Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΜΕΓΑΛΟ ΑΛΛΑ ΒΡΕΙΤΕ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ Κ ΠΕΙΤΕ Κ ΕΣΕΙΣ

Σελίδα : 1

ELINAYA

# 1 στις 31/3/2008
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Αγίος Ιωάννης Ρέντης
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 62
'Aρεσαν+: 0%

Μεγαλο αλλα βρειτε λιγο χρονο κ πειτε κ εσεισ

Εγινα μαμα στα 17 μου,,δεν μας ετυχε το θελαμε κ οι 2,ηταν η πρωτη μου σχεση ημασταν τοτε 2 χρονια μαζι εγω 16 τοτε κ ο μπαμπας της 20.Δε μπορω να καταλαβω τωρα τη ψυχολογια που με εκανε να θελω κατι τετοιο αν εξαιρεσεις τη συμπαθεια που ειχα παντα στα μωρα κ το παντρεμενο στυλ που ειχε παρει η σχεση μας,,αλλα σιγουρα ουτε εγω το εχω μετανιωσει,με τον πατερα της χωρησαμε πολυ ασχημα οταν ηταν 6 μηνων,, με τον καιρο αφου χωρισαμε (γιατι πριν κ ερωτευμενη ημουν σε βαθμο στραβωμαρας,κ να βγαινω πολυ δε μπορουσα οποτε εκανε οτι ηθελε κ δεν επαιρνα χαμπαρι,κ ηξερε να τα κριβει) εμαθα κ ειδα πραγματα που τον καθηστουν ακαταλληλο για να εχει επαφη με τη μικρη μου (ναρκωτικα-εμποριο+χρηση,νυχτα κ πολλα αλλα)κ τον απομακρινα αλλα κ εκεινος δεν εκανε κ καμια αξια προσπαθεια ουτως η' αλλος,μονο λογια κ προβληματα..τιποτα αλλο. κ συνεχιζε τη ζωη που εκανε κ πριν κ ετσι τη μεγαλωνω με τη μητερα μου κ την αδερφη μου που ειναι 10χρ..Οταν γεννησα ημουν ανετη με το θεμα στα βασικα(θηλασμο,ξυπνημα το βραδυ,πανες,γαλα,νανουρισματα, κ γενικα ολα τα καθημερινα που εχουν τα μωρα γιατι ειχα μια εμπειρια απο την αδερφη μου που ημουν10 χρ οταν γεννηθηκε κ ασχολιομουν πολυ)κ αν κ δε ξερω πως μου βγηκαν ολα πολυ φυσικα κ ομορφα..Αλλα δεν ειχα νιωσει ΜΑΝΑ ME THN ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΝΝΟΙΑ,την ευθυνη,το βαρος που πεφτει πανω σου απο αυτο το πλασματακι που σε εχει αναγκη γιατι υποσυνιδητα ηξερα οτι υπαρχει η μανα μου..Κ δεν εννοω οτι της ειχα πασαρει το παιδι κ εκανα τη ζωη μου κ απλα το εβλεπα οταν γυρνουσα,,οχι προς θεου,,παντα διπλα της ημουν,εχασα κ χανω ακομα καποια πραγματα της ηλικιας μου αλλα κερδιζω αλλα οποτε δε με νοιαζει.. Απλα δεν ειχα μπει στη ψυχολογια της ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΜΑΝΑΣ που αν οχι στην ηλικια τουλαχιστον ειναι ενηλικη στο μυαλο,ημουν ακομα παιδι γιατι κ η μανα μου με ειχε μεγαλωσει σε ενα πολυ ροζ συννεφακι στυλ(κ καλο ειναι αυτο κ κακο βεβαια,εξαρταται).Μια μερα μετα τη βαφτιση της το πρωι σηκωσε υψηλο πυρετο (το βραδυ στον υπνο της) κ το πρωι που πηγα να τη ταισω κ το καταλαβα μεχρι να φερω το αντιπυρρετικο εκανε πυρετικους σπασμους...εκει τρελαθηκα,,ηταν κ η μανα μου μαζι εκεινη την ωρα αλλα δεν ειχε αντιμετωπισει κατι τετοιο ουτε σε εμενα ουτε στην αδερφη μου κ απο θεωρια μονο καναμε οτι ξεραμε,,χλιαρο μπανιο στα γρηγορα τιλιγμα σε κουβερτα κλπ,,χτιπησα κ στο γιατρο που μενει διπλα ηρθε βοηθησε κ αυτος να'ναι καλα!!!Αλλα μιλαμε μια κατασταση πανικου,η Ναγια ηταν 1 χρονου τοτε κ τρομαξα πολυ,,ειχε μελανιασει κ ηταν αναισθητη,καμια επαφη,,κοντευα να παιθανω,,νομιζα οτι παει,,εγινε το χειροτερο αλλα δοξα το Θεο ηταν απλα ενα επεισοδεο πυρετικων σπασμων που αν δε συμβει δε ξερεις οτι εχει ταση το παιδι για κατι τετοιο,,ηρθε το 166 πηγαμε στο παιδων κ εμεινε 3 μερες μεσα το παιδι,,μαζι της κ εγω,αυπνη με τις μπιτζαμες που ειχα ξυπνησει εκεινο το πρωι δε μπορουσα να φυγω λεπτο μακρια της,δεν ηθελα να φυγω,με το ζορι πηγαινα τουαλετα κ μονο αν υπηρχε κ αλλο ατομο στο δωματιο για να μη μεινει μονη της!Αυτες οι τρεις μερες κ αυτο που συνεβη με εκαναν να μπω αυτοματα στη ψυχολογια που λεγαμε..Δε ξερω γιατι,,ισως γιατι ενιωσα οτι χανω το παιδι μου,οτι δε ξερω τι να κανω κ καπως πρεπει να το αντιμετωπισω?Πλεον νιωθω πιο ωριμη,κ με εχει ωριμασει γενικως η μικρη μου!Κ πολυ πιο δυνατη..Αλλα δε με ενοχλει..Το απολαμβανω..Υπαρχει τρελο δεσιμο μεταξυ μας κ μ'αρεσει απιστευτα!!Ειναι οτι ηθελα κ παρολο που ηλικιακα ειμαι μικρη για κατι τετοιο,δε νιωθω μικρη,,νιωθω απλα πως πρεπει να μαθω κ αλλα κ αλλα κ αλλα για να τα περασω κ σε εκεινη..Αλλα δε νιωθω αναξια γι'αυτο,κ η σχεση μου μαζι της μου αποδεικνιει οτι μαλλον καλα τα παω!!Θα ηταν καλυτερα να μπορουσα να της προσφερω κ ενα σωστο πατερα ομως απο το να γινουν χειροτερα τα πραγματα κ να ζησει σκηνικα που δε θα ξεχασει ποτε κ θα την επιρρεασουν αρνητικα,,καλυτερα ετσι κ καποια μερα θα το καταλαβει!!Την αποφαση αυτη τη πηρα μετα απο πολυ σκεψη,ψαξιμο κ διστακτικα στην αρχη αλλα πιστευω οτι ειναι σωστο..Εχω ρωτησει κ φιλους μεγαλους-μικρους που μεγαλωσαν ετσι,τους γονεις τους κ μου ειπαν το ιδιο!!Το εχω ψαξει κ σε παιδοψυχολογους κ μου λενε να μη της πω οτι ειναι ταξιδι πχ κ θα ερθει μια μερα, γιατι οταν παει 5-6-7 κ της πω οτι ξερεις δε θα ερθει η ψυχολογια της θα μπερδευτει χειροτερα κ θα νιωσει οτι της ειπα ψεμματα κ οτι τοσο καιρο ελπιζει σε κατι που δε θα γινει ποτε!!Εγω συμφωνω σε αυτο,,Δεν τον εχω κακολογησει ΠΟΤΕ κ ουτε θα το κανω,,αντιθετως..Δεν εχω αποθιμενα γι'αυτον τα εχω αποβαλει ολα κ ουτε θελω να ξεσπασει κατι πανω στο παιδι,απλα της ειπα οταν ειδε τις φωτο σε ενα αλμπουμ που εχω κρατησει για να ξερει ποιος ειναι οτι ο μπαμπας ειναι καλος,μας αγαπαει,κ τον αγαπαμε απλα μενει μονος του σε αλλο σπιτι κ εμεις σε αλλο κ αυτο δε θα αλλαξει,θα ειμαστε εμεις εδω μαζι θα περναμε ομορφα κ εκεινος εκει που ειναι θα περναει ομορφα!!Οταν μεγαλωσει κ αλλο κ αρχισουν οι αλλες αποριες θα τη βαλω σιγα-σιγα στο κλιμα χαλαρα κ χωρις να πληγωθει(οσο γινεται) οτι αυτο γινεται για καλο ολων κ οχι επειδη καποις ειναι κακος η' την αποριπτει!Απλα διαφορετικες επιλογες τροπου ζωης..Εσεις τι λετε??

Dardana

# 2 στις 31/3/2008
author
Γυναίκα / 48 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651
Πιστευω πως πολυ καλα το χειριζεσαι μεχρι στιγμης, και παροτι εισαι πολυ νεαρη σε ηλικια δειχνεις οτι αγαπάς και ενδιαφερεσαι πραγματικά και ουσιαστικά για το παιδακι σου. Οσον αφορα τον πατερα της, επισης πολυ καλα κανεις που δεν μιλας άσχημα γι αυτον, και που ταυτοχρονα δεν της λες ψεματα. Πιστευω οτι ενας ειδικος μπορει να σε συμβουλεψει για το πώς μπορεις στην συνεχεια να χειριστεις τυχόν άλλες αποριες της καθως μεγαλωνει, γιατι καποια στιγμη μοιραια πιστευω, θα θελησει να ψαξει λιγο περισσοτερο το ποιος ειναι, και ενδεχομενως να θελησει να ερθει η ιδια σε επαφη μαζι του. Μπραβο σου παντως για την επιλογη σου να γεννησεις και να μεγαλωσεις ενα παιδι απο τόσο νεα, και ευχομαι να ειστε παντα καλα, υγιεις και αγαπημενες οπως τωρα.
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

mikrh22

# 3 στις 31/3/2008
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 52
Απαντήσεις: 14.276
γλυκια μου μονο συγχαρητηρια μπορω να σου πω για τον τροπο που χειριζεσαι την κατασταση.ο,τι αλλο ειναι περιττο

xaroulita

# 4 στις 31/3/2008
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Σμύρνη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 3.036
Μόνο συγχαρητήρια. Νομίζω πολλοί από μας είμαστε "μικροί" να σου δώσουμε συμβουλή. Στους ειδικούς για ό,τι χρειαστεί και το ένστικτό σου. Να είσαι καλά κι εσύ και η μικρούλα σου

marina29

# 5 στις 31/3/2008
author
Γυναίκα / 43 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Περιστέρι
Θέματα: 51
Απαντήσεις: 909
Κοιτα καμμια φορά πως τα φερνει η ζωή.
Δυο παιδια.... που προσπαθουν να μεγαλώσουν σαν δυο δρόμους παράλληλους.

Απο οτι καταλαβα πέρασες και εσυ πολλα, και βεβαια μεγαλωνεις ενα παιδι απο τα 17 σου και αυτο απο μονο του λεει κατι τουλαχιστον για εμενα.... αλλα μια ερωτηση.

Στα 17 σας λες οτι θέλατε και οι δυο να κρατησετε το παιδι.
Ωραια να καταλάβω το οτι το θελατε και οι δυο πολυ...αλλά γλυκια μου οι γονεις σας τι σας ειπαν,,,,εννοω συμφωνησαν και εκεινοι να το κρατησετε δεν ειπε κανεις οτι βρε παιδια ειστε μικροι ακομα κτλ?

Οσο αφορά το μπαμπα της μικρούλας σου...ειναι ακόμα μπλεγμένος με ναρκωτικα-εμποριο+χρηση? Και γιατι το ρωταω αυτο. Μπορει να εχει ξεκόψει τωρα...λεω....δεν ξερω και εγω...απλα γνωμες ακους απο εμας....μπορει να εχει ωριμασει και αυτος και να θελει να εχει επαφη με το παιδακι.

Πάντως ειναι ενα θεμα πολυ δυσκολο και δεν ξερω αν θα σε καλυψουν οι αποψεις μας.
Απλα θεωρω οτι αυτος ο ανθρωπος οτι και να εκανε στα 17 του καποια στιγμη θα γινει 25 και μετα 38 και αυτο το πλασματακι θα ειναι παντα εκει, και θα ειναι ενα παιδακι δικο του, που το εκανε πριν πολλα πολλα χρονια Το οτι θα ειναι ο πατερας του παιδιου σου δεν θα αλλαξει ποτε, δεν ειναι κατι που μπορει να διαγραφει.
Αυτα απο εμενα.
Να δωσεις πολυ αγαπη στο μωρακι σου...τουλαχιστον απο πολυ αγαπη δεν επαθε κανεις τιποτα.

Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο...δουλεύει καλύτερα οταν είναι ανοιχτό.

ELINAYA

# 6 στην 1/4/2008
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Κοιτα Μαρινακι,,οταν εμεινα εγκυος οι γονεις μου ελεγαν να το ριξω γιατι ειμαστε ακομα μικροι κ οι δυο,κ αν θελουμε τοσο πολυ να ζησουμε μαζι να αφησουμε προς το παρον το θεμα του παιδιου,να μας νοικιασουν ενα σπιτι να μεινουμε μαζι,να τελειωσω σιγα-σιγα κ το σχολειο εγω κ απο εκει κ περα αν κρατησει η σχεση μας με τα χρονια κ φτασω 20-25 χρονων να ξεκινησουμε τοτε για γαμους κ παιδια...Πολυ λογικα τα βρησκω τωρα αλλα τοτε οχι!!Ανενδωτη!!

Αυτα τα ελεγαν οι δικοι μου,,

Οι γονεις του ελεγαν οτι: σιγα μη το ριξει κ εμεις ειμαστε εδω κ τα παιδια μας εμεις δε τα πεταμε κ τετοια...
Εγω παλι παρεμενα σταθερη οτι: Δε το ριχνω που να χτυπιουνται ολοι κατω,,γιατι εγω κ ο μπαμπας της μικρης μου ξεραμε οτι δεν ετυχε οπως τους ειχαμε πει αλλα το ειχαμε καλεσει εμεις αυτο το παιδι να ερθει κ ξεροντας κατι τετοιο μου ηταν αδυνατη ακομα πιο πολυ η ιδεα της εκτρωσης..
Το αποτελεσμα ηταν ο πατερας μου να μου δωσει τελεσιγραφο η' το παιδι η' εμενα κ εγω φυσικα επελεξα το παιδι (ουτως η' αλλως οταν τον χρειαζομουν δεν τον ειχα ποτε,ειναι χωρισμενοι οι γονεις μου απο οταν ημουν 2,5 χρονων,η αδερφη μου ειναι απο το δευτερο γαμο της μανας μου,, κ ολα αυτα τα χρονια πιο πολυ ο παππους μου ειχε σταθει σαν πατερας μου,,παντα,,) οποτε δε μετρησα τοσο τη γνωμη του,,
Η μανα μου μετα απο πολλες προσπαθειες να με μεταπεισει μου λεει οτι:
Eνταξει αφου πηρες αυτη την αποφαση δε μπορω να κανω κατι αλλο απο το να σταθω διπλα σου σε οτι χρειαστειs!!
Κ ετσι εγινε!!
Ετοιμασαμε τα παντα για το γαμο κλπ αλλα 2 βδομαδες πριν το γαμο ανακαλυψα οτι τρωω κερρατο (γιατι τοτε μεναμε μαζι οποτε ηταν πιο περιορισμενα γι'αυτον τα πραγματα) ταυτοχρονα επεσε κ ξυλο κ χωρησα!!
Τα ξαναβρηκαμε οταν γεννησα που η ψυχολογια μου ηταν καπως πιο ευαισθητοποιημενη αλλα ειδα πως ημουν συμβατικα μαζι του!Κ επειδη δε του ειχα εμπιστοσυνη δε τον αφησα να αναγνωρισει τη μικρη οταν γεννηθηκε,,του λεω κατσε να δουμε πως θα παει κ οτι εχεις γινει ανθρωπος κ βλεπουμε,,,αλλα τελικα παλι τα ιδια,,παλι κερρατο κ παλι ξυλο οποτε πηρα τη μικρη κ εφυγα!!(τελικα τα κερρατα που ειχα φαει συνολικα κ τα εμαθα μετα κ αυτα ηταν 11!!!!
11 διαφορετικες κοπελες...Αν ειναι δυνατον δηλαδη,,κ εγω χαμπαααααρι!!)
Για τα ναρκωτικα δεν ειχα ιδεα τοτε,,κατι ειχα ακουσει απο γνωστους κατα καιρους αλλα δε τα πιστευα..Τα εμαθα κ τα ειδα κ ολας εναμιση χρονο αφου χωρισαμε που ενω δε το εψαχνα μου ερχοντουσαν πληροφοριες απο το πουθενα κ μια μερα κ ολας εντελως τυχαια τον ειδα μπροστα μου να εχει νταραβερι με ενα κοινο γνωστο ο οποιος ξερω οτι ειναι χωμενος σε πολλα αλλα αυτος δε με ειδε!
Δεν ειχα καταλαβει με σιγουρια τι γινοταν κ μολις φευγει αυτος πιανω τον κοινο γνωστο κ του λεω: Tι γινοταν εκει? κ μου λεει: Tιποτα μωρε κατι extasy μου εδωσε,ειχε παρει κ αυτος..Του λεω τι σχεση εχει αυτος με αυτα?Κ μου λεει :Mε δουλευεις ρε Ελινα?Τι τι σχεση εχει?Παντα απο αυτον παιρνω,κ οχι μονο εγω,, το μισο Πασαλιμανι αυτος το φτιαχνει....Καλα τοσο καιρο ησουν μαζι του,,κοιμασαι ορθια?? Κ εμεινα κοκκαλο!!
Εντωμεταξυ ειναι αυτο που λενε,,οτι καποια πραγματα ειναι για να γινουν,γιατι απο οταν χωρισαμε δεν πηγαινα πασαλιμανι για να μη τον πετυχω, ειχα αλλαξει παρεες δε κρατησα επαφη με κανεναν τους κ εκεινο το βραδυ ειχε λυσσαξει η ξαδερφη μου η μικρη να παει για καφε εκει με τις φιλες της κ μου ειπε ο θειος μου να παω μαζι της για να τις προσεχω κ καλα ως μεγαλυτερη...
Κ τους ειδα οταν σηκωθηκα να παω να παρω τσιγαρα κ περασα απο το στενο που ηταν το ολο σκηνικο!!
Απο τυχη δικια μου κ ατυχια δικη του δηλαδη αλλα ευτυχως αυτος δε πηρε χαμπαρι,τωρα αν του ειπε ο αλλος οτι μιλησαμε μετα δε το ξερω αλλα δε με νοιαζει κ ολας!
Το αλλο το κουλο ειναι οτι ημουν με καποιον μεχρι πριν ενα μηνα πολυ καλο παιδι,ειχε περασει τα χειροτερα ο δολιος απο εμενα με λατρευε κ εμενα κ τη μικρη,,ηταν καλυτερα κ απο πατερας της κ ειναι το μοναδικο ατομο που εχω αφησει να πλησιασει τη μικρη αλλα εγω δε μπορουσα να κανω σχεση μαζι του γιατι δεν ημουν κ δεν ειμαι ετοιμη..Οχι λογω του πατερα της μικρης,,απλα θελω την ελευθερια μου..
Κ αυτος ο καποιος μου ειπε καποια στιγμη οτι: Ξερω πως θα σε πειραξει αυτο που θα σου πω αλλα ρωτησα κ εμαθα για τον πατερα της μικρης,,του λεω: Τι ρωτησες κ ποιον? K για πιο λογο ανακατευεσαι σε αυτα?Μου λεει: Tο ξερω οτι ειναι κατινια αλλα ηθελα να μαθω τι ειναι αυτος,,τι κανει στη ζωη του κλπ..Κ τελικα ο Γ.... εκτος απο το πασαλιμανι εχει προχωρησει κ στο κορυδαλλο με κοκα αυτη τη φορα..Εχει "δουλειες" κ εκει!!Οποτε ειναι τελειωμενη η υποθεση!

Κ ξερεις εγω πιστευω οτι ο ανθρωπος δεν αλλαζει,,του αρεσει αυτη η κατασταση κ ισως τον βολευει κ ολας..οποτε εγω τι να κανω??Ας κοψει το λαιμο του,,δε με νοιαζει αλλα θελω να μεινει μακρια απο το παιδι γιατι τοτε θα αρχισω να δαγκωνω!!
Εχει μεινει στη παλια Ελινα που οτι κ αν ελεγε εγω ημουν:Nαι Γ... μου,οτι πεις... αλλα δεν ειναι ετσι..Αυτη η Ελινα εχει κ μια μικρη που εχει να προστατεψει κ σιγουρα δε θα το ρισκαρω επειδη "μηπως" κ "αν ποτε" αυτος αλλαξει!!
Γιατι δε θα αλλαξει,,
Εχει να δει τη κορη του δυο χρονια..
Υπαρχει περιπτωση να εχεις να δεις το παιδι σου τοσο καιρο κ να παραμενεις στο κοσμο σου?
Να μη κανεις τιποτα για αυτο κ παρολα αυτα να το αγαπας??
Δεν υπαρχει!!
Ο δικηγορος που ειχα βαλει τοτε για να σταματησει να με ενοχλει του ειχε πει τι πρεπει να κανει για να μπορεσει να αναγνωρισει τη μικρη κ να αποκτησει καθε νομιμο δικαιωμα πλεον(ΠΡΟΣΕΞΕ: Δε του εκλεισα τη πορτα για τη μικρη απλα τον αφησα να μου δειξει οτι οντως νοιαζεται κ οτι θα το αποδειξει,,οτι εχει κανει κατι κ αυτος ρε παιδι μου,,οτι το παλεψε) αλλα δεν εκανε τιποτα,μονο λογια που κ αυτα σταματησαν στο πρωτο 3μηνο..
Οσο για τους γονεις του που ελεγαν στη μανα μου καποτε πως
"ΑΥΤΟΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΔΕ ΤΑ ΠΕΤΑΝΕ"
ειναι στον ιδιο κοσμο,,πληρης αδιαφορια!!Οποτε τι λεμε τωρα?Ολο το σοι ειναι τελειο στα λογια αλλα στις πραξεις κανενας δε κανει κατι!!
Εγω τελικα τα βρηκα με τον πατερα μου οταν η Ναγια μου ηταν 1χρονου κ τα παμε πολυ καλα,,καλυτερα απο ποτε κ με τη μικρη ειναι πολυ καλα, μου εξηγησε οτι το παλιο τελεσιγραφο το εδωσε γιατι ηταν το μοναδικο οπλο που του ειχε μεινει για να με πεισει αλλα τον πονεσε πολυ κ το πιστευω γιατι οταν τα ξαναβρηκαμε κ με ειδε με πηρε αγκαλια κ εκλαιγε με λυγμους πραγμα που δεν πιστευα ποτε οτι θα εβλεπα!!!
Οποτε αν εξαιρεσεις τα διαφορα του Γ....ολα ειναι μια χαρα,,κ αν η μικρη φτασει 15-18 χρονων για παραδειγμα κ ενω ξερει ολη την αληθεια θελησει να τον γνωρισει δε θα της πω οχι,,
αλλα θα φροντισω να μαθω πρωτα τι κανει,αν ειναι ιδιος η' αν ισιωσε κ να την εχω προετοιμασει!
Επισης θελω οταν γινει αυτο να εχει δυναμωσει σαν χαρακτηρας να μη τη πληγωσει γιατι ειναι εκδηκητικος τυπος κ μπορει εγω να μη μιλαω ασχημα γι'αυτον αλλα εκεινος θα το κανει κ ειμαι σιγουρη,μου το εχει πει:
Mια μερα θα στη παρω κ θα της τα πω ολα..
Αν κ εγω ακομα απορω?
Τι να της πει?
Τι μπορει να της πει?
Με τι μουτρα να της μιλησει?
Αραγε εχει σκεφτει ποτε οτι αυτα που κανει τωρα θα προσπαθησουν καποιοι αλλοι σε μερικα χρονια να τα κανουν στο δικο του παιδι?
Κ τοτε τι θα κανει?
Πως θα νιωσει?
θα θυμιθει τοτε ολους τους γονεις που απο τα δικα του χερια κ απο αλλων αγωνιουν η' κλαινε για τα δικα τους παιδια,,?
Θα συνιδιτοποιησει ποτε την ευθυνη που φερει?
Τα παιδια που εχει καταστρεψει η' εχει βοηθησει να καταστραφουν?
Η αμα η δικη του η κορη μπλεξει με καποιον σαν αυτον στα 14 της θα ειναι ησυχος?
Τι θα του πει?
Μπραβο αγορι μου καν'της κ αλλα?
Θα νιωθει ομορφα η' θα θελει να του κοψει τα ποδια οπως ηθελαν οι δικοι μου οι γονεις??
Δε ξερω..Ειληκρινα δε ξερω..
Γιατι η εφηβεια κ ειδικα ο ερωτας στη εφηβεια ειναι τυφλος..
Μπορει να εχει καλα αποτελεσματα μπορει ομως κ ασχημα!!
Κ εγω θα ειμαι διπλα της για να τη προετοιμασω για το κακο των ναρκωτικων,την ψευτοευφορια που σου δινουν στην αρχη αλλα κ το που μπορει να σε ριξουν!!
Ποσο ευκολο ειναι να μπλεξεις κ που μπορεις να καταληξεις,οπως κ το ποσο σε μια τρυφερη ηλικια μπορει να επιρρεαστεις απο καποιον,,
να της δειξω κ τις ομορφες πλευρες του ερωτα κ τις ασχημες..
Και θα τα αντιμετωπισω κ τα καλα κ τα κακα αυτος ομως,,,?
Το πιθανοτερο ειναι να ειναι οπως τωρα,,αν οχι ακομα μπλεγμενος,
σιγουρα θα ειναι αναξιος για να σταθει κ να τη βοηθησει στο παραμικρο!!Text

ELINAYA

# 7 στην 1/4/2008
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Α κ κατι αλλο..οταν εμεινα εγκυος εγω ημουν 16 κ αυτος 20
οταν γεννησα ημουν 17 κ αυτος 21
κ τωρα ειμαι 20 κ αυτος 24

Μεσα σε αυτα 4 χρονια δεν εχει αλλαξει κατι..Οποτε τι 20? τι 25? τι 35? καμια διαφορα!! Στα 35 ισως κ να εχει αλλαξει τροπο ζωης ομως ο χαρακτηρας δε πιστευω πως αλλαζει!!

Πιστεψε με,ειχε πολλες ευκαιριες αλλα δε τις αξιοποιησε..
Αρα τι ψαχνεις τι γυρευεις??
Παιχνιδια με τη ψυχουλα του παιδιου μου θα κανω μπας κ στρωσει αυτος ποτε του??
Μπααααααα!Με τιποτα,,ας ηταν σωστος οταν επρεπε,,
Κριμα μονο γιατι αυτος χανει τις πιο υπεροχες στιγμες που θα μπορουσε να ειχε!!!

# 8 στην 1/4/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Πραγματικά κοπέλα μου είσαι πολύ άξια, να λες δόξα συ ο Θεός που έχεις και τη μητέρα σου και μπορεί και σε βοηθάει Χωρίς να σε ξέρω από αυτά που γράφεις θεωρώ ότι είσαι πολύ καλή μάνα. Όσο για τον πατέρα πράττεις σωστά, δεν χρειάζεται να τον κακολογείς, εξάλλου και το μωράκι σου μόλις μεγαλώσει και αρχίζει να καταλαβαίνει θα έχει μάθει μόνο στην παρουσία σου οπότε δεν θα έχει πρόβλημα. Καλύτερα να μεγαλώνει χωρίς τον πατέρα παρά να βιώνει άσχημες καταστάσεις. Είμαι σίγουρη ότι θα πάνε όλα καλά και κάποια στιγμή θα γνωρίσεις και κάποιον ο οποίος θα δεχτεί το παιδί σου σα δικό του, είμαι σίγουρη γι' αυτό. Σου εύχομαι ότι καλύτερο μέσα από την καρδιά μου

PROBLEM

# 9 στις 7/4/2008
author
Ανδρας / 51 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Κουφάλια
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 1.851

Παράθεση:
Originally posted by ELINAYA
....Εσεις τι λετε??

Ελίνα, τι να σου πούμε και εμείς.
Κάποια μέλη σε είπαν συγχαρητήρια και ίσως αυτό θέλεις να διαβάσεις.
Εγώ δεν θα σου δώσω συγχαρητήρια, γιατί ξέρω ότι έχεις σχεδιάσει την ζωή σου, την έχεις προγραμματίσει και δεν ακούς κανέναν άλλο που ενώ σου λέει πέντε σωστά πράγματα, εσύ θα κάνεις το δικό σου.

Δεν άκουσες τους γονείς σου στα δεκαέξι σου, δεν ακούς τον νέο φίλο σου στα εικοσιτέσσερα και σχεδίασες την ζωή σου μέχρι τα τριάντα πέντε ετών που θα φτάσεις.

Εγώ θα σου πώ ότι όσα σχέδια και να κάνω στην ζωή μου, πάντα θα με εκπλήσσει και θα μου τα αλλάζει.

Μην παραξενευτείς στο μέλλον όταν θα έχεις εκπλήξεις από την ζωή, μπορεί και άσχημες.
Για τις επιτυχίες μας υπεύθυνοι είμαστε εμείς, για τις ατυχίες μας υπεύθυνοι είναι οι άλλοι.
Σκέψου το λίγο παραπάνω, άκουσε και τους άλλους, περισσότερο δε αυτούς που σε αγαπούν.
Εν οιδα οτι ουδεν οιδα

# 10 στις 8/4/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
ΕΙΛΗΚΡΙΝΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΙΡΙΑ, δεν εχω κατι αλλο να πω.Εισαι αξια γυναικα και μπραβω σου που τα καταταφερνεις ετσι. Σωστα επελεξες και θελει πολυ δυναμη αυτο αλλα μπραβω σου!!!

MATAKIA_SOU

# 11 στις 8/4/2008
author
Ανδρας / 35 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 50
Αν σε ειχα μπροστα μου θα σου εβγαζα το καπελο αλλα απο εδω μπορω μονο να πω συνχαρητηρια σε σενα και στην μητερα σου για την ανατροφη που σου εδωσε. Οσο γι αυτον μην ανυσηχεις θα τα βρει μπροστα του απ΄τον θεο... Και μην ασχολεισαι με την ηλικια σου... εισαι αρκετα μικρη για να χτισεις την ζωη σου ετσι οπως εσυ και το κοριτσακι σου θελετε.
Αν αγαπήσεις μη χτίσεις πύργους με τη φαντασία σου. Χτίσε μόνο μια καλύβα για να κάνεις λιγότερο θόρυβο όταν γκρεμιστεί

# 12 στις 8/4/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
πραγματικα εισαι αξια συγχαρητιριων.
εγω δεν θα μπορουσα να φανταστω αυτη τη στιγμη να εχω ενα παιδι τριων χρονων!!!
με τιποτα!!!
μπραβο και παλυ μπραβο!!!
να συνεχισεις να δινεις αυτη την αγαπη στο παιδι σου!!!
εισαι μια αξια μανα!!

sady6

# 13 στις 8/4/2008
author
Γυναίκα bi / 54 / Παντρεμένη
Ν. Φθιώτιδας / Αγ. Γεώργιος
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 29
ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΟΠΩΣ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΕΤΣΙ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ, ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΣΟΥ ΖΩΗ(ΕΝΝΟΩ).ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΚΑΙ ΟΣΟ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ Η ΚΟΡΗ ΣΟΥ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΣΕ ΣΤΗΡΙΖΕΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΣΟΥ

mairoy

# 14 στις 22/4/2008
author
Γυναίκα / 42 / Παντρεμένη
Ν. Αχαϊας / Παραλία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 10
Είσαι άξια!!Σου αξίζουν πολλά συγχαρητήρια!Τι άλλο?Νομίζω πως τα λόγια είναι περιττά. Καλή συνέχεια,στο έργο σου!
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε