Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τα λαθη που κανουν οι γυναικες

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

evans

# 1 στην 1/8/2003
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 75
Απαντήσεις: 3.828
'Aρεσαν+: 0%

Τα λαθη που κανουν οι γυναικες

Ο συγγραφεας αυτης της σειρας μου αναθεσε να προλογησω τα επτα θανασιμα λαθη που κανουν οι γυναικες.
Μα κανουν λαθη οι γυναικες θα αναρωτηθειτε ευλογα;

Κανουν και αυτες επικινδυνα λαθη στις σχεσεις τους με το αλλο φυλο με την γνωστη καταληξη (αποπειρα αυτοκτονιας με σοκοταλακια (με τις λιγοτερες θερμιδες γιατι κανουν και διαιτα) ).
Δεν ειναι τυχαια η τριαδα της συμφορας " πυρ , γυνη και θαλασσα...
Που στο βωμο της εχουν χαθει πολυ αντρες !
Φιλοσοφοντας λιγο βλεπουμε οτι η κυρια κοινη αιτια ειναι ουσιαστικα μια ...η γυνη πως;
Πυρ η φωτια της μαχης : ολες ξεκινανε για τα ματια μια ωραιας ελενης...
Θαλασσα : ποσοι θαλασσοδαρθηκανε και πληρωσαν με την ζωη τους , γαμο αδελφης η δικο τους....
Ομως ας ερθουμε στα λαθη!
Εδω η ακροαματικοτητα ανεβαινει ηδη ξεπερασαμε το "ενωπιος ενωπιω " !

Λαθος πρωτο :
Εγω ειμι το κεντρο του αντρικου συμπαντος , δεν υπαρχει αλλη ομορφοτερη πλην εμου! (η αρχικη ιδεα της χιονατης και των επτα νανων )
Εδω εχουμε δυο τυπους γυναικων η ομορφη και εκεινη που νομιζει οτι ειναι ομορφη. Και οι δυο κανουν αυτο το λαθος

Λαθος δευτερο :
Τιμα μανα μου και πεθερα σου ωσαν μητερα σου!
Ναι ειναι αληθεια παρμενο απο τις 10 γνωστες εντολες διασκευασμενο και προσαρμοσμενο ελευθερα απο τις γυναικες για τις γυναικες.
Μεγαλωνοντας μεχρι την ημερομηνια του γαμου τους στο πατρικο σπιτι αναπτυσουν ιδιαιτερες σχεσεις με την μαμα.
Σχεση που συνεχιζει να αναπτυσεται και κατα τον γαμο της.
Η μαμα προαγεται σε αρχηγο της νεας οικογενειας.

Λαθος τριτο :
Η γυναικα απο μικρη γαλουχειται οτι κατι πολυτιμο κρυβεται στην περιοχη κατω απο τον αφαλο και πιο πανω απο τα γονατα.
Αυτο το κατι πολυτιμο οπως λεει και ο σοφος λαος σερνει καραβια , ποσο μαλλον αντρες ολων των ειδων και φυλων και το αντιτιμο πρεπει να πληρωθει και αναλογα ......
Και προπαντων οχι πριν τον γαμο ! Ουτε την χειραν...

Λαθος τεταρτο :
Η εκπαιδευση.
Απο την επιλοχια μαμα για ενα σιγουρο μελλον !
Ναζι εκει που πρεπει και οταν.
Ποτε σε μηχανακι μικρου κυβισμου
Αν ειναι δυνατον σε καμπριο ευρωπαικων προδιαγραφων
Κοτερο , θαλαμηγος , jet = παρα πολλοι βαθμοι (εχω και κοτερο παμε μια βολτα.)
Τι μαθαινουμε στο πρωτο ραντεβου! (επαγγελμα , οικονομικη κατασταση , καταθεσεις , ακινητα)
Τι θεωρουμε αξια βαθμων στο πρωτο ραντεβου! (τιποτα = -1000 β , λουλουδια = 100 β , σοκολατακια = 10 - 100 β (εξαρταται αν αρεσουν και στη μαμα) , μπυρα αγναντευοντας το ηλιοβασιλεμα = -200 β , σουβλακι η πιτσα με κοκα = -100 β , γευμα σε ταβερνουλα η ουζερι = 0 - 100 β , γευμα σε ιν εστιατοριο μετα γαλλικου οινου εμφιαλωμενου εν ετη 1956 = πολλοι βαθμοι (ισως και να του κατσει)
Τι δωρα δεχωμαστε (ας μην αρχισω παλι με βαθμους κουραστηκα γνωριζετε παντως...)
Τι προτασεις χρησιμοποιουμε κατα την σχεση μετα καταλληλου υποψηφιου:
1. Οτι θες εσυ (*) οπου *=μωρο μου,γλυκε μου θησαυρε μου , γλυκα μου , παιδαρε μου , αντρα μου , τζουτζουκο μου , αητε μου , γλυκουλινι μου , αρκουδακι μου , καρδια μου κλπ (ειναι με τυχαια σειρα και καθε ομοιοτητα με nickname tων μελλων του site ειναι εντελως συμπτωματικη)
2. Δεν μπορω χωρις εσενα με πολλες παραλλαγες ς' αγαπω (τρις η αγαπη αυτη με πεθαινει (τ. Βανου) ) , σε λατρευω (τ. Βοσκοπουλος) θελεις να κοψω για σενα τις φλεβες μου (λ. Πανταζης) κλπ
3. Μη δεν πρεπει , μας βλεπουνε , ενας γνωστος μου (και εδω κλπ)
4. Αααχ ναιιιιιι! (ξερετε εσεις.......)
5. Η μαμα ειπε να ερθεις καμια φορα απ' το σπιτι (θαναι κι ο μπαμπας ο αδελφος η γιαγια ο θειος ο.... Κλπς(μην με βαζετε να τα γραφω...και λοιποι συγγενεις)
6. Ποτε θα κανουμε την φωλιτσα μας(και εδω εχι κλπ και ξαναβαριεμαι...) (αυτο πολλακις)
Απο εντυπη ενημερωση εβδομαδιαια και μηνιαια :
Κατερινα , σουπερ κατερινα , εγω , μια , αρλεκιν , cosmopolitan , elle , γυναικα , bazzar , marrie clair κλπ
Απο ηλεκτρονικη ενημερωση :
Τολμη και γοητεια , δυναστεια , λαμψη , καλημερα ζωη ολα εκεινα τα νοτιοαμερικανικης παραγωγης με το ομορφα γεματα παθος γυναικεια ονοματα σιριαλ κλπ
Λαθος πεμπτο :
Η αναζητηση .
Με την σοφη καθοδηγηση της μαμας συντασσει την λιστα κριτηριων του υποψηφιου με εντελως ιδιοτελη τροπο.

Λαθος εκτο :
Η μεταλλαξη . Ειναι ενα φαινομενο που ερευναται απο την επιστημη.
Χαρακτηριζεται και " δεσιμο του γαιδαρου " εμφανιζεται αμεσως μετα την ...κουλουρα .
Αλλαζει η συμπεριφορα
Πχ το ναι αγαπη μου γινεται δεν παντρευτηκα για να ειμαι δουλα σου.
Αλλαζει το γεωμετρικο σχημα της
Πχ εκεινο το αγγελικο πλασμα των 50 κιλων δεν ξεχωριζει απο το ντουλαπι του μπανιου.
Αλλαζει διαιτες
Πχ η διαιτα του κοτοπουλου και ψαρικων και ο κακομοιρης φασολαδα!
Αλλαζει γυμναστικη
Πχ την αθληση που ποτε δεν εκανε δεν την κανει!
Κλπ

Λαθος εβδομο (σημαδιακος αρθμος)
Ειδικοτητες αποκτηθεισες κατα τον γαμο
Εφευρεση του πονοκεφαλου πριν (παλι ξερετε εσεις)
Κρεββατομουρμουρα για την επιτευξη στρατηγικων στοχων
Εκφρασεις οπως
Αχαιρευτε μου εφαγες (οχι ολα τα δαχτυλιδια) τα νιατα μου
Που με πηρες μπουμπουκι και κοιτα ρε (λες και ο αμοιρος δεν κλαιει τα χαμενα του μαλλια , τα δικα του νιατα κλπ)
Σου δωσα τα καλυτερα μου χρονια (και τι τωρα τα θες πισω; λες και μπορει)
Και τελος , στο τελος , για το τελος
Ο μακαριτης μου ηταν .....( η μετα θανατον αναγνωριση!)
Ps all the stories are reall
The name had be changed to protect the innocence
2003 (c) clopywright by evans

για το sxeseis.gr και τους αντρες ρε γα***ο!
Μετατροπη απο κεφαλαια by moo693

FILLEGRACIEUSE

# 2 στην 1/8/2003
author
Γυναίκα / 38 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Κηφισιά
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 124

γινονται για την παντρευετικη!!!τι δεν ξερετε την παντρευτικη?υψηλοβαθμη σχολη,και με ειδικο μα

Και ακουγοντας ολα αυτα,εγω η κακομοιρα απορω γιατι εχω δεν μεγαλωσα ετσι?τελικα η δικη μου οικογενεια δεν θα ηταν φυσιολογικη,γιατι αν μην θελω την παντρευτικη μημπως τελικα ειμαι απο αλλο πλανητη????Και τ5ελιακ νομιζω απο συζητησεις μου με αντρες φιλους μου αλλα και γνωστους μου,το να μην κυνηγας γαμπρο θεωρειται αφυσικο!!!!Δεν τοπ καταλαβαινω αυτο!!!Ειναι τελικα πολυ κακο για μαι κοπελα να ονειρευεται αν σταθει επαγγελματικα στα ποδια της και να κανει αυτο που εχει ονειρευτει και αυτο να μην ειναι παιδια και φαγητο στο συζηγο?τι αν πω,τα λαθη που αναφερει ς φιλε evans,αν δεν αντιλαμβανομαι λαθος το θεμα παραπαμπουν στην τακτικη τυλιγματος του γαμπρου!!!Κανω λαθος?τι να πω,εγω δεν μεγαλωσα με αυτη την προοπτικη και τελιακ αυτο βγαινει σε ελλατωμα!!!Ακομα και αν μια γυναικα δεν τα κανει αυτα θεωρειατι αφυσικη!!!Μημπως ετλικα αναρωτιεμαι και οι αντρες εχουν ανατραφει γαι αν δεχτουν τετοια συμπεριφορα απο τις γυναικες?αν δεν ειανι ετσι τοτε γιατι του κακοφαινετε οταν ακουν πως μαι γυναικα δεν θελει να παντρευτει στα 25 και θελει στα 35,η ιοταν ακουν αποψεις του τυπου '''δεν θεωρω ως δεδομενο οτι ολοι καποια στιγμη θα παντρευτουμε""".εγω παντως οτν το λεω αυτο με κοιτανε σαν να μην πηγαινω και καλα!!!Και μαλλιστα οταν συνεχιζω πως τιποτα στην ζωη και ουτε και ο γαμος δενειανι δεδομενο και δεν ξερουμε τι και ποτε θα συμβει ακι αν θα συμβει.τοτε ειανι που τα ακουω και αποα πανω και μαλλον βγαινω και αναισθητη γιοα γυναικα!!!!Αρα αφου δεν αρεσει ουτε και αυτη η πλευρα που τυχαινει να ταυτιζεται με την δικη μου,αρα καπου τα θελουν και τα παθαινουν!!!!!Εχουν ανατραφει και οι αντρες για να δεκτουν τετοια συμπεριφορα!!!
Μετατροπη απο κεφαλαια by moo693.

# 3 στην 1/8/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Το μόνο λάθος που βλέπω να κάνουν οι γυναίκες είναι οτι απαντάνε σε τέτοια ηλίθια μηνύματα!

Μα ήθελα να ξερα που τα βρίσκεις τετοια επιχειρήματα; Στις ελληνικές ταινίες του 60;

Εκτός κι αν η πηγή έμπνευσής σου είναι η πρώην πεθερά σου...

# 4 στην 1/8/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...

Aγαπητε evans θελω να πιστευω πως το κειμενο σου εχει καθαρα χιουμοριστικο χαρακτηρα.....αν οχι το κρινω....απαραδεκτο!

Δεν ειναι δυνατον στην σημερινη εποχη αντρας 39 χρονων(συμφωνα με το προφιλ σου) να πιστευει τετοια πραγματα.Εισαι μηπως καμποσες τριακονταετιες πισω?

Ειναι κουραστικος ανοητος και απαραδεκτος πια αυτος ο πολεμος μεταξυ των φυλλων.Ελεος πια!
Ξερεις ποσα θα μπορουσα να αντιπαραθεσω για τους αντρες και να σε κολλησω στον τοιχο?Και οχι αντιγραφες απο χαζα περιοδικα αλλα απο επιστημονικες,κοινωνιολογικες ερευνες?

Δεν θεωρω ομως τους αντρες εχθρους μου ουτε τους εκπροσωπους της κακης μου μοιρας και δεν θα το κανω.

Απο την αλλη ομως επειδη ειμαι περηφανη που ειμαι γυναικα και δεν ντρεπομαι για αυτο και ειμαι μια γυναικα που απο τα 17 της μεχρι τα 43 αγωνιζεται και τιμα το φυλλο της ε.....δεν μπορω να ακουω και να διαβαζω τετοια χαζα.

Πρεσβευοντας και γραφοντας τετοια πραγματα το μονο που κανετε ειναι να μειωνετε τους εαυτους σας και να απομακρυνετε τις γυναικες απο κοντα σας. Αυτο ειναι το ζητουμενο σας?

Αrsinoi

evans

# 5 στην 1/8/2003
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Originally posted by tantraman
Το μόνο λάθος που βλέπω να κάνουν οι γυναίκες είναι οτι απαντάνε σε τέτοια ηλίθια μηνύματα!

Μα ήθελα να ξερα που τα βρίσκεις τετοια επιχειρήματα; Στις ελληνικές ταινίες του 60;

Καλο ειναι πριν κατηγορισει καποιος καποιον καλο ειναι να βλεπει τις απαντησεις του και τις θεσεις του ,και φυσικα μην τα μπερδευουμε με τα θεματα που βαζουν!

Oσο για την πηγη εμπνευσης στην περιπτωση μου ηταν αστοχο......

evans

# 6 στην 1/8/2003
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Originally posted by moo693

Μα οι γυναίκες φταίνε αγαπητέ evans;

Μήπως φταίνε οι άντρες που επιλέγουν συζύγους με μοναδικό κριτήριο το περιτύλιγμα και τους φιόγκους;
Μήπως φταίνε οι άντρες που παραμυθιάζονται εύκολα;
Μήπως φταίνε οι άντρες που δεν προσέχουν στις σεξουαλικές τους επαφές και έχουμε ένα σωρό "εφταμηνίτικα";

Δεν μπορώ να πιστέψω ότι είσαστε τόσο "άβγαλτοι" και αθώοι...

Ωραία... εμείς είμαστε πονηρές....
Εσείς τι κάνετε για να προστατευτείτε;

Σοφη μου moo693

Καποιοι αναρωτηθηκαν τι γινεται εδω , αλλοι απαντησαν για βαθμους , αλλοι για αστερια αλλοι δεν αντεδρασαν καν ουτε μπηκαν στον κοπο να σχολιασουν τα θανασιμα λαθη των αντρων....
Ομως οταν προκειται για το φυλο μας ....
Και ολα αυτα χωρις σκεψη!
Ναι πολυ σωστα , αν αναφερεσαι στο θεμα που ανεβασα , μερος ευθυνης εχουν και οι αντρες....(εδω ειναι η σοφια σου)

Υγ δεν διαβασες καλα ολο το κειμενο

evans

# 7 στην 1/8/2003
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Originally posted by arsinoi
Aγαπητε evans θελω να πιστευω πως το κειμενο σου εχει καθαρα χιουμοριστικο χαρακτηρα.....αν οχι το κρινω....απαραδεκτο!

Δεν ειναι δυνατον στην σημερινη εποχη αντρας 39 χρονων(συμφωνα με το προφιλ σου) να πιστευει τετοια πραγματα.Εισαι μηπως καμποσες τριακονταετιες πισω?

Ειναι κουραστικος ανοητος και απαραδεκτος πια αυτος ο πολεμος μεταξυ των φυλλων.Ελεος πια!
Ξερεις ποσα θα μπορουσα να αντιπαραθεσω για τους αντρες και να σε κολλησω στον τοιχο?Και οχι αντιγραφες απο χαζα περιοδικα αλλα απο επιστημονικες,κοινωνιολογικες ερευνες?

Δεν θεωρω ομως τους αντρες εχθρους μου ουτε τους εκπροσωπους της κακης μου μοιρας και δεν θα το κανω.

Απο την αλλη ομως επειδη ειμαι περηφανη που ειμαι γυναικα και δεν ντρεπομαι για αυτο και ειμαι μια γυναικα που απο τα 17 της μεχρι τα 43 αγωνιζεται και τιμα το φυλλο της ε.....δεν μπορω να ακουω και να διαβαζω τετοια χαζα.

Πρεσβευοντας και γραφοντας τετοια πραγματα το μονο που κανετε ειναι να μειωνετε τους εαυτους σας και να απομακρυνετε τις γυναικες απο κοντα σας. Αυτο ειναι το ζητουμενο σας?

Αrsinoi

ΑΓΑΠΗΤΗ arsinoi ΚΑΛΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η ΜΟΝΗ

ΕΝΑ ΤΑΠΕΙΝΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

evans

# 8 στην 1/8/2003
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Και στην τελική βρε evans, επειδή παρακολουθώ όσα γράφεις, για τις γυναίκες στα διάφορα φόρουμ...

Αφού οι γυναίκες είναι τόσο ενοχλητικές, σατανικές, υποκριτικές, εκδικητικές κλπ, κλπ, όσα δηλαδή κατά καιρούς τους έχεις καταλογίσει....

Τι ψάχνεις να βρείς εδώ μέσα;
Γιατί αν ψάχνεις για σύντροφο, τι τη θέλεις.. για να σε βασανίζει;
Δεν σου φτάνουν όσα έχεις περάσει;

Απορώ δηλαδή, γιατί κι εγώ έχω κάποιες άσχημες εμπειρίες, αλλά δεν τις καταλογίζω στους άντρες έτσι γενικά κι αόριστα, αλλά στη δική μου ανικανότητα να επιλέξω τον κατάλληλο.

Γι'αυτό λέω "μοναχή σου χόρευε κι όσο θέλεις πήδα"....
Τι μου φταίει κανένας ανθρωπάκος να τον πάρω στο λαιμό μου;

αγαπητη και σοφη moo693
εξακολουθεις να μην εχεις διαβασει , σωστα θεσεις και αποψεις μου η διαβαζεις αυτο που θελεις .....
αν εχεις διαφορες κακες εμπειριες πολυ σωστα τις περνας , τις κουκουλωνει , τις θαβεις ...
ολα αυτα αν

το τι ψαχνω αναφερεται καθαρα στο προφιλ μου που ... δεν το αλλαζω τακτικα!

η διαθεση μου ειναι παντα ευδιαθετη
και ολες οι κυριες που περασαν απο την ζωη μου ηταν ολες ιδανικες .
δεν ηταν οι τελειες οπως και 'γω δεν ημουν ο τελειος.
για ολες εκεινες που μας εκαναν να τις ερωτευτουμε .
για ολες εκεινες που μας χαρισαν χρονο , ζωη , αισθηματα .
για ολες εκεινες που μας εκαναν να κλαψουμε , να χαρουμε .
για ολες εκεινες που σταθηκαν διπλα μας .
για ολες εκεινες που μας εδωσαν λογο να υπαρχουμε .
για ολες εκεινες που μας χαρισαν παιδια .
για ολες εκεινες που 'γιναν μανα , ερωμενη , αδελφη .
και για κεινες που θα ερθουν
εισαστε οι ιδανικες!
ευχαριστουμε!

και μια ευχη :
να σας τυχουν αντρες που μετα χρονια να γραφουν και για σας τετοια !

# 9 στις 2/8/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by arsinoi

Χωρίς να θέλω να υποστηρίξω τον evans έχεις επισκευθεί ή συναναστραφεί ποτέ με ανθρώπους από την Αιτωλοακαρνανία; Θα νομίσεις ότι ζεις στη δεκαετία του 60! Εκεί υπάρχουν ακόμα νέοι άνθρωποι που χωρίς υπερβολή τα πιστεύουν αυτά ακόμα. Πιστεύουν ακόμα ότι η γυναίκες δεν πρέπει να εργάζονται αλλά να κάθονται στο σπίτι και στην κουζίνα.

Και αυτό είναι ένα απλό παράδειγμα, χωρίς να θέλω να θίξω τους Αιτολοακαρνανιώτες ή και άλλους ανθρώπους από άλλες περιοχές της χώρας μας. Εχεις καθόλου εικόνα της κατάστασης αυτής στη χώρα μας;

evans

# 10 στις 2/8/2003
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος

Παράθεση:
originally posted by fillegracieuse
και ακουγοντς ολα αυτα,εγω η κακομοιρα απορω ....... Οι αντρες για να δεκτουν τετοια συμπεριφορα!!!

O τροπος που γραφεις και αντιμετωπιζεις και αυτο το θεμα δειχνει οριμοτητα , πνευμα , αποψη και δυναμικη θεση , δικαια θαυμασμου!
Ευτυχως δεν φαινεσαι να εισαι απο τις κατινες εκεινες που επικοινωνουν με τις αλλες κατινες θαβοντας τα αρσενικα που τις ακουν και τις αφηνουν μηπως κερδισουν την ευνοια τους (πολυ πεινα...) .
Και δεν σταματανε εδω προσπαθουν να τους πεισουν τελικα πως στραβος ειναι ο ...γυαλος, μεταφεροντας τις ευθυνες τους σε κεινους τους αμοιρους.
Δεν εισαι απο αλλον πλανητη ουτε απο αλλη διασταση και θα συμφωνησεις .
Ισως γιατι οι γονεις σου να σου εδωσαν αλλες αξιες που τις χρησιμοποιησες για να δημιουργησεις αυτη την αξιοθαυμαστη ακεραια προσωπικοτητα!

Καλο μηνα και ευχαριστες διακοπες!

FILLEGRACIEUSE

# 11 στις 2/8/2003
author
Γυναίκα / 38 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Κηφισιά
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 124

Προς υνσυαλλ_θινκινγ,και εβανς!!!

pros unsual_thinking:p
Ξερω πολυ καλα ελληνικα σε πληροφωρω,και γνωριζω πως κανω ορογραφικα λαθη και αναγραματισμους,αλλα ολα αυτα εις γνωση μου επειδη γραφω αρκετα γρηγορα και βιαστηκα.σου λυθηκε η απορια πιστευω!!!
προσ evans
Σε ευχαριστω για τις θετικες σου παρατηρησεις,αν και ξερεις τελικα αυτο που εχω και εσενα και σε ελαχιστους αλλους δεν φαινεται σαν ελατωμμα σε πολλους αλλους φαινεται αφυσικο.ειανι τελικα πολυ αφυσικο να μην επιδιωκει ακποια να τυλιξει καποιον?το κακο ειναι και πως τα αγορακια μεγαλωνουν με αυτη την νοοτροπια και δεχονατι μοιρολατρικα αυτο που τους περιμενει.παντως εγω στους καλους μου φιλους και ιδιατερα στους υνομιληκους και και 2-3μικροτερους που εχω κατα ενα και δυο χροναι φροντιζω αν τους ξυπναω και αν τους ενημερωνω για τις προθεσεις που εχουν τα κοριτσακια και που αποβλεπουν!!!Φιλοι μου ειναι αν μην τους ανοιξω τα ματια?

DeepPurpleSoul

# 12 στις 25/6/2004
author
Ανδρας / 49 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 15
Απαντήσεις: 519

Κι ομως εδω μεσα υπαρχουν αληθειες ... !!!

Φιλε μου evans ... ανεβαζω αυτο εδω το αρθρο σου ... που ομολογουμενος αργησα να το παρω γραμμη ....

Δ Ι Ο Τ Ι : ...

Ναι οσο και αν ενοχληστε ... οι κυριες και οι δεσπινιδες ... οσο και αν για καποιους φαινεται χιουμοριστικο αυτο εδω το αρθρο του φιλου evans ... οσο και αν καποιοι δεν μπορουν να παραδεχθουν οτι συμβαινουν αυτα ακομα και σημερα ... εν ετη 2004 ... δυστηχως ειναι η αληθεια ... και ομως συμβαινουν ...

Ιδιαιτερα ομως θα σταθω στα παρακατω ...

Παράθεση:
Originally posted by evans

Ο συγγραφεας αυτης της σειρας μου αναθεσε να προλογησω τα επτα θανασιμα λαθη που κανουν οι γυναικες.
Μα κανουν λαθη οι γυναικες θα αναρωτηθειτε ευλογα;

Κανουν και αυτες επικινδυνα λαθη στις σχεσεις τους με το αλλο φυλο με την γνωστη καταληξη (αποπειρα αυτοκτονιας με σοκοταλακια (με τις λιγοτερες θερμιδες γιατι κανουν και διαιτα) ).
Λαθος πρωτο :
Εγω ειμι το κεντρο του αντρικου συμπαντος , δεν υπαρχει αλλη ομορφοτερη πλην εμου! (η αρχικη ιδεα της χιονατης και των επτα νανων )
Εδω εχουμε δυο τυπους γυναικων η ομορφη και εκεινη που νομιζει οτι ειναι ομορφη. Και οι δυο κανουν αυτο το λαθος

Λαθος τριτο :
Η γυναικα απο μικρη γαλουχειται οτι κατι πολυτιμο κρυβεται στην περιοχη κατω απο τον αφαλο και πιο πανω απο τα γονατα.
Αυτο το κατι πολυτιμο οπως λεει και ο σοφος λαος σερνει καραβια , ποσο μαλλον αντρες ολων των ειδων και φυλων και το αντιτιμο πρεπει να πληρωθει και αναλογα ......
Και προπαντων οχι πριν τον γαμο ! Ουτε την χειραν...

Λαθος εκτο :
Η μεταλλαξη . Ειναι ενα φαινομενο που ερευναται απο την επιστημη.
Χαρακτηριζεται και " δεσιμο του γαιδαρου " εμφανιζεται αμεσως μετα την ...κουλουρα .
Αλλαζει η συμπεριφορα
Πχ το ναι αγαπη μου γινεται δεν παντρευτηκα για να ειμαι δουλα σου.
Αλλαζει το γεωμετρικο σχημα της
Πχ εκεινο το αγγελικο πλασμα των 50 κιλων δεν ξεχωριζει απο το ντουλαπι του μπανιου.
Αλλαζει διαιτες
Πχ η διαιτα του κοτοπουλου και ψαρικων και ο κακομοιρης φασολαδα!
Αλλαζει γυμναστικη
Πχ την αθληση που ποτε δεν εκανε δεν την κανει!
Κλπ

Λαθος εβδομο (σημαδιακος αρθμος)
Ειδικοτητες αποκτηθεισες κατα τον γαμο
Εφευρεση του πονοκεφαλου πριν (παλι ξερετε εσεις)
Κρεββατομουρμουρα για την επιτευξη στρατηγικων στοχων
Εκφρασεις οπως
Αχαιρευτε μου εφαγες (οχι ολα τα δαχτυλιδια) τα νιατα μου
Που με πηρες μπουμπουκι και κοιτα ρε (λες και ο αμοιρος δεν κλαιει τα χαμενα του μαλλια , τα δικα του νιατα κλπ)
Σου δωσα τα καλυτερα μου χρονια (και τι τωρα τα θες πισω; λες και μπορει)
Και τελος , στο τελος , για το τελος
Ο μακαριτης μου ηταν .....( η μετα θανατον αναγνωριση!)

Ps all the stories are reall
The name had be changed to protect the innocence
2003 (c) clopywright by evans

για το sxeseis.gr και τους αντρες ρε γα***ο!

ΜΕ ΒΑΣΗ ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ...

Εχω να προσθεσω τα εξης που ισως να τα εχω ξαναπει κατα καιρους ομως αξιζει τον κοπο να τα ξανα αναφερω ...

* Ευκολα προσπερνατε οταν κατι βρεθει στον δρομο σας ... και ας σας αγγιζει και ας αξιζει ...
Αλλα αισθανεσθε ολιγον αδυναμες μπροστα του... εεε ... δεν επεσε και στα ποδια σας να σας προσκυνησει κιολας (που το θεωρειτε ως δεδομενο )... οποτε τι κανετε (?) ... προσπερνατε ... και του πετατε και ενα δεν μου κανεις (για να νιωθετε και καλα με τον εαυτο σας) ...

*Η αλλη περιπτωση που θα θιξω ... ειναι οταν εχουν περασει καποια χρονακια γαμου ... και φυσικα εχετε ξεχασει για πιο λογο βρεθηκατε με αυτον τον ανθρωπο διπλα σας ...
Αγνοειτε παντελως την εννοια του ερωτα ... και η εννοια αγαπη εχει παρερμηνευθει στο περασμα του χρονου ... ως υποταγη απλα στα θελω σας ... !!!

... Θα μπορουσα να γραφω ασταματητα ... απειρα παραδειγματα ... για τα λαθη των γυναικων ... ομως προτιμησα να σταθω σε δυο μονο ... που σχεδον πισω απο αυτα κρυβεται η ολη ουσια ...

Αλλωστε αυτα που εχει γραψει ο evans με υπερκαλυπτουν ... !!!

Δεν λεω οτι οι αντρες ειναι οι θεοι ... οι αναμαρτητοι ... οι αλανθαστοι ...

Ομως αυτο εδω το αρθρο μιλαει για τις γυναικες ... και εαν καποια πιστευει πως θιγεται ... στο "sxeseis" υπαρχει η ελευθερια της εκφρασης ...

ΑΣ ΑΝΟΙΞΕΙ ΕΝΑ ΑΡΘΡΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ...
ΦΙΛΙΚΑ

ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ... ΚΑΙ ΟΛΕΣ ... !!!

ΜΠΑΜΠΗΣ

Oταν... Δεν θα εισαι πια θεατης...αλλα πρωταγωνιστης...! Οταν... Αυτα που ειδες και κρατας στις παλαμες των χεριων σου...αρχισεις να τα χρησιμοποιεις...! ΤΟΤΕ... Θα ερθουν και εκεινες οι νεραιδες ...(Ηρεμια-γαληνη-ησυχια)... στον δρομo σου...!!! ΜΠΑΜΠΗΣ

# 13 στις 25/6/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

γμτ...δεν γινοταν να πεσει στα χερια μου

πριν απο.....ε καλα τωρα....πριν απο τοοοσα χρονια να το διαβασω να ξεστραβωθω να δω πως ειναι και φερονται οι γυναικες και να εχω και εγω μια ασπρη μερα που βασανιζομαι τοσα χρονια η ηλιθια......... lol:
Αρσινοη

Georgekak

# 14 στις 25/6/2004
author
Ανδρας / 35 / Ελεύθερος
Ν. Ξάνθης / Γενισέα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 57
Λόγος για να αρπαχτείτε δεν υπάρχει. Κοινό σημείο είναι ότι υπάρχει μια προβληματική κατάσταση και θα πρέπει να λυθεί με κάποιο τρόπο.

Κατά τη γνώμη μου λάθος είναι να προσπερνάμε "τη μάχη των φύλων" κάτι που κυρίως γίνεται από γυναίκες. Πιστεύω ότι κάτι όταν δεν το λύνουμε, αλλά το προσπερνάμε, έρχεται μετά μπροστά μας και το πληρώνουμε διπλό και τρίδιπλο.

Πρέπει με κάποιο τρόπο οι γυναίκες να καταννοήσουν ότι δε θέλει πολύ για να ανάψει το μπαρούτι. Εδώ μέσα δε γίνεται τπτ πέρα από μερικούς καβγάδες, αλλά εκεί έξω??
Πρέπει αυτά τα θέματα να συζητιούνται εκεί έξω(και μάλιστα με κατανόηση, κι όχι παίρνοντας την αμυντική στάση του "εγώ έτσι, ενώ εσύ έκανες αυτό...κλπ"). Ακόμη κι από άτομα που δεν έχουν μια μακροχρόνια σχέση, αλλά τους ενώνει πχ. μια γνωριμία που ευδοκίμησε και προχώρησε. Έτσι, καθένας θα έχει την ΑΝΕΣΗ να μπορεί να είναι καλός ακόμη και σε μία φιλική σχέση. Επίσης, καμιά φορά βοηθάει να παραδεχόμαστε το "δίκιο του αντιπάλου"(κι αυτό απευθύνεται προς όλους), ώστε να μπορούν να ριχτούν προτάσεις και λύσεις στο τραπέζι.

Από την πλευρά μας οι άντρες πρέπει να παίρνουμε υπόψη την ΑΝΑΓΚΗ(κι όχι επιθυμία)των γυναικών να αισθάνονται επιβεβαίωση, ασφάλεια και μοναδικότητα. Η συνήθης τακτική ότι δεν αξίζουν οι γυναίκες δε βοηθάει κανέναν. Μάλιστα, προιδεάζει καταστάσεις για αποτυχία!

ΥΓ. χωρίς καμία διάθεση να θίξω. Απλά θα ήθελα να προβληματιστείτε πάνω σ'αυτά
ΥΓ2. Δεν ήμουν εντελώς μέσα στο θέμα, αλλά αυτό λίγο αλλάζει τη φύση όσων είπα

# 15 στις 25/6/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Οι γυναικες δεν κανουν ποτε Λαθος!!!!
Αποδειξη!!!!Ο Παπας γιατι δεν παντρευεται??
Γιατι απλουστατα δεν μπορει μεσα στο ιδιο σπιτι να υπαρχουν ΔΥΟ Αλαθητοι!!!!

# 16 στις 25/6/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Παράθεση:
Originally posted by tantraman

Μα οι γυναίκες φταίνε αγαπητέ evans;

Μήπως φταίνε οι άντρες που επιλέγουν συζύγους με μοναδικό κριτήριο το περιτύλιγμα και τους φιόγκους;
Μήπως φταίνε οι άντρες που παραμυθιάζονται εύκολα;
Μήπως φταίνε οι άντρες που δεν προσέχουν στις σεξουαλικές τους επαφές και έχουμε ένα σωρό "εφταμηνίτικα";

Δεν μπορώ να πιστέψω ότι είσαστε τόσο "άβγαλτοι" και αθώοι...

Ωραία... εμείς είμαστε πονηρές....
Εσείς τι κάνετε για να προστατευτείτε;

Τι κανουμε??
Απλα παιρνουμε φορα και χτυπαμε το κεφαλι μας στον τοιχο που πιαστηκαμε "κωτσοι"!!!!!!!!!
(Και μερικοι για να γυρισουν και τα κερατα προς τα μεσα!)

# 17 στις 25/6/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Το μόνο λάθος των γυναικών σήμερα!!!

Αγαπητέ Evans,
Καλά τα λες, αλλά εγώ θεωρώ ως μοναδικό λάθος των σημερινών γυναικών, ότι θέλουν να γίνουν άντρες!!!

evans

# 18 στις 25/6/2004
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Originally posted by DeepPurpleSoul
Φιλε μου evans ... ανεβαζω αυτο εδω το αρθρο σου ... που ομολογουμενος αργησα να το παρω γραμμη ....

..........Δεν λεω οτι οι αντρες ειναι οι θεοι ... οι αναμαρτητοι ... οι αλανθαστοι ...

Ομως αυτο εδω το αρθρο μιλαει για τις γυναικες ... και εαν καποια πιστευει πως θιγεται ... στο "sxeseis" υπαρχει η ελευθερια της εκφρασης ...

ΑΣ ΑΝΟΙΞΕΙ ΕΝΑ ΑΡΘΡΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ...
ΦΙΛΙΚΑ

ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ... ΚΑΙ ΟΛΕΣ ... !!!

ΜΠΑΜΠΗΣ

Αγαπητε φιλε Μπαμπη να ηξερες τι εκανες.....
Περσυ τετοια εποχη περιπου ημουν ο Νο1 υποψηφιος για λιθοβολισμο .....
...και οπως μου ειχε πει και μια φιλη που δεν ειναι πια μαζι μας , εδω, οι μετοχες μου επεσαν κατακορυφα!!!
Οπως θα ειδες παροτι ειχε αληθειες δεχτηκα επιθεση και απο ...αντρες.....(
Η κυρια αιτια αυτου του αρθρου ηταν ενα αλλο αρθρο ( απο ενα αξιολογο μελος) και αυτο ηταν η αντρικη απαντηση....

ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΩΝ ΑΝΤΡΩΝ

Τι μου θυμησες ....αχ!

evans

# 19 στις 25/6/2004
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Originally posted by gamatoss
Αγαπητέ Evans,
Καλά τα λες, αλλά εγώ θεωρώ ως μοναδικό λάθος των σημερινών γυναικών, ότι θέλουν να γίνουν άντρες!!!

Οι περισσοτερες ναι...δυστυχως , ευτυχως που υπαρχουν και λιγες που αντιστεκονται !
Σ' αυτες που υποκλινομαστε !

malvina

# 20 στις 25/6/2004
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Σμύρνη
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 167

Απογοήτευση.

Ποια ήταν η Απόλυτη και η Κακιά;

Πραγματικά με απογοήτευσες με τον τρόπο, όχι αυτών που έγραψες, αλλά τον τόνο στον οποίο τα έγραψες. Βγάζεις μια απίστευτη δυσωσμία στο γραπτό σου.

Και το κακό ξέρεις ποιο είναι; Εγώ και οι άλλοι, άντρες και γυναίκες πιστεύω στη συγκεκριμμένη περίπτωση, απλά ψιλοφρικάραμε με το θέμα σου, αλλά αύριο, θα είμαστε εντάξει.

Εσύ, σέρνεις όλο αυτό το μένος, τρως τα ίδια σου τα σωθικά και ζεις μια προσωπική κόλαση. Συμφιλιώσου με κάποια πράγματα, συγχώρεσε κάποια άλλα και προχώρα μπροστά. Το μίσος δεν είναι τόσο επικίνδυνο για τους άλλους, όσο για τον ίδιο σου τον εαυτό. Έλκος έχεις ή ακόμα;

Πραγματικά στεναχωρήθηκα. Σου εύχομαι να γίνεις καλά.
Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345
Δεν μπορείτε να απαντήσετε