Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Γνωριμιες μεσω ιντερνετ

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

x-girl

# 1 στις 18/6/2007
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αλιμος
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 25
'Aρεσαν+: 0%

Γνωριμιες μεσω ιντερνετ

θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας, αν θα μπορουσατε να εχετε εμπιστοσυνη σε εναν ανθρωπο που γνωρισατε μεσω ιντερνετ και κανατε σχεση. Ενω ξερετε πως συνεχιζει να μπαινει σε διαφορα τετοια σαιτ και ισως και να ψαχνεται, φλερταροντας αλλα κοριτσια (εχουμε και αποδειξεις). Τι κανουμε σε τετοιες περιπτωσεις?
η μεγαλυτερη ευτυχια βρισκεται σε μικρες στιγμες της ζωης μας.

# 2 στις 18/6/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Άλλο να συνεχίζει να μπαίνει σε σάιτ, και άλλο να συνεχίζει να φλερτάρει. Για μένα αυτό, αν είναι όντως όπως τα λες, δηλαδή ψάχνεται, είναι λόγος για να σταματήσει η όποια σχέση ξεκίνησε. Αλλά είναι έτσι, ή απλά εσύ ζηλεύεις? Δεν σημαίνει πως ό,τι έζησε μαζί σου επαναλαμβάνεται κάθε φορά.

# 3 στις 18/6/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ούτε θα είχα εμπιστοσύνη , ούτε θα προσπαθούσα να βασιστώ πάνω του.

Θα μπορούσα όμως να περνώ καλά μαζί του και θα άφηνα τον χρόνο να μου δείξει προς τα πού πάει η σχέση.

Το να βάζεις στον άλλο (ή στην άλλη, αν μιλάς για γυναίκα) παρωπίδες με το που γνωριστήκατε δεν πρόκειται να βοηθήσει.
Οπως δεν θα βοηθήσει και το να κάθεσαι κρεμασμένη πάνω απ το τηλέφωνο να τον/την περιμένεις.

Aggelo

# 4 στις 18/6/2007
author
Ανδρας / 51 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.117
x-girl ολα ειναι σχετικα παντου μπορεις να γνωρισεις αξιολογους ανθρωπους,και παντου αναξιοπιστους......το θεμα ειναι τα κρητηρια που εχεις και ποσο ψηλα βαζεις τον πηχη...και φυσικα τι θες απο την ζωη σου την εκαστοτε στιγμη

# 5 στις 18/6/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by x-girl
θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας, αν θα μπορουσατε να εχετε εμπιστοσυνη σε εναν ανθρωπο που γνωρισατε μεσω ιντερνετ και κανατε σχεση. Ενω ξερετε πως συνεχιζει να μπαινει σε διαφορα τετοια σαιτ και ισως και να ψαχνεται, φλερταροντας αλλα κοριτσια (εχουμε και αποδειξεις). Τι κανουμε σε τετοιες περιπτωσεις?

Θέμα εμπιστοσύνης δεν τίθεται επειδή η γνωριμία είναι μέσω διαδικτύου.

Η εμπιστοσύνη είναι θέμα μεταξύ ανθρώπων - απλά εδώ αργεί λίγο

περισσότερο να αποκαλυφθεί κάποιος λόγω της μη φυσικής επαφής.

Αν κάποιος φλερτάρει συνέχεια αδιακρίτως - πιο εύκολα σίγουρα πίσω

από την οθόνη - το κάνει και στην "έξω ζωή του" .

Πιστεύω ότι τα μεγέθη αλλάζουν- το διαδίκτυο είναι ένας τοίχος όπου

κάποιος μπορεί να κρυφτεί.

Υπάρχουν όμως και άνθρωποι εδώ που δεν έχουν ούτε την τάση, ούτε

την ανάγκη να κρύβονται.

Είναι απλώς ο εαυτός τους.

Πιστεύω ότι καλό είναι να πράξεις σαν να επρόκειτο για μία οποιαδήποτε

άλλη σχέση.

x-girl

# 6 στις 18/6/2007
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας. Ο καθενας απο σας εχει δικιο με το τροπο του. Το θεμα ειναι να κανω στραβα ματια και να δωσω και αλλο χρονο στη σχεση μου για να δω πως θα εξεληχθει η να αποχωρισω απο αυτην? Αυτο με προβληματιζει τωρα. Λογικο ειναι να ζηλευω, γιατι οπως γνωρισε εμενα μπορει να γνωρισει και αλλες απο εδω μεσα. Και απο την αλλη για να ψαχνεται παει να πει οτι δεν τον γεμιζει πια η σχεση μας η' την εχει βαρεθει.

# 7 στις 18/6/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας. Ο καθενας απο σας εχει δικιο με το τροπο του. Το θεμα ειναι να κανω στραβα ματια και να δωσω και αλλο χρονο στη σχεση μου για να δω πως θα εξεληχθει η να αποχωρισω απο αυτην? Αυτο με προβληματιζει τωρα. Λογικο ειναι να ζηλευω, γιατι οπως γνωρισε εμενα μπορει να γνωρισει και αλλες απο εδω μεσα. Και απο την αλλη για να ψαχνεται παει να πει οτι δεν τον γεμιζει πια η σχεση μας η' την εχει βαρεθει.

συγνώμη, αλλά όταν λες ψάχνεται, τι εννοείς??

όταν λες 'όπως γνώρισε εμένα θα γνωρίσει κι άλλες εδώ', ξέρεις τι μου φέρνει στο νου?
πάει κάποιος σε μια καφετέρια, ή σε ένα μπαράκι και σε γνωρίζει. και κάνετε σχέση. αυτό σημαίνει ότι όποτε πηγαίνει στο ίδιο μέρος θα το κάνει για να γνωρίσει κι άλλες?

έχεις συγκεκριμένα δείγματα ότι ο άνθρωπος ψάχνεται? θες να μας αναλύσεις το πώς ακριβώς συμπεριφέρεται?

και στην τελική, για να είναι μαζί σου, θέλει και είναι, δε νομίζω να μένει με το ζόρι. νομίζω πως βλέπεις φαντάσματα εκεί που δεν υπάρχουν.

# 8 στις 19/6/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Το αν ένας άνθρωπος είναι αξιόπιστος ή όχι, αυτό εξαρτάται απ'τον άνθρωπο, και όχι από το "που" τον γνώρισες (κατά κανόνα). Αν είσαι 100% σίγουρη ότι φλερτάρει με άλλες, τότε καλύτερα ν'αρχίσεις ν'απομακρύνεσαι (ψυχολογικά) από κοντά του. Κάνε αυτό που σε συμβούλευσε η zoumeri : κοίτα να περνάς καλά μαζί του, αλλά μη βασίζεσαι πάνω του. Απλά σιγουρέψου πρώτα ότι όντως φλερτάρει, για να μην έχει πάτημα να πεί κάτι εναντίον σου, ότι π.χ. ζηλεύεις, είσαι ανασφαλής, κ.λ.π. Μην πας για μαλλί δηλαδή, και βγείς κουρεμένη !!!

x-girl

# 9 στις 19/6/2007
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Λοιπον ξερω σε ποια ακριβως σαιτ μπαινει, βλεπω απο τα comments με ποια ατομα μιλαει. Και ναι το θεωρω παραλογο να ειναι μαζι μου και να κανει κομπλιμεντα σε διαφορες κοπελες, γιατι ειναι καθαρα φλερτ. Και αν βρει ανταποκρηση απο καποια θα συνεχισει να τις μιλαει και μπορει να την πεισει να βγουνε "φιλικα". Δεν θα σας χαλαγε κατι τετοιο? Και πρεπει να προσθεσω πως μιλαει μονο σε ωραιες κοπελες, οποτε για ποια φιλια μου λεει, εδω ειναι αλλο ενδιαφερον. Τον τελευταιο καιρο νιωθω ανασφαλεια και δυστυχως δεν μπορω να του εμπιστευομαι πια οπως παλια (αλλα τοτε απλα δεν ηξερα πως κανει κατι τετοιο πισω απο τη πλατη μου).Το ανακαλυψα τυχαιως και εκει ειναι που αρχισα να ψαχνω για αποδειξεις.

katze000

# 10 στις 19/6/2007
author
Γυναίκα / 47 / Ελεύθερη
Αλβανία
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.379

Παράθεση:
μπορω να του εμπιστευομαι πια οπως παλια

x-girl
Απροσδιόριστη Ομοφυλόφυλη Γυναίκα 27 χρονών
ε

# 11 στις 19/6/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Δεν υπάρχει χειρότερος σύμβουλος για κάθε προσπάθεια σχέσης (όπου κι αν την ψάχνει κάποιος) από την απελπισία.

Ζωή είναι κάτι που συμβαίνει όσο εμείς ψάχνουμε να βρούμε τι θα μπορούσε να σημαίνει η συμπεριφορά κάποιου και σε τι θα μπορούσε να οδηγήσει ενόσω ουσιαστικά είμαστε ωσεί παρόντες.

Ζήτα σαφείς εξηγήσεις και φύγε αν το νιώσεις έστω κι ελάχιστα.

Eliana-

# 12 στις 19/6/2007
author
Γυναίκα / 45 / Παντρεμένη
Κύπρος
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 7.608

Παράθεση:
Originally posted by katze000

Παράθεση:

x-girl
ε

# 13 στις 19/6/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by katze000

Παράθεση:

x-girl
ε

εγώ πιστεύω πως μάλλον πρόκειται για δεύτερο πλασματικό προφίλ προκειμένου να θέσει το θέμα που την απασχολεί. αλλά όπως και να έχει, είτε είναι ομοφιλόφυλη, είτε όχι, νομίζω οι απαντήσεις παραμένουν ίδιες.

katze000

# 14 στις 19/6/2007
author
Γυναίκα / 47 / Ελεύθερη
Αλβανία
απλώς απόρησα ...

# 15 στις 19/6/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
λογικό. κι εγώ το ίδιο αρχικά. αλλά δεν μπορεί να λέει ότι τον γνώρισε εδώ, και να γράφει το πρώτο της άρθρο.
και υποψιάζομαι πως κατάλαβα και πώς λέει ότι έχει αποδείξεις ότι φλερτάρει. να δεις που τον τσέκαρε με άλλο προφίλ. παιδιά...μακριά από τέτοια...μόνο παρεξηγήσεις φέρνουν..
μάτια ανοιχτά χρειάζονται και τίποτα άλλο για να καταλάβεις κάποια πράγματα...(αν βέβαια κατάλαβα καλά και είναι σωστή η υπόθεσή μου)

katze000

# 16 στις 19/6/2007
author
Γυναίκα / 47 / Ελεύθερη
Αλβανία

Παράθεση:
Originally posted by -alina-

λογικό. κι εγώ το ίδιο αρχικά. αλλά δεν μπορεί να λέει ότι τον γνώρισε εδώ, και να γράφει το πρώτο της άρθρο.

ω, μα σαφώς και μπορεί...

Μέσω τσατ ή απλώς προσωπικών μηνυμάτων.

(κοτσομπόλες ! )

# 17 στις 19/6/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
ναι, αλλά είναι μέλος από προχθές (αρχικουτσομπόλες! )

katze000

# 18 στις 19/6/2007
author
Γυναίκα / 47 / Ελεύθερη
Αλβανία

Παράθεση:
ναι, αλλά είναι μέλος από προχθές (αρχικουτσομπόλες! )

τι λες ρε παιδί μου...

άξια, άξια !

# 19 στις 19/6/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ευχαριστώ!!!

# 20 στις 19/6/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

και υποψιάζομαι πως κατάλαβα και πώς λέει ότι έχει αποδείξεις ότι φλερτάρει. να δεις που τον τσέκαρε με άλλο προφίλ. παιδιά...μακριά από τέτοια...μόνο παρεξηγήσεις φέρνουν..
μάτια ανοιχτά χρειάζονται και τίποτα άλλο για να καταλάβεις κάποια πράγματα...(αν βέβαια κατάλαβα καλά και είναι σωστή η υπόθεσή μου)

αστυνόμος Σαινης!!!!!!!!

περα της πλάκας..
Το κάθε σαιτ ειναι μια μικροκοινωνία.. δεν έχει σημασία που γνωρίζεις έναν άνθρωπο αλλα το ποιος είναι..
αν θέλει να φλερτάρει, θα φλερτάρει είτε είναι στο διαδίκτυο είτε είναι στην καφετέρεια είτε είναι στην δουλειά του..

το ζητούμενο δεν είναι να μην έχει την δυνατότητα να φλερτάρει..
το ζητούμενο είναι να μην έχει την θέληση να φλερτάρει..

Εμπιστοσύνη δημιουργεί η συνέπεια.. λεω αυτο που κανω και κάνω αυτό που λέω..
σιγουρέψου πως αυτες οι σκέψεις σου δεν όφειλονται σε δικές σου ανασφάλειες και ζήλειες..
και στην συνέχεια συζητησε το μαζί του.. όχι πως τον τσέκαρες.. αλλα πως νιώθει για σένα.. αν είναι ικανοποιημένος απο την σχέση σας.. προσπάθησε να μάθεις τι θέλει και πως βλέπει την σχεση σας..
έτσι θα βρεις ολες τις απαντησεις που ζητας και θα ξέρεις τι να κάνεις..
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε