αλλαζε.
τι να πω
welcome to the club των παραπονεμενων

# 20 στις 20/8/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
A χα χα χα χα χα!
Να σαι καλά ρε ΡανΤανΠλαν! Μας έκανες να γελάσουμε μέσα στον καύσωνα!
Καθημερινές σκηνές μιας ανασφαλής γυναίκας είναι αυτές. Αφού έτσι την έμαθες, έτσι θα είναι συνέχεια. Εκτός κι αν βάλεις τα μεγάλα μέσα. Να πατήσεις πόδι δηλαδή Αυτά τα πράγματα όμως κόβονται από την αρχή της γνωριμίας γιατί μετά βγάζουν κάτι σαν ρίζες και άντε να τα ξεριζώσεις Εκτός κι αν είσαι επιστήμονας κηπουρός

Αλλη μια γνώμη μου είναι ότι ίσως να την έχεις παραμελήσει λίγο την Βαρβάρα. Μήπως δεν μιλάτε αρκετά όταν είστε μαζί; Μήπως δεν βγαίνει αρκετά έξω με τις φίλες της ή μαζί; Δεν ξέρω. Λέω εγώ τώρα με το φτωχό μου το μυαλό
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε