Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Νισάφι πιά!!!

Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567

kaeir

# 41 στις 24/12/2006
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ανω Λιόσια
Θέματα: 32
Απαντήσεις: 1.131
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Originally posted by lucretia

Παράθεση:
Originally posted by pigassos71

Σιγά μη του κάθομαι όποτε θέλει

Τι θα πει «θα μου πάρεις μια πίπα;» Ποια νομίζει πως είμαι;

Τωρα καταλαβαινεις οτι εχεις λαθος προσεγγιση εξ αρχής?
Αν θεωρεις οτι η γυναικα σου πρεπει να σου κατσει οποτε θες, επειδη εισαι αντρας της, εισαι λαθος.
------------------------------------------------------
Με πρόλαβες Λουκρητία. Γιατί με το που διάβασα το ποιηματάκι του Πήγασσου, Το πρώτο πράγμα που μου ήρθε στο μυαλό να σχολιάσω, είναι αυτό ακριβώς που γράφεις.

Η γυναίκα είναι άνθρωπος, δεν είναι αντικείμενο-μηχανή του σεξ.

kaeir

# 42 στις 24/12/2006
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Επειδη με επρηξες, φαε τα ρεβυθια που εμειναν απο χτες, αν πεινας.

----------------------------------------------------------------------------------

xanumBurek

# 43 στις 24/12/2006
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 1.449

μην ειστε απολυτοι

Παράθεση:
Εγώ δε θα γίνω ποτέ δούλα κανενός άντρα.
Σιγά μη σφουγγαρίζω
Σιγά μη πλένω
Σιγά μη μαγειρεύω
Σιγά μη σιδερώνω
Σιγά μη του κάνω καφέ
Σιγά μη του κάθομαι όποτε θέλει
Σιγά που θα δω το σπίτι μου, έχω καριέρα εγώ
Εγώ γεννήθηκα για μεγάλα πράματα
Τι θα πει «θα μου πάρεις μια πίπα;» Ποια νομίζει πως είμαι;
Αν θέλεις υπηρέτρια να πάρεις βουλγάρα (άσχημη και γρια όμως)
Τι θα πει πάλι ντιλιβερι; Ας μαγείρευες, δεν είμαι η μάνα σου!
Και φυσικά η αιώνια απορία… «μα που πήγανε όλοι οι άντρες;»

ολα τα κανουμε και τα κανουμε και καλα.. Η ενσταση ειναι αν ο συντροφος μας το καταλαβαινει και δεν πιστευει πως μ ενα μαγικο ραβδι ολα ειναι στην εντελεια..Πιστευω οτι απο εκει αρχιζουν οι κοντρες. Αν συμμετεχει εστω και λιγο, δειχνοντας ποσο νοιαζεται καμμια μα καμμια μας δεν θα ειναι γαιδουρα..Φαντασου κατι.. Του μαγειρευεις κατι ομορφο για να τον ευχαριστησεις..Στρωνεις ενα ευφανταστο τραπεζι..καθεστε τρωτε κι εκεινος δεν δειχνει να καταλαβαινει χριστό, τρωει, τρωει, τελειωνει και σηκωνεται και φευγει.. Ουτε ωραιο ειναι, ουτε να σαι καλα, ουτε να παρει το πιατο του να το παει στον νεροχυτη.. Την επομενη φορα γιατι να το κανεις? Θα κανεις τα τυπικα.. Για μενα το προβλημα ειναι πως καπου χανουμε την μπαλα οταν μας/σας νοιωθουμε δεδομενους
δε γυστηβυς ετ ψολοριβυς νον δυσπυτανδυμ.

pigassos71

# 44 στις 24/12/2006
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση
Ν. Σερρών / Σέρρες
Θέματα: 41
Απαντήσεις: 14.060
Το ποιηματάκι του πήγασου, είναι αυτό που ακούει μια βδομάδα τώρα από τα χειλάκια σας και του τα κάνατε τσουρέκια του δύσμοιρου μουλαριού

Πολύ θα θέλατε να είστε μηχανές του σεξ αλλά αυτό προϋποθέτει πάρα πολλά αγαπητή συνδικτυα και πιστεψεμε μόνο το αιδοίο σας όπως και το πέος μας δεν αρκεί.
Α.Μ.Βα.Ν.ς Ατομο με βαριά νοητική στέρηση Παρακαλώ να είστε συγκαταβατικοί μαζί μου.

kaeir

# 45 στις 24/12/2006
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Originally posted by xanumBurek
, τρωει, τελειωνει και σηκωνεται και φευγει.. Ουτε ωραιο ειναι, ουτε να σαι καλα, ουτε να παρει το πιατο του να το παει στον νεροχυτη.. Την επομενη φορα γιατι να το κανεις? Θα κανεις τα τυπικα..
Συμφωνώ εν μέρει, ότι πρέπει να σου πει ένα καλό λόγο δηλαδή.
Αυτό όμως προσωπικά δεν μου αρκεί. Τι να τον κάνω τον καλό λόγο, αν μου αράξει μετά στον καναπέ και αρχίσω να τρέχω σαν τρελλή για να τα προλάβω όλα;
Το πρόβλημα είναι να μάθει να μοιράζεται τα πάντα.

Μόνο μια φίλη έχω δει να το έχει καταφέρει. Όταν λέω μοιράζονται τα πάντα, το εννοώ. Από το μαγείρεμα, το καθάρισμα, μέχρι και το σιδέρωμα.
Και ο άνθρωπος λέει: γιατί, όταν σπούδαζα έξω τα έκανα όλα μόνος μου και τώρα δεν μπορώ; Είμαι ευχαριστημένος που τώρα μπορώ να κάνω τα μισά από αυτά που έκανα και περνάω καλά με τη γυναίκα μου. Έχουμε κι αρκετό ελεύθερο χρόνο έτσι. Και να φανταστείτε δουλεύουν και οι δυό τους αρκετές ώρες, χωρίς να έχουν γονείς να τους βοηθήσουν σε κάτι.

pigassos71

# 46 στις 24/12/2006
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση
Ν. Σερρών / Σέρρες
Θέματα: 41
Απαντήσεις: 14.060

Παράθεση:

Χανουμάκι μου, μου τη δίνουν οι πασάδες και απεχθάνομαι τις φεμινίστριες, εγώ είμαι κάπου στη μέση.
Όπως θα μιλούσα σε ένα ανόητο φαλλοκράτη έτσι μιλώ και στην οποιαδήποτε «φεμινίστρια».

Αλλά αν κάνεις ρεβίθια πάλι ούτε που θα κάτσω να φάω.

Α.Μ.Βα.Ν.ς Ατομο με βαριά νοητική στέρηση Παρακαλώ να είστε συγκαταβατικοί μαζί μου.

lucretia

# 47 στις 24/12/2006
author
Γυναίκα / 47 / Ελεύθερη
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 3.330
το να ειναι μια γυναικα μηχανη του σεξ προυποθετει πολλα οπως ελευθερια πνευματος, πολλες σεξουαλικες εμπειριες, αυτογνωσια, αποδοχη της σεξουαλικοτητας και καταρριψη των ταμπου (που για χρονια προσπαθουσαν να μας φυτεψουν στο μυαλουδακι μας)

Και αυτα, οπως και να το κανουμε, δεν συμβαινουν σε μια νοικοκυρα που δεν βγαινει απο το σπιτι, σε μια γυναικα που δεν ειναι αυτονομη η ανεξαρτητη και δεν μπορει να αποφασιζει η ιδια για τον εαυτο της.

Θες δεν θες, το ειδος της γυναικας που θες να εχεις διπλα σου, δλδ μια κοπελα που αυτοσκοπος της ειναι να κανει οικογενεια, που δεν δινει προτεραιοτητα στην ελευθερια της και στην αναπτυξη της προσωπικοτητας της, ειναι ενα ατομο που δεν θα ειναι ποτε σεξουαλικο.
Η το ενα θα εχεις η το αλλο.

kaeir

# 48 στις 24/12/2006
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη

Παράθεση:

Πολύ θα θέλατε να είστε μηχανές του σεξ αλλά αυτό προϋποθέτει πάρα πολλά αγαπητή συνδικτυα και πιστεψεμε μόνο το αιδοίο σας όπως και το πέος μας δεν αρκεί.

-------------------------------------------------------
Δεν κατάλαβες τον τρόπο με τον οποίο το έθεσα. Δεν θα ήθελε με τίποτα να είμαι μηχανή και να πατάς(δεν εννοώ εσένα, γενικά μιλάω) όποτε θες το κουμπί. Να είμαι πάντα δηλαδή σε ετοιμότητα όποτε θέλει ο άντρας, αδιαφορόντας για τα δικά μου θέλω.
Αλλά και να θέλει κάποια να είναι έτσι όπως την περιγράφεις, για να μπορέσει πρέπει να μην κάνει όλα τα υπόλοιπα και να είναι όλη μέρα ξεκούραστη και φτιαγμένη στην εντέλεια.
Με τί[ποτα δεν θα ήθελα να μην είμαι ένας φυσιολογικός άνθρωπος με τα όχι του, τα θέλω του και με τις διαφορετικές του στιγμές.
Όταν όλα είναι ίδια και τέλεια, γίνονται βαρετά!

# 49 στις 24/12/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Η ισότητα αποτελεί αξία, σαν φυσική συνέπεια

Παράθεση:
Originally posted by Μυρτώ
Τι φεμινίστριες... τις έχω και γω σιχτιρίσει ( με το μπαρντόν) πολλές φορές στην ζωή μου....
Καλός ο φεμινισμός αλλά ο πολύς φεμινισμός καταντά ηλιθιότητα....

της στρέβλωσης που υπήρχε στη διανομή ρόλων στα δυο γένη. Το ό,τι ακόμη υπάρχουν άτομα που πιστεύουν στη ιδιαιτερότητα του φύλου τους, αποτελεί προέκταση του σκοταδισμού και των συμφερόντων που καταπίεσαν επι αιώνες τα ανθρώπινα όντα. Οι καταπιεστές καταπιέζουν πρώτιστα τον εαυτό τους, χωρίς να το καταλαβαίνουν. Η έννοια φεμινισμός έχει την γελειότητα που της ανήκει, γιατί τεχνηέντως δημιουργήθηκε για να παραπλανήσει την φυσική υπόσταση των ανθρώπων, σε αντιδιαστολή μ' αυτό που η ίδια η φύση χάρισε στην ύπαρξή μας. Ο συσχετισμός της ισότητας με τη σεξουαλική πράξη είναι μια αδόκιμη προσπάθεια των καταπιεστών, που χρόνια ονειρεύονται την επιβολή, για την καλοπέρασή τους.

EVINA

# 50 στις 24/12/2006
author
Γυναίκα / 46 / Παντρεμένη
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 14.228
Βλέπω το θέμα να εξελιχθεί σε μαλλιοτράβηγματα....

Θα μιλήσω μόνο για μένα και πως τα "βλέπω" εγώ...

ΝΑΙ, είναι αρκετές φορές που κουράζομαι και γκρινιάζω χωρίς
στην ουσία να υπάρχει κάποια αιτία.
ΝΑΙ, ήταν επιλογή μου ΚΑΙ να δουλεύω ΚΑΙ παιδιά να κάνω ΚΑΙ να φροντίζω το σπίτι..
Δεν θα με ικανοποιούσε καθόλου να κάθομαι όλη μέρα στο σπίτι.με τα ρόλευ στο κεφάλι ... και να είμαι μόνο η νοικοκυρά, η μαμά, η καθαρίστρια....
Αν υπάρχει θέληση όλα γίνονται και η καριέρα και η οικογένεια..

Επίσης ότι αφορά τις δουλειές του σπιτιού.. προτιμώ την ώρα που θα της κάνω να είμαι μόνη μου και να ΜΗΝ έχω κανέναν μέσα στα πόδια μου να με ενοχλεί.

Έχω και εγώ δύο γιους αλλά ήδη ξέρουν ότι έχουν κάποιες υποχρεώσεις.. π.χ. σκορπίστε ότι θέλετε στο δωμάτιό σας, κάντε το ανω-κάτω αλλά μετά το παιχνίδι όλα θα είναι στη θέση τους όπως πρώτα.
Από τον μεγάλο δεν μπορώ να έχω πολλές απαιτήσεις γιατί όταν γυρίζει κάθε μέρα μετά τις 11 το βράδυ σπίτι... θα ήμουν παράλογη να γκρινιάζω γιατί δεν σιδέρωσε ή δεν σκούπισε.
Όταν έχει το χρόνο και θέλει να βοηθήσει η αλήθεια είναι ότι το χαίρομαι αλλά ως εκεί.

Και ΝΑΙ, χαίρομαι όταν πηγαίνω το πρωί στο γραφείο αντί να κάθομαι με τα ρόλευ στο κεφάλι και τη ρόμπα μέσα στο σπίτι...
Και πιστεύω ότι για τις περισσότερες γυναίκες αυτό ισχύει.. απλά είμαστε και
λίγο γκρινιάρες και παραπονιάρες!

xanumBurek

# 51 στις 24/12/2006
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 1.449

Παράθεση:

Παράθεση:

Χανουμάκι μου, μου τη δίνουν οι πασάδες και απεχθάνομαι τις φεμινίστριες, εγώ είμαι κάπου στη μέση.
Όπως θα μιλούσα σε ένα ανόητο φαλλοκράτη έτσι μιλώ και στην οποιαδήποτε «φεμινίστρια».

Αλλά αν κάνεις ρεβίθια πάλι ούτε που θα κάτσω να φάω.

πασα μου εσυ!!! με ρεβυθα θα σε εχω? Τα καλυτερα θα σου εχω...
δε γυστηβυς ετ ψολοριβυς νον δυσπυτανδυμ.

# 52 στις 24/12/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
το να ειναι μια γυναικα μηχανη του σεξ ...
...
...

Άνθρωποι μηχανές δεν υπάρχουν, τουλάχιστον όχι ακόμα. Αν κάποιοι/-ες αναζητούν γυναίκες ή άντρες ρόμποκοπ ας περιμένουν μερικά χρόνια ακόμα. Η επιστήμη κάνει θαύματα. Υπομονή λοιπόν.

Ωστόσο αν ορισμένοι/-ες βιάζονται και απαιτούν να έχουν δίπλα τους μηχανή του σεξ υπάρχουν κάποια καταστήματα που προσφέρουν βοηθητικά utilities/accessories με ή χωρίς μπαταρίες/αέρα κλπ... κλπ... Μηχανάκια παντός τύπου και για όλα τα γούστα...

Επίσης και ειδικά για τους άντρακλες, βαρβατίλες Έλληνες, που είναι πολύ μάγκες και τα θέλουν όλα τώρα, προτείνω αναχώρηση οριστική προς μέση Ανατολή και άμεση δημιουργία πολυπληθούς χαρεμιού. Το όνειρο επιτέλους θα γίνει πρα-γμα-τι-κό-τη-τα... (Πόσοι σύγχρονοι Έλληνες μάγκες το επιχείρησαν όμως αυτό?)

Παιδιά! Αλληλοσεβασμός και αλληλοκατανόηση και τα υπόλοιπα έρχονται από μόνα τους!

dylanthomas

# 53 στις 24/12/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Επίσης και ειδικά για τους άντρακλες, βαρβατίλες Έλληνες, που είναι πολύ μάγκες και τα θέλουν όλα τώρα, προτείνω αναχώρηση οριστική προς μέση Ανατολή και άμεση δημιουργία πολυπληθούς χαρεμιού. Το όνειρο επιτέλους θα γίνει πρα-γμα-τι-κό-τη-τα... (Πόσοι σύγχρονοι Έλληνες μάγκες το επιχείρησαν όμως αυτό?) Χαρέμι είναι ένα μέρος όπου δεκάδες και δεκάδες γυναίκες περιμένουν μόνο εσένα, δεν βαρυγκομούν ποτέ και σου δίνουν συνέχεια δίκιο. Το γεγονός ότι κανείς δεμ έχει δεί ποτέ χαρέμι, ίσως να σημαίνει κάτι.

Παιδιά! Αλληλοσεβασμός και αλληλοκατανόηση και τα υπόλοιπα έρχονται από μόνα τους!

# 54 στις 24/12/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by kaeir
Ξέρετε τι θέλουν κορίτσια;

Μια χαρωπή νοικοκυρούλα-σύζυγο, για το πλύσιμο,σιδέρωμα,μαγείρεμα και μια γκόμενα για το κρεβάτι και τις βόλτες.

Δηλ. και την πίτα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο.

Γκρίνια, γκρίνια, γκρίνια...
Αν όμως κάποτε συναντήσετε ένα άντρα με την παρακάτω νοοτροπία...

Παράθεση:
Και ο άνθρωπος λέει: γιατί, όταν σπούδαζα έξω τα έκανα όλα μόνος μου και τώρα δεν μπορώ; Είμαι ευχαριστημένος που τώρα μπορώ να κάνω τα μισά από αυτά που έκανα και περνάω καλά με τη γυναίκα μου. Έχουμε κι αρκετό ελεύθερο χρόνο έτσι.

...τον θεωρείτε "καλό, για φίλο μόνο".

pantazis1

# 55 στις 24/12/2006
author
Ανδρας / 57 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αργυρούπολη
Θέματα: 132
Απαντήσεις: 6.594

Παράθεση:

Παράθεση:
, τρωει, τελειωνει και σηκωνεται και φευγει.. Ουτε ωραιο ειναι, ουτε να σαι καλα, ουτε να παρει το πιατο του να το παει στον νεροχυτη.. Την επομενη φορα γιατι να το κανεις? Θα κανεις τα τυπικα..
Συμφωνώ εν μέρει, ότι πρέπει να σου πει ένα καλό λόγο δηλαδή.
Αυτό όμως προσωπικά δεν μου αρκεί. Τι να τον κάνω τον καλό λόγο, αν μου αράξει μετά στον καναπέ και αρχίσω να τρέχω σαν τρελλή για να τα προλάβω όλα;
Το πρόβλημα είναι να μάθει να μοιράζεται τα πάντα.

Μόνο μια φίλη έχω δει να το έχει καταφέρει. Όταν λέω μοιράζονται τα πάντα, το εννοώ. Από το μαγείρεμα, το καθάρισμα, μέχρι και το σιδέρωμα.
Και ο άνθρωπος λέει: γιατί, όταν σπούδαζα έξω τα έκανα όλα μόνος μου και τώρα δεν μπορώ; Είμαι ευχαριστημένος που τώρα μπορώ να κάνω τα μισά από αυτά που έκανα και περνάω καλά με τη γυναίκα μου. Έχουμε κι αρκετό ελεύθερο χρόνο έτσι. Και να φανταστείτε δουλεύουν και οι δυό τους αρκετές ώρες, χωρίς να έχουν γονείς να τους βοηθήσουν σε κάτι.

Το δύσκολο δεν είναι το πρακτικό μέρος δηλαδή ο χρόνος που θα αφιερώνει ο άνδρας στις συγκεκριμένες δουλειές, π.χ. πλύσιμο σιδέρωμα ρούχων (4 ώρες την εβδομάδα), στην δουλειά του κάνει ενδεχομένως δυσκολότερα, (εξ άλλου ακόμη και σαν γυμναστική μπορεί να το δει) αλλά ότι δεν το δέχεται στην καθημερινότητά του, επειδή έτσι τον έχουν μάθει.

Μόνο όταν αναγκαστεί από τις περιστάσεις, μόνο τότε καταλαβαίνει κάποια πράγματα, τα οποία ούτε καν του περνούσαν από το μυαλό πριν.

Ένα μήνα τον χρόνο εάν ασχολιόταν ο μέσος οικογενειάρχης με το σπίτι, σίγουρα θα αναθεωρούσε πολλά στην ζωή του.

Πολλοί είναι βαθιά νυχτωμένοι ... και πολύ πιθανόν να μην θέλουν να ξυπνήσουν ποτέ.

Σίγουρα καλύτερα γι' αυτούς, για κάποιους... άλλους απόλυτα όχι, ανεξάρτητα άν το αντιλαμβάνονται και τα δύο μέρη ή όχι.

kaeir

# 56 στις 25/12/2006
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Originally posted by BlueCafe
--------------------------------------------
Σωστά τα λες! Ξέρεις τι έχω πάθει εγώ όμως; Έχω πέσει σε ανθρώπους που τα ζητάνε σαν πρωταρχικά χαρακτηριστικά του άλλου, αλλά εκείνοι δεν τα τηρούνε ούτε κατά διάνοια.

lianna

# 57 στις 25/12/2006
author
Γυναίκα / 67 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 3.055
Kαλημερα και χρονια πολλα

Μην τα ψαχνετε καποτε οταν ο γιος μου
ηταν μικρος εκει γυρω στα 5 του,του
φορουσα μια ποδια και τον ειχα διπλα
στο νεροχυτη,για να πλυνουμε τα πιατα μαζι
η του εδινα ενα ξεσκονοπανο να ξεσκονισουμε μαζι για να ειμαστε καθαροι
και αυτα οχι σε φεμινιστικο στυλ αλλα στο οτι μεγαλωνοντας
εγω μπορει να πεθαινα ,αυτος να σπουδαζε η να βρισκοταν καπου αλλου,
καποιος κατι επρεπε να του διδαξει
Οταν ερχονταν ο πατερας του φωναζε
ΦΟΥΣΤΗ θα τον κανεις
Η ΑΛΛΗ δηλ.τι θα κανει?
ΣΙΓΑ μην της σιδερωνει και τα βρακια
Δεν μπορουσε με τιποτε να καταλαβει την
χρησιμοτητα του να ξερεις καποια πραγματα
Με να του τριβελιζει το μυαλο συνεχως και σε καθε ευκαιρια
με τετοιες σκεψεις,ναι μεν αυτος εμαθε να τα κανει και να ειναι νοικοκυρης,δηλ να μην τα σκορπιζει ολα περα δωθε γιατι ξερει οτι κανεις δεν θα του τα μαζεψει
αλλα απο την αλλη
οταν μπορει να την κοπανησει αλλα γαλλικα
το κανει ευχαριστως,και τοτε μουρχεται να τον πνιξω.
Ειδικα οταν σε παρεες τον ακουω να λεει,
συχαινομαι τις δουλειες του σπιτιου.

ΟΠΟΤΕ δεν φταιμε ΜΟΝΟ οι μανουλες
τεραστια ευθυνη και οι μπαμπαδες

# 58 στις 26/12/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Παράθεση:
--------------------------------------------
Σωστά τα λες! Ξέρεις τι έχω πάθει εγώ όμως; Έχω πέσει σε ανθρώπους που τα ζητάνε σαν πρωταρχικά χαρακτηριστικά του άλλου, αλλά εκείνοι δεν τα τηρούνε ούτε κατά διάνοια.

kaeir αυτό που γράφεις δεν υποδηλώνει αλληλοσεβασμό και αλληλοκατανόηση αλλά σεβασμό και κατανόηση μόνο από την μία πλευρά.
Ο καθένας μας μπορεί να ζητάει ότι θέλει, το θέμα είναι τι μπορούμε να προσφέρουμε στον άλλον και αν έχουμε την διάθεση.
Αν δεν είμαστε ικανοί να δώσουμε τα βασικά συστατικά που απαιτεί μία όμορφη σχέση τότε είμαστε άξιοι της μοίρας μας...

Πολλοί λένε ότι αυτά τα συναισθήματα βγαίνουν αυθόρμητα. Εν'μέρει συμφωνώ. Αλλά χρειάζεται και λίγο λογική και παίδευση εγκεφάλου. Δεν μπορείς να βλέπεις μία ύπαρξη να "γ@μ1εται" (σόρυ για την έκφραση) στις οικιακές δουλειές, στην εργασία της, στην ανατροφή των παιδιών και να κάθεται ο άλλος (ο π@π@ρας!) να την παρακολουθεί και να "καπνίζει ευτυχισμένα"! Α-ΠΑ-ΡΑ-ΔΕ-ΚΤΟ!!

# 59 στις 26/12/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Το να μενεις στο σπιτι δεν ειναι λυση σου μιλαω απο πειρα μεγαλωνω 4 παιδια 2 δικα μας και 2 του αντρα μου απο αλλο γαμο η μανα τους στον κοσμο της. Ο αντρας μου ειναι κλασικος αντρας ολα στο χερι στην δουλεια ομως θα ξαναπαω σε λυγο καιρο που θα μεγαλωσει λιγοη μπεμπα μου ειναι πολυ συμαντικο να φευγεις απο το σπιτι να κανεις κατι αλλο απο το να πλενεις πιατα και να ζητας χρηματα για να αγορασεις κατι που θελεις . Το πιο σημαντικο ομως ειναι οτι νιωθεις ομορφα δεν ρουτινιαζεις με αποτελεσμα να ξεσπας στον αντρα σου , και κακα τα ψεματα δεν ξερεις τι θα σου φερει η ζωη και με το εξαρτιεσαι απο εναν τον αντρα σου δεν θα μπορεις να αντιδρασεις οπως θα ηθελες.

kaeir

# 60 στις 26/12/2006
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη

Παράθεση:

Α-ΠΑ-ΡΑ-ΔΕ-ΚΤΟ!!

---------------------------------------------
Όμως γίνεται σε μεγάλη συχνότητα, ειδικά στην Ελλάδα με τοντρόπο που μεγαλώνουν οι άντρες.
Λες και ο αντρισμός καθορίζεται από τις δουλειές και όχι από τον χαρακτήρα του άλλου.
Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567
Δεν μπορείτε να απαντήσετε